Kadzidło z drzewa sandałowego – chroni, uspokaja i zwiększa wibracje

drzewo sandałowe

Drzewo sandałowe używane jest powszechnie w formie kadzidła. Podczas spalania powstaje silny i bardzo przyjemny aromat, który łagodzi zszargane nerwy i negatywne myśli. Właściwości tego magicznego drzewa są znane od tysiącleci. Jego woń działa uspokajająco, dodatkowo chroni i oczyszcza.

Kadzidło z drzewa sandałowego zyskało na popularności na przestrzeni ostatnich lat, choć przez tysiące lat było używane do celów rytualnych. To przepięknie pachnące drewno pochodzi z terenów Australii i Indii. Wystarczy jedno drzewo w całym lesie, aby zapach przeniósł się na wszystkie inne rośliny dookoła. W odróżnieniu od innych drzew, drewno drzewa sandałowego potrafi zachować swój zapach przez wiele lat, a nawet dekad, jeżeli jest odpowiednio zabezpieczone. Sandałowiec przetwarzany jest na wiele sposobów – używa się samego drewna, dodaje rozdrobnionych kawałków do kadzideł lub wydobywa się z nich olejki i tworzy maści.

Roślina znana w wielu kulturach

Drzewo sandałowe ma szerokie zastosowanie i znaczenie w wielu kulturach. Pojawia się między innymi w muzułmańskich i buddyjskich rytuałach. Egipcjanie wykorzystywali olejki z tego drewna do balsamowania zmarłych. Natomiast w Tybecie i Chinach właściwości zdrowotne sandałowca sprawiły, że stał się on częścią medycyny ludowej.

W Indiach drzewo to ma najwięcej zastosowań, a także posiada boski status. Mówi się, że jeden z gatunków tej wyjątkowej rośliny rośnie tylko w niebiańskich światach i wypełnia boskie imperium swoim anielskim zapachem. Dlatego tak powszechne tam jest użycie drewna sandałowego w formie kadzidełek, olejków, ozdób do dekoracji pomieszczeń oraz biżuterii. W Indiach można spotkać świątynie i domy ozdobione rzeźbami lub figurami z drzewa sandałowego. Powstaje z niego biżuteria, którą chętnie noszą tamtejsze kobiety. Podczas szczególnych nabożeństw religii hinduskiej, modlących namaszcza się pastą wykonaną z olejków i sproszkowanego drewna.

Może cię również zainteresować artykuł: Damara – wnoszące światło naturalne kadzidło z żywicy

Źródło: pixabay.com

Magiczne zastosowanie drzewa

Drzewo sandałowe ma mnóstwo magicznych zastosowań, bowiem pachnące drewno podczas spalania wyzwala bardzo wysokie wibracje. Przeznaczenie drzewa różni się zwykle w zależności od religii. W tradycji pogańskiej drzewo to związane jest z oczyszczaniem i uzdrowieniem. Buddyści wierzą natomiast, że woń sandałowca jest jednym ze świętych zapachów, dzięki któremu utrzymują kontakt z materialnym światem, podczas wędrówek podświadomości w momencie medytacji. W kilku tradycjach neopogańskich drewno drzewa sandałowego palone jest w formie kadzideł, a podczas wydobywania się zeń dymu wyzwala się magia ochrony i dobrobytu. Czasem miesza się drewno sandałowca z mirrą lub innymi żywicami, aby wzmocnić działanie czarów.

Sproszkowane drewno sandałowca rozsypuje się w pomieszczeniu, by pozbyć się negatywnych energii. Szczypy z drzewa można używać także do wyrażania prośby. Wystarczy na odłamku napisać swoje zamiary lub życzenie. Kawałek drewienka należy umieścić w palenisku, kominku lub piecyku do wypalenia. Gdy odłamek zacznie płonąć, zamieszczone na nim intencje zostaną przeniesione do niebios w wolno uwalniającymi się dymie.

Właściwości kadzidła

Kadzidła z tych roślin są tak popularne, ponieważ wspomagają medytacje i uspokajają. Zapachy kadzideł z domieszką sandałowca są baśniowe. Słodkie, ciepłe, lekko pikantne nuty są jednocześnie wyraźne, ale nie przytłaczające. Wyzwolony aromat chroni miejsca i pomieszczenia przed złymi duchami oraz przywołuje dobre dusze do opieki. Rośliny te stosuje się także jako podstawę do kadzideł ochronnych, oczyszczających i uzdrawiających.

POZNAJ PIĘĆ KORZYŚCI WYNIKAJĄCYCH Z PALENIA KADZIDŁA SANDAŁOWEGO:

  • Leczy rany

Gojenie ran to jedno z najbardziej zaskakujących właściwości zdrowotnych kadzidełka. Zapach wyzwalający się podczas spalania aktywuje receptory węchowe, które wpływają pozytywnie na produkcję kreatyny, która z kolei pomaga w szybszym gojeniu się ran.

  • Łagodzi lęk

W oparciu o badania przeprowadzone na zestresowanych kobietach poddawanym biopsjom piersi, odkryto, że zapach kadzidła z drzewa sandałowego pomaga im ukoić nerwy i obniżyć poziom lęku.


Zainteresowały cię właściwości tego niezwykłego kadzidła? Możesz je znaleźć  w naszym sklepie

drzewo sandałowe


  • Obniża ciśnienie krwi

Zapach uwalniający się podczas spalania kadzidła może również obniżyć ciśnienie krwi, zwłaszcza po przepracowaniu lub zmęczeniu stresem. Pomaga się wyciszyć i uspokoić. Jednocześnie chroni przed chorobami serca, udarem i zawałem. Nie jest jednak lekiem alternatywnym, który skutecznie wyleczy nadciśnienie, ale może pomóc w sposób naturalny je obniżyć.

  • Poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie

Palące się kadzidło jest również pomocne osobom, które cierpią na problemy ze snem. To dlatego, że aromat drzewa sandałowego jest dobrym środkiem na uspokojenie. Pomaga wyciszyć natłok myśli i łagodzi zmartwiony umysł. Także jego zniewalający zapach przysługuje się lepszemu komfortowi snu i nadaje odpowiedni nastrój.

  • Działa jak naturalny odświeżacz powietrza

Ten fantastyczny aromat może sprawić, że dom będzie pachniał wprost niesamowicie. Długo unosząca się woń pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z domu.

Palenie kadzidełek z drzewa sandałowego nie tylko wpływa korzystanie na nasze zdrowie, sen i samopoczucie. Zapach i aromat przynosi korzyści także w sferze niematerialnej, ochrania przed złymi duchami i zwiększa energię duchową.

Jeśli zdecydujesz się zapalić kadzidełko z drzewa sandałowego w jednym z pomieszczeń w swoim domu, upewnij się, że ma on dobrą wentylację. Choć spalanie takiego kadzidła korzystnie wpływa na zdrowie i umysł, nadal uwalnia dym. Najlepiej palić kadzidła z umiarem, ponieważ zbyt duże natężenie zapachu może być niebezpieczne dla osób ciągle przebywających w domu.

Aniela Frank

Może cię również zainteresować artykuł: Mirra – wszechstronne kadzidło ceremonialne

Źródła:
sandalwoodheaven.com/benefits-using-sandalwood-incense/
herbalriot.tumblr.com/post/55502738623/the-magickal-uses-of-sandalwood
sites.google.com/site/sandalwoodgrove/propertiesofsandalwood
www.thoughtco.com/using-sandalwood-in-magic-2562036

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram