Czy prawda o nas skrywa się w dłoniach? Chiromancja – pierwsze kroki

chiromancja

Aby zgłębiać tajniki naszej osobowości lub innego człowieka, nie trzeba posiadać żadnych zdolności paranormalnych. Do tego wystarczy nam dobra znajomość sztuki o nazwie – chiromancja. Dzięki odpowiedniej interpretacji siatki liniowej dłoni, ich kształtu, koloru czy budowy, będziemy w stanie ocenić charakter i osobowość znanej nam postaci. Ale to jeszcze nie wszystko, prawidłowa analiza znaków na powierzchni dłoni potrafi przewidzieć scenariusz życia, od zdrowia fizycznego, karierę aż po małżeństwo.

Czym jest chiromancja – teoria w pigułce

Chiromancja to inaczej wróżenie z dłoni lub przepowiednia. Nauki związane z wróżbami były znane już około 5000 lat temu, początek tej sztuki przypisuje się ludziom ze wschodu, a były to między innymi – Indie, Egipt i Chiny. Na początku XX w. chiromancja zyskała na popularności i stała się dziedziną nauki parapsychologicznej. W 1920 roku ukazała się lektura na temat przepowiedni z dłoni, obowiązująca aż do dziś. Autorem podręcznika jest Ernst Issberner, filozof i genetyk.

Chiromancja podzielona jest na dwie dziedziny, które w praktyce uzupełniają się. Jest to chirologia i chirognomia:

 • Chirologia – nauka polegająca na badaniu wewnętrznej części dłoni – linii, znaków i wzgórków. Z chirologii wywodzi się metoda oznaczania ludzi za pomocą linii papilarnych.
 • Chirognomia – badanie skupia się na zewnętrznej części dłoni, kształcie, wielkości palców i ogólnym zarysie ręki.

Sztuka wróżenia z dłoni nie wymaga obliczeń czy specjalnych umiejętności. Wystarczy przyjrzeć się prawej i lewej ręce. Każda dłoń pod względem siatek liniowych jest indywidualna i zmienia się z wiekiem, nawet na dłoniach tej samej osoby. Znaki na śródręczu są tak samo unikatowe jak nasze linie papilarne. Zgodnie z założeniami chiromantów, każda dłoń powinna być badana indywidualnie, a w późniejszych diagnozach dogląda się zarysu obu rąk. Do wróżenia najlepiej użyć dłoni, którą piszemy. Nazywana jest ręką główną. Jej linie ujawniają zdolności, talenty i opisują przeznaczenie. Natomiast z układu linii lewej dłoni, odczytamy informacje na temat marzeń, działań i uczuć. Podczas wróżby analizuje się wielkość dłoni, jej kształt i kolor. A w interpretacji linii, znaczenie ma ich kształt, długość, grubość i struktura. Zwraca się także uwagę czy dane linie się pokrywają lub przecinają ze sobą.

Odczyty z dłoni są ściśle związane z wiedzą astrologiczną. Badania nad chiromancją dowiodły, że na dłoni znajdują się wzgórki, które odpowiadają mapie naszego nieba. Przypisane zostały do wzgórków planety w znaczeniu astrologicznym.

chiromancja

Źródło: pixabay.com

Kolor, jakość skóry, budowa i kształt dłoni – podstawy chiromancji

Dłonie to zwierciadło naszej osobowości. O cechach człowieka dowiemy się wiele spoglądają tylko na ręce. Jeżeli będziemy dobrze umieli zdefiniować ich kształt, kolor czy strukturę skóry, dowiemy się interesujących rzeczy.

Na śródręczu powinniśmy zwrócić uwagę na główne linie i wzgórki oraz wielkość:

 1. Płaska dłoń – człowiek utwierdzony w swoich przekonaniach, z reguły uparty i nieustępliwy.
 2. Wklęsła dłoń – człowiek skryty z niską pewnością siebie. Ciężko odnajduje się w nowym środowisku.
 3. Dłoń smukła – człowiek, który zajmuje się tylko swoimi sprawami. Nie interesują go problemy innych.
 4. Dłoń umięśniona – człowiek posiadający duże zasoby energii. Brak mu wyczucia i taktu w wielu zaistniałych sytuacjach.
 5. Dłoń pulchna – posiada ją człowiek wrażliwy i delikatny. Jest zazwyczaj bezradny i poszukuje pomocy u innych.
 6. Dłoń koścista – należy do człowieka podejrzliwego i oschłego. Cechuje go brak wyrozumiałości w stosunku do bliskich mu osób.
 7. Duża dłoń – człowiek dokładny i precyzyjny. Uważnie dobiera słowa i można na nim polegać.
 8. Mała dłoń – człowiek mocno zaangażowany w pomaganie innym, jest ambitny i zawsze dąży do celu.
 9. Dłoń szeroka –  bardzo pracowity człowiek, sukcesy zawodowe są dla niego sprawą priorytetową.

Charakter danej osoby można też określić, obserwując skórę na dłoniach. Powinniśmy też zwrócić uwagę na kolor i strukturę naskórka.

 • gładka skóra – oznacza czułość i wrażliwość.
 • sucha skóra – oznacza szorstkość i grubiaństwo.
 • wilgotna skóra – oznacza nerwowość, zniecierpliwienie.
 • pomarszczona skóra – oznacza brak wrażliwości i delikatności.

Kolor skóry:

 • żółta – kolor żółty może oznaczać problemy z wątrobą. Charakteryzuje człowieka obłudnego i zazdrosnego.
 • lekko brązowa – człowiek jest samodzielny i odpowiedzialny.
 • biała – człowiek w pełni tolerancyjny i wyrozumiały.
 • różowa – człowiek zadowolony z życia, zdrowy i pogodny.
 • czerwona – człowiek wybuchowy, nie radzący sobie z emocjami i konfliktami.
 • sina – człowiek zgorzkniały, uparty i mściwy.
 • ziemista – oznacza człowieka bezwzględnego i bezinteresownego.
 • blada – człowiek bezradny i zakłopotany.
chiromancja

Źródło: pixabay.com

Sam kształt dłoni wnosi wiele jeżeli szukamy o kimś informacji. W chiromancji wyróżnia się sześć podstawowych typów dłoni.

 1. Dłoń mieszana – dłoń nie ma jednolitego kształtu, jest to mieszanka wszystkich typów. Osoba, której dane jest posiadanie takich kształtów, także jest miksturą wielu charakterów. Człowiek z takimi dłońmi, waha się pomiędzy realizowaniem różnych celów, a spełnianiem marzeń. Jest to osoba, która źle znosi zmiany, woli jednolitość i stabilność. Dostosowuje się do sytuacji i nie wymaga od życia zbyt wiele, ale to wcale nie oznacza, że wynik tych zdarzeń jest dla niej zadowalający.
 2. Dłoń podstawowa – taka dłoń jest twarda i zgrubiała, najczęściej jest szorstka w dotyku, a palce są mięsiste i krótkie. Ludzie, którzy posiadają takie dłonie twardo stąpają po ziemi, potrafią wykorzystać rzeczy i zdarzenia znajdujące się wokół nich. Osoby, te utwierdzone są w swoich poglądach i łatwo popadają w nałogi.
 3. Dłoń stożkowa –  rzadko spotykana, charakterystyczne dla tej dłoni są długie palce o smukłych paznokciach. Zwykle posiadają je osoby o dużym poczuciu duchowości. Tacy ludzie bywają niezwykle namiętni i kochliwi. Są niestabilni emocjonalnie, izolują się i trudno wrócić im do rzeczywistości.
 4. Dłoń szpatułkowa – dłonie te są bardzo duże i szerokie. Posiadają je tylko osoby o bardzo mocnej psychice. Ludzie ambitni, spełniający swoje marzenia i nastawieni w życiu na same sukcesy. Są to zdobywcy, którzy chętnie pomagają w potrzebie. Jednak równie często bywają samotnikami, bez rodziny i przyjaciół.
 5. Dłoń sękata – taka dłoń jest średniej wielkości, zaś palce zazwyczaj stożkowate. Posiadają ją osoby o wyjątkowo wrażliwym charakterze, niezwykle empatyczne, które pomagają bezinteresownie. Tacy ludzie nie potrafią sobie radzić samodzielnie z problemami i stresem.
 6. Dłoń kwadratowa – dłoń ta jest mała, ma krótkie i pulchne palce. Ludzie, którzy mają takie dłonie są pracowici i niezwykle ambitni. Są to osoby sumienne, na których zawsze można polegać. Godni zaufania, bez przeszkód można im powierzyć największą tajemnicę. Prawdziwi przyjaciele.

Wróżenie z dłoni mimo, iż było praktykowane w odległych czasach, nawet w XXI wieku znajduje swoje zastosowanie i grono wielbicieli. Opanowana chiromancja daje nam niezwykłe możliwości, możemy rozpoznać zachowanie i emocje skrywane przez człowieka, nawet z nim nie rozmawiając. Dłonie są niezbędnym elementem ciała każdej osoby, nie tylko ze względów praktycznych. Opowiadają nasze historie, opisują charakter i usposobienie.

Może cię również zainteresować artykuł: Siedmioletnie cykle człowieka

Aniela Frank

 

Źródła:
https://polki.pl/sennik-i-horoskop/wrozby,jak-chiromancja-nazywa-typy-dloni,10362360,artykul.html
https://psychotronika.pl/2017/06/09/chiromancja-interpretowac-gesty-wyglad-dloni-odkryc-tajniki-osobowosci/
https://www.odkrywamyzakryte.com/chiromancja/
http://www.prorok.pl/czarownica/art-861,0.html https://www.ofeminin.pl/horoskopy/linie-na-dloni-co-oznaczaja-linie-dloni-podstawy-chiromancji/rqqq133

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *