Czym są AGMY? Poznaj Mantry Słowiańskich Bogów

Czym są agmy

Nie musimy jechać do Nepalu czy Indii, odległych krajów z nieznaną nam, choć interesującą tradycją i religiami oraz duchowymi praktykami, które w ostatnimi czasy stały się popularne na całym świecie, także w naszym kraju. Tak jak tybetańscy mnisi mają swoje mantry, tak Słowianie w swojej wielowiekowej bogatej duchowej tradycji mają Agmy. Czym są Agmy?

Buddyjskie Mantry vs. Słowiańskie Agmy

Mantra w tradycji buddyjskiej powtarzana w odpowiednich rytuałach przez mnichów oddziałuje wewnętrznie swoimi wibracjami na ciało i umysł. Jedna z najbardziej znanych mantr brzmi „Om Mani Padme Hum”. Poszczególne dźwięki sylab tej mantry mają swoje znaczenie odpowiadające sześciu uczuciom, a częstotliwości wibracji każdej z nich wnikają w istotę człowieka, każdą jego komórkę, przenikając każdą myśl i każdą emocję dokonując wewnętrznych zmian potrzebnych na drodze do oświecenia.

Agma (Агма) w tradycji słowiańskiej oznacza Słowo Mocy, które, gdy zostaje wypowiedziane, uruchamia i pobudza cały układ energetyczny do zmiany częstotliwości (dokładnie tak jak  przypadku buddyjskich mantr) sprzyjając przemianie ciała ale przede wszystkim i umysłu. Systematyczne powtarzanie Słów Mocy z poprzedzającą je wcześniej odpowiednią intencją, wprawia w głęboki stan medytacyjny, otwierając bramy do przemiany wewnętrznej.

,,Słowiańska mantra nazywana jest ogma, albo agma (od ognia i  mieć/móc/moc/mać-macierz/imać – dające żar, nadające moc/energię/życie. Ogma to inaczej mogta – mogtowija – magija, magia. Ogma/mogta/modła/agma składa się (nie tylko ale także) z  czarownych mantrowych sylab związanych z  bóstwem: np. ~RAGA GARA CHRON~, albo TRADO ISTRA WESE JARGA ŁADODEJA.” – Czesław Białczyński

O Agmach mówiło się też jak o słowach, w które wciela się sam Bóg, przepełniając je swoją nieskończoną mocą uzdrawiania i życiem wiecznym, dlatego ich siła była systematycznie wykorzystywana przez słowiańskich znachorów, kapłanów, szamanów, oraz wszystkich tych, którzy pragnęli pomocy, uzdrowienia i siły Stwórcy.

Tak jak w przypadku buddyjskich mantr, tak i Agmy nie mają bezpośredniego semantycznego odniesienia w języku. Ich dźwięk jest przede wszystkim nośnikiem częstotliwości oddziaływania energetycznego, a ich znaczenie jest umownie określone, przyporządkowane w zależności od intencji i efektów jakie ze sobą przynosi. Nie próbuj więc zrozumieć Agmy. Wypowiadając ją wczuj się w nią, połącz i pozwól, by przenikła swoją częstotliwością do każdej komórki, każdej myśli i emocji.

Posłuchaj najpopularniejszej Agmy – RADORO DARO SLAWO (poniżej opis działania każdego słowa):

Nagranie stworzone jest na bazie podkładu o częstotliwości 432Hz. Taka częstotliwość dodatkowo wzmacnia wibrację wymawianych słów mocy pozwalając wniknąć im w meridianowy (energetyczny) układ szybciej i skutecznej.  Okazuje się, że gdy częstotliwość jest dostrojona do 432 Hz (naturalna i korzystna częstotliwość) nasz mózg wchodzi w stan synchronizacji z falą Schumanna oraz tworzącą ją pasma alikwotów. Równowaga taka występuje w przyrodzie nazywana często strojem naturalnym Solfeggio. W 432Hz wibruje złoty środek PHI, ujednolicona jest właściwość światła, czasu, przestrzeni, materii, grawitacji, magnetyzmu, biologii; ma również ogromne korzyści dla całego systemu komórkowego w organizmie.

RADORO (РАДОРО)

Przywraca równowagę energetyczną (sił witalnych) między wszystkimi częściami ciała poprzez usuniecie zatorów w kanałach meridianowych przez które płynie energia.

Przywraca zerwane więzi ze sobą samym i innymi ludźmi, pomaga w budowaniu bliskich relacji.

Jest wibracją sprzyjającą szczęściu i dobremu losowi.

DARO (ДАРО)

Uzdrawia/zapobiega konfliktom w relacji ciała z duchem i przywraca łączność z duszą.

Jest to potężna broń przeciwko złu.

Powtarzanie tej agmy wnosi do życia człowieka entuzjazm i radość oraz obniża wewnętrzne lęki i obawy związane z przyszłością.

SLAWO (СЛАВО)

Blokuje źródło (ego) negatywnych emocji i myśli. Pobudza rozsądek, zdrowe myślenie i wgląd w istotę problemów.

Pomaga w intuicyjnym adaptowaniu się do przychodzących w życiu zmian oraz poddaniu się wewnętrznemu prowadzeniu.

Pomaga w codziennych czynnościach.

Dodaje sił.

Słowa Mocy powinny być wypowiadane, intonowane lub śpiewane zgodnie z melodią swojego serca, poddając się ich prowadzeniu i działaniu, co najmniej 70 razy o świcie. Idealna liczba powtórzeń wynosi 108.

Na koniec posłuchaj innej wersji tej Agmy

Przeczytaj także artykuł: 25 słów mocy – Agmy

A jeśli czujesz silne połączenie z energią swoich Słowiańskich korzeni i chciałbyś odkryć moc swoich przodków w swoim wnętrzu, to zapraszamy do obejrzenia webinaru: SŁOWIAŃSKA MOC – Odkryj dziedzictwo przodków. Doceń krew, która płynie w twoich żyłach, w trakcie którego, nie tylko poznasz tradycje Słowiańskie i przepiękną Słowiańską Magię Ludową, ale  także przepisy kulinarne zapewniające dobrobyt i szczęście, Słowiańskie zaklęcia obronne i ochronne, niezwykłe sposoby na obudzenie kreatywności i wiele więcej. Kliknij w link lub poniższe zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.


Źródła:
http://blog.czarymary.pl/2016/11/29/agmy-mantry-slowianskich-bogow
slowianieiukrytahistoriapolski.pl/psycholingwistyka/mantry_slowianskie/agma_wewnetrznej_sily_i_zdrowia/index,pl.html
niewiarygodne.com.pl/agmy-slowianskie-mantry/
Zdjęcie: slavyanskaya-kultura.ru/images/photos/56a6e30b6c90ffab06973ad9afc44db1.jpg

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram