Domowe kosmetyki naturalne [warsztaty Warszawa]

Domowe kosmetyki naturalne – spotkanie warsztatowe

Rośliny oraz zioła, a dokładniej ich leczniczy wpływ na człowieka, znany jest od wieków. Ludzie, poprzez doświadczenia zdobywane przez wieki, poznawali działanie różnych ziół obecnych w ich otoczeniu oraz ich wpływ na ludzki organizm. Wiedza ta, przekazywana z pokolenia na pokolenie, wzbogacała tę dziedzinę wiedzy, jaką jest obecnie ziołolecznictwo, czyli zielarstwo. Lecznicze działanie ziół, znane z tradycyjnych praktyk, potwierdza również współczesna wiedza. Zioła zbierane o określonych fazach wzrostu, porach roku, porach dnia oraz fazach księżyca charakteryzują się różnym składem leczniczym, a umiejętne wykorzystanie tej wiedzy decyduje o zawartości składników czynnych, wykorzystywanych w terapii. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ich przechowywania oraz receptura sporządzania preparatów zielarskich – to wszystko ma na celu zachowanie właściwości leczniczych najwyższej klasy.

Z różnych powodów sięgamy obecnie chętnie po naturalne kosmetyki. Jedni robią to w trosce o własne zdrowie, doświadczając na co dzień przykrych skutków oddziaływania różnych składników chemicznych, którymi w dużych ilościach „wzbogacają” je producenci, bardziej dbający o wygląd i trwałość kosmetyku na półce sklepowej, niż o dobrostan klienta. Niektórzy poszukują naturalnych kosmetyków w trosce o środowisko naturalne – zwyczajnie z przyczyn moralnych chcą wyeliminować ze swojego otoczenia rzeczy zapakowane w plastik, zawierające substancje pozyskane ze szkodą dla środowiska, jak choćby olej niesławny palmowy. Jeszcze inni chcą po prostu doświadczyć radości tworzenia czegoś własnego, prostego i dobrego, nauczyć się jak sporządzić dla siebie i swoich najbliższych dobry krem, czy szampon w kostce, wzbogacić go o ekstrakty z własnoręcznie zebranych i przetworzonych ziół i mieć świadomość tego, czego używają.

Wszystkie te osoby zapraszamy serdecznie na warsztaty.

Słoiki, szafki i strych pełen ziół zebranych latem. Niektóre z nich od razu po zebraniu poddane obróbce, inne czekały dotychczas na swoją kolej. Przyjrzymy się niektórym z nich, zobaczymy, co ciekawego można z nich zrobić, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał.

Sporządzimy dwa rodzaje serum do skóry, szampony w kostkach i kremy pielęgnacyjne w dwóch odmianach.

Skorzystamy z wiedzy o surowcach zielarskich i ich zastosowaniach w kosmetyce, by stworzyć z nich wygodne w użyciu, przyjazne skórze i środowisku specyfiki.

Spotkanie poprowadzi Ewa Mirowska, która na ziołach zna się jak mało kto. Jej wieloletnie doświadczenie oraz praktyka, a także prawdziwe umiłowanie natury, czyni ją profesjonalistką w swoim fachu.

Na miejscu będą dostępne wszystkie potrzebne składniki i produkty.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą przygotowane wspólnie kosmetyki.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Termin: 19.04.2020, godz.: 14:00 – 19:00

Miejsce: Strefa 3, Batalionu AK Parasol 5/7, 01-120 Warszawa

Prowadząca : Ewa Mirowska

Zapisy i informacje szczegółowe: wydarzenia@akademiaducha.pl

Zapraszamy!

Ewa Mirowska i Akademia Ducha

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram