SAHASRARA – TYSIĄCKROTNA. Czakra Korony. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część VII

czakra korony

Czakra korony jest ostatnią czakrą i tutaj nasza wędrówka ukazała nam nowe horyzonty, a świadomość poszerzyła się o duchowe perspektywy. Dzięki temu możemy żyć pełniej, radośniej i zdrowiej. Z tej płaszczyzny również dużo łatwiej jest nam przeprogramować negatywne wzorce myślenia i zachowania.

Czakra korony: charakterystyka – jej powiązania i symboliczne odniesienia

Czakra korony położona jest na samym czubku głowy. To miejsce umożliwiające nam ponowne narodziny oraz skłaniające do nieustannego poszukiwania nowych doświadczeń i dostrajania się do wyższych stanów świadomości.

Na tym poziomie rozwoju wykracza się poza intelekt i osiąga się moc pasji w doświadczaniu i pojmowaniu rzeczywistości. Kiedy energia Kundalini obudzi wszystkie czakry po kolei i dotrze do najwyższej – królewskiej, osiągamy stan ekstazy, najwyższej rozkoszy i zachwytu.

CZAKRA KORONY:

ZRÓWNOWAŻONA – osobowość magnetyczna, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, żyjąca w zgodzie ze sobą i ścieżką swojej egzystencji, transcendencja, doświadczanie obecności Boga w swoim życiu.
ZBYT OTWARTA – osobowość psychotyczna i sfrustrowana, depresja maniakalna, zagubienie w sferze seksualnej, poczucie niespełnionej mocy, niewykorzystywania swojego potencjału.
ZABLOKOWANA – uczucie ciągłego wyczerpania, problemy z podejmowaniem decyzji, brak poczucia przynależności i niemożność odnalezienia swojego miejsca na ziemi.Czakra korony
NAZWA SANSKRYCKA I JEJ ZNACZENIE:

SAHASRARA – tysiąckrotna.

PRZYPISANY KOLOR:

Fiolet, złoty i biały.
Symbolicznie przedstawiana w postaci tysiącpłatkowego kwiatu lotosu.

GŁÓWNA SFERA OSOBOWOŚCI:

Doświadczanie duchowości.

POWIĄZANIE Z GRUCZOŁEM:

Szyszynka.

ODPOWIADAJĄCE CZĘŚCI CIAŁA:

Góra czaszki, kora mózgowa i skóra.

ŻYWIOŁ I RZĄDZĄCA PLANETA:

Myśl i energia kosmiczna. Planeta Uran.

POWIĄZANIE ASTROLOGICZNE:

Wodnik.

ODPOWIADAJĄCY ZMYSŁ:

Poza jaźnią.

ZAPACH (KADZIDŁA/OLEJKI):

Lawenda, kadzidłowiec i palisander.

KRYSZTAŁY:

Ametyst, kryształ górski i diament. Zaopatrz się w zestaw do czakroterapii TUTAJ.

ARCHETYPY:

Guru

Archetyp ten zawiera w sobie klucz do udanego życia na tej ziemi. Osoba ta potrafi poddać się woli boskiej i zdystansować swoje działania od wyników. Akceptując swe osobowe ograniczenia, ma jednocześnie świadomość, że wszystko jest możliwe. Jest otwarta i gotowa przyjąć to, co niespodziewane, przypadkowe i nadzwyczajne.

Egocentryk

Posiada ścisłą kontrolę nad własnym życiem i ceni ponad wszystko przywileje dostatniego życia, pozycji zawodowej i sukcesu finansowego. Bardzo często dopiero u kresu swojego życia, bądź przy załamaniu zdrowotnym, egocentryk dostrzega, że wszystkie te materialne dobra pozbawione są wartości i nie pozwalają zaczerpnąć z życia czegoś więcej. Bywa wtedy zmuszony do przyznania się do swego duchowego bankructwa.


Pachnące mydła harmonizujące czakry oraz wiele innych rzeczy znajdziesz w naszym sklepie


AFIRMACJE:

  • Boskość jest we mnie.
  • Poddaję się całkowicie Boskiej Świadomości – ufam Wyższej Sile.
  • Wybieram życie w miłości i zadowoleniu.
  • Z własnego wyboru transformuję wszystkie swoje cienie i staję się wolny.
  • Jestem tym, kim jestem i chwała temu.

ZABURZENIA FIZYCZNE:

Wrażliwość na zanieczyszczenia, chroniczne wyczerpanie, epilepsja i choroba Alzheimera.

ZABURZENIA EMOCJONALNE:

Depresja, zamęt i obsesyjne myśli.

POWIĄZANIE Z SAKRAMENTEM:

Ostatnie namaszczenie.

LEKCJA ŻYCIOWA:

Bezinteresowność.
Ciągłe poszerzanie świadomości.
Głęboka duchowość.
Odczuwanie jedności z Wszechświatem.
Przełamanie negatywnych wzorców.

CODZIENNE PYTANIA DLA CZAKRY KORONY:

  • Czy kroczę cały czas tymi samymi szlakami myśli i zachowań, czy pozwalam sobie na wsłuchanie się w głos mojej Wyższej Jaźni i podążanie za nim opuszczając wszystko to, co mi już nie służy?
  • Czy moja tożsamość definiuje się jedynie poprzez moją pracę i pozycję, którą pełnię? Czy pozwalam sobie na medytację i kontemplację oraz na odkrycie, że jestem kimś więcej?
  • Czy jestem otwarty na tzw. „przypadki” wnoszące niezwykłe sploty zdarzeń do mojego życia?
  • Czy potrafię odpuścić sobie osiągnięcie upragnionego efektu i wszelkie oczekiwania? Czy potrafię zaufać, że rezultat moich działań – jakikolwiek by on nie był – będzie dla mnie najlepszy?

Czakra koronyZnaczenie medytacji w pracy z czakrami

Mózg ludzki nie odróżnia tego, co jest rzeczywiste, od tego, co jest realistycznie wyobrażone, dlatego uprawianie medytacji i wizualizacji przynosi nam tak wiele korzyści. Jednak niewielu z nas ma w sobie przyzwolenie, aby dać pełen upust naszej wyobraźni. Jednak gdy potraktujemy swój umysł jako mentalną scenę doświadczalną i pozwolimy sobie odegrać na niej różne warianty scenariuszy, możemy bezpiecznie zobaczyć ich zakończenia, wyciągnąć wnioski i podjąć słuszne decyzje w świecie rzeczywistym. Nasza kreacja ma wtedy większą moc i obiera właściwy kierunek.

Z drugiej zaś strony uspokojony dzięki medytacji umysł, uwalnia skumulowany stres oraz umożliwia również odzyskanie równowagi fizycznej i emocjonalnej. Możemy także usłyszeć głos naszej Wyższej Jaźni i otrzymać odpowiedzi na nasze pytania.

Przy wyciszonym umyśle możemy także poczuć, skąd pochodzi ból i która czakra została wytrącona ze stanu równowagi.

Najprostszą formą medytacji dla czakr jest oddychanie białym światłem, które zawiera w sobie całe spektrum barw tęczy. Stwarzamy sobie dogodne warunki, poprzez zapalenie świecy, zapachy, kryształy i przyjmujemy wygodną dla nas pozycję. Następnie wdychamy i wydychamy białe światło bezpośrednio do wszystkich czakr począwszy od podstawy i na koronie kończąc. Ten oczyszczająco-energetyzujący rytm oddechu wprowadza harmonię i czyni nas bardziej świadomymi swoich energetycznych centrów i potencjałów, które w nich drzemią.

Opis pozostałych czakr znajdziesz TUTAJ.

Magdalena Głowacka

 

Źródła:
„Przez czakry do zdrowia” Liz Simpson, Świat Książki, Warszawa 2000
http://www.maszke.pl/2013/04/czakra-korony-odczuwanie-jednosci-z-wszechswiatem/#
Grafiki: https://pixabay.com/pl/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram