Boska Męskość – czym jest ta niezwykła energia i jak obudzić w sobie taką siłę

męskość

Dziś dużo możemy usłyszeć o kobiecej mocy, boginiach i przebudzeniu kobiecości. Bardzo dobrze, że potrafimy doceniać i czcić tak wspaniałe siły. Jednak nie możemy zapomnieć, że w każdym z nas kryje się również Boska Męskość. Musimy odkryć każdą stronę monety, by móc dokonać duchowego przebudzenia. Aby tak się stało, powinniśmy połączyć i zrównoważyć obie siły – Boską Męskość i niezwykłą Energię Kobiecości.

W dzisiejszych czasach pojęcie prawdziwej męskości sprawia wielu ludziom problem. Być może dlatego, że coraz rzadziej zdarza się nam, ludziom, pokazywać realne męstwo. Jedynymi przykładami męskości, na których możemy obecnie się opierać jest męskość podsycana społeczną ideą konkurencyjnej hierarchii. Na szczęście energia Boskiej Męskości nie jest odległą, mściwą, pragnącą władzy oraz zazdrosną siłą.

Podczas gdy kobieca energia skierowana jest do wewnątrz, męska obejmuje zewnętrzne aspekty. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest ruch. Boska Męskość jest rodzajem energii, która płynnie przesuwa się i pędzi z punktu A do punktu B. Nie jest podatna na siły, tylko je odzwierciedla. Boska Męskość nie jest kreatywna, będąc jednak sprawczą energią, potrafi skutecznie wcielać idee w życie. Dodatkowo, odbija negatywne siły jak stabilna tarcza. Ponadto energia ta reprezentuje: kierunek, działanie, siłę, odpowiedzialność, skupienie, ojcostwo, hojność, wzrost oraz transformację. Ma ona również za zadanie wspierać proces narodzin nowej Ziemi.

Jako istoty wieloaspektowe, duchowo wcielone, każdy człowiek ma złożoną emocjonalną i psychologiczną konstrukcję, która ma za zadanie wytwarzać zdrowie i zewnętrzną rzeczywistość. Dlatego, każda istota nosi w sobie jednocześnie męskie, jak i żeńskie archetypy. Odkrycie Boskiej Męskości wymaga połączenia z Boską Kobiecością. Jak również stworzenie niezwykłej Kobiecej Energii wymaga połączenia z Energią Męską. Każda energia jest współzależna, wzajemnie powstająca w sobie i wzajemnie się wzmacniająca. Połączone siły odsłaniają aspekty, które wymagają od ludzi współczucia i wsparcia. Przeplatają się i współpracują, tworząc niepowtarzalny osobisty wyraz i doświadczenie życia.

Kombinacja i kontrast tych dwóch energii jest zasadniczo wymagany do zrozumienia i wzmocnienia. Aby obudzić w sobie Boską Męskość, musimy przede wszystkim przekierować całą energię, którą umieściliśmy w głowach i przesłać ją do serc. Innymi słowy, aby obudzić w sobie tę siłę, musimy ponownie połączyć się z Boską Kobiecością. Obudzenie w sobie takiej energii daje wiele korzyści. Dzięki temu możemy zyskać równowagę emocjonalną, zwiększyć pewność siebie i siłę woli oraz zdobyć asertywność. Pomoże to nam również oczyścić umysł, poprawić umiejętność myślenia analitycznego, jak i połączyć się z wewnętrznym Ja.

Może cię również zainteresować artykuł: Energetyka kobiety a energetyka mężczyzny, czyli jak zrównoważyć energię męską i żeńską, by stać się Pełnią

Źródło: pixabay.com

Niezawodne sposoby na obudzenie Boskiej Męskości

Dojrzałość duchowa polega na pielęgnowaniu, czczeniu i równoważeniu obu stron Boskości. Ignorowanie, tłumienie czy traktowanie jednej strony Boskiej Siły jako zło konieczne, może przynieść nam wiele cierpienia. Jak więc obudzić w sobie Boską Męskość?

1. Zbadaj swoje blokady:

Na początku zadaj sobie pytanie. Niezależnie czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. Jakie były twoje doświadczenia z mężczyznami? Czy miałeś przy swoim boku wspierającego mężczyznę? Czy kiedyś doświadczyłeś z mężczyzną niewłaściwych relacji i związków? Uświadomienie sobie błędów i zbadanie ran pomoże pozbyć się uprzedzenia. Odkrycie takich emocjonalnych blokad pomoże rozwinąć i wzmocnić Boską Męskość.

2. Zmień nastawienie do stereotypów:

Każdy z nas nie raz słyszał jak powinien zachowywać się mężczyzna, a jak powinna kobieta. Wspólnie i indywidualnie przewozimy bardzo duży bagaż, który określa zachowanie mężczyzn. Według wielu osób mężczyźni nie powinni płakać, muszą mieć wspaniałą karierę czy być głową rodziny. Prawdziwi mężczyźni muszą również interesować się sportem, jak i posiadać muskularne ciało. Kiedy uda nam się odkryć stereotypy, którymi byliśmy karmieni przez kulturę, religie i tradycję, będziemy w stanie samodzielnie zdefiniować co oznacza dla nas męskość. Takie zrozumienie pozwoli nam rozwinąć zdrową relację z Boską Męskością.

3. Obudź w sobie pewność siebie i aktywność:

Język ciała ma ogromne znaczenie i wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednia postawa przesyła mniej świadome sygnały. Dzięki wyprostowanej i pewnej postawie jesteśmy spokojni, pewni siebie i bezpieczni. Ponadto, podejmowanie inicjatywy, wyznaczanie celów, bycie dawcą swoich relacji wraz ze stosowną postawą, staje się niezwykle prostym sposobem na skontaktowanie się z Boską Męskością.


Bransoletkę z hematytu, którego energia dodaje siły i odwagi, znajdziecie w naszym sklepie

hematyt


4. Odnajdź swojego męskiego przewodnika:

Każdy z nas wśród rodziny czy przyjaciół może odnaleźć wspaniały przykład wcielonej Męskiej Energii. Jeśli jednak brakuje nam wzorców wśród najbliższych, możemy odnaleźć swojego męskiego przewodnika wśród wielu żyjących lub nieżyjących nauczycieli, takich jak Dalajlama czy Budda. Oni w dojrzały sposób wyrażają swoją Męską Energię. Ponadto, nie musimy obawiać się również fikcyjnych bohaterów lub mitycznych bogów. Ważne jest jedynie czy na podstawie swoich wzorców do naśladowania ucieleśniamy i wyrażamy swoją wewnętrzną Boską Męskość.

5. Weź odpowiedzialność w swoje ręce:

Najważniejsze jest wziąć odpowiedzialność za szczęście na swoje barki. Powinniśmy dbać o siebie i decydować o swoich działaniach. Nie możemy stać się ofiarą, którą należy ratować z opresji. Aby obudzić w sobie Boską Męskość musimy być odpowiedzialni za swoje wybory, myśli i uczucia.

Ostatecznie w życiu nie ma podziałów, to ludzki umysł dzieli, segreguje i oznacza. Boska Męskość i Kobieca Energia współgrają ze sobą, budują, wspierają oraz pomagają w naszym przebudzeniu. Dlatego warto przekierować energię z głowy do serca.

Może cię również zainteresować artykuł: Niezwykłość samca Omega: co czyni go lepszym od samca Alfa

Aniela Frank


Źródła:
odkrywamyzakryte.com/obudz-w-sobie-boska-meskosc/
lonerwolf.com/divine-masculine/
tealswan.com/resources/articles/how-to-awaken-the-divine-masculine-within-you/
askteal.com/videos/the-divine-masculine-ask-teal-how-to-awaken-the-divine-masculine-within-you
iammysoul.com/blog/the-traits-and-the-qualities-of-the-divine-masculine
sunyatasatchitananda.com/divine-masculine/
portaltoascension.org/article/energy-divine-masculine/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram