Dom – nasze miejsce na ziemi. Sprawdź, jak wypełnić go dobrą energią

dom

Dom, nasza przestrzeń na co dzień. Własne cztery ściany wypełnione wybranymi przez nas przedmiotami i sprzętami. Miejsce, gdzie zapraszamy przyjaciół, śpimy, śmiejemy się, a czasem przeżywamy swoje smutki i żale. To nasza przestrzeń, w której płynie przez cały czas energia. Od nas zależy, czy będzie to dom wypełniony radością, miłością i obfitością.
Oto kilka rad i podpowiedzi, co możesz zrobić, żeby twój dom był bezpieczny i wypełniony dobrą energią.

Zdecydowana większość ludzi uznaje, że dom to miejsce, w którym kłębią się różnego rodzaju energie. Te energie to odbicie energetyki jego mieszkańców. Tak, każdy z domowników zostawia swój energetyczny ślad każdego dnia i dokłada swoją energetyczną cegiełkę, tworząc energie domu rodzinnego. Przypomnijcie sobie wszystkie swoje kłótnie, złe słowa wypowiedziane do bliskich, przekleństwa i złorzeczenia. Każda tego typu sytuacja wygenerowała energię przepełnioną tamtymi emocjami. Wasza ulubiona kanapa, na której spędzacie rodzinne wieczory i ulubiona lampa święcąca ciepłym światłem oraz tapeta z pięknym motywem kwiatowym, zamotały się w tę ciężką, niezdrową energię. Każdy z tych otaczających nas przedmiotów ma tzw. pamięć energetyczną i chłonie jak gąbka energetykę wszystkich mieszkańców domu. Na dodatek, ta niezbyt korzystna energia pozostaje w tych przedmiotach i cały czas oddziałuje na nas. I co się dzieje? Zaczynamy źle się czuć we własnym domu. A to już niedobrze. Dom powinien być naszą twierdzą i oazą spokoju, przystanią na wytchnienie.

ENERGETYCZNE SPRZĄTANIE, CZYLI KILKA SPOSOBÓW NA OCZYSZCZENIE DOMU ZE ZŁYCH ENERGII i WYPEŁNIENIE GO POZYTYWNYMI WIBRACJAMI:

Magiczne mycie okien

Pierwszym krokiem sprzątania energetycznego jest znana nam wszystkim czynność- umycie wszystkich okien w domu. Brzmi dość banalnie, ale ma swoją wielką moc w walce ze złą energetyką. Umyte starannie okna pozwolą na pełny przepływ energii w naszym domu, w obydwie strony. Właśnie przez nie przepłynie na zewnątrz ta, skumulowana zła energia, co pozwoli nam na wielki oddech, i zaczerpnięcie tą samą drogą pięknej, dobrej, energii od matki Ziemi.

Najskuteczniejsze mycie okien to mycie ze szczyptą magii. Oto jak to zrobić: wymieszaj wodę, ocet, sok z cytryny, mirrę, zanurz w tej mieszance kamienie białego kwarcu i pozostaw w świetle księżyca. Tak przygotowanym płynem umyj okna i drzwi w całym domu, przetrzyj je też białą ściereczką, pozostałą część płynu rozpyl we wszystkich pomieszczeniach, a w kątach porozkładaj kamienie kwarcu.

Więcej sposobów oczyszczania domu znajdziesz w artykule: Jak oczyścić mieszkanie od złych energii?

Źródło: pixabay.com

Generalne sprzątanie

Raz na jakiś czas musimy przeprowadzić gruntowne sprzątanie naszego domu. Kurz, zaduch, czy nagromadzenie zepsutych sprzętów nie służą mieszkańcom takiego domu. Właśnie dlatego dobrze jest raz na jakiś czas posprzątać swój dom gruntownie. Wyrzućmy uszkodzone sprzęty, których czas już dobiegł końca. Spełniły już swoją rolę, a zepsute i nieczynne generują tylko złą energię. Zróbmy miejsce na nowe sprzęty, które będą nam służyły z radością. Wystawmy wszystkie sprzęty i urządzenia, wymiećmy kurz ze wszystkich zakamarków. Wypierzmy narzuty, dywany. Poukładajmy wszystko na półkach. Niech w całym domu unosi się zapach świeżego powietrza, kwiatów czy kadzidełek. Otwórzmy szeroko okna, zaprośmy słońce do naszego domu z jego dobrą energią. Niech rozgości się i pozostanie w nim jak najdłużej.

Rośliny w naszym otoczeniu

Od zawsze otaczamy się roślinami. To nasi zieloni przyjaciele. Dają nam nie tylko tlen, ale filtrują też energetykę w domu. Nie mówiąc już, że są piękne i upiększają wnętrza naszych mieszkań. Zadbajmy zatem, aby w naszym domu nie zabrakło takich roślin jak: bazylia, jaśmin, orchidea, bambus, rozmaryn, chryzantemy, mięta, róże, suchodrzew.
Niektóre z roślin ozdobnych pomagają nam w walce z zanieczyszczonym powietrzem, zapewniają jego nawilżenie, neutralizują chemie, która dosłownie „fruwa w powietrzu”. Koniecznie zaproście do swojego domu paprotkę, dracenę, skrzydłokwiat, fikus, palmę domową oraz schefflerę.

Zapach czyni cuda

Kiedy w domu pachnie już czystością, możemy zadbać, żeby nasze ukochane wnętrze wypełnił jeszcze inny zapach. Do tego posłużą nam kadzidełka i olejki eteryczne. To, że pięknie pachną to oczywiste. Wprowadzą nas w dobry nastrój, wypełnią spokojem, ukołyszą harmonią. Tacy wyciszeni i zrelaksowani będziemy emanować pozytywną energią. Mówiąc krótko, zaczniemy się uśmiechać do siebie i Wszechświata, zniknie gdzieś napięcie, a my i nasi bliscy zwolnimy szalone tempo naszej codzienności.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na webinar [szkolenie on-line]: Bezpieczny DOM – Rytuał Oczyszczenia i Otwarcie Serca. Dom – Serce – Życie, klucze i wskazówki do nowego życia


Feng shui, czyli zasady w naszej przestrzeni

Według starożytnej sztuki feng shui istnieje zbiór zasad, które pozwalają nam zachować dobrą energetykę w naszym domu.
Przede wszystkim należy unikać przeciągów, ponieważ zaburzają one prawidłowy przepływ energii. Powinniśmy też unikać mebli z ostrymi kantami. Te ostre kanty mogą powodować nasze problemy finansowe. Zaokrąglone kształty natomiast przyciągną dobre finanse i dostatek. Musimy zadbać także o naszą łazienkę. Nie powinno się w niej znaleźć zbyt dużo przedmiotów, bo będą one zakłócały przepływ energii. Pękniętą umywalkę, czy wyszczerbioną wannę należy wymienić jak najszybciej na nową, żeby nie było ubytków energetycznych. Eliminujemy też wszelkie wycieki wody, ponieważ będą one powodowały, że ucierpią nasze finanse. Dobrze jest zawiesić w oknie witraż. Ma on magiczną moc, a światło które przez niego przenika, ożywia kolory i tworzy niesamowity nastrój. Witraże są symbolem dobrobytu, bogactwa i szczęścia.

Kiedy nasz dom jest posprzątany i czysty, a wszystkie sprzęty sprawne i zadbane, mamy chwilę dla siebie. Usiądźmy zatem wygodnie na naszej kanapie, zapalmy kadzidełko i kontemplujmy w spokoju, popijając wodę z miedzianego naczynia.

Zapewniam was, że do takiego przyjaznego i czystego energetycznie domu oraz zadowolonych i żyjących w harmonii mieszkańców, zajrzy… niejeden anioł. Życzę wam tego lata wielu takich wizyt i jak najwięcej pozytywnej energii w waszych domach.

Może cię również zainteresować artykuł: Lipcowy Księżyc 2019 – sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów!

Marlena Pietruszka

 

Źródła:
polki.pl/po-godzinach/kobiece-pasje,jak-zatrzymac-pozytywna-energie-w-domu,10289921,artykul.html
krokdozdrowia.com/wypelnij-dom-pozytywna-energia/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram