Energia Dnia Tygodnia: Wtorek

wtorek

WTOREK – to ten moment, w którym po weekendowym szoku i trudnym poniedziałku bierzesz rozpęd na cały tydzień roboczy. We wtorek zwiększa się produktywność, determinacja, skuteczność i chęć doprowadzenia rzeczy do końca i zamknięcia ich najlepiej jeszcze przed piątkiem. Wtorek to doskonały dzień na ukończenie długoterminowych celów oraz rozpoczęcie nowych projektów. Dlatego idź z pędem, daj się porwać mocy, która spłynie wraz ze wschodem słońca i która nada tempo reszcie tygodnia. To moment na mobilizację i zakasanie rękawów.

Planeta dnia: MARS

Wtorek to dzień planety Mars. Dzień, w którym mamy do załatwienia pewne sprawy, które przychodzą do nas znienacka lub które ciągną się za nami od dłuższego czasu. Poniedziałek to moment na ustalenie zamiarów, natomiast wtorek jest dniem, w którym zamiary będziemy realizować. I to z sukcesem! Planeta Mars sprawia, że wibracja wtorku pomoże w poczynieniu postępów we wszystkich dziedzinach życia. Warto więc skorzystać ze wsparcia tej planety i zająć się pracą oraz obowiązkami, które na nas czekają.

We wtorek zajmij się…

  • swoją pasją (rozwiniesz skrzydła),
  • podejmowaniem racjonalnych decyzji,
  • zaczynaniem nowego przedsięwzięcia,
  • treningiem (to dobry moment na zmobilizowanie się do ćwiczeń),
  • budowaniem kariery zawodowej,
  • sprzątaniem i organizowaniem przestrzeni ,
  • nadrabianiem zaległości.

Kamień dnia: RUBIN

Rubin to kamień, który pomaga naładować się i wyrównać poziomy energetyczne, aby działać na jak największych obrotach i rozbudzić w sobie kreatywność. Rubin kojarzymy jako szlachetny kamień w odcieniu głębokiej czerwieni. Kolor ten, który sam w sobie jest wulkanem energii, pobudza witalność, zmysłowość i energię seksualną. Rubin koncentruje się na sercu (pomaga przyciągnąć miłość i reguluje popęd seksualny). Uosabia boską miłość i manifestację dobrej, gorącej intencji.

Rubin w formie czystego minerału, jak i pięknej biżuterii, można kupić w sklepie Akademii Ducha

Kolory dnia: CZERWONY

Czerwień jest jednocześnie najbardziej jaskrawym i dramatycznym ze wszystkich kolorów. Jest wyjątkowo ludzki. Daje dynamikę, hojność, energię, ambicję i odwagę, czyli wszystko to, co przyda ci się w ekwipunku przygotowawczym na energiczny wtorek. Czerwień to też silny charakter, działanie, samoświadomość i pewność swoich decyzji.

Metal dnia: ŻELAZO

Żelazo czyli metal należący do planety Mars to symbol ludzkiej siły, uporu, honoru, odwagi, ostrości, wytrwałości, władzy. Metal ten, używany przez cywilizacje azjatyckie, afrykańskie i europejskie, stał się najpopularniejszym i najtrwalszym metalem, który jest ogólnodostępny i łatwy w obróbce. Żelazo to męska energia, silnie powiązana z fizycznością, agresją, zależnością i ochroną. Wspiera pożądanie, pewność siebie i odporność. To wyjątkowo ludzki metal, który pokazuje najmocniejsze ludzkie strony. Z tego też względu, nie jest specjalnie ceniony w ezoteryce – zawiera zbyt dużo ciała i za mało ducha.

Czakra dnia: CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO

Wtorek jest silnie związany z czakrą splotu słonecznego. To właśnie we wtorek najłatwiej jest nawiązać połączenie z czakrą i zrównoważyć energie w tym obwodzie. Czakra splotu słonecznego jest umiejscowiona powyżej pępka. Symbolicznie, odpowiada za charyzmę. Jej symbolem jest ogień oraz kolor żółty. Energia czakry splotu słonecznego odpowiada za materializowanie się intencji w świecie fizycznym. To moc, która daje pewność siebie i zdecydowanie oraz świadomość. Jeśli zrównoważymy energię czakry, wtedy poczujemy się silni, zmotywowani, radośni i otwarci na dobrobyt. Oprócz wtorku, czakra splotu słonecznego zharmonizowana jest również z niedzielą.

Więcej o czakrze splotu słonecznego przeczytasz w artykule: MANIPURA – POŁYSKUJĄCY KLEJNOT. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część III

Numerologia dnia:

  • 9

Liczba 9 to symbol końca. 9 to miłość uniwersalna, wieczność, wiara, wyrównana energia karmy, duchowe oświecenie, poświęcenie, przeznaczenie, misja duszy. Dziewiątka wskazuje na wyższą i szerszą perspektywę i świadomość. Rezonuje z asertywnością, lojalnością i potrzebą rozwiązywania problemów. Uczy miłości własnej oraz bliźniego, tolerancji, pokory, empatii, altruizmu i przebaczania.

Dla wtorku, liczba 9 pracuje na to, aby osiągnąć cel, przerobić wszystkie zaległe tematy i ustalić priorytety, a następnie je realizować. To idealny moment na pracę, która rozegra się w dziś oraz w kolejnych dniach tego tygodnia.

Nadine Lu

 

Źródła:
whats-your-sign.com/astrological-meaning-of-days.html
askronandsue.com.au/Crystal-healing-crystal-healing-day-stones/
thesecretofthetarot.com/numerology-number-9/
free-numerology.org/all-about-numbers/numbers-assigned-to-weekdays-and-planets/
naturalchakrahealing.com/chakra-days-of-week.html
kolorystyka.pl/index.htm
simplehealingarts.com/2016/09/chakras-week/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *