Cykl Jonasa, czyli ukryta owulacja kobiety (sprawdź, jak obliczyć swój cykl)

Cykl Jonasa

Z punktu widzenia astrologii, dni płodne kobiety wypadają wtedy, gdy księżyc znajduje się w fazie, w której był w momencie jej przyjścia na świat. Doktor Jonas, czeski lekarz, sprawdzał na pacjentkach działanie swojej teorii. Tej, oraz drugiej, w której zapewnia, że możemy decydować o płci dziecka. Jak? Nic prostszego, wystarczy wstrzelić się w odpowiedni Księżyc. Jeśli będzie w znaku męskim w momencie zapłodnienia, przywitamy na świecie chłopca. Jeśli w żeńskim, dziewczynkę.

Cykl Jonasa to inaczej “metoda kosmobiologiczna”, podlegająca wpływom planet i przede wszystkim wpływom Księżyca. Ta ukryta owulacja występuje wtedy, gdy Księżyc jest w takiej samej odległości kątowej od słońca w momencie przyjścia na świat kobiety. Księżyc obiega znak w ciągu 28 dni, czyli w każdym miesiącu znajdzie się dokładnie w takiej samej odległości od słońca jak w chwili narodzin.

Może cię również zainteresować artykuł: Energetyka kobiety a energetyka mężczyzny, czyli jak zrównoważyć energię męską i żeńską, by stać się Pełnią

Źródło: Unsplash.com

Cykl Jonasa (bo tak został nazwany na cześć swojego twórcy), bardzo często pokrywa się z cyklem menstruacyjnym kobiety, a więc wypada właśnie wtedy, kiedy jest ona najbardziej płodna z punktu widzenia biologii. Nie zawsze jednak tak się dzieje – w momencie, gdy nie ma pokrycia w cyklu menstruacyjnym kobiety, mówimy o tych licznych, nieprzewidzianych ciążach do których doszło poza cyklem.

I tym sposobem dochodzimy do kolejnego wniosku – istnieje drugi cykl płodności kobiety, poza miesiączkowym, w wyniku którego dochodzi do bardziej lub mniej planowanych ciąż.

Jak możemy wykorzystać cykl Jonasa?

1. Do planowania rodziny, zwłaszcza, kiedy cykl menstruacyjny od lat się nie sprawdza. Tutaj możemy wyznaczyć termin owulacji z niezwykłą precyzją, co daje szansę kobietom, które od lat starają się o potomstwo.

2. Do antykoncepcji (świadomość swoich dni płodnych ułatwia współżycie seksualne). Nie może to być jedyna metoda antykoncepcji, kiedy nie bierzemy pod uwagę ewentualnej ciąży, natomiast znajomość cyklu bardzo pomaga w unikaniu zajścia w ciążę. Aby zapobiec niechcianej ciąży, wystarczy unikać kontaktów seksualnych w czasie owulacji, która jest wyznaczona zarówno przez cykl Jonasa jak i cykl menstruacyjny kobiety. Przy czym na cykl menstruacyjny wpływa samopoczucie, zdrowie, ilość stresu, czy inne zmiany w otoczeniu, na przykład przeprowadzki, podróże.


Bransoletki z kamienia księżycowego oraz wiele innych rzeczy wspomagających kobiecą energię znajdziecie w naszym sklepiebransoletka z kamienia księżycowego


3. Do planowania płci. Teoretycznie, znak, w jakim znajduje się księżyc odpowiada płci dziecka, a więc zwracając uwagę na to, w jakim miesiącu staramy się o dziecko, możemy zwiększyć szansę na to, aby w wyniku zapłodnienia sprowadzić na świat dziecko o płci, którą preferujemy. I tak bierzemy pod uwagę kolejno:

    1. Znaki: Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Strzelec i Wodnik – sprzyjają przyjściu na świat chłopca, natomiast
    2. Znaki: Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec i Ryby – sprzyjają przyjściu na świat dziewczynki.

Metoda opracowana w ubiegłym wieku (lata 60.) jest w dalszym ciągu żywa i sprawdza się w praktyce. Zwłaszcza teraz, kiedy wracamy do naturalnych metod planowania rodziny, widzimy wzrost jej popularności. Niestety, brakuje badań, które potwierdziłyby pełną skuteczność cyklu Jonasa, natomiast wiele kobiet, które oparły się właśnie na tej metodzie, potwierdza, że działa. Znajomość swojego cyklu opartego na metodzie kosmobiologicznej, tuż obok znajomości swojego cyklu menstruacyjnego, powinna być obowiązkiem każdej kobiety.

Może cię również zainteresować artykuł: Aborcja w życiu człowieka rozwijającego się duchowo

Źródło: Unsplash.com

Jak sprawdzić swój cykl Jonasa?

Metoda opiera się na sprawdzeniu pozycji Księżyca w horoskopie urodzeniowym. Na szczęście, w dobie XXI wieku nie trzeba w każdym miesiącu studiować nieba, aby znać konkretne daty, w których kobieta jest płodna. Powstały kalkulatory, które wyliczają cykl na cały rok do przodu. Jeśli, jako kobieta, prowadzisz kalendarzyk papierowy lub używasz aplikacji w telefonie, która zbiera wszystkie dane dotyczące twojego cyklu menstruacyjnego, koniecznie zaznacz daty cyklu Jonasa – mogą być pomocne zarówno przy planowaniu rodziny jak i przy stosowaniu antykoncepcji. Swój cykl Jonasa możesz obliczyć uzupełniając odpowiednie rubryki w tym kalkulatorze.

Koniecznie daj znać, czy w twoim przypadku cykl Jonasa się sprawdził, albo czy zamierzasz skorzystać z tej metody przy planowaniu potomstwa lub jako elemenut naturalnej antykoncepcji.

Może cię również zainteresować artykuł: Fazy Księżyca, a cykl menstruacyjny kobiety – co mają ze sobą wspólnego?

Nadine Lu

Źródła:
macierz.org.pl/artykuly/nauka/cykl_plodnosci_kobiety-naukowa_metoda_jonasa.html
astroportal.pl/index.php?id=51
ginekologia.edu.pl/cykl-plodnosci-dr-jonasa/
astrohoroskop.net.pl/index.php?go=29

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Cykl Jonasa, czyli ukryta owulacja kobiety (sprawdź, jak obliczyć swój cykl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram