Energetyczne mechanizmy obronne tworzące się w aurze

Energetyczne mechanizmy obronne

Każdy z nas doświadcza momentów w swoim życiu, kiedy w mniejszym, bądź większym stopniu spodziewa się zagrożenia. Te potencjalnie mogące wydarzyć się nieprzyjemne sytuacje sprawiają, że nasze pole auryczne organizuje się w coś, co nazwać by można energetycznym systemem obronnym. Te mechanizmy stosujemy wszyscy, bez względu na to, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Kiedy je rozpoznamy, możemy w sposób świadomy podjąć decyzję o ich dalszym działaniu w naszym życiu.

Barbara Ann Brennan zaobserwowała i opisała 10 przykładowych energetycznych mechanizmów obronnych, które są uruchamiane przez człowieka czującego zagrożenie. Oto one.

1. JEŻOZWIERZ.
Ten energetyczny twór ma zazwyczaj barwę biało-szarą i sprawia, że aura daję się odczuć jako kolczasta i bolesna przy próbie zbliżenia się. Inni ludzie utrzymywani są wtedy na bezpieczną odległość.

2. WYCOFANIE.
W tej sytuacji część naszej świadomości i aury, która czuje się zagrożona, umiejscawia się poza ciałem tworząc obłok jasnoniebieskiej energii. Możemy utrzymać pozory uważności na naszym rozmówcy, choć bywamy odbierani, jako częściowo nieobecni. Stan ten utrzymuje się zazwyczaj od kilku sekund do kilku godzin.

3. OBOK SIEBIE.
Ta konstrukcja jest bardziej ugruntowana niż wycofanie. Mechanizm odłączenia jest podobny, lecz potrafi trwać całe dnie, a nawet lata. Stan bycia „obok siebie” ma również poważniejsze przyczyny. Mogą nimi być przebyte operacje, traumy czy silne zaburzenia psychiczne.

Może cię również zainteresować artykuł: Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry

Źródło: pixabay.com

4. ODMOWA SŁOWNA.
Wiąże się z zablokowaną energią w dolnych partiach ciała, która pozostaje bez wyrazu i ruchu. Również na poziomie gardła jest ona zatrzymana. W głowie zaś obserwujemy jej nadmiar (zazwyczaj w żółtym kolorze). Werbalna aktywność (bardzo zintelektualizowana) pozwala zachować pozory żywego przepływu energii.

5. WYSYSANIE ORALNE.
To mechanizm obronny polegający na wyssaniu energii z naszego obiektu zagrożenia poprzez słowną paplaninę. Stajemy się wtedy męczący i nużący. Niekiedy pochłaniamy energię rozmówcy poprzez nasze oczy, wtedy on niczym zahipnotyzowany nie może przestać nas słuchać. Stwarzane są pozory bycia duszą towarzystwa.

6. HAK.
Jest to mechanizm obrony-ataku, z którego korzystają osobowości psychopatyczne. Tworzą na szczycie swej głowy hak, którym mogą osobę chwycić mentalnie. Wycelowany w domniemanego agresora trzyma go krótko, zazwyczaj do momentu, kiedy ten zaakceptuje wszystkie argumenty. Takie uwięzienie energetyczne jest niebezpieczne. Jest podtrzymywane ukrytą groźbą, że lepiej nie protestować oraz logiczną manipulacją dającą odczuć, że osoba zaatakowana, to jest „ta zła”, a ten który wytworzył hak, jest „tym dobrym”, któremu koniec końców nie sposób nie przyznać racji.

7. MACKI.
Chronią przed upokorzeniem. Wywodzą się z poczucia wstydu i niemożności przejawienia swojego własnego potencjału. To stan rozpaczliwej niemożności skontaktowania się z naszą mocą i bezpiecznego używania jej. Macki są śliskie, ciężkie i cicho penetrują nasz splot słoneczny, chwytają esencję i wytracają ją. Osłabiają nas i ściągają w dół. Popadamy czasami w stan „milczącego zamyślenia”, które jest bardzo głośne na poziomie energetycznym.

Klasyczną sytuacją, jaką można tu zaobserwować jest człowiek, który stoi samotnie w pomieszczeniu, gdzie inni aktywnie się bawią. Jego aura krzyczy o zainteresowanie (z lęku nie może użyć swojej „nic nie wartej” energii i czeka, aż dostanie ją od innych). Po chwili inni odpowiadają na jego nieme wołanie chęcią pomocy. Dają mu swą uwagę i wraca on do życia.

Człowiek, który jest „zamackowany” ma złudne przeświadczenie, że potrzebuje czegoś z zewnątrz, co mu da pozwolenie do istnienia. Jedyne słuszne rozwiązanie dla chcących porzucić ten mechanizm to sięganie i działanie „z wewnątrz”.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak oczyszczać i wzmacniać samodzielnie energię czakr


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na szkolenie on-line: SPLOT SŁONECZNY – RELACJE, PRZYJAŹNIE, POROZUMIENIA!


8. STRZAŁY SŁOWNE.
Są werbalnie i energetycznie bolesne. Mają wywołać agresję u osoby atakowanej, która pozwoli łucznikowi uwolnić w sposób bezpieczny swój wewnętrzny gniew. Postawa ta tworzy się, by ochronić dolne partie ciała przed wstydliwym obnażeniem.

9. OBRONA HISTERYCZNA.
Uderza w aury wszystkich obecnych furią i błyskawicami. Ta eksplozja ma przestraszyć i opróżnić pomieszczenie z ludzi się w nim znajdujących. Może być efektem odpowiedzi na energetyczne strzały lub poczucia silnego przytłoczenia.

10. ZAMKNIĘCIE.
To wycofanie się z sytuacji, wzmocnienie i pogrubienie swojego pancerza tak, by nie zostać dotkniętym. Może być także prezentacją poczucia wyższości. Silne zagęszczenie aury pokaże innym, kto tu rządzi. Mająca przytłoczyć innych postawa daje złudne poczucie, że przez obcięcie innym głów sami poczujemy się wyżsi i wspanialsi (no i oczywiście bezpieczniejsi).

Ludzie używają swoich pól w celach obronnych z różnych powodów. Często, by ukryć przez światem jakąś skrzywdzoną, zalęknioną część siebie. Zatem, obserwując w innych te schematy zawsze możemy zareagować tolerancyjnie i z miłością, zamiast agresywnie – wzmacniając dany wzorzec. Tym bardziej, że mechanizmy te stosujemy wszyscy w sposób świadomy lub nie. Uczestniczymy w nich i wzrastamy dzięki tym współzależnością.

Może cię również zainteresować artykuł: Oczyszczanie Aury – zrób to sam z pomocą lamp solnych, kadzideł, świec i amuletów

Magdalena Głowacka

Bibliografia:
„Dłonie pełne światła”, Barbara Ann Brennan, Wydawnictwo AMBER Sp. z o. o., 2002 r.

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram