Choroby przenoszone duchowo – jakie mają przyczyny, objawy i jak je leczyć?

Duchowość jest drogą, którą otwarcie podąża coraz więcej osób. W tej pięknej, ale i wymagającej podróży, poszukujemy, oraz doświadczamy nowych i fascynujących połączeń ze światem, który jest poza zasięgiem naszego wzroku. Podczas wędrówki możemy zarazić się duchowymi chorobami, mogą one przytrafić się każdemu z nas. Jakie to choroby, jak powstają i jakie mogą stanowić zagrożenie dla naszego ducha?

Szukając wewnętrznego pokoju, energii i najlepszego sposobu na życie, możemy zobaczyć i usłyszeć wiele pojęć, które kolidują z naszą duchową prawdą. Przybliżając się do natury, tropiąc ścieżki prowadzące nas ku lepszemu zdrowiu, na pewno spotkamy wiele osób chcących pomóc. W ten sposób poszerzymy naszą wiedzę, poznajemy wiele prawd rządzących światem. Jednak bez względu na nasze poglądy duchowe, nieświadomie możemy zostać zarażeni toksycznymi pojęciami, przeszkadzającymi naszej prawdziwej drodze, niezależnie od doświadczenia i perspektywy.

8 niebezpiecznych chorób

Choroby duchowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niewidoczne, niemniej jednak konieczne jest, abyśmy mogli je rozpoznać i dopatrzeć się niedociągnięć na swojej ścieżce w celu lepszego rozwoju.

1. Modna duchowość

Modna duchowość jest inaczej duchowością na pokaz. Powstaje, gdy ludzie wkładają cały swój wysiłek w zewnętrzne rezultaty, tak, aby każdy mógł je dostrzec. Naśladują organiczną zewnętrzną duchowość, zamiast poszukiwać wewnętrznego oświecenia. Takie osoby chcą rozmawiać, ubierać się i działać tak, jak osoby duchowe.

Może cię również zainteresować artykuł: EGO – nasz wróg, czy sprzymierzeniec na drodze duchowego rozwoju?

Źródło: pixabay.com

2. Szybka duchowość

Szybka duchowość nazywana jest inaczej duchowością “fast food”. Powstaje, gdy ludzie poddają swoją duchowość kulturze, która cechuje się szybkością, wielozadaniowością i natychmiastową satysfakcją. Duchowość fast food przejawia się nierealistycznym oczekiwaniem, że pozytywne zmiany można uzyskać bardzo szybko i łatwo.

3. Duchowa duma

Duchowa duma tworzy się, gdy osoba osiągnie pewien etap w swoim duchowym rozwoju przez lata wytężonego wysiłku i osiągnie zadowalający poziom mądrości. Wykorzystuje ona jedynie swój dotychczasowy dorobek zamykając się na nowe doświadczenia i wiedzę. Duchowa duma przejawia się również subtelnym odczuciem wyższości wobec innych osób, które nie osiągnęły jeszcze odpowiedniego poziomu.

4. Duchowość zbiorowa

Duchowość zbiorowa inaczej nazywana jest umysłem grupowym. Określa ona grupę ludzi, którzy jako podstępny wirus pozwalają nam czuć współzależność. Grupa zawiera subtelne porozumienia dotyczące ubioru, sposobu myślenia, mówienia, jak i działania. Ponadto grono przewodniczących odrzuca postawy, jak i poglądy innych, które są niezgodne z ich niepisanymi regułami.

5. Duchowe ego

Duchowe ego jest wielkim wrogiem na drodze każdego z nas. Ego utożsamiając się z doświadczeniami duchowymi, zakorzenia się w ludzkich koncepcjach, czy ideach, i uznaje je za swoje. W rezultacie człowiek otrzymuje egoistyczną strukturę, staje się niewrażliwy na pomoc, odpycha od siebie nowe informacje i ciągle tkwi w jednym punkcie z uniesioną głową.

6. Zmieszane motywacje

Chociaż pragnienie wzrostu jest autentyczne i czyste, często miesza się z niewłaściwymi motywacjami. Potrzeba wypełnienia emocjonalnej pustki, chęć bycia kochanym, czy potrzeba przynależności, jak i wiara, że duchowość uwolni nas od codziennych cierpień. Mieszanina takich uczuć może popchnąć do poszukiwania niekoniecznie pozytywnych rodzajów duchowości.

7. Sfinalizowana duchowość

Jest to jedna z najgroźniejszych chorób, którą możemy zarazić się podczas podróży. Sfinalizowana duchowość ma fatalny wpływ na naszą duchową ewolucję. Tworzy się gdy dana jednostka jest przekonana, że zakończyła całkowicie swoją podróż. Uważa, że nie ma już dalszej drogi, nie musi się już uczyć, ani szukać, gdyż zdominowała do reszty swojego ducha.


Pięknie pachnące kadzidła, wspaniałe dla ciała i ducha, znajdziecie w naszym sklepiekadzidła sklep akademii ducha


8. Grupa mistrzów duchowości

Na świecie istnieje wiele tradycji duchowych, które z dnia na dzień stają się popularniejsze. Dzięki mediom przepływ informacji sprawia, że w szybkim tempie przybywa “specjalistów”, którzy uważają, że posiadają wystarczającą wiedzę aby nauczać innych. W rzeczywistości poziom ich wykształcenia przekracza możliwości doradztwa. Problem nie polega na ich chęci nauczania, ale na podejściu do swoich umiejętności i niewielkim lub zerowym doświadczeniu.

Czy możemy zapobiec chorobom?

Niestety, zarazić się taką chorobą nie jest trudno. Czasami możemy nie być świadomi schorzenia, ponieważ daje ono bardzo subtelne oznaki. Jednak na świecie jest lekarstwo, które pozwoli wyleczyć się z każdej negatywnej przypadłości duchowej. Najsilniejsze myśli i uczucia – zaufanie, odwaga, miłość, akceptacja, przebaczenie, radość, pokój i oświecenie. Jest to lista, która opisuje atrybuty silnego życia, boskiego życia. Nasza świadomość ma potężnym wpływ na nasze ciało, niekiedy myśli i uczucia wzmacniają nas, a inne osłabiają nasze ciało. Proces transformacji, jaki przechodzimy, obejmuje wybory, refleksję i przemyślenia. Dlatego też jednym z lekarstw okazuje się dokonywanie ŚWIADOMYCH wyborów. W tym celu należy skupić uwagę jedynie na najsilniejszych cechach, atrybutach i uczuciach w naszym życiu. Sam czas spędzony na dumaniu powoduje duchowy wzrost i zmianę, której potrzebujemy. Ćwiczenie zdolności wyboru, ćwiczenie naszej gotowości oraz doświadczanie transformacji jest doskonałym szczepieniem przeciw chorobom przenoszonym duchowo.

Każdy kto przeszedł transformację duchową, wie, że droga do prawdziwej duchowości wymaga czasu i wielkiego wysiłku. Dlatego też, jeżeli rozpoczynasz swój marsz w kierunku lepszego życia, unikaj i strzeż się tych, którzy chcą zaszkodzić, i bądź czujny, obserwując swoje ego, tak podatne na negatywne wpływy i choroby duchowe.

Może cię również zainteresować artykuł: Konflikt oddzielenia od Źródła. Czy jesteś gotów zrezygnować z bólu i cierpienia?

Aniela Frank

Źródła:
blog.spiritualify.com/10-spiritually-transmissible-diseases/
pieknoumyslu.com/duchowe-choroby-moga-przytrafic/
palmpartners.com/6-common-spiritually-transmitted-diseases/
benjaminmcavoy.com/10-spiritual-transmitted-diseases/
gregorypnelson.com/blog/how-to-vaccinate-yourself-against-spiritually-transmitted-diseases

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram