Cascarilla – ochronny proszek na bazie skorupek jaj i jego niezwykłe zastosowanie (+ łatwy przepis)

Cascarilla

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne, które każdemu kojarzą się z królikiem wielkanocnym i pisankami. Podczas przyrządzania dań na tę niezwykłą okazję wykorzystujemy tuziny jaj, których skorupki trafiają zazwyczaj do kosza. A gdyby je tak wykorzystać do ochrony i odpierania negatywnej energii?

Jajko jest potężnym duchowym symbolem życia, narodzin, doskonałości i Wszechświata w prawie każdej tradycji na całym świecie. Niektóre nawet identyfikują je jako źródło całego życia, zaznaczając początek stworzenia. Skorupka niewinnego delikatnego jaja to wbrew pozorom bardzo twarda powłoka ochronna, która chroni rozwijające się życie przez niebezpieczeństwami świata. Skorupka jest powszechnie używana w rytuałach, aby ochraniać ludzi, przedmioty i miejsca, szczególnie przed negatywnymi energiami ze świata duchów. Dlatego też ochronna natura skorupki jajka nawet w postaci proszku używana jest do magii ochronnej. W tej formie jest potężnym narzędziem nazywanym proszkiem cascarilla, który chroni przed negatywną mocą niezależnie od jej źródła. Proszek cascarilla pochodzi z tradycji Santaria. Jest to sypki puder wykonany ze skorupek jaj używany najczęściej, prócz ochrony, do odpierania negatywnych energii i tworzenia magicznych barier. Z powodzeniem można włączyć go do wielu rodzajów zaklęć. Ta cudowna substancja jest bardzo łatwa do wykonania w domu, a także do użycia. Proszek ten jest również poręczny i wszechstronny. Najbardziej powszechna jest cascarilla wykonana z jajka kurzego, ale teoretycznie do jego wykonania można użyć dowolnego jaja. Tradycyjny proszek wytwarzany jest wyłącznie na bazie skorupek, ale z powodzeniem można dodawać do niego zioła lub oleje dla wielu dodatkowych magicznych właściwości. Z niezwykłego proszku można również wytworzyć kredę i używać jej do rysowania ochronnych, odpierających złą magię symboli.

Może cię również zainteresować artykuł: Oczyszczanie woskiem i jajem – ludowe sposoby na współczesne dolegliwości

Cascarilla

Źródło: pixabay.com

Przepis na domową cascarillę

Proszek cascarilla nie tylko ma wiele zastosowań, jest również bardzo prosty w wykonaniu, wymaga niewielu składników i przygotowanie go nie jest czasochłonne.

Do wykonania domowego ochronnego pudru będą potrzebne:

 • oczyszczone skorupki ptasich jaj,
 • zioła i oleje w zależności od własnych preferencji i chęci użycia.
 1. W pierwszej kolejności należy usunąć wnętrze jajka, czyli żółtko i białko oraz błonę ze skorupek jaj. Skorupki mogą być wykorzystane z surowych jajek, jak również z jaj ugotowanych.
 2. Skorupki jaj muszą zostać bardzo dobrze oczyszczone, abyśmy mogli następnie pozostawić je do całkowitego wyschnięcia.
 3. Ostatnim krokiem wykonania proszku jest zmielenie dobrze osuszonych skorupek jaj. Do mielenia możemy wykorzystać moździerz lub tłuczek, a nawet młynek do kawy.
 4. Proszek cascarilla najlepiej przechowywać w szczelnym zamknięciu w suchym i ciemnym miejscu.

Aby wykonać kredę z powstałego proszku będziemy potrzebować:

 • gorącej wody,
 • wykonanego wcześniej proszku cascarilla,
 • białej mąki.

Proporcje muszą zostać dobrane odpowiednio do ilości kredy jaką chcemy wykonać. Na jedną kredę najlepiej jest podzielić wszystkie składniki na identyczną wagę i ilość. Należy użyć 1 część wody, 3 części proszku cascarilla i jedną część białej mąki.

 1. Po zmieszaniu wszystkich składników w misce trzeba składniki ze sobą połączyć w gęstą pastę.
 2. W momencie, gdy pasta jest odpowiednio połączona formujemy kawałek w kształcie kredy i zawijamy w papierowy ręcznik.
 3. Kreda wykonana z pasty musi pozostać parę dni w papierowym ręczniku, aby mogła się związać i wyschnąć.

Ochronne talizmany, takie jak Pieczęć Siedmiu Archaniołów, Kwiat Życia, Merkaba i wiele innych, znajdziesz w naszym sklepie

talizman amulet

źródło: Sklep Akademii Ducha


Jak używać proszku

Proszek cascarilla tworzy ochronną barierę między sferą fizyczną a metafizyczną, blokuje dzięki temu szkodliwe i niszczycielskie negatywne siły. Aby ochronić dom i pozbyć się negatywnych energii możemy posypać szczyptą proszku kąty w pomieszczeniach lub dodać go odrobinę do wody, gdy myjemy podłogę. Z pomocą proszku zapobiegniemy przedostawaniu się negatywnej energii i nieprzyjaznych duchów. Możemy także chronić ważne dla nas przedmioty, wystarczy wziąć odrobinę proszku na palec i odcisnąć nim pieczęć na przedmiocie, który chcemy zabezpieczyć. Mamy także możliwość chronić swoją rodzinę i bliskich, wystarczy, że obok fotografii osób, które chcemy chronić posypiemy odrobinę proszku. Dobrym sposobem na detoksykację i oczyszczenie umysłu, ciała i ducha z pomocą cascarilla jest dodanie go do rytualnej kąpieli. Może on zostać także dodany do świec, kadzideł, a nawet mydła. Gdy wykonamy kredę z cascarilla mamy możliwość narysowania symboli ochronnych na drzwiach, futrynach lub oknach by uszczelnić i ochronić nasze cztery kąty. Kredą z proszku możemy rysować również symbole ochronne podczas medytacji czy obrzędów wykonywanych w domu.

Jak widać proszek cascarilla to prosty, niedrogi do wykonania w domu pomocnik magii ochronnej, który ma wiele niezwykłych zastosowań i właściwości. Z powodzeniem możemy wykonać go samodzielnie i cieszyć się długo jego wieloma korzyściami jakie przyniesie w naszym życiu.

Może cię również zainteresować artykuł: Obsydian Śnieżny – ochrona, łagodność i stałość

Aniela Frank

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram