10 pełnych mocy cytatów wspierających zdrowie!

Tak jak jedno niezakwestionowane przekonanie może wywołać chorobę, tak również jedno zdanie o wysokim poziomie energii i duchowej prawdy potrafi od niej uwolnić i przywrócić zdrowie. Dzieje się to dzięki uświadomieniu, odzyskaniu odpowiedzialności, i odpuszczeniu wzorca, który tę chorobę podtrzymywał. Te trzy kroki są niezbędne w uzdrawianiu każdej fizycznej i psychicznej choroby, a słowa pełne mocy potrafią w tym pomóc.

 

Przedstawiam 10 takich obszernych cytatów. By skorzystać z ich siły wybieraj jeden dziennie i myśl o nim tego dnia, odnosząc go do swojego życia. Wnieś kontemplacje nad nim w swoje codzienne troski o zdrowiu, i próbuj na nie patrzeć przez pryzmat nowego sposobu postrzegania. Sprawdzaj, doświadczaj, i obserwuj, jak to wpływa na twoje zdrowie. Wieczorem, przed snem, dokonaj refleksji tego, jak stosowanie idei z cytatu wpłynęło na zmianę choroby, lub jej postrzeganie. Wyciągnij wnioski i zastanów się, jak następnym razem będziesz mógł jeszcze lepiej wykorzystać to, czego się nauczyłeś, by łagodzić, a w konsekwencji i uzdrawiać swoje dolegliwości.

 

Cytaty pełne mocy:

I.

„Choroba jest żądaniem duchowego rozwoju. Jest jak natrętny insekt, który daje nam do zrozumienia, że czegoś brakuje i trzeba zwrócić na to uwagę. Potrzeba nowego spojrzenia na daną sprawę”

– David Hawkins

 

II.

„(…) choroba jest wynikiem stresu. To prawda i za każdym razem, kiedy masz katar, za każdym razem, kiedy czujesz ból i nie wiesz dlaczego, jeśli twój lekarz wypowiada przerażające słowo „rak” – mówiąc krótko, niezależnie od tego, co złego dzieje się z twoim zdrowiem, powinieneś zadać sobie pytanie: „Jaki stres to spowodował i jak mogę go wyeliminować?”

– Alexander Loyd

 

III.

„Uzdrowienie wymaga zrozumienia tego, po co istnieje iluzja choroby. Bez tego uzdrowienie nie jest możliwe. Uzdrowienie jest osiągane w chwili, gdy cierpiący już dłużej nie widzi żadnej wartości w bólu. Któż chciałby wybierać cierpienie, jeśli nic by mu ono nie przynosiło i nie stanowiłoby dla niego żadnej wartości? Gdy ktoś opowiada się za bólem, to z pewnością myśli, że jest to niska cena do zapłacenia za coś, co ma znacznie wyższą wartość. Albowiem choroba jest wyborem; decyzją. Jest to wybór słabości, w błędnym przekonaniu, że to co się wybrało jest siłą. Po dokonaniu takiego wyboru, prawdziwa siła jest widziana jako zagrożenie, a zdrowie jako niebezpieczeństwo”

– Kurs cudów

 

IV.

„Podstawą uzdrowienia jest akceptacja choroby jako decyzji umysłu, który w celu uzdrowienia chce użyć ciała. I tak jest dla wszystkich form uzdrowienia. W kwestii uzdrowienia po prostu pacjent podejmuje decyzję o swym uzdrowieniu i wtedy powraca do zdrowia. Jeśli postanawia nie wyzdrowieć, nie będzie uzdrowiony. Kto jest tu lekarzem? Tylko umysł samego pacjenta. Tak, jak on postanowi, że ma być, taki też będzie rezultat. Co prawda wydaje się, że pomagają mu w uzdrowieniu jakieś specjalne środki (lekarstwa, zabiegi, itp.), ale one tylko nadają formę jego własnemu wyborowi. Stosuje je po to, aby nadać namacalną formę swoim życzeniom. I jedynie na tym polega ich rola, na niczym więcej. Tak naprawdę, one wcale nie są potrzebne. Pacjent mógłby wstać bez ich pomocy i powiedzieć: „One są dla mnie bezużyteczne”. Nie ma takiej postaci choroby, której nie można by wyleczyć natychmiast”

– Kurs cudów

zdrowie

V.

„Ciała nie pożądają, ciała nie pragną, ciała nie wiedzą, nie przejmują się, nie są głodne ani spragnione. Ciało odzwierciedla to, do czego przywiązuje się umysł – lody, alkohol, narkotyki, seks, pieniądze. Nie istnieją żadne uzależnienia fizyczne, tylko psychiczne. Ciało podąża za umysłem. Nie ma wyboru. W rzeczywistości ciało jest równoczesne z umysłem, lecz dopóki w umyśle doświadczasz dualizmu, ciało podąża za umysłem.”

– Katie Byron

 

VI.

„Kiedy chorujemy, oczekujemy od innych, że będą dla nas mili. A przecież nie jesteśmy mili dla siebie samych, ponieważ leżymy w łóżku z wrogiem – naszą chorobą. Dopóki nie pogodzimy się z naszym najgorszym wrogiem, którym zawsze jest nasz sposób myślenia, nie możemy kochać naszego najdroższego partnera ani tak drogiego nam dziecka. Wcześniej czy później wszystko, co myślimy o naszej chorobie, musi zostać powiązane z naszym partnerem lub dzieckiem, kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli lub kiedy będziemy spodziewać się straty. Nie opieramy się naszym chorobom, opieramy się naszym myślom o nich. Bez naszej opowieści nie możemy mieć problemu. Możemy mieć tylko rozwiązanie”

– Katie Byron

 

VII.

„Bycie zdrowym oznacza bycie prawdziwym i dojrzałym. Kto popełnia oszustwo na samym sobie i żyje w zakłamaniu, ten daleki od harmonii. Zdrowym i uleczonym możesz być tylko wtedy, gdy nie będzie w tobie żadnej niepewności, żadnej niedojrzałości, żadnego kłamstwa i – co najistotniejsze – żadnego „nie”! „Nie” oznacza bowiem, że stoisz na przekór swojej rzeczywistości, działasz przeciwko samemu sobie i przez to uniemożliwiasz swobodny przepływ życia. „Nie” jest często wyzwalaczem chorób, ponieważ jest przeciwieństwem postawy na „tak” wobec siebie. Zatem ten, kto jest prawdziwy, żyje w harmonii i w rzeczywistości swojego teraźniejszego prawdziwego „ja”, ten pozostaje w harmonii ze sobą i swoim życiem i dlatego jest zdrowy”

– Kurt Tepperwein

 

VIII.

„W przypadku choroby zawsze istnieje w nas nieuświadomiona wina, co zostało potwierdzone w badaniach. Istnieją całe systemy uczące, jak uwolnić się od nieświadomego poczucia winy dzięki uruchomieniu procesu chęci wybaczenia, porzucenia krytycyzmu i osądzania, uwolnienia od postawy wobec życia opartej na widzeniu dobra i zła, wejścia w stan przebaczenia i patrzenia na życie z empatią”

– David Hawkins

 

IX.

„Zdrowie wymaga chęci, by przyswoić sobie mentalne postawy, które są pozytywne i konstruktywne oraz uwolnić się od tych negatywnych. Ochota do przyjęcia rozluźnionego i wybaczającego stosunku wobec życia również przynosi korzyści, wraz ze sprzeciwem do przechodzenia na negatywne programowanie. Potrzebna jest chęć do odzyskania naszej władzy nad umysłem. Pozbywamy się naszej mocy za każdym razem, gdy zaczynamy zaprzeczać i obwiniać za chorobę coś „zewnętrznego”

– David Hawkins

 

X.

„Miłość jest najbardziej leczniczą siłą, jaka istnieje na świecie. Niszczy lęk i gniew, darzy radością życia. Miłość pokazuje drogę, pomaga nią podążać, ponieważ sama jest drogą. Gdy przyjmiesz z miłością siebie i cały świat, życie znów będzie mogło swobodnie przez ciebie przepływać, ponieważ będziesz w zgodzie ze swoim prawdziwym „ja”. Zacznijmy zatem kochać (…) [wtedy] zaktywizujesz największy potencjał uzdrawiania, jaki posiadasz”

– Kurt Tepperwein

 

Przeczytaj też artykuł pt. 10 + 10 sprawdzonych afirmacji na zdrowie, które wraz z cytatami pełnymi mocy, mogą okazać się wspaniałym lekarstwem dla dolegliwości twojego ciała. 

Jeśli sam znasz inne takie cytaty, podziel się nimi z nami w komentarzu.

 

 

Bartłomiej Raczkowski

 

Źródła:

„Skończ z cierpieniem, ciesz się życiem!” – Katie Byron

„Co choroba mówi o tobie?” – Kurt Tepperwein

„Kod uzdrawiania” – Alexander Loyd

„Przywracanie zdrowia” – David Hawkins

„Kurs cudów” – Helen Schucman i William Thetford

Zdjęcia: pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *