Energia Kolorów [koloroterapia] – jak wibruje twoja codzienność?

koloroterapia

Czy kolory to jedynie wrażenie estetyczne, wizualne spełnienie? Czy barwa ma w sobie pewien rodzaj energii? Czy kontemplując nad barwą można uzyskać odpowiedzi? Czy otaczając się konkretnym kolorem możemy wpłynąć na swój nastrój, energetykę i bieg wydarzeń? Okazuje się, że tak – można mądrze wykorzystać moc, jaką posiadają barwy i nadać swojemu życiu sens oraz spełnienie, posługując się nimi w odpowiedniej konfiguracji – w zrozumieniu tych zalezności pomaga nam koloroterapia. 

Jesteśmy otoczeni barwami z każdej strony. Każda z nich ma swoją jasną i ciemną część – może na nas wpływać negatywnie lub pozytywnie, w zależności od nasycenia i kontekstu. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby odpowiednio je wykorzystywać.

Może cię również zainteresować artykuł: Kod uzdrawiania – prosta metoda leczenia energią

KOLORY WOKÓŁ NAS – JAK WIBRUJĄ?

Sprawdź jaką wibrację i co niosą ze sobą podstawowe kolory występujące w naszym otoczeniu.

Biały

Źródło: unsplash.com

Czystość, niewinność, pełnia, doskonałość, dziewictwo, otwartość. Początek czegoś nowego, czysta kartka do zapisania. Kolor biały przedstawia równowagę – zawiera w sobie zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty wszystkich kolorów. Kolor ochronny, dający poczucie spokoju, porządku, wzmacniający wszystkie inne odcienie. W niektórych kulturach biały to kolor śmierci i żałoby (śmierć jako rozpoczęcie kolejnej inkarnacji), w innych kolor radości i niewinności (Panna Młoda). Jeśli zaczynasz zmieniać kierunek w swoim życiu, wtedy z pewnością będziesz częściej nosić na sobie kolor biały. Biały jest kolorem uczciwości i równości.

Złoty

Źródło: unsplash.com

Bogactwo, sukces, triumf, jakość, dobrobyt, luksus, zrozumienie, poczucie własnej wartości, pasja, miłość, charyzma, męskość, zamożność. Kolor złoty oznacza prestiż i coś cennego. Wskazuje na błyskotki, szczęście i tradycję. Łączy męską energię ze słońcem. Złoto dodaje blasku wszystkiemu, czego dotyczy. Związane jest z ideałami, zrozumieniem, inspiracją, duchowością. Inspiruje do dzielenia się zasobami – zarówno materialnymi, know how, jak i zasobami duchowymi. Kolor zwycięstwa, przywodzi na myśl królestwo.

Srebrny

Źródło: unsplash.com

Kolor srebrny to energia kobieca, ściśle związana z księżycem. Zawiera w sobie uniwersalność, oświecenie, elegancję, determinację. To emocjonalność, wrażliwość, tajemnica, prestiż, bogactwo, nowoczesność. Kolor ma właściwości kojące, oczyszczające i uspokajające. Wskazuje na refleksję i możliwość zmiany kierunku. Pomaga uwalniać problemy psychiczne, fizyczne i emocjonalne wraz z blokadami. To pewnego rodzaju otwarcie drzwi i otwarcie nowej drogi do przyszłości. Srebrny może być powodem wyostrzenia intuicji, wsparciem w jasnowidzeniu i telepatii. Jest odzwierciedleniem energii, bez względu na polaryzację. Srebro to idealny balans między czernią a bielą.

Niebieski

Źródło: unsplash.com

Zaufanie, odpowiedzialność, nostalgia, lojalność, uczciwość, przewidywalność, szczerość. Kolor niebieski mówi o indywidualności, poczuciu bezpieczeństwa, możliwości przejęcia kontroli, potrzebie porządku, obraniu kierunku w życiu. Kolor ten dąży do opanowania, spokoju, balansu w każdej sferze życia. Redukuje stres, pozwala się zrelaksować i wpływa kojąco, przywodząc na myśl błękitną taflę wody lub czyste niebo. Niebieski spowalnia metabolizm. Wzmacnia ekspresję, ma w sobie coś z idealisty, inspiruje, ułatwia rozpoznawanie i wyznawanie potrzeb. Niebieski to kolor ducha – wzmaga skupienie w modlitwie czy medytacji. Promuje silne, przyjacielskie relacje, jakość i bezinteresowność.

Zielony

Źródło: unsplash.com

Harmonia, wzrost, balans, witalność, wyważone emocje, niezawodność, stabilność, nadzieja, wytrzymałość i dobrobyt. Zielony przywodzi na myśl wiosnę i odrodzenie. Przywraca energię, daje schronienie przed pędzącym światem. To pozytywny kolor, który pozwala pielęgnować siebie i innych. Utożsamiamy go z czynieniem dobra dla społeczeństwa. Zapewnia on klarowność umysłu, pomaga podejmować dobre decyzje i wytrwale do nich dążyć. Promuje miłość – do natury, do świata, do ludzi, do zwierząt i swojej pasji. Jest znakiem równania między psychiką a ciałem fizycznym.

Purpura

Źródło: unsplash.com

Purpurowy jest kolorem duchowości oraz bogatej wyobraźni. Inspiracja, łącznik z najgłębszym “ja”, poszerzanie świadomości, przyszłość, medytacja, bezinteresowna miłość, sny, rozwój zdolności nadprzyrodzonych, uziemienie. Połączenie ciała i duszy, czyli równowaga między energią ducha a fizycznością. Purpura nawołuje również do utrzymywania harmonii umysłu i emocji, czyli do osiągania równowagi i stabilności psychicznej. Zachęca do szukania inspiracji i wyrażania siebie poprzez twórczość. Łączy w sobie mądrość z wrażliwością i pokorą. Luksus, bogactwo, ambicja, czasem ekstrawagancja – kiedyś purpura była zarezerwowana dla rodzin królewskich. Zbyt duża ilość purpury może pogłębiać depresję.

Czerwień

Źródło: unsplash.com

Pasja i działanie, wyciąganie na wierzch potrzeb cielesnych, siła i seksowna, męska energia. Szybkość, pełna uwaga, asertywność, ekscytacja, spontaniczność. Czerwony to najbardziej energetyzujący kolor w całej palecie barw. Przywodzi na myśl pionierskiego ducha, motywację, przywództwo i determinację. Dodaje pewności siebie tym, którzy go noszą. Budzi życiową siłę. Jest kolorem seksualności – łechce sekretną, intymną stronę człowieka. Używany do wyrażania głębokiej miłości, chociaż bardziej kojarzy się z seksualnością i pożądaniem. Stymuluje apetyt, zwiększa poczucie głodu. Zbyt duża ilość koloru może sprawić, że staniemy się rozdrażnieni i przestymulowani. Zdecydowanie zwiększa poziom energii otoczenia.

Pomarańczowy

Źródło: unsplash.com

Przygoda, komunikacja społeczna, ciepło i szczęście. Spontaniczność i pozytywne nastawienie do życia.  Kolor pomarańczowy to kompromis energetycznej czerwieni i pogodnej żółci. To siła emocjonalna, odsuwanie rozczarowań na bok, pozbycie się żalu. Optymistyczność, entuzjazm, niezależność, młody duch – każdy powinien przemycić do swojej codzienności choćby pomarańczowy element. Kolor ten jest ekstrawertyczny i niczym nieskrępowany, zachęca do pokazywania siebie w każdej odsłonie. Pomarańczowy stymuluje rozmowy, zachęca do działania, pobudza energię w pomieszczeniu.. Pomaga w asymilacji nowych idei, uwalnia od blokad i ograniczeń, daje wolność.

Różowy

Źródło: unsplash.com

Miłość bezwarunkowa lub miłość romantyczna. Dobre wychowanie, współczucie, zrozumienie, intuicja, życzliwość i empatia, nadzieja oraz dziewczęcość. Im głębszy róż, tym więcej pasji i energii ma w sobie. Jest połączeniem czerwieni (mocy i pasji) oraz bieli (sukcesu i czystości). To kolor kobiecy, romantyczny, zawiera w sobie troskliwość. Różowy uspokaja, łagodzi stres i gniew i odnajduje się w serdeczności. To kolor nieskomplikowanych, dobrych emocji, naiwności i braku doświadczenia. Połączenie różu z innymi kolorami podbija moc i wyrafinowanie pudrowego odcienia.

Nadine Lu

***

O potencjale kolorów i o tym, jak je wykorzystywać świadomie i z korzyścią dla nas, dowiesz się z książki:

 Energia kolorów. Usuń blokady i uzdrów życie na wszystkich poziomach

Ta książka pozwoli ci w pełni zrozumieć i wykorzystać energię kolorów. Dzięki afirmacjom i rozważaniom nad barwami ustalisz właściwe cele, odnajdziesz się w pozycji lidera, odzyskasz jasność umysłu i poznasz prawdę o sobie. Nadaj swojemu życiu barw.

 

Źródła:
empower-yourself-with-color-psychology.com/
nowaswiadomosc.pl/423-mowa-i-znaczenie-kolorow.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *