Energia metali: Srebro, złoto, mosiądz, miedź, żelazo i cyna

metali

Biżuteria z kamieni naturalnych przeżywa ostatnio swój istny renesans. Dobierając dla siebie minerał, z którym będziemy pracować, należy jednak pamiętać, że nie tylko sam kamień w bransoletce czy pierścionku obdarza nas swoją energią. Metale, tak jak minerały, przejawiają uniwersalne energie wszechświata i nie są dla nas obojętne. Oprócz szkatułki na biżuterię znajdziemy je na ołtarzu, w portfelu, czy w kuchni. Warto więc zaczerpnąć podstawowych informacji na temat ich wibracji i symboliki. Poznaj energię metali.

Srebro – Księżyc i woda

Jest to chyba najczęściej używany w biżuterii metal. To energia żeńska i lunarna. Srebro pomaga wejść w głębsze stany podświadomości, dojść do przyczyn naszych uczuć, zwłaszcza w połączeniu z kryształem górskim. Srebro wkładane pod poduszkę z kamieniem księżycowym ułatwi nam zapamiętanie snów i świadome śnienie. Srebro ma silne właściwości ochronne, zwłaszcza dla podróżnych. W połączeniu z akwamarynem chroni w podróży morskiej. Ametyst otoczony srebrem jest symbolem miłości duchowej i zapewnieniem, że przetrwa ona wszystko. Jeżeli nosimy dużo srebrnej biżuterii dobrze zrównoważyć ją metalem o energii solarnej takim jak np. mosiądz lub złoto.

pendulum-626623_1280

Źródło: pixabay.com

Złoto – Słońce i ogień

Złoto to energia męska i solarna. Dodaje przede wszystkim energii każdej osobie, która go nosi. Złoto od zawsze było symbolem bogactwa. Nawet jego najmniejsza ilość, zwłaszcza w połączeniu z perłą, nadaje się do wszystkich rytuałów przyciągających dobrobyt, jak i tych mających na celu przyciągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie. Złoto można nosić jako amulet ochronny na przykład w połączeniu z oliwinem, peridotem lub kocim okiem. Ze złotem bardzo ochronnie działa także topaz. Nosimy go wtedy na lewej ręce. Warto dodać, że dawniej wiedźmy zbierały rośliny o energii męskiej z użyciem noży, które zawierały elementy złota lub innego solarnego metalu. Z kolei nożami z elementami srebra ścinały te o energii żeńskiej.

Mosiądz – Słońce i ogień

Mosiądz od dawna używany był jako zamiennik złota, posiada również większość jego właściwości. Mosiądz nadaje się więc do rytuałów przyciągających bogactwo i zdrowie.

Posiada również właściwości ochronne. Po wcześniejszej energetyzacji przedmioty z mosiądzu można rozlokować w domu, aby go strzegły.

Miedź – Wenus i Woda

Miedź przewodzi elektryczność, nie bez przyczyny stosuje się ją do tworzenia różdżek, aby nadawały energii kierunek. Miedź posiada zdolność harmonizowania ludzkiej polaryzacji, przynosi ulgę w chorobie reumatycznej i artretyzmie. W celu zapobiegania chorobom można ją nosić regularnie po stronie ciała przeciwnej do ręki, którą piszemy. Jako metal Wenus miedź przyciąga miłość. Działa tak zwłaszcza we współpracy ze szmaragdem lub malachitem. Pomaga również zbudować pozytywne relacje ze wszystkimi ludźmi.

screw-1890024_1280

Źródło: pixabay.com

Żelazo – Mars i ogień

Żelazo ma agresywną marsową energię. To dlatego ziół nie zbierano nigdy nożami zrobionymi z żelaza, ponieważ wierzono, że jego wibracja może zakłócać ich działanie. Żelazo nadaje się jednak fantastycznie do odpędzenia negatywnej i niesprzyjającej nam energii. W celach ochronnych kawałki żelaza można zakopać w czterech rogach naszej posiadłości lub umieścić kawałek w każdym pomieszczeniu domu. Uniemożliwi to negatywnej energii wdarcie się do naszych czterech ścian. Żelazo wzmaga także siłę fizyczną, dodaje energii.

Cyna – Jowisz i powietrze

Cyna przynosi szczęście, przyciąga dobrobyt finansowy. Jowisz, któremu cyna podlega, jest również planetą odnowy i uzdrawiania, więc każdy kamień, który poprosimy o poprawę naszego zdrowia fizycznego, będzie czuł się dobrze w jej obecności.

A jeśli chcesz zrównoważyć w sobie siłę wszystkich żywiołów i udać się w głęboką podróż do samego siebie, aby poznać wskazówki, które będą dla ciebie na ten czas najważniejsze, to weź udział w serii Rytuałów Anielskich prowadzonych przez Wiedźmę Anję:

  1. Rytuał Żywiołu Ziemi
  2. Rytuał Żywiołu Powietrza
  3. Rytuał Żywiołu Ognia
  4. Rytuał Żywiołu Wody

Zuzanna Jenssen

źródło: S. Cunningham “Encyclopedia of Crystal, Gem and Metal Magic”

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *