Kadzidło z drzewa sandałowego – chroni, uspokaja i zwiększa wibracje

drzewo sandałowe

Drzewo sandałowe używane jest powszechnie w formie kadzidła. Podczas spalania powstaje silny i bardzo przyjemny aromat, który łagodzi zszargane nerwy i negatywne myśli. Od bardzo dawna znane są właściwości tego magicznego drzewa. Ta woń działa uspokajająco, dodatkowo chroni i oczyszcza.

Kadzidło z drzewa sandałowego na przestrzeni lat zyskało na popularności. Drzewo przez tysiące lat było używane w obszarach rytualnych. To przepięknie pachnące drewno pochodzi z terenów Australii i Indii. Jego zapach wyłania się z twardzieli, wystarczy jedno drzewo w całym lesie, aby zapach przeniósł się na wszystkie inne rośliny dookoła. W odróżnieniu od innych drzew, drewno drzewa sandałowego potrafi zachować swój zapach przez wiele lat, a nawet dekad, jeżeli jest odpowiednio zabezpieczone. Sandałowiec przetwarzany jest na wiele sposobów, używa się samego drewna, dodaje rozdrobnionych kawałków do kadzideł lub wydobywa się z nich olejki i tworzy maści.

Roślina znana w wielu kulturach

Drzewo sandałowe ma szerokie zastosowanie i znaczenie w wielu kulturach. Między innymi pojawia się w muzułmańskich i buddyjskich rytuałach. Egipcjanie wykorzystywali olejki z drewna do balsamowania. Natomiast w Tybecie i Chinach właściwości zdrowotne sandałowca sprawiły, że stał się on częścią medycyny ludowej. W Indiach drzewo to ma najwięcej zastosowań, a także posiada boski status. Mówi się, że jeden z gatunków tej wyjątkowej rośliny rośnie tylko w niebiańskich światach i wypełnia boskie imperium swoim anielskim zapachem. Dlatego tak powszechne jest użycie drewna sandałowego w formie kadzidełek, olejków, ozdób pomieszczeń i biżuterii. Można spotkać tam świątynie i domy ozdobione rzeźbami lub figurami z drewna drzewa sandałowego. Powstaje z niego biżuteria, którą chętnie noszą tamtejsze kobiety. Podczas szczególnych nabożeństw w kulturze indyjskiej, modlących namaszcza się pastą wykonaną z olejków i sproszkowanego drewna.

Może cię również zainteresować artykuł: Damara – wnoszące światło naturalne kadzidło z żywicy

Źródło: pixabay.com

Magiczne zastosowanie drzewa

Drzewo sandałowe ma mnóstwo magicznych zastosowań, pachnące drewno podczas spalania wyzwala bardzo wysokie wibracje. Zazwyczaj przeznaczenie drzewa różni się w zależności od grupy religijnej. W tradycji pogańskiej drzewo to wiąże się z oczyszczaniem i uzdrowieniem. Buddyści natomiast wierzą, że sandałowiec jest jednym ze świętych zapachów, dzięki któremu utrzymują kontakt z materialnym światem, podczas wędrówek podświadomości w momencie medytacji. W kilku tradycjach neopogańskich drewno drzewa sandałowego palone jest w formie kadzideł, podczas wydobywania się dymu wyzwala się magia ochrony i dobrobytu. Czasem miesza się drewno sandałowca z mirrą lub innymi żywicami aby wzmocnić działanie czarów.

Sproszkowane drewno sandałowca rozsypuje się w pomieszczeniu aby pozbyć się negatywnych energii. Szczypy z drzewa można używać także do wyrażania prośby. Wystarczy na odłamku napisać swoje zamiary lub życzenie. Kawałek drewienka należy umieścić w palenisku, kominku lub piecyku do wypalenia. Gdy odłamek zacznie płonąć, intencje zamieszczone na nim, zostaną przeniesione do niebios w wolno uwalniającymi się dymie.

Właściwości kadzidła

Kadzidła z tych roślin są tak popularne ponieważ wspomagają medytacje i uspokajają. Cechy zapachowe kadzideł z domieszką sandałowca są baśniowe. Słodkie, ciepłe, lekko pikantne nuty zapachowe, które jednocześnie są wyraźne ale nie przytłaczające. Wyzwolony aromat chroni miejsca, pomieszczenia przed złymi duchami i przywołuje dobre dusze do opieki. Rośliny te stosuje się także jako podstawę do kadzideł ochronnych, oczyszczających i uzdrawiających.

POZNAJ PIĘĆ KORZYŚCI WYNIKAJĄCYCH Z PALENIA KADZIDŁA SANDAŁOWEGO:

  • Leczy rany:

Gojenie ran to jedno z najbardziej zaskakujących właściwości zdrowotnych kadzidełka. Zapach wyzwalający się podczas spalania aktywuje receptory węchowe, które wpływają pozytywnie na produkcję kreatyny, która z kolei pomaga w szybszym gojeniu się ran.

  • Łagodzi lęk:

W oparciu o badania przeprowadzone na zestresowanych kobietach poddawanym biopsjom piersi, odkryto, że zapach kadzidła z drzewa sandałowego pomaga im ukoić nerwy i obniżyć poziom lęku.


Zainteresowały cię właściwości tego niezwykłego kadzidła? Możesz je kupić w Sklepie Akademii Ducha:  drzewo sandałowe – kadzidło naturalne

drzewo sandałowe


  • Obniża ciśnienie krwi:

Zapach uwalniający się podczas spalania kadzidła, może również obniżyć ciśnienie krwi, zwłaszcza po przepracowaniu lub zmęczeniu stresem. Pomaga się wyciszyć i uspokoić. Jednocześnie chroni przed chorobami serca, udarem i zawałem. Nie jest jednak lekiem alternatywnym, który skutecznie wyleczy nadciśnienie, ale może pomóc w sposób naturalny je obniżyć.

  • Poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie:

Palące się kadzidło jest również pomocne osobom, które cierpią na problemy ze snem. To dlatego, że aromat drzewa sandałowego jest dobrym środkiem na uspokojenie. Pomaga wyciszyć natłok myśli i łagodzi zmartwiony umysł. Także jego zniewalający zapach przysługuje się lepszemu komfortowi snu i nadaje odpowiedni nastrój.

  • Działa jak naturalny odświeżacz powietrza:

Ten nieprzeciętny aromat drzewa może sprawić, że dom będzie pachniał niesamowicie. Długo unosząca się woń pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z domu.

Jeśli zdecydujesz się zapalić kadzidełko z drzewa sandałowego z jednym z pomieszczeń w swoim domu, upewnij się, że ma ono dobrą wentylację. Choć spalanie kadzidła z drzewa sandałowego korzystnie wpływa na zdrowie i umysł, nadal uwalnia dym. Najlepiej palić kadzidła z umiarem, ponieważ zbyt duże natężenie zapachu może być niebezpieczne dla osób ciągle przebywających w domu.

Palenie kadzidełek z drzewa sandałowego nie tylko wpływa korzystanie na nasze zdrowie, sen i samopoczucie. Zapach i aromat przynosi korzyści także w sferze niematerialnej, ochrania przed złymi duchami i zwiększa energię duchową.

Aniela Frank

Może cię również zainteresować artykuł: Mirra – wszechstronne kadzidło ceremonialne

Źródła:
sandalwoodheaven.com/benefits-using-sandalwood-incense/
herbalriot.tumblr.com/post/55502738623/the-magickal-uses-of-sandalwood
sites.google.com/site/sandalwoodgrove/propertiesofsandalwood
www.thoughtco.com/using-sandalwood-in-magic-2562036

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *