Dusza to żarówka, którą rozświetla Duch… o różnicach między Duchem a Duszą

dusza

Czym jest Dusza? I czy Dusza i Duch to jedno i to samo? Nad czym możemy pracować, a co jest nam dane z góry?

Dusza – duchowa istota, która wraz z wejściem w nową inkarnację, łączy się z ciałem. Duchowa energia łączy się z wymiarem fizycznym.

Najłatwiej widać to połączenie analizując czakry. W naszym ciele istnieje 7 ośrodków energii, które wibrują na różnych częstotliwościach. Czakry przekształcają energię w formę fizyczną. Przypominają transformatory. Z punktu widzenia fizyczności, czakry związane są z gruczołami dokrewnymi, które mają za zadanie kontrolować funkcje ciała. Z duchowego – czakry utrzymując odpowiednią częstotliwość, utrzymują energetykę człowieka w idealnej formie. Jeśli pojawia się zaburzenie – gruczoł choruje. Dlatego aby uzdrowić czakry, należy zadbać o ich harmonię – przywrócić równowagę pomiędzy różnymi częstotliwościami drgań.

Natomiast Duch odnosi się do duchowej części istoty ludzkiej. Ludzie mają ducha, ale nie są duchem. To ta część człowieka, która pozwala połączyć się z istota wyższą, nawiązuje kontakt ze Wszechświatem.

Słowo dusza odnosi się do duchowego i materialnego aspektu, Słowo “dusza” oznacza “życie”. W momencie śmierci fizycznej, dusza kończy przygodę na ziemi, udaje się wyżej, a potem wraca na ziemię w ramach kolejnej inkarnacji, wcielając się w kolejną istotę. Dusza jest w centrum przeżyć duchowych i emocjonalnych. Odnosi się zarówno do człowieka żywego jak i martwego – jest całością jego podróży inkarnacyjnych w całej drodze istnienia duszy.

Oba pojęcia są ze sobą ściśle powiązane, ale mają też liczne różnice. Dusza jest esencją człowieka, pokazuje to, kim jesteśmy. Natomiast duch to aspekt człowieczeństwa, który pozwala nam w zagłębianie się w duchowość i na nawiązywanie kontaktu z wyższym ja. Zarówno dusza jak i duch są częścią istoty ludzkiej. Błędnie stosowane są jako synonimy.

Według Anthonego Fischella, Duch jest elektrycznością, która może rozświetlać żarówkę, czyli Duszę. Bez ducha, nie moglibyśmy zagłębić się w naszą duszę. To jedyne źródło, które może być początkiem jej istnienia.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak połączyć się i komunikować z duchami naszych przodków

Źródło: unsplash.com

Wszystko o Duchu:

Duch zapewnia poczucie, że jesteśmy siebie świadomi. Nie można go “złapać” i przeprowadzić nad nim badań. To część osobowości. To właśnie dzięki niemu wiemy o sobie, rozpoznajemy swoje potrzeby, swoje marzenia, plany i cele. Duch pozwala nam zajrzeć głębiej i zastanowić się na bazie uczuć, czy to co się dzieje, jest to dla nas dobre, czy może w jakiś sposób nam szkodzi.

Jeśli próbujemy odejść z przeszłości i przyszłości – usilnie minimalizujemy rozkrok między tym co było kiedyś, a tym, co wydarzy się później, i próbujemy żyć w tu i teraz – wtedy też angażujemy w te działania ducha. To on pozwala nam się wczuć i poczuć właściwe “tu i teraz”.  Duch to baza, bez której nie istnieje połączenie z Wszechświatem. Bez niego, nie mielibyśmy pojęcia, że takowe w ogóle istnieje, a co dopiero, jak się zagłębić i w jaki sposób pracować ze Źródłem. Duch czuwa również nad intuicją. Dzięki niemu ma ona możliwość dojść do głosu i na najgłębszych warstwach podświadomości łączyć fakty i podsuwać możliwie jak najlepsze rozwiązanie. To dzięki duchowi pojawia się w twoim życiu jakiś cel – gdyby nie on, nie miałbyś do czego dążyć, a twoje życie nie miałoby większego sensu. Duch, to projekcja jaką wykonuje Dusza, która bez Ducha nie miałaby prawa bytu.

Jeśli nie pracujemy nad kontaktem z własnym Duchem, wtedy możemy się spodziewać poczucia bezsensu, braku celu, życie z dnia na dzień bez pierwiastka ekscytacji, często to depresja i zupełnie zerwane połączenie ze źródłem.

Może cię również zainteresować artykuł: Animizm – życie, oddech, dusza. Teoria, według której czynnik duchowy jest podstawą wszechobecnego istnienia

Źródło: unsplash.com

Wszystko u Duszy:

Dusza jest unikalna dla każdej istoty ludzkiej. To przejawiona materia, która jest obecnie, była w przeszłości i będzie w przyszłości. Możemy przyrównać ją do iskierki, która wchodzi w ciało jako forma myślowa. To baza, która przechodzi przez wszystkie wcielenia, łącząc się z wymiarem fizycznym człowieka i tworząc z nim jedną całość. Dusza zawiera wspomnienia z przeszłych wcieleń. To płomień, bez którego nasze życie nie miałoby sensu – co więcej, bez Duszy, nasze życie nigdy by się nie rozpoczęło. Na Duszę składa się karma z poprzednich wcieleń, zdobyte doświadczenia (mimo, że w danej inkarnacji nie są uświadomione) oraz percepcja.

To dusza jest odpowiedzialna za talenty, zdolności i granice możliwości. Dzięki niej, twoje życie ma sens. To nie dusza jest w tobie, a ty jesteś duszą – ona była pierwsza i to ona zdobywa doświadczenia – aktywuje fizyczność w materialnym świecie i pozwala łączyć się z duchem. Dusza łatwo ulega umysłowi i często przygniata ją ego – jeśli pozwolisz sobie na połączenie z własną duszą i odsuniesz na bok logiczne myślenie, wtedy zrozumiesz, że znasz odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania. Ty sam jesteś na nie odpowiedzią.

Dusza jest elementem, który łączy ewolucję fizyczną wraz z ewolucją boską i ezoteryczną. To oryginalna iskra, pierwszy twór. To część, która rozpala życie. Prawdziwy zapalnik. Duch, to część osobowości, która umożliwia przeżywanie na głębszych płaszczyznach tego życia.

A Ty? Jak dobre połączenie masz ze swoim Duchem i ze swoją Duszą?

Nadine Lu

***

Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają do obejrzenia warsztatów on-line:

 Stare Dusze – Połączmy siły w imię światła

Jeśli jesteś gotów poznać Przyczynę Duszy, czyli pierwszy powód, dla którego iskra, zwana dalej Tobą, spłynęła ze Źródła i realizuje się na planie Materii i Energii, ten warsztat pomoże ci usłyszeć odpowiedź. Z wykładu dowiesz się m.in.: czym jest dusza; jak rozpoznać, czy jesteś starą duszą i czy twoje dzieci są starymi duszami (wykonasz testy sprawdzające); poznasz ćwiczenia wzmacniania mocy osobistej i poszerzania percepcji oraz sposoby komunikacji na poziomie Duszy.

 

Źródła:
gotquestions.org/Polski/roznica-miedzy-dusza-duchem.html
lifecoachcode.com/2018/10/21/biggest-differences-between-spirit-and-soul/?fbclid=IwAR0_De02xaWwzYCgPyVvLiWObM8ZIxEXXB1gnqwFB_006PKpEm2AK6jRVC4
quora.com/What-is-the-difference-between-the-soul-and-spirit-in-the-context-of-alchemical-philosophy

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Dusza to żarówka, którą rozświetla Duch… o różnicach między Duchem a Duszą

 1. Sevirion

  Dusza- iskra Boga/ Źródła, część boskiej energii. Rdzeń naszego jestestwa. To kim tak naprawdę jesteśmy.
  Duch- nasz mental wykreowany z danego wcielenia. To jest nasza osobowość stworzona za życia, która po śmierci staje się duchem (cieniem duszy) wspomnieniem po danej inkarnacji. W nekromancji można manipulować duchami, duszą już nie za bardzo. Owy duch po jakimś czasie rozpływa się w polu energetycznym (zwłaszcza gdy nikt o nim nie pamięta po śmierci). Dlatego najlepsze efekty w nekromancji osiąga się przez pracę ze świeżo zmarłymi.
  Ciało- fizyczna powłoka, która wraz z naszą śmiercią odczepia się od nas i gnije w ziemi (przeistacza się w pokarm dla innych).

  Odpowiedz
 2. Jerzy

  Tyle piszesz o duszy. To powiedz mi skąd się bierze na tym świecie tyle złych ludzi. Morderców, terrorystów, okrutnych ludzi z isis. Skąd tyle tych złych duszy?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram