Co Disney pokazuje nam o bratnich duszach?

disney

Wszyscy mówią, że romanse w filmach Disneya są nierealne i mogły stworzyć nierealistyczne oczekiwania w związkach każdego, kto się na nich wychował. Czy jednak nie zapominamy o traumie i dramacie, przez który muszą przejść występujące w nich postacie, aby być razem?

Większość filmów Disneya kończy się na pojęciu „i żyli długo i szczęśliwie”, co prawdopodobnie nie jest realistyczne, jednak zagłębmy się w metaforę tych filmów.

Każda księżniczka Disneya musiała przejść przez jakąś traumę lub wydarzenie radykalnie zmieniające życie, aby spotkać swojego księcia lub „bratnią duszę”.

Każdy książę także musiał walczyć z własnymi demonami, aby być ze swoją księżniczką lub „bratnią duszą”.

Weźmy na przykład Królewnę Śnieżkę. Czy to jakiś zbieg okoliczności, że spotkała swojego „księcia” w czasie, gdy uciekała przed macochą, która chciała ją zamordować?

Albo Ariel z Małej Syrenki. Musiała skorzystać z usług czarodziejki i uciec od wszystkiego, co wiedziała, aby spotkać swoją „bratnią duszę”.

Może cię również zainteresować artykuł: Moment, w którym po raz pierwszy spotykasz swój Bliźniaczy Płomień

disney

Kopciuszek (2), choreografia Frederick Ashton, Polski Balet Narodowy, fot. Ewa Krasucka TW-ON]]

Chodzi o to, że relacje z bratnią duszą są trudne. Nie wszystkie są cudownymi romansami, zwykle trudnymi wyzwaniami w czasie, gdy przechodzimy w życiu jakąś radykalną zmianę. Wydarzają się, aby pomóc nam uwolnić i odkryć nasze własne wewnętrzne demony, aby znaleźć spokój w nas samych.

Jeśli myślisz o całym filmie Disneya jako o metaforze, zwykle są pewne wydarzenia, które muszą się zmienić, a następnie chwile chaosu i transformacji, a potem po przezwyciężeniu tego wszystkiego, Bratnie Dusze mogą wreszcie być razem.

Jasne, Disney maluje sam związek jako szczęśliwy związek do grobowej deski, ale w tym błogim momencie, kiedy ukochani w końcu się spotykają po tym wszystkim, przez co przeszli, prawdopodobnie tak jest.

Jasne, może „długo i szczęśliwie” jest naciągane, ale jeśli wrócisz do przykładu z metaforą, być może dostrzeżesz, że „długo i szczęśliwie” jest uczuciem, które otrzymuje się po zakończeniu zmiany i transformacji, i jest to moment, w którym oboje mogą wreszcie zobaczyć, kim naprawdę są.

Relacje z bratnią duszą nie mają być błogimi, romantycznymi spacerami po parku przez cały czas. Prawdziwą naturą bratniej duszy jest obudzenie cię i obdarcie do nagich kości, aby przekształcić twoją duszę w najlepszą, jaka może być. Bratnia dusza jest wysyłana, aby wyciągnąć na wierzch twój cały emocjonalny bagaż i słabe punkty, abyś mógł się od tego uwolnić i połączyć z tym, kim naprawdę jesteś, połączyć się z własną mocą.

Jeśli chodzi o różne bratnie dusze, które możemy napotkać na naszej ścieżce życiowej, można wyróżnić trzy różne typy:

Bratnia dusza #1 jest zazwyczaj lustrem. Jest dokładnie taka jak ty i odzwierciedla wszystko w tobie. Ten rodzaj bratnich dusz jest wysłany, aby pomóc ujawnić różne cechy osobowości i wady, nad którymi musisz popracować. To, co cię frustruje w twoim partnerze, to rzeczy, nad którymi musisz również popracować w sobie. Wyzwania w tego typu relacjach są przedstawiane w celu podkreślenia swoich słabości i przekształcenia ich w mocne strony.

Bratnia dusza #2 jest twoim całkowitym przeciwieństwem – yin do twojego yang i jest wysyłana, aby pomóc zrównoważyć twoją energię i pokazać ci inną stronę życia. Tego typu relacje są często bardzo wybuchowe, ponieważ wymagają cierpliwości, zrozumienia i krzywej uczenia się, aby zaakceptować i docenić różnice innych. Najlepszą strategią w takich związkach jest skupienie się na własnym rozwoju w celu odnalezienia harmonii i spokoju.

Bratnia dusza #3 to twój Bliźniaczy Płomień – uosobienie „bratnich dusz”. Teoria głosi, że twoja dusza dzieli się na dwie energie, a spotkanie z Bliźniaczym Płomieniem jest jak ponowne połączenie tych dwóch energii. Chociaż może to brzmieć super romantycznie, te relacje wymagają wiele uzdrowienia i rozwoju duszy. Często bliźniacze płomienie spotykają się, aby służyć większemu celowi. Zwykle ich związek nie dotyczy jednostek, ale bardziej współpracy w celu wsparcia globalnej sprawy.


Słoneczny talizman z żywicy epoksydowej, z zatopionym kawałkiem plastra miodu oraz płatkami złota, służący do przyciągnięcia szczęścia i bogactwa, znajdziecie w naszym sklepie


Bez względu na to, jaki związek bratnich dusz napotkasz, idea jest zawsze taka sama. Bratnie dusze są wysyłane, aby pomóc ci ponownie połączyć się z twoją Duszą, Boskością i Miłością. Bratnie dusze są wysyłane, aby pomóc ci stać się najlepszą wersję siebie, aby twoja dusza mogła rozwijać się w świadomości.

Czy twoja bratnia dusza może być również twoim partnerem życiowym? Odpowiedź brzmi- Absolutnie! Ale zazwyczaj najpierw trzeba pokonać kilka ogromnych lekcji lub przeszkód.

Wracając do analogii z Disneyem, Śnieżka musiała pokonać swoją macochę próbującą ją zamordować, Śpiąca Królewna musiała stawić czoła swojemu „przeznaczeniu”, Kopciuszek musiał wezwać Boskość, aby pomogła jej wymknąć się i wkroczyć w jej prawdziwy potencjał, itd., itd.

Miłość do bratniej duszy to nie tylko tragedia, są też zdecydowanie piękne chwile, a jeśli jesteś otwarty na pracę i swój rozwój, nie ma powodu, dla którego nie można by żyć długo i szczęśliwie.

Może cię również zainteresować artykuł: 9 mitów na temat Bliźniaczych Płomieni (Musisz to wiedzieć!)


Źródło: foreverconscious.com/what-disney-shows-us-about-soulmates

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram