Drewno księżycowe – gdy magia spotyka się z nauką

Co kryje się pod baśniową nazwą drewna księżycowego? Cuda natury. Trochę magii, trochę nauki. Czy drewno może być odporne na ogień? Czy Księżyc ma wpływ na drewno? Od jak dawna ludzkość wie o drewnie księżycowym? Jakie korzyści niesie budowanie domów z tego surowca? Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziecie w tekście.

Trochę historii

Erwin Thoma, leśniczy, po przeprowadzce w odludne Alpy odkrył ciekawe zjawisko. Pewnego dnia do jego domu przybyło dwóch lutników (osoby zajmujące się produkcją skrzypiec) i poprosiło o pomoc w znalezieniu najbardziej odpowiedniego drewna. Lutnicy korzystając tylko z intuicji i zmysłów wzroku oraz dotyku w końcu znaleźli piękne drzewo. Poczuli, że to właśnie ten okaz jest najlepszy do nowych skrzypiec. Erwin pomógł im w wycince i pożegnał ich. Rok później lutnicy znów zapukali do jego drzwi, zapragnęli jeszcze więcej tego niesamowitego drewna. Zagrali też dla niego na nowych skrzypcach, które zachwycały i poruszały swym dźwiękiem. Thoma jeszcze wtedy nie rozumiał skąd tak wspaniałe właściwości drewna – dopiero później pojął cudowność drewna księżycowego i spopularyzował tezę o nim.

Jednak patrząc jeszcze głębiej w historię ludzkości już Juliusz Cezar budował statki z tego surowca, buddyści wznosili swoje świątynie, a w Japonii istnieje do dziś najstarsze budownictwo z drewna księżycowego i ma aż 1600 lat!

Charakterystyka

Jak pozyskać drewno księżycowe? Należy ściąć je na końcu jesieni lub zimą, w najwyższej fazie Księżyca, dzięki czemu drewno łączy się z naturalnym polem elektromagnetycznym Ziemi. Wówczas Ziemia i Księżyc zasilają uzdrawiającą energią drzewa, pomagając im przetrwać kolejny rok. We wnętrzu ściętego drewna zaczyna powstawać specjalny żel, który w połączeniu z cząsteczkami elektromagnetycznymi daje odporność na ogień, solidniejszą strukturę i poprawę gibkości. Dodatkowo takie drewno jest bardziej odporne na wilgoć, grzyby i szkodniki. Szybciej też schnie i nie pęcznieje. Nie wymaga już użycia żadnych toksycznych materiałów powszechnie stosowanych do ochrony zwykłego drewna. Takie środki szkodzą naszemu zdrowiu, powodują alergie i wyniszczają planetę. Dzięki jego wysokim właściwościom można też ścinać mniej drzew i dłużej korzystać z domów oraz przedmiotów wykonanych z tego surowca.


Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz wiele znakomitej jakości produktów, w tym różne rodzaje kadzideł, takich jak Szałwia pustynna, Palo Santo i Biała Szałwia


Zastosowanie i właściwości lecznicze

Z drewna księżycowego buduje się domy, które mają być odporne na pożary i trzęsienia Ziemi. Tworzy się instrumenty i meble, które przetrwają długi upływ czasu. Wielu uznanych na całym świecie wytwórców instrumentów obserwuje różnice zależne od rodzaju użytego surowca i szuka najlepszego momentu na ścięcie intuicyjnie wybranego drewna. Tego zdania jest również uznany twórca gitar, Erwin Somogyi. W efekcie instrumenty te są dużo bardziej wytrzymałe, a ich dźwięk nie może równać się z innymi.

Drewno księżycowe postrzegane jest również jako wysokoenergetyczne i uzdrawiające. W domu takiego drewna lepiej się śpi, ludzie mniej chorują, a samopoczucia są dobre. Na szczęście w tym momencie na rynku coraz częściej dostępne są opcje budowania domów z drewna księżycowego. Są to domy bez sztucznych chemikaliów, metali, zbędnych środków. Używa się tylko drewna i naturalnych materiałów. Takie domy mają świetną izolację ścian i utrzymują dobrze ciepło.

To drewno jest dostępne dla każdego z nas. Można zapłacić leśniczemu za ścięcie drzewa w odpowiedniej fazie Księżyca, a zakupiony surowiec przekazać w ręce fachowców na budowę lub zbudować go własnoręcznie. Można też zapłacić firmom budowlanym specjalizującym się w takim budownictwie.

Otwierajmy się na możliwości, jakie stają przed nami. Nie musimy żyć w betonowych wieżowcach, potęgujących uczucie samotności, wyobcowania i obniżających energię. Dom wcale nie musi być wielką willą. Może być skromną oazą spokoju. Leczyć już poprzez samo przebywanie w nim, w zgodzie z naturą.

Pomyśl również o otaczających cię przedmiotach z drewna jak o energii lasu, Ziemi, Księżyca. Ona jest tam obecna!

Może cię również zainteresować artykuł: Biały Mędrzec – oczyszczające i uzdrawiające właściwości Białej Szałwii

Arunika

Źródła:
guitartricks.com/blog/Full-Moon-Wood
penny.pl/porady/drewno-ksiezycowe-i-jego-wykorzystanie/
odkrywamyzakryte.com/drewno-ksiezycowe/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram