Czakra sakralna: 6 sposobów uzdrawiania czakry krzyżowej

Czakra sakralna

Istnieje wiele powodów, dla których nasza czakra sakralna jest dla nas tak ważna. Przede wszystkim jest miejscem emocji, kreatywności i motywacji w naszym ciele. Po drugie, nasza siła życiowa, nasza energia przepływa przez nią. Energia dla wielu narządów naszego ciała pochodzi właśnie z czakry sakralnej; czerpie z niej żołądek, trzustka, układ trawienny, narządy płciowe, żeby wymienić tylko kilka.

Gdy energia czakry sakralnej nie jest w harmonii, może powodować wiele problemów, takich jak:

 • niepokój,
 • problemy z trawieniem,
 • bloki mentalne,
 • problemy z libido,
 • niekontrolowane emocje.

To tylko kilka przykładów wszystkiego, co może pójść nie tak, gdy energia tej czakry jest zaburzona. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc w uzdrowieniu i uspokojeniu czakry sakralnej.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na warsztaty internetowe: CZAKRA SAKRALNA – Świętość KREACJI!

czakra sakralna


 1. Siła kolorów

Na czakrę sakralną wpływa kolor pomarańczowy. Dobrym początkiem może być więc włączenie go do naszej garderoby lub użycie kryształów o pomarańczowym odcieniu. Jedzenie pomarańczy, dyń i innych warzyw w tym kolorze może również sprzyjać uzdrawianiu. Spróbuj medytować i wyobraź sobie, że jesteś w centrum pomarańczowego światła, które powoli działa na twoją czakrę, oczyszczając ją i odmładzając. Dobrym pomysłem będą też spacery po lesie i parku wśród jesiennych kolorów liści, których kilka możesz zabrać do domu.

 1. Herbata imbirowa i mięta pieprzowa

Ze względu na swoje fizyczne położenie, wszelkie zaburzenia czakry sakralnej z pewnością będą miały wpływ na żołądek. Imbirowa herbata i mięta pieprzowa mogą pomóc ci poradzić sobie z bólem żołądka. Niech samo picie takiej herbaty będzie medytacją: dobrze jest wyobrazić sobie, jak dokładnie przenika przez ciebie ciepło herbaty i pomaga się zrelaksować.

 1. Oddech ognia

Czakra Sakralna, choć podlega żywiołowi wody,  jest również związana z ogniem. Jego żar może maleć z powodu stresu, którego doświadczasz. Wdychaj więc głęboko w brzuch powietrze, wyobrażając sobie przy tym, jak rozpalasz w sobie wewnętrzny ogień.

 1. Olejki eteryczne i ciepło

Ich głównym celem jest ponowne rozpalenie ognia w czakrze sakralnej poprzez ciepło z zewnątrz. Możesz albo zastosować ciepło bezpośrednio w postaci kompresu lub gorącego ręcznika. Możesz też wygenerować trochę ciepła, wcierając olejek (taki jak szałwia, pomarańcza, drzewo sandałowe itp.) w brzuch. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, przekonasz się, że ciepło pomaga się zrelaksować i usuwa blokady w brzuchu.


Przeróżne akcesoria, które pomogą ci w pracy z czakrą sakralną oraz innymi czakrami znajdziesz w naszym sklepie


 1. Afirmacje

Jak wspomniano wcześniej, czakra sakralna jest miejscem, z którego czerpiesz swoją moc. Możesz ją stymulować, powtarzając wzmacniające afirmacje. Mogą być czymś tak prostym, jak powtarzanie sobie „mam to, czego potrzebuję” lub trochę konkretniej „wchodzę teraz w czas pełnego szczęścia i spełnienia. Życie daje mi wszystko, czego w tej podróży potrzebuję”. Nie martw się, jeśli uważasz, że te słowa nie są jeszcze zgodne z tym co czujesz i przeżywasz. Musisz tylko uwierzyć, że możesz to zrobić.

 1. Twórcze działania

Innym powodem przez który czakra sakralna czuje się zablokowana, jest to, że twoje twórcze energie nie znalazły ostatnio ujścia. Spróbuj podjąć działania, które wykorzystają twoją kreatywność i zapewnią możliwość ekspresji tej nagromadzonej twórczej energii. Zaangażuj w projekt kolor pomarańczowy, aby stymulować energię.

Możesz wypróbować jedno lub więcej z tych ćwiczeń, samodzielnie lub w połączeniu z innymi. Główną ideą jest upewnienie się, że energia przepływa przez twoją czakrę sakralną i nie zostaje zablokowana.

Może cię również zainteresować artykuł: Czakra sakralna – Swadhisthana czyli słodycz. Wędrówka świadomości poprzez system czakr


Źródło: consciousreminder.com/2018/05/16/sacral-chakra-healing-6-ways-to-recharge-your-svadhishthana/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram