Cyganka prawdę ci powie? 8 karcianych znaków w cygańskiej przepowiedni

cyganie

Dla kart, Romowie, czyli cyganie, mają wielkie poszanowanie. Zapewne dlatego na ich podstawie dawno temu powstał horoskop – zwany dziś cygańskim. Przepowiednia składa się z ośmiu znaków, którymi są konkretne karty z talii klasycznej.

Cygańska przepowiednia w Europie znana była już od dawna. Jednak, aby mogła być odczytana przez większe grono odbiorców, czekała cierpliwie do pierwszej połowy XX wieku. Horoskop został odkryty przypadkiem w Prowansji, dzięki czemu z biegiem czasu trafił nawet do Polski. Przy pomocy podziału czasowego, zgodnie z horoskopem cygańskim, zostało wybrane osiem kart z talii klasycznej. Kartom, jako znakom przyporządkowano kompletne cechy, odzwierciedlające daną osobę urodzoną w konkretnym okresie. Mimo badań i informacji, które pozwoliły nam poznać zasady i działanie przepowiedni, do dnia dzisiejszego nie udało się określić bezspornie, dlaczego akurat osiem kart służy do pozaziemskich sztuk określania usposobienia oraz charakteru danej osoby.

Może cię również zainteresować artykuł: Horoskop japoński – przepowiednia, w której twój zodiakalny znak jest cyfrą

Przepowiednia cygańska

W przepowiedni na stałe zagościło osiem kart z talii klasycznej, a są to: As Karo lub 6 Trefl, 7 Pik lub 7 Trefl, 8 Trefl, 9 Kier, 10 Karo, Walet Pik, Dama Trefl, Król Kier. W przypadku znaku As Karo i 7 Pik, według niektórych źródeł możemy doszukać się dwóch wersji. Urodzeni w przedziale 30 grudnia – 15 luty, mogą swój znak odnaleźć w 6 Trefl, zamiast w karcie As Karo. Natomiast ci z okresu 30 grudnia – 15 luty spotkają się niekiedy z 7 Trefl, zamiast 7 Pik.

AS KARO lub 6 TREFL (30 XII – 15 II)

Urodzeni w tym przedziale czasowym posiadają tendencje do zachowań egoistycznych i lubią narzekać na mało istotne rzeczy. Kochają być podziwiani i komplementowani, tak samo mocno jak wieść łatwe i wygodne życie ze szczyptą lenistwa. Mimo swoich zachowań, osoby spod tego znaku są bezkonfliktowe. Najlepszych przyjaciół powinny szukać wśród Królów Kier i 8 Trefl. Aktywny umysł zodiakalnych Asów potrzebuje ciągłej stymulacji, bardzo szybko ich mózg przyswaja wiedze, a dodatkowo nauka sprawia im samą przyjemność. Dzięki wiedzy Asy potrafią rozmawiać na każdy temat, trwają twardo przy swoich poglądach, nawet jeżeli różnią się one od zdania towarzyszy. W miłości ciągle szukają tej prawdziwej, idealnej połówki, co nie zawsze idzie w parze z odwzajemnieniem uczuć przez partnera. Uczuciowe i zakochane karty Karo, ufają bezgranicznie swoim pochlebcom i nowo poznanym ludziom, przez co często popadają w małe kłopoty.

7 PIK lub 7 TREFL (16 II – 5 IV)

Ci którym przypada 7 Pik, są z natury pogodnymi, pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. Nie zamartwiają się drobnostkami i problemami, gdyż ich zdaniem szkoda na nie czasu. Świetnie odnajdują się w towarzystwie, nie mają problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, najlepszy duet stworzą z 10 Karo lub 9 Kier. Urodzonych w tym przedziale czasowym cechuje uprzejmość i życzliwość, dlatego też starają się unikać kłótni, również stronią od nieporozumień, ponieważ cenią sobie w życiu brak negatywnych emocji. Rodzina i bliscy wiedzą, że zawsze mogą poprosić o pomoc, gdyż siódemki nie odmawiają ludziom w potrzebie, są lojalne i otwarte. Mimo swojej przebojowości i uznania wśród grona znajomych, spędzanie czasu w samotności jest czymś, co kochają zodiakalne Piki. W życiu kierują się logiką i zdrowym rozsądkiem, a analiza faktów jakiej potrafią dokonać jest zdumiewająca.

8 TREFL (6 IV – 18 VI)

8 Trefl, jak nikt inny są osobliwościami niezwykłymi, są to ludzie zamknięci w sobie i strasznie uparci, dodatkowo bardzo ambitni i uwielbiają dążyć wytrwale do obranego celu. Starają się nie zasmucać otoczenia swoimi problemami, wolą słuchać i dawać rady, niż otwierać się przed kimś innym. Samodzielność i zaradność to jest wizytówka urodzonych w tym przedziale czasowym, wszystkie trudności rozwiązują po cichu w bardzo szybkim tempie. Osoby spod tego znaku są silnie połączone z naturą, dlatego też kochają podróże, przyrodę i zwierzęta. Również sport nie jest im obcy, mały jogging czy wieczorne spacery to jedne z ulubionych zajęć ósemek. Długo oswajają się z otoczeniem pełnym ludzi, dużo czasu mija zanim zaufają i zdołają się przekonać do nowych znajomości. Jednak przyjaciela mogą odnaleźć w osobach spod znaku As Karo lub Dama Trefl. Osoby mające w swoim znaku 8 Trefl posiadają zamiłowanie do hazardu, nie ze względu pieniędzy i łatwego zarobku, tylko z powodu towarzyszącym emocjom.

9 KIER (19 VI – 2 VII)

Ludzie spod znaku 9 Kier według Romów są osobami wyjątkowymi, wręcz wybitnymi. Cyganie uważają, że właśnie w tym przedziale czasowym rodzą się najwybitniejsi wróżbici i artyści. Dziewiątki posiadają nadzwyczaj chłonny umysł, są bardzo sprytne, do tego dochodzi systematyczność i sumienność, dlatego też szybko osiągają szczyty zawodowe. Jednak mimo swoich zalet są to osoby, które starają się nie przepracowywać. Uważają, że zawsze można zrobić coś szybciej i zdecydowanie lepiej. Szukają nowych rozwiązań, które pomagają zmierzać się z wyzwaniem, dodatkowo jak najmniej przy tym się męcząc. Dziewiątki Kier kochają ruch, odmienność, często zmieniają miejsce pobytu, prace, a nawet partnerów. Przez swój ognisty temperament i błyskotliwość, mało kto lubi przyjaźnić się z dziewiątkami. Chociaż nie każdy pała sympatią do urodzonych w tym przedziale czasowym, to jednak z 7 Pik z Waletem Pik potrafią porozumieć się bez słów.

10 KARO (3 VII – 10 IX)

10 Karo to osoby, które na tle innych znaków odznaczają się wytrzymałością i odpornością. Zawsze realizują cele do samego końca. Także przez długie lata cieszą się dobrym zdrowiem. Z natury są ludźmi bardzo uczuciowymi i namiętnymi, które dla ukochanej osoby są w stanie poświęcić wszystko. Mimo swojej uległości w uczuciach oczekują od partnera wolnej ręki, ponieważ dziesiątki nie znoszą gdy nie mają prawa głosu. W swej codzienności chodzą własnymi ścieżkami, kochają organizacje i plany. Ludzie spod tego znaku są odpowiedzialni i mądrzy, starają się nie ryzykować i nie decydują pochopnie. Zawsze posiadają własne zdanie, jednak dzięki wrodzonej tolerancji nie narzucają go otoczeniu. Osoby urodzone w tym przedziale czasowym każdy swój plan wcielają w życie, jest to zasługa determinacji i ciągłej chęci do działania. Bez problemu porozumiewają się z nowo poznanymi ludźmi, jednak tylko z osobami spod znaku Waleta Pik są bratnimi duszami.

WALET PIK (11 IX – 11 XI)

Ci, którzy urodzili się w między 11 IX – 11 XI są osobami pełnymi sprzeczności, mają bogate wnętrze i głowę zawsze pełną pomysłów. Z Waletami nie sposób się nudzić, wyprzedzają epokę swoim wyglądem, zachowaniem i niezwykłymi poglądami. Pragną zdobywać szczyty sukcesów zawodowych, pieniądze oraz potęgę, a dzięki ich wrodzonym zdolnościom jest to jak najbardziej możliwe. Kochają również narzucać swoje zdanie innym, marzą aby wszyscy wkoło przystosowali się do ich punktu widzenia, co może doprowadzać nieraz do konfliktów z bliskimi. Najwierniejszego przyjaciela Waleci odnajdą w swoim odbiciu, czyli w drugim Walecie Pik. Z natury urodzeni w tym przedziale czasowym mimo iż, kochają się wyróżniać, w życiu najczęściej stosują konserwatywne zasady i reguły. Osoby spod znaku Waleta tryskają energią, uwielbiają realizować swoje dziwaczne i nieraz szalone pomysły, jednak nieufnie podchodzą do niektórych nowości. Niekoniecznie lubią zmieniać miejsce zamieszkania czy też prace.

DAMA TREFL (12 XI – 22 XII)

Damy Trefl z natury są duszami towarzystwa, bardzo łatwo przychodzi im nawiązać nową nić porozumienia. Posiadają niezwykłą intuicję, która pozwala im oceniać doskonale sytuacje i stosunki. Nie mają kompleksów, kochają być w centrum uwagi i zawsze czuć się najważniejsze, w otoczeniu głośno chwalą się swoimi pomysłami i talentami. Jednak osoby spod tego znaku nie trudno urazić, przy nich trzeba bacznie dobierać słowa, ponieważ nie znoszą krytyki. Bardzo często dają się zwieść komplementom, uwielbiają je i z tego powodu ludzie czasem próbują nimi manipulować. Urodzeni w tym przedziale czasowym nie obawiają się prawdy, mówią ją głośno i bezpośrednio, nie bacząc na uczucia innych i konflikty. Damom najlepiej będą układać się przyjaźnie z Asem Karo, również wiele wspólnego będą mieć z 8 Trefl.

KRÓL KIER (23 XII – 29 XII)

Król Kier reprezentuje ludzi wszechstronnie uzdolnionych, cyganie wierzą, że karta ta jest wyjątkowo szczęśliwa. Ludzie spod tego znaku doskonale potrafią wykorzystywać swoje umiejętności, a ambicja i niesamowity upór pozwala im wiele osiągnąć. Koncentrują się na wybranych celach i dążą do ich realizacji wszystkimi siłami, dopóki nie zostaną one ukończone. Królowie są z reguły dla wszystkich życzliwi, mają wielu znajomych ale nie każdego mogą nazywać prawdziwym przyjacielem. Idealne stosunki nawiążą z Damą Trefl lub 7 Pik. Jednak należy uważać, albowiem ci którzy obejmą sobie Królów Kier za wrogów długo będą rozpamiętywać ich zemstę. Latami potrafią rozpamiętywać krzywdę i ukradkiem planować odwet.

Dzięki temu, że Romowie przekazują wiedzę na temat uosobienia i charakteru człowieka z pokolenia na pokolenie, mógł powstać ten horoskop. Posiadają ogromną mądrość w tej kwestii, potrafią przewidzieć los człowieka z dłoni, kart i wielu innych metod wróżenia. Czy w twoim wypadku się pomylili?

Może cię również zainteresować artykuł: Horoskop marokański: dowiedz się, jaka część ciała odpowiada twojej dacie urodzenia

Aniela Frank

 

Źródła:
wrozka.com.pl/component/content/?view=tag&id=5070
horoskopy.4stars.pl/?id=5005
swiathoroskopow.pl/horoskop-cyganski
mhoroskop.pl/horoskop-cyganski
astrodoradcy.pl/horoskop-cyganski/
astromagia.pl/horoskopy/inne-horoskopy/9219-horoskop-cyganski

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram