Channeling, czyli jak zostać medium i przekazywać informacje od Aniołów i zmarłych

channeling

Każdy z nas widział choć jeden film, w którym osoba medium otrzymuje wglądy i informacje od duchów, zmarłych dusz lub istot z pozaziemskiej cywilizacji. Kto może to robić? Co zrobić, by otrzymać takie połączenie (channeling)? Jak przygotować się do funkcji medium? Jakie informacje są niebezpieczne? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Channeling

Z ang. channel – kanał, a w języku polskim najczęściej medium. Osoba zajmująca się channelingiem, potrafiąca tak mocno otworzyć się na przestrzeń i odkładająca na bok własne myśli czy zmartwienia, że odbiera i przyjmuje różne informacje oraz wglądy, dotyczące jej samej, lub innych ludzi, bez zakłóceń.

Każdy z nas ma taką zdolność i każdy z nas jest swojego rodzaju medium: wszyscy mamy mniejszy lub większy kontakt ze swoją intuicją, w snach przychodzą do nas zmarli członkowie rodziny, albo, ile to razy zdarzyło się, że o kimś myśleliśmy i w tym samym momencie ten ktoś do nas zadzwonił. Wszystkie to, to umiejętności channelera, czyli medium. Można te umiejętności szlifować i rozwijać, ale różne historie i opowieści pokazują, że część z nas ma ten naturalny talent od dziecka. Ludzie, którzy zajmują się channelingiem na poważnie, zawsze czuli jakiś pociąg do kontaktów z Nieznanym i sprawia im to przyjemność. W channelingu nie ma, lub przynajmniej nie powinno być męczenników.

Przygotowanie

 1. Najważniejsza u osoby będącej medium jest czystość własnego umysłu. Wynika to stąd, że czystość umysłu jest podstawą do tego, by otrzymać informacje w stanie “nienaruszonym” i nie dorzucać do nich swoich własnych poglądów, wierzeń i przekonań czy nieprzerobionych traum, lęku i nadziei. Dodatkowo, oczyszczanie własnej głowy to BHP każdego dobrego terapeuty. Przeczytaj artykuł: Jak wejść na wyższą wibrację? 15 pomysłów
 2. Czystość ciała. Pamiętaj, że oprócz głowy, trzeba też dbać o pojazd, czyli ciało. Podstawą jest czysty tlen, woda, pełnowartościowe pożywienie. Dodatkowo, zmniejsz też ilość stresu, wykonuj ćwiczenia fizyczne i dbaj o odpoczynek. Przeczytaj artykuł: Zasady duchowego odżywiania
 3. Naucz się słuchać. Pierwszym krokiem jest zaznajomienie się z Ciszą. Zaznajomienie oznacza, że potrafisz długo siedzieć w naturze (w parku, w lesie, na balkonie) bez telefonu, komputera oraz książki. Tylko ty i natura. Następnie naucz się milczeć. Bądź jedynie słuchaczem przy innych ludziach, zobacz jak to jest nie wyrażać swojej opinii.
 4. Pozwól sobie na twórczą ekspresję. Rysowanie, malowanie, tańczenie świetnie rozwija umiejętności oddawania się na rzecz przekazywania informacji. Channelingu, jak i innych form ekspresji nie da się zachować tylko dla siebie. Przeczytaj artykuł: 10 sposobów na lepszą kreatywność
channeling

Źródło: pexels.com

Pytania dla początkującego medium

Channeling, czyli proces bacznej samoobserwacji, zaczyna się i kończy na nieustannym zadawaniu sobie niektórych pytań i nurkowaniu w nie zawsze oczywiste odpowiedzi:

 1. Skąd wiesz, że jest to kierunek, w którym chcesz podążać?
 2. Czego oczekujesz? Co chcesz, by nastąpiło?
 3. Czy jesteś gotowy czuć się jak dziwak i głupek? Mogą pojawiać się głupio brzmiące rzeczy.
 4. Czy to będzie ok dla ciebie czuć się “innym”? Czy jest ok dla ciebie nie zaliczać się do dziedziny pt. “normalne”?
 5. Czy jesteś świadomy i gotowy na wszelką odpowiedzialność, która przychodzi wraz z channelingiem?
 6. Czy jesteś gotowy, aby podróżować lub nawet przeprowadzić się, jeśli channeling popchnie cię w tym kierunku?
 7. Czy jesteś gotowy robić sesje channelingu dla samego channelingu? Bez oczekiwania, by inni ludzie to zaakceptowali i zatwierdzili? Po prostu dlatego, że to jest tym, czym ty jesteś? I to powinien być JEDYNY powód, dla którego zajmujesz się tą dziedziną.
 8. Czy jesteś gotowy się zmienić?
 9. Czy jesteś gotowy zająć się tym profesjonalnie?
 10. Czy dobrze będziesz się czuł biorąc pieniądze za swoją usługę? Dlaczego? Dlaczego nie? (Pamiętaj, że informacja, którą przekazujesz jest za darmo. Każdy może ją zdobyć. Ludzie płacą za twoją pracę, nie za informację).
 11. Jak rozumiesz prawo autorskie?
 12. Czy któreś z tych pytań jest niewygodne? Czy sprawia, że narasta w tobie strach?

Gdy już jesteś medium

Jak rozpoznać informacje pochodzące z wiarygodnego źródła?

 • spokój i harmonia w ciele
 • rzeczy, o których piszesz lub mówisz, doświadczasz na sobie. Musisz wiedzieć, o czym mówisz, nie przekazujesz teorii
 • informacje są dla dobra medium i dla dobra ludzi
 • przekazując informacje spełniasz się. Nie ma pojęcia czasu, trudu czy nudy. Mógłbyś to robić cały czas: odczuwasz to jako pasję, nie pracę
 • pokora i skromność

Co jest niepożądane lub wręcz niebezpieczne?

 • konkretne daty i liczby
 • obietnice
 • zagrożenia, groźby i szantaż
 • obiecane nagrody, jeśli coś zrobisz, to dostaniesz coś w zamian
 • mamienie mocami nadprzyrodzonymi
 • nagabywanie do czynienia zła
 • mamienie, że zbawiasz świat, zabawa w Mesjasza lub “lepszego” od innych
channeling

Źródło: pixabay.com

Zagrożenia

Channeling na pewno nie jest przewidywaniem przyszłości, przekazywaniem numerów totolotka, rzucaniem czarów, zabawą w czarną czy białą magię, poszukiwaniem guruizmu, byciem Mesjaszem i zbawicielem świata, schizofrenią, brakiem uziemienia, przerośniętym ego, zabawą z zaświatami czy egzorcyzmem. Więcej o egorcyzmach przeczytasz w artykule: Walka z siłami zła – opętania i egorcyzmy

Jeśli ktokolwiek coś obiecuje, straszy, nakłania, rzuca klątwy, głosi swoją jedną i jedyną prawdę, manipuluje, kłamie lub choruje psychicznie, robi coś całkiem innego niż przekazywanie czystych informacji.

To, co się wydaje, że najbardziej wpływa na jakość przekazywanych informacji przez medium jest to, ile pracy indywidualnej takie osoby wykonały w swoim życiu. Czy zagłębiły się w swój strach i opór oraz syndrom bycia ofiarą? Czy nauczyły się nie oceniać? Jeżeli wykonały pracę, by odzyskać swoją wewnętrzną siłę, znają pokorę i są w stanie poświęcić się dla swojego rozwoju (nawet jeśli muszą przyglądać się częściom siebie, których nie chcą widzieć), mogą stać się bardzo dobrymi i czystymi “kanałami”.

Aby stać się dobrym medium, musisz być gotowy chcieć spoglądać w lustro swojej duszy, a także objąć i zintegrować nawet najgorsze aspekty siebie. Nie każdy jest gotowy to zrobić.

Jeśli poszukujesz medium, zadaj sobie najpierw pytania:

 1. Jak wygląda życie osobiste osoby, mianującej się medium? Czy ta osoba żyje zgodnie z tym, co głosi?
 2. Jak przejrzysta jest ta osoba w jej zwykłym, codziennym stanie świadomości? Czy kreuje dużo chaosu w swoim życiu, czy może żyje w równowadze?
 3. Czy ta osoba łatwo radzi sobie z podstawami życia w 3D na Ziemi, czy może jednak poszukuje ucieczki od tej rzeczywistości?
 4. Czy ta osoba lub istota, która przekazuje informacje daje ci delikatnie albo otwarcie do zrozumienia, że posiada jedyną prawdę i że musisz za nią podążać, by “zostać ocalonym”?

Medium musi mieć się na baczności cały czas, a czujność takiej osoby praktycznie jej nie opuszcza. W channelingu często chodzi o lepszy kontakt ze sobą, a ta “inna istota” jest bardziej drogą do całkowitego połączenia się ze sobą, ze swoim odbiciem w lustrze niż rzeczywiście kontaktem z inną, zewnętrzną energią.

Bashar

Dobrym przykładem profesjonalnego medium jest Bashar.  Jeśli ktoś Bashara nie zna, tu więcej info o nim: http://basharchanneledbydarrylanka.org/

Alicja Baba

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram