Czakra korzenia: 5 czynności, które pomogą w uzdrowieniu czakry podstawy

czakra korzenia

Czakra korzenia jest położona u podstawy kręgosłupa, pomiędzy odbytem a genitaliami. Ma najniższą częstotliwość spośród wszystkich czakr, wiąże nas z siłą grawitacji i materialną egzystencją. Jej energia kieruje się w stronę ziemi i koresponduje z czakrą korony, która swój kielich otwiera ku niebu. Poznaj pięć łatwych i praktycznych sposobów przekształcania i równoważenia osłabionej czakry podstawy.

Gdy energia czakry korzenia nie jest w harmonii, może powodować wiele problemów, takich jak:

  • odrętwiałość
  • lęk przed kontaktami z innymi
  • permanentny brak poczucia bezpieczeństwa
  • chroniczny stres
  • niska samoocena
  • bojaźliwość
  • brak życiowej energii

Zharmonizowanie pracy tej czakry pozwala nam odczuć i pojąć niezwykłą wagę posiadania zdrowego i sprawnego ciała. Kiedy jest otwarta, a jej energia zrównoważona, czujesz się uziemiony, połączony ze światem i ludźmi w nim, oraz pewny, że wszystko będzie w porządku. Daje to możliwość wyruszenia w dalszą wędrówkę na coraz wyższe poziomy świadomości.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na szkolenie on-line: CZAKRA PODSTAWY – praca z Bazową Energią Życia!

czakra podstawy


Wykonaj następujące czynności:

Pozbądź się wszystkiego, co już ci nie służy

Zacznij od pomieszczenia, w którym spędzasz większość czasu. Powinieneś je dokładnie oczyścić, usuwając wszystkie zbędne rzeczy i śmieci, wyczyścić kurze i odkurzyć wszystkie zakamarki. Powinieneś pamiętać, że przestrzeń fizyczna i środowisko odzwierciedlają twój stan wewnętrzny. Możesz wykorzystać zasady Feng Shui, aby dodać energetycznej magii, a także przyspieszyć transformacje energii na wyższy poziom.

Robiąc to, powinieneś usunąć wszystko, co nie odzwierciedla osoby, którą jesteś w tej chwili i miejsca, do którego masz zamiar się udać. Oznacza to pozbycie się wszystkich rzeczy z przeszłości, które być może odzwierciedlały ciebie kiedyś, ale teraz tylko zatrzymują twój rozwój.

Na koniec oczyść przestrzeń białą szałwią i oczekuj cudów, które na pewno nadejdą.

Medytuj

Medytacja przez pięć minut po przebudzeniu lub przed snem może być bardzo korzystna. Usiądź do medytacji z prostym kręgosłupem, co ułatwi krążenie energii nie tylko w czakrze podstawy, ale i pozostałych czakrach.

Uważa się, że Muladhara (czakra korzenia) jest połączona z kolorem czerwonym, więc powinieneś wizualizować kulę pełną czerwonego światła, która promieniuje pod kością ogonową i rozszerza się na zewnątrz. Możesz także wyobrazić sobie, że siedzisz pod jakimś drzewem, czerpiąc z niego ducha równoważącego życie. Możesz też fizycznie wybrać się do lasu, by czerpać energię z drzew.

Bądź w ciągłym ruchu

Poruszanie ciałem jest kluczem do utrzymania zdrowej czakry korzenia. Możesz ćwiczyć taniec, sztuki walki lub hatha jogę, ponieważ każdy rodzaj aktywności fizycznej, sprawi, że poczujesz się bardziej uziemiony i szczęśliwy. Możesz ćwiczyć to wszystko w domu. Hatha joga jest doskonała dla połączenia ciała, oddechu i umysłu. Pamiętaj, aby zwracać większą uwagę na swoje odczucia na poziomie fizycznym podczas rozciągania i utrzymywania pozycji.

Dokonuj lepszych wyborów żywieniowych

To, jak dobrze odżywiasz swoje życie wewnętrzne, które obejmuje spożywane przez ciebie jedzenie, wpłynie na wszystkie rzeczy, które przejawiają się w zewnętrznej rzeczywistości.

By wzmocnić czakrę podstawy spożywaj dużo żywności rosnącej gruntowo – taką jak warzywa korzeniowe, na przykład ziemniaki, marchew, buraki czy kurkumę – lub żywność pełną roślinnych białek.


Przeróżne akcesoria, które pomogą ci w pracy z czakrą podstawy oraz innymi czakrami znajdziesz w naszym sklepie

czakra podstawy


Weź dziennik, a następnie odpowiedz na następujące pytania:

„Jaka jest obecnie moja rzeczywistość i jak ją widzę?” – Powinieneś pomyśleć o tym w kontekście twojego związku, domu, kariery, a także zdrowia.

„Co robię lub co mogę teraz zrobić, aby zaspokoić moje potrzeby?”

„Kto jest osobą, która najbardziej mnie wspiera i w jaki sposób mogę uzyskać jeszcze lepsze wsparcie?”

„Wymień pięć rzeczy, za które jesteś wdzięczny, ponieważ zapewniają one poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa, wsparcia, a także stabilności”.

Więcej o czakrze podstawy przeczytasz w artykule: Czakra korzenia: MULADHARA – FUNDAMENT. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część I


Źródło: consciousreminder.com/2018/11/25/practicing-these-5-things-can-help-you-heal-your-imbalanced-root-chakra/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram