Czakramy niebieskiej planety, czyli o miejscach mocy na świecie

czakramy

Na Ziemi możemy znaleźć miejsca, które emanują niesamowitą energią. Nazywane są najczęściej miejscami mocy. Dzieją się tam niewytłumaczalne zjawiska, a człowiek znajdujący się w pobliżu takich stref, szybciej dochodzi do siebie po chorobie. Energia ziemskich czakr powoduje zwiększenie harmonii w umyśle ludzkim. Poprawia także koncentrację, ułatwia medytację, a także pozwala osiągnąć wyższy stan świadomości. Poznajmy główne czakramy Ziemi. 

Człowiek od zarania dziejów wyczuwał ich moc. Otaczał te wyjątkowe miejsca kultem i czerpał z nich energię. Lokalizacje te, wykorzystywane były do celów terapeutycznych, magicznych, szamańskich lub duchowych. Dzięki tajemniczej sile, obszary te przyciągają ludzi w niewytłumaczalny sposób. To właśnie w tych miejscach powstały do dziś znane pogańskie świątynie, pierwsze chrześcijańskie kościoły i chociażby wielkie piramidy. Ale niektóre zostały nietknięte, a dzięki cudom Matki Natury, stworzone krajobrazy są tak niezwykłe, że budzą jednocześnie podziw i strach. Tajemnice ziemskich czakr próbowano zgłębić wiele razy. Niestety, do dziś nie mamy jasnej odpowiedzi, jak funkcjonują i powstają. Czyni je to bardziej intrygującymi i sprawia, że budzą większe zaciekawienie. Bezsprzecznie stanowią dla ludzi wyjątkową wartość, szczególnie w dobie powrotu do magii i mistycyzmu. Miejsca mocy rozsiane są po całej planecie, dzięki temu możemy je spotkać praktycznie wszędzie – występują od Ameryki przez Europę i Azję, kończąc na mało zaludnionych i odkrytych wyspach.

Czym tak naprawdę są miejsca mocy?

Czakry Ziemi są strefami geograficznymi, mogą występować w różnych rozmiarach i na różnych wysokościach. Miejsca te posiadają naturalne pole energetyczne, które ma ogromny wpływ i znaczenie dla ludzi. Czakry niebieskiej planety działają na podobnej zasadzie, jak czakry człowieka – są siłą witalną. Ich moc utrzymuje Ziemię w prawidłowej równowadze, podtrzymują zdrowie i prowadzą przebieg wielu informacji. Ogólny kształt miejsca mocy przypomina płaski talerz. Każdy węzeł ziemski ma swój kierunek – jedne biegną zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a inne w odwrotną stronę. Na naszej Ziemi znajduje się aż 156 magicznych punktów. Są one połączone liniami energetycznymi i razem tworzą geometryczną siatkę Ziemi. Siatka ta przypomina swoim kształtem i strukturą kryształ.

SIEDEM NAJWAŻNIEJSZYCH ZIEMSKICH CZAKR

Mimo, że Ziemia posiada 156 miejsc mocy, zostało wyróżnionych siedem najważniejszych. Posiadają one największą moc i siłę witalną.

1. Czakra przyjemności – Machu Picchu w Peru

Źródło: pixabay.com

Machu Picchu jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. Teorii na temat funkcjonalności i znaczenia Świętego Miasta Inków opowiadano mnóstwo. Miasto to powstało w XV wieku. Miasteczko starożytnych Inków zostało wzniesione na miejscu o wiele starszej cywilizacji, która wybudowała się tam wcześniej. To miejsce ludzie opuścili ledwie 100 lat później. W świątyni najwyżej położonymi punktami jest obserwatorium astronomiczne, Świątynia Trzech Okien i Słoneczna Świątynia. Te trzy obiekty służyły kultowi Słońca. Dla tej ludności gwiazda była największym bóstwem.

2. Czakra miłości – Shaftesbury (Dorset)

Źródło: pixabay.com

Miasto to leży w Anglii w hrabstwie Dorset. Jest jednym z najdawniej funkcjonujących metropolii Wielkiej Brytanii. Położone jest 200 metrów nad poziomem morza na zboczu wzgórza kredowego. Miejsce to określa się jako centrum planetarnej czakry serca.

3. Czakra kreatywności – Piramidy egipskie w Gizie

Źródło: pixabay.com

Piramidy w Gizie są najbardziej popularną atrakcją turystyczną w Egipcie. Budowle te są także najsłynniejsze na świecie. Umiejscowione są w miejscu najsilniejszego promieniowania na naszej planecie. Właśnie spod Wielkiej Piramidy wydobywają się najmocniejsze fale energii. Kształt tych obiektów jest nie bez znaczenia, stożkowa forma działa na zasadzie wzmacniacza. Moc ta owija energetycznie Ziemię, przesyłając siły witalne na ogromne odległości.

4. Czakra podstawy – Góra Shasta w Kalifornii

Źródło: pixabay.com

Góra Shasta, jest początkową czakrą planety, podstawą systemu energetycznego. Z pod niej uwalniają się nieukształtowane elementy życia, które stanowią część globalnego rozwoju. Tryska siłą życiową bez struktury i formy, a konkretną formę przyjmuje dopiero po ewolucji wewnątrz innej głównej czakry. Góra ta jest miejscem wygasłego wulkanu, który leży na pograniczu Kalifornii i Oregonu. Legendarna osada Telos umiejscowiona pod obiektem, podobno skrywa wszystkie tajemnice naszej planety i posiada międzyplanetarną bramę, łączącą niebieską planetę z innymi światami. Miasto to nazywane było „kryształowym miastem światła z siedmioma promieniami”.

5. Czakra osobowości – Uluru w Australii

Źródło: pixabay.com

Główną funkcją czakry osobowości jest podtrzymywanie życiowej siły wszystkich istot i obrona witalności Ziemi. Uluru jest czerwonym sercem Australii. Góra ta położona jest w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta. Liczy sobie ponad 300 metrów wysokości i aż 8 kilometrów obwodu. Widziana z lotu ptaka przypomina kształtem trójkąt. Jej kolor oraz surowość trzyma w sobie coś niezwykłego, magicznego. Dla Aborygenów jest świętym miejscem i szlakiem ich przodków oraz duchów.

6. Czakra absolutu – Góra Cooka na Nowej Zelandii

Źródło: pixabay.com

Góra Cooka – tak nazywa się najwyższy szczyt Nowej Zelandii. Położony jest w Alpach Południowych. Łańcuch górski ciągnie się wzdłuż zachodniego wybrzeża Wyspy Południowej.

7. Czakra transcendencji – Glastonbury

Źródło: pixabay.com

Czakra transcendencji jest planetarnym miejscem mocy, które posiada tak zwane „trzecie oko”. Miejsce to przemieszcza się o 1/12 swojej ekliptycznej drogi w kierunku zachodnim z początkiem każdej nowej epoki, posiadającej nazwę znaku zodiaku. Gdy jeden okres dobiega końca Duch Ziemi nadaje impuls swoim siłom, aby zebrały się dla narodzin nowego okresu. Z takim początkiem, siły zaczynają oddziaływać na siebie, a czakra uaktywnia się i rozszerza. Okres trwania jednej epoki wynosi 150-200 lat, wystarczająco długo by ustanowić model nowego okresu, a potem znika. Po pewnym czasie Ziemia ponownie daje znaki, które wprawiają w ruch i ponownie miejsce mocy pokonuje odcinek 1/12 drogi na zachód. Takim właśnie miejscem jest Glastonbury. Jest to niewielkie miasto w Wielkiej Brytanii, położone w angielskim hrabstwie Somerset. Strefa mocy znajduje się dokładnie w ruinach opactwa Glastonbury.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na warsztaty internetowe: CZAKRA SAKRALNA – Świętość KREACJI!


Jak możemy skorzystać z energii znajdującej się w miejscach mocy?

Powinniśmy przede wszystkim otworzyć się na siły witalne. Najważniejsze jest nastawienie wewnętrzne i chęć oddania się energii pochodzącej z kosmosu. Podczas podróży możemy  usiąść na ziemi lub oprzeć się o jakiś element powstałej budowli. Trzeba się uspokoić i wyciszyć, głębokie oddechy nam w tym pomogą. Kiedy już osiągniemy odpowiedni stan, wystarczy kilka minut w ciszy, zaczniemy bezwiednie pobierać energię. Jeżeli uda nam się odpowiednio otworzyć na siły wypływające z gruczołów ziemi to wzrośnie nasza biowitalność i rozrośnie aura. Poczujemy pełnię spokoju i wewnętrzną radość.

Zapewne niejedno z Was mogłoby wymienić parę szczególnych miejsc mocy. Mogą to być na przykład Wyspy Wielkanocne, Stonehenge lub Góra Oliwna w Egipcie. Mimo, iż siedem najsilniejszych czakr znajduje się wiele kilometrów od nas, to jednak nie powinniśmy rezygnować z tych mniej znanych i powszechnych miejsc, które najprawdopodobniej znajdują się na wyciągnięcie ręki. One także mogą przynieść spokój ducha i radość. Pamiętajmy, że każde święte miejsce pełni szczególną funkcję w odniesieniu do całej planety Ziemi. A dzięki nim tworzy się jeden rytm i odpowiednio działają siły witalne.

Może cię również zainteresować cykl artykułów opisujących 7 głównych czakr energetycznych człowieka:

MULADHARA – FUNDAMENT. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część I

Czakra krzyżowa – SWADHISTHANA czyli słodycz

MANIPURA – Połyskujący klejnot. Czakra splotu słonecznego

ANAHATA – Czakra Serca

WISZUDDHA – Oczyszczenie – Czakra gardła

Czakra trzeciego oka. ADŻNA – Postrzegać i wiedzieć

Czakra korony: SAHASRARA – Tysiąckrotna

Aniela Frank

Źródła:
http://www.celwpodrozy.pl/tag/czakramy-ziemi
https://www.olabloga.eu/czakry-ziemi
https://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_czakry_ziemi.html
http://czakram.net/
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Miejsca-mocy-czyli-czakramy-Ziemi-1891344.html
http://www.paranormalne.pl/topic/4323-czakramy-ziemi/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram