Energia ciał niebieskich w Astrologii – krótki przewodnik po energetyce kosmosu

energia planet

Astrologia to badanie wpływu planet na nasze życie. O czym opowiadają planety? Jaką niosą energię? I przede wszystkim – jakiego rodzaju jest to informacja dla nas? Rozkładając na czynniki pierwsze kosmogram, możemy zaobserwować czym kieruje się nasza świadomość, w jaki sposób pobudzić nieświadomość i w którą stronę zmierzają nasze wewnętrzne, głęboko ukryte pragnienia. Sprawdźmy, jakie energie budzą się, kiedy mamy do czynienia z poszczególnymi planetami.

Całą analizę kosmogramu przeprowadzamy krok po prostu w serii artykułów: Astrologia dla początkujących:

Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

ENERGIA PLANET:

SŁOŃCE

Władca znaku Lwa.

Męska energia, która wskazuje na uświadomioną część osobowości oraz sposób w jaki z pełną świadomością wchodzimy w interakcje. To Słońce w kosmogramie mówi nam o tym, kim jesteśmy i co jest naszą energią do życia. Z tego też powodu, Słońce jest uważane za władcę wykresu urodzeniowego. To, gdzie słońce znajduje się na niebie w chwili narodzin, ujawnia nam obszar życia, w którym będziemy czuć się najpewniej. To właśnie w tym obszarze będziemy realizować swoją prawdziwą tożsamość.

KSIĘŻYC

Władca znaku Raka.

Księżyc jest odpowiednikiem kobiecej energii, która występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. To on mówi o emocjach, które odczuwamy. Jeśli przyjmiemy, że nasze Słońce to sposób w jaki roztaczamy wokół siebie światło, to Księżyc będzie naszym cieniem, czyli ukrytymi pragnieniami, słodką nieświadomością, wszystkim tym, co w nas głęboko schowane. W Księżycu ukryte jest poczucie bezpieczeństwa, po nim możemy rozpoznać, które obszary trzymają nas w ryzach. W kosmogramie urodzeniowym wskazuje na obszar, który sprawia, że czujemy się swobodnie, jak w domu. Kiedy odkryjemy gdzie jest nasz dom, wtedy możemy dać się prowadzić intuicji i przez to uwolnić kreatywność.

MERKURY

Władca znaku Bliźniąt.

Merkury rządzi komunikacją i trzyma pieczę nad podróżami, zwłaszcza tymi, które odbywają się w niedalekiej odległości. Merkury to połączenie strony świadomej ze stroną nieświadomą. Planeta ta wskazuje na racjonalność umysłu i sposób w jaki rozumiemy. Jeśli pozwolimy sobie wyrazić Merkurego zgodnie z energetyką kosmogramu, wtedy jesteśmy produktywni, komunikatywni i ciekawi świata.

Muzyki opartej na częstotliwości Merkurego możecie posłuchać TUTAJ.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak Księżyc wpływa na nasze życie? Sprawdź to!

WENUS

Władca znaku Byka i Wagi.

Planeta miłości rządzi relacjami (zwłaszcza damsko-męskimi), przyjemnością i pięknem. Ucieleśnia zmysłowość na polu fizycznym i seksualnym. Wenus jest intymnością, chce żebyśmy żyli zgodnie z rytmem naszego serca, oddawali się uczuciom i kontemplowali emocje. Kiedy nie dbamy o naszą Wenus oraz jej potrzeby, czyli jesteśmy w nierównowadze, wtedy możemy czuć wzmożoną potrzebę zdobywania większej ilości emocji. Wenus dąży do spokoju i równowagi.

Muzyki opartej na częstotliwości Wenus możecie posłuchać TUTAJ.

MARS

Władca znaku Barana.

Mars to potężny napęd i siła. To planeta, która jest jak instynkt przetrwania. Energia surowa, stanowcza, która popycha sprawy do przodu. Gdy nie dbamy o równowagę marsowej energii, wtedy może pojawić się agresja, impulsywność i potrzeba kłótni. W kosmogramie Mars pokazuje preferencje seksualne i wszystko to, co zniechęca do podjęcia działania.

Muzyki opartej na częstotliwości Marsa możecie posłuchać TUTAJ.

JOWISZ

Władca znaku Strzelca.

Planeta Jowisz ma za zadanie pokazać sposób, w jaki możesz poszerzyć swoją świadomość. To planeta wzrostu, wiedzy i rozwoju duchowego. Energia Jowisza popycha ku odkrywaniu, ku pragnieniom, podróżom. Sprawia, że pojawia się specyficzny głód życia i ciekawość do odkrywania nieodkrytego. Równoważenie energii Jowisza odbywa się poprzez dostarczanie emocji, podróże, poznawania nowych rzeczy i zagadnień. Jowisz na niskim poziomie może prowadzić do mocnej ekspansji i co za tym idzie, do wypalenia.

Muzyki opartej na częstotliwości Jowisza możecie posłuchać TUTAJ.

SATURN

Władca znaku Koziorożca.

Planeta Saturn trzyma pieczę nad pozostałymi planetami. To on popycha do manifestowania potencjału i wydobywania tego, co jest w człowieku najlepsze, a co najczęściej ukryte jest głęboko w środku. Energia Saturna często kłóci się z potrzebami serca, ale wspiera duchowy wzrost. Pomaga też uwolnić się od tego, co nam nie służy, i manifestować w życiu to, co jest dla nas dobre. Energia Saturna na niskim poziomie najczęściej oznacza pracoholizm.

Muzyki opartej na częstotliwości Saturna możecie posłuchać TUTAJ.

URAN

Władca znaku Wodnika.

Uran dostarcza inspiracji w życiu – poprzez pobudzanie potrzeby innowacji i oryginalności. Energia Urana wywołuje do tablicy intuicję i pozwala jej się rozwinąć we wszystkim tym, co jest nowe, postępowe i co zmieni bieg wydarzeń. Wyrażany na wysokim poziomie przynosi oświecenie, nowość i innowacje. Natomiast w niedosycie, Uran może zachowywać się jak nieodpowiedzialny buntownik, który żyje dniem dzisiejszym i zapomina o konsekwencjach w przyszłości.

Muzyki opartej na częstotliwości Urana możecie posłuchać TUTAJ.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na WEBINAR (warsztaty internetowe): PAKTY PLANETARNE

Pakty Planetarne


NEPTUN

Władca znaku Ryb.

Neptun odpływa w duchowość i subtelność na każdej kategorii życia, której dotyczy. Ukazuje w kosmogramie pragnienia zjednoczenia. Neptun chce, abyś został w swojej nieświadomości i nie wychylał się za bardzo. Zachęca do tego, aby zagłębić się w duchowość, połączyć ze źródłem, znaleźć boskość w sobie. Jeśli planeta czuje niedosyt, wtedy można odpłynąć i stracić duchowy grunt pod nogami. Dlatego przy silnym Neptunie w kosmogramie, warto zadbać o odpowiednie uziemienie.

Muzyki opartej na częstotliwości Neptuna możecie posłuchać TUTAJ.

PLUTON

Władca znaku Skorpiona.

Planeta Pluton popycha nas w kierunku transformacji i osobistego końca świata, po którym następuje nowy, świeży początek. Energia tej planety uczy o tym, że wszystko ma swój początek i koniec. Aby narodziło się coś nowego, musimy zrobić na to przestrzeń, a więc pożegnać się z czymś, co niepotrzebnie zabiera naszą energię. Dobrze przyjęta energia Plutona pozwala płynnie przeistaczać stare w nowe, natomiast źle zinterpretowana może prowadzić do obsesji zmian, niestałości i celowych zniszczeń.

CHIRON

Władca znaku Panny.

Ta Kometa również ma swoją energetykę, która jest dość znacząca w kosmogramie. Chiron to uzdrowiciel, który reprezentuje głęboką ranę, którą w sobie nosisz. Zazwyczaj ta rana stoi na przeszkodzie w drodze do celu, dlatego trzeba ją uleczyć. Jeśli współpracujemy z energią Chirona, wtedy rana zniknie i pojawi się nowy potencjał w drodze do celu.

Może cię również zainteresować artykuł: Retrogradacja planet w roku 2019 – co to jest i czym skutkuje?

Nadine Lu

 

Źródła:
nurtureplaylove.com/planets-in-astrology/
astrostyle.com/learn-astrology/planets-and-meanings/
astroweb.pl/planety-astrologia.php
przewodnikduchowy.pl/wt/planety.php

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram