Co oznaczają różne kolory kryształów? Zrozumienie kolorów kryształów i ich duchowych znaczeń

kolory kryształów

Kryształy mogą być bardzo pomocne w celach leczniczych i duchowych. Tworzą mistyczny związek między nami a energią ziemi. Lecznicze właściwości kryształów są w dużej mierze związane z ich kolorem. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać kryształ o odpowiedniej barwie, która wesprze nas zgodnie z naszą intencją.

Każdy kolor posiada unikalny zestaw uzdrawiających wibracji wpływający na samopoczucie duchowe, fizyczne i emocjonalne. Symbolika kolorów kryształów generalnie koreluje z symboliką kolorów występującą w innych praktykach ezoterycznych, takich jak magia kolorów lub tradycyjny wschodni system czakr.

Kryształy są używane do leczenia problemów zdrowotnych, energetyzowania ciała i umysłu, a nawet usuwania negatywnej lub złej energii z pomieszczenia. Wiele osób używa kryształów do walki ze stresem, lękiem, a nawet chorobami psychicznymi i fizjologicznymi. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś kryształów, czytaj dalej. Z tego krótkiego przewodnika dowiesz się o różnych kolorach kryształów i ich znaczeniu.

(Wiele z wymienionych kamienie znajdziesz w naszym sklepie. Kliknij na niebieski odnośnik wybranego kamienia, by przejść do jego zakupu)

Znaczenie białego kryształu: pokój i czystość

Przykłady: kamień księżycowy, biały chalcedon, selenit i kryształ górski

archanioł zadkiel

Białe kryształy charakteryzują się właściwościami oczyszczającymi, na przykład kryształ górski jest w stanie zwiększyć energię posiadaną przez inne kryształy, podczas gdy selenit może oczyszczać otaczające go przestrzenie. Możemy łatwo połączyć się z białymi kryształami i zapewnić sobie wewnętrzny spokój. Białe kryształy są bardzo korzystne podczas medytacji i rytuałów oczyszczających energetycznie.


Znaczenie czerwonego kryształu: moc i działanie

Przykłady: rubin, czerwony jaspis, wanadynit i granat

jaspis

Przeznaczenie napoju energetycznego jest takie samo jak czerwonego kryształu – czyli napompowanie nas pasją i energią, byśmy byli zmotywowani, zdeterminowani i chętni do działania. Kiedy potrzebujemy kopa, aby wykonać jakąś natychmiastową pracę, kryształy o czerwonych barwach będą właściwym wyborem.

Rubin najlepiej nosić na sercu, palcu lub kostce. Czerwony jaspis najlepiej układać na czole. Granat może być noszony na płatkach uszu, palcach lub sercu.


Znaczenie różowego kryształu: współczucie i miłość

Przykłady: różowy opal i turmalin, rodonit, kwarc różowy i rodochrozyt

Różowe kryształy reprezentują ciepłe uczucie i kochające serce. Delikatne, promujące współczucie i uzdrawiające emocjonalnie różowe kamienie są świetne, aby wnieść więcej miłości i życzliwości do twojego życia. Możesz medytować z różowym kryształem lub nosić go przy sobie, gdy zajmujesz się jakąkolwiek sprawą, która dotyczy przebaczenia, relacji, miłości własnej lub miłości do innych.


Znaczenie pomarańczowego kryształu: seksualność, zmiana i kreatywność

Przykłady: kamień słoneczny, kwarc słoneczna aura, bursztyn i karneol

karneol

Ten kolor kryształów powiązany jest z seksualnością, kreatywnością i entuzjazmem. Dzięki pomarańczowym kryształom możemy zyskać stymulację i inspirację, która może działać jak katalizator wielkiej transformacji w naszym życiu. Kiedy czujemy się zdezorientowani, kamienie o pomarańczowych barwach mogą nam pomóc w podejmowaniu ważnych decyzji.


Znaczenie żółtego kryształu: optymizm i determinacja

Przykłady: cytryn, kwarc siarkowy, złoty onyks i żółty jaspis

cytryn

Żółte kryształy uosabiają optymizm i sprawiają, że czujemy się żywi, błyskotliwi i pozytywnie nastawieni do siebie i swojego życia. Wspierają pozytywną energię i nowe przedsięwzięcia. Żółte kryształy są również pomocne we wzmacnianiu naszej wiary w naszą osobistą moc, więc pracuj z nimi zawsze, gdy potrzebujesz zwiększenia pewności siebie. Używaj również żółtych kamieni podczas pochmurnej pogody, aby zapobiec letargu i depresji.


Znaczenie zielonego kryształu: wzrost i obfitość

Przykłady: malachit, agat mszysty, zielony opal, awenturyn, jadeit i perydot

malachit

Źródło: pixabay.com

Zieleń ucieleśnia zarówno naturę, jak i pieniądze. Zielone kamienie wspierają osiągnięcie sukcesu finansowego i ogólną obfitość w życiu. Wesprą także naszą duchową ewolucję, kierując energię we właściwy sposób. Zielone kryształy są również wspaniałe, ponieważ pomagają połączyć nas z ziemią i uziemić nas w energii natury.

Awenturyn przemienia negatywną energię i pomaga zrównoważyć układ hormonalny podczas noszenia na sercu. Perydot noszony na gardle usuwa toksyny.


Znaczenie niebieskiego kryształu: komunikacja i przejrzystość

Przykłady: akwamaryn, lapis lazuli, azuryt i larimar

wahadełko

Niebieskie kryształy pomagają w osiągnięciu spokoju i jasności myśli, podobnie jak niebo i oceany. Pomagają osiągnąć jasność w komunikacji i umożliwiają szczerą ekspresję, tak by wyrażając swoje pomysły, czuć się spokojnie i skupionym.  Fizjologicznie niebieskie kamienie wspomagają układ sercowo-naczyniowy.


Znaczenie fioletowego kryształu: intuicja i duchowość

Przykłady: kwarc duchowy (ametyst kaktusowy), ametyst i czaroit

Fioletowe kryształy to „kamienie przebudzenia”. Pomagają w medytacji i wzroście energii kundalini. Przy odpowiednim użyciu fioletowe kryształy stymulują czakrę korony i otwierają na duchowość. Dodatkowo kamienie te ustanawiają połączenie między nami a królestwem mistycznym, wzmacniając naszą intuicję i większą świadomość siebie. Mogą również być wspaniałymi narzędziami do korzystania z boskiej sfery snów, aby uzyskać twórczą inspirację lub duchowe przewodnictwo. Użyj fioletowych kryształów, jeśli próbujesz wejść głęboko w stan medytacyjny.


Znaczenie czarnego kryształu: eliminatory negatywności

Przykłady: czarny turmalin i cyjanit, gagat, obsydian i szungit

Turmalin

Źródło: 123rf.com

Czarne kryształy są niezwykle ochronne i bardzo skuteczne w usuwaniu negatywności. Kamienie te mogą rozwiać nasze niepokoje, dodawać odwagi, przynieść emocjonalne i fizyczne bezpieczeństwo. Są często używane jako rodzaj „tarczy” przed negatywnymi wibracjami, więc jeśli potrzebujesz solidnej duchowej ochrony lub masz do czynienia ze stresującymi sytuacjami, wybierz czarny kryształ.


Crystal M.

Źródła:
color-meanings.com/what-do-different-crystal-colors-mean-the-best-crystals-to-keep-on-hand/
bustle.com/life/what-the-colors-of-every-crystal-mean-how-they-can-help-you-choose-the-right-one-15896884
consciousreminder.com/2021/05/22/understanding-crystals-colors-and-their-spiritual-meanings/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram