Egregory – potęga skumulowanej energii cz. I

egregory

Wszyscy zaadaptowaliśmy się do raz wyuczonych i przyswojonych schematów, czy – jeśli wolisz – programów, i bezwiednie, a nawet bezmyślnie, godzimy się, aby kierowały naszym życiem. Dlaczego bezwiednie i bezmyślnie – zapytasz. Cóż, zapewne dlatego, że nie posiadamy wiedzy na temat wpływu tych mechanizmów na jakość naszej egzystencji. Ale to też program. Wszyscy bowiem dysponujemy określonym zasobem energii. Jeżeli wydatkujemy go na nawykowo przyjęte wzorce, brak nam paliwa, aby skupić się na czymś, co znacząco od nich odbiega. Nie pozwala nam to dostrzec oczywistych zależności pomiędzy jakością naszego życia a sposobem wydatkowania energii. Zostaliśmy zindoktrynowani tak, aby ukierunkować ją na ściśle określone obszary. Tak skumulowana energia tworzy egregory, czyli coś, co rośnie i utrzymuje się siłą naszej uwagi.

 Egregory – czym właściwie są?

 • W ujęciu globalnym

Egregory warunkują wszelkie życie – od bakterii, poprzez organizmy bardziej zaawansowane, do ludzi włącznie. Wszelkie istnienie powstaje bowiem według informacji zawartej w sobie. Jest ona zapisem energetycznym, czyli skumulowaną energią warunkującą wszystko, co składa się na owo życie. Jest to rodzaj programu operacyjnego, który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych odmian wszelkiego istnienia. Zwierzęta – na przykład – wiedzą, co mają jeść, jak budować gniazda, nory, opiekować się młodymi, gdzie udać się na zimę a gdzie na lato. Wszystkie te informacje zostały wprogramowane w egregory poszczególnych gatunków. Stanowią zatem zapis organizacji działania poszczególnych części wszechświata. Warto jednak zaznaczyć, że – podobnie jak energia – są elastyczne i podlegają ciągłym zmianom i modyfikacjom. Pozbawione uwagi – zanikają, bądź pozostają w uśpieniu, czekając na swoją reaktywacje.

egregory

źródło: Pixabay.com

A bardziej konkretnie?

Sam termin posiada różne – lecz podobne – odniesienia w różnych językach. Z greckiego znaczy tyle, co czujny czy też obserwator. Z łacińskiego – zbierać się razem. Z francuskiego natomiast – „ducha grupy”.

Mówiąc najprościej – to skupiska skondensowanej i zakotwiczonej energii. Zatem tym, co tworzy egregor jest energia, a ta – jak powszechnie wiadomo – zawsze podąża za uwagą. Zważywszy na – coraz bardziej oczywisty – fakt, że wszystko jest energią – egregorem potencjalnie może być wszystko. Tym, co o tym przesądza, jest skala, siła, natężenie, powtarzalność i konsekwencja udzielonego wkładu energetycznego. Dając czemuś uwagę – dosłownie zasilamy to własną energią, czyli udzielamy temu poparcia. Oczywiście energia skupiana jest według określonego wzorca, którym praktycznie może być wszystko – tendencje, zamiłowania, skłonności, przekonania, upodobania, poglądy, kultura, tradycja, nawyki, wychowanie, wyznanie i religia. Mogą to być również wszelkiego rodzaju ugrupowania, stowarzyszenia, zrzeszenia, czy organizacje. Koncentrują przecież energie swoich członków na określonych schematach. Po prostu wszystko, co tworzy określony paradygmat, na którym koncentrujemy energię – tworzy określone struktury energetyczne. Oczywiście chodzi o skupienie długofalowe, nieincydentalne. Takie bowiem nie posiada wystarczającej mocy, aby dany egregor utrzymać przy życiu.

Ciekawostka: W okultyzmie (wiedzy tajemnej) termin egregor oznacza „byt astralny”, w praktyce pusty, pozbawiony duszy, kradnący energię i duszę ludziom, którzy uczynili zeń przedmiot kultu”.

W kwestii rozmiaru

Niewielkie egregory możemy tworzyć sami. Stosunkowo łatwo też  możemy nimi zarządzać. Wyliczyć można tu wszelkiego rodzaju nowe trendy, zamiłowania, upodobania, nawyki, przekonania – a nawet organizacje, sekty, znaki towarowe, marki handlowe itp. Jednak tak potężne egregory, jak naród, kraj, ustrój lub religia światowa,  budowane są przez stulecia i podlegają silnej kontroli i indoktrynacji władzy.

Kiedy tysiące ludzi skupia swoją uwagę na podobnych przekazach, obrazach, trendach, tendencjach, nawykach, czy zamiłowaniach – doładowuje je, nadaję siłę i rozpęd, co tworzy energię o niewyobrażalnej wprost skali. Stanowi ona zaczątek wibracyjnych wzorców, czyli matryc materializujących się na planie fizycznym. Siła ludzkiej psychiki to niekwestionowana moc o nieograniczonym wprost potencjale. Uwaga natomiast jest naszym największym kapitałem, który zresztą – w następstwie naszej niewiedzy – bezmyślnie trwonimy i rozpraszamy. Paradoksalnie zawdzięczamy to pewnym egregorom, które wypracowały w nas właśnie takie, a nie inne postawy i wzorce. Tworzone są w celu odwrócenia naszej uwagi od siły naszych wewnętrznych możliwości. Tym samym, przekierowują naszą koncentrację na odwrotność naszej prawdziwej natury.


Jesteś ciekaw co na temat Egregorów ma do powiedzenia wiedźma Anja? Jeśli tak, to zapraszamy do skorzystania z lekcji Akademii Ducha. Każdy kurs kończy się rytuałem Anielskim. Dołącz: www.ekademia.pl/kurs/EgregoryEnergetyczne


Różnice interesów

Interesy poszczególnych egregorów – a raczej zarządzających nimi ludzi – często są sprzeczne. Nierzadko dochodzi między nimi do różnego rodzaju starć, konfliktów i nieporozumień. Bywa, że taka otwarta wrogość prowadzi do globalnych napięć i niepokojów – a nawet wojny.

Niełatwo jest przeformatować własne oprogramowanie. Reprezentanci poszczególnych grup odtwarzają głównie program własnego egregoru i nie są w stanie przyswoić i tolerować wzorów o innym potencjale energetycznym. Dzieje się tak, ponieważ wszyscy – poprzez emocje – utożsamiamy się z wyznawanymi przez nas treściami.

W świetle pozyskanych informacji wydaje się, że najlepszym, co możemy zrobić, jest doskonalenie się w efektywnym zarządzaniu własną energią. Wydaje się zresztą, że temu właśnie służy doświadczenie życia. Temat jednak jest na tyle ważny, że posłuży za przedmiot osobnego artykułu.

Drugą część artykułu przeczytasz TUTAJ.

Ewa Kurzelewska

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

4 myśli nt. „Egregory – potęga skumulowanej energii cz. I

 1. Aśka

  Czy egregor warunkujący życie gatunku i egregory kulturowe to ten sam twór? Jak one się mają do siebie? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. Ewa Autor wpisu

   Nie powiedziałabym, że to ten sam twór. Egregory gatunku, w odniesieniu do kulturowych są bardziej naturalne. Powstają w wyniku naturalnego procesu rozwoju i ewolucji. Przypomina to trochę zapis DNA, z naciskiem na „przypomina”, ponieważ DNA wcale nie warunkuje życia w takim stopniu, jak powszechnie przyjęto. Po prostu egregory gatunku powstają bardziej na podstawie informacji zawartej w sobie, która — w procesie ewolucji, zmodyfikowana o nowe zapisy-przekazana zostaje następnym pokoleniem. Kulturowe mogą takie być, jednak w praktyce — w dużym stopniu — bazują na wzorcach zewnętrznych, często narzuconych — chociażby przez modę, trendy, czy też postawy społecznie akceptowalne. Niebagatelną rolę odgrywają tu media i cały świat rozrywki, gdzie idole i tak zwani bożyszcze tłumów wyznaczają obowiązujące standardy. Z tych bardziej naturalnych przychodzą mi do głowy elementy kultury wiejskiej, np. folklor. Co prawda nie sposób dokonać tu jednoznacznego rozdzielenia, jednak różnica — według mnie — jest wyraźnie dostrzegalna.

   Odpowiedz
   1. Aska

    Można powiedzieć, że to się jakby warstwowo nakłada na siebie? Pozdrawiam i dziękuję za artykuł jak też za odpowiedź.

    Odpowiedz
 2. Mat

  Chciałbym , myślę, że mógłbym zrobić sobie taki kurs. Choć uważam egregory za indywidualne dla każdego działanie umysłu to może jest w tym coś bardziej tajemniczego. Jedyne czego się obawiam to rytuał anielski. Czy to jest bezpieczne?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram