Czakra serca: 8 sposobów uzdrawiania przestrzeni serca

czakra serca

Anahata – przestrzeń serca, nasza czwarta czakra. Rozpoczęliśmy niedawno nową Erę Wodnika, z którą wiążę się również energetyczne przejście od aktywności czakry splotu słonecznego do czakry serca. To idealny moment, by popracować nad harmonią w sobie.

Czakra serca umiejscowiona jest w okolicy serca, symbolizuje ją kwiat lotosu z dwunastoma płatkami i kolorami zielonym, złotym i różowym. Odpowiada ona za poczucie bezwarunkowej miłości, udane relacje z innymi, łatwość przebaczania, wrażliwość na piękno, przyzwalanie sobie na dawanie i branie z radością. Ogromny wpływ na tę czakrę mają nasze myśli z obszaru tematów o miłości, przebaczaniu i relacji z innymi. Pracując z nią, możemy odkryć też jej bogaty potencjał do uzdrawiania siebie i innych.

Przejawy zablokowanej czakry serca:

 • masz przekonanie, że nie potrafisz kochać lub nie zasługujesz na miłość;
 • masz problemy z odczuwaniem empatii;
 • masz tendencję do narzekania;
 • jesteś obojętny/a na piękno świata, nie potrafisz odczuwać zachwytu;
 • egocentryzm;
 • poczucie osamotnienia;
 • porywczość;
 • trudności w relacjach z innymi;
 • nie lubisz grupowej współpracy;
 • rozpamiętujesz stare rany i masz problem z przebaczaniem;
 • odczuwasz brak równowagi w życiu;
 • masz problemy z cieszeniem się sukcesami innych osób, łatwo popadasz w zazdrość, zawiść;
 • brak akceptacji siebie i zaufania do życia;
 • skrytość, zamknięcie się na innych i miłość;
 • poczucie pustki;
 • lęk przed odrzuceniem;
 • brak odczuwania radości z życia;
 • problemy zdrowotne z sercem.

Niski poziom energii w tej czakrze przejawia się poprzez poczucie niezasługiwania na miłość, huśtawkę emocjonalną, tendencję do skupiania się tylko na sobie i odrzucanie głosu serca. Wysoki poziom przejawia się w nadopiekuńczości, nadmiernym spełnianiem potrzeb innych, przejmowaniem się, co myślą/mówią inni ludzie, pomaganiem na siłę.

Harmonia w czakrze serca pozwala podążać za głosem serca, uwolnić się od nadmiernego przywiązania do ludzi i świata materialnego, odczuwać bezwarunkową miłość, zapominać urazy, angażować się całym sercem w swoje czynności, emanować miłością, być miłosiernym i nawiązywać zdrowe, harmonijne relacje z innymi.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: Otwarcie Czakry Serca. Dowiedz się jak działa Najpotężniejsza Magia Świata!!!


Sposoby na odblokowanie czakry serca

Podstawowym i najprostszym narzędziem jest koncentracja uwagi na czakrze serca. Już sama świadomość jej istnienia uruchamia w nas przepływ energii. Drugi krok to pielęgnacja miłości do siebie. Zacznij traktować siebie z czułością, uważnością, dbać o swoje potrzeby. Powtarzaj swojemu odbiciu w lustrze słowa “kocham cię”, patrz z dumą i radością na swoje ciało, twarz, doceniaj siebie. Gdy już pokochasz siebie, zacznij pielęgnować w sobie miłość do innych. Możesz do tego dołączyć praktykę medytacji Miłującej Dobroci. Co jeszcze możesz zrobić?

1. Praca z kamieniami

Malachit otworzy cię na bezwarunkową miłość, awenturyn zwiększy miłość do życia, zwiększy poziom współczucia i empatii. Kwarc różowy promienieje energią czystej miłości, wspomoże proces leczenia wszelkich zranień, wyzwoli miłość do siebie i innych, otworzy na ufne przyjmowanie i dawanie miłości.

2. Otocz się zielenią, różem i złotem

Noś ubrania i biżuterię w tym kolorze, pal świece, wzbogać mieszkanie o dodatki, które kojarzone są z kolorami czakry serca.

3. Kontakt z naturą

Wiosna to czas zakochania, właśnie wtedy świat rozkwita piękną, soczystą zielenią i doładowuje naszą czakrę serca. Przebywaj na łonie natury, zwłaszcza podczas deszczu. Wzbudzaj w sobie zachwyt, chłoń piękno zieleni i odczuwaj spokój w sercu.

4. Zabawa ze swoim ukochanym zwierzęciem

Nic tak nie otwiera serca na bezwarunkową miłość, jak zabawa z ukochanym pupilem. Okaż mu swoją uwagę, zatroszcz się o niego, baw się z nim, patrz mu w oczy i poczuj w sobie bezgraniczną miłość.

5. Praca z dźwiękiem

Mantruj samogłoskę A oraz mantrę Yam. Wpłyną one pozytywnie na twoją czakrę serca, wypełnią cię poczuciem bezwarunkowej miłości i spokoju. Możesz też słuchać muzyki na odpowiednich częstotliwościach 528 Hz, takiej jak ta:

6. Skorzystaj z dobrodziejstwa naturalnych olejków

Olejek różany, geranium, lawenda, rozmaryn, jaśmin, bergamotka i melissa pomogą ci zharmonizować czakrę serca. Możesz wykorzystywać je jako perfumy, do kominków aromaterapeutycznych, czy sporządzać własne mieszanki i wykorzystywać je w kosmetykach.

7. Wizualizacja

Znajdź spokojne miejsce, usiądź lub połóż się, oddychaj świadomie przez chwilę. Następnie zwizualizuj sobie, jak zielone/różowe/złote światło wypełnia cię od środka. Możesz powtarzać w myślach: oczyszczam moją czakrę serca i wypełniam ją czystą, zieloną/ różową/złotą energią.


Przeróżne akcesoria, które pomogą ci w pracy z czakrą serca oraz innymi czakrami znajdziesz w naszym sklepie

czakra serca

8. Afirmacje

Ta prosta czynność ma ogromny wpływ na nasze myśli i emocje, a przez to na naszą czakrę serca. Stwórz własne afirmacje lub skorzystaj z gotowych i powtarzaj je sobie każdego dnia, wielokrotnie.

Oto przykładowe afirmacje:

Emanuję bezwarunkową miłością.

Jestem pełen/pełna miłości i radości.

Zawierzam procesowi życia.

Akceptuję siebie.

Pragnę, aby wszyscy ludzie byli zdrowi, szczęśliwi, pełni miłości i spokoju.

Wybaczam sobie i innym.

Kocham siebie.

Słucham głosu swego serca.

Żyję w harmonii.

Czakra serca to potężne narzędzie uzdrowienia, siedziba bezwarunkowej miłości. Zrównoważona energia w czwartej czakrze pozwala cieszyć się pięknymi relacjami, życiem i sobą. Warto nad nią pracować i każdego dnia wypełniać się coraz bardziej bezwarunkową miłością.

Może cię również zainteresować artykuł:

Arunika


Źródła:
wszystkiesymbole.pl/czakra-serca-anahata/
maszke.pl/2013/01/jak-pracowac-z-czakra-serca-manifestacja-bezwarunkowej-milosci/
blog.otylia.pl/czakra-serca/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram