Energia żywiołów: Jakie są twoje predyspozycje finansowe?

Energia żywiołów

Różni nas podejście do pieniądza, stosunek do nich, relacja z nimi. Jednych pieniądz się trzyma, drugim przepływa między palcami. Jedni widzą sens w oszczędzaniu, inni kompletnie nie i zamiast tego żyją zgodnie z “carpe diem”. Jedni patrzą na ceny, innych ona nie interesuje, natomiast interesują ich potrzeby, a dokładniej – satysfakcjonujące zaspokajanie ich.

Nasze podejście do pieniędzy można rozpoznać na dwa sposoby:

  1. po znaku zodiaku w kosmogramie, na którym zaczyna się drugi dom (dom pieniędzy)
  2. oraz znaku, w jakim znajduje się planeta Wenus (która jest władcą domu drugiego).

Jak dotrzeć do odpowiedniego znaku zodiaku? Przeczytaj artykuł otwierający serię wpisów o astrologii dla początkujących.

Kiedy ustalimy już jaki znak opiekuje się domem II oraz w jakim znaku znajduje się Planeta Wenus, odszukujemy odpowiednie znaki, czytam ich opisy i wyciągamy średnią.

Źródło: unsplash.com

Jeśli ten znak to znak żywiołu ognia, czyli… Baran – Lew – Strzelec, to:

Nie rozumiesz tych, którzy przejmują się oszczędzaniem pieniędzy, którzy oglądają pojedynczą złotówkę z każdej strony. Dla ciebie pieniądze są narzędziem, które musi być w ciągłym obiegu i które zawsze do ciebie wróci, bo przecież zawsze wraca. Ogniste znaki lubią wydawać pieniądze. Gdy tylko zlokalizują potrzebę, natychmiast muszą ją zaspokoić. W końcu na tym według nich polega życie – na zaspokajaniu swoich potrzeb. Dbaj o to, aby wydatki były sensowne i dobre dla ciebie oraz środowiska. Staraj się puszczać w obieg rzeczy, których nie używasz, żeby nie stworzyć rupieciarni w swoim domu. Zasada: 1 in – 1 out jest idealna! Jeśli coś kupujesz, dla równowagi pozbądź się czegoś z podobnej kategorii. Energetyka ognia pozwala zarabiać pieniądze z łatwością, w zasadzie bezwysiłkowo. Być może chodzi o płynny przepływ energii, o który dbasz, wydając pieniądze. Mimo całej tej łatwości w finansach, dokonuj mądrych wyborów, aby nie wpaść kłopoty, bo prędzej czy później rozrzutność może się na tobie zemścić.

Jeśli ten znak to znak żywiołu ziemi, czyli… Byk – Panna – Koziorożec, to:

Ziemskie znaki to wzór oszczędzania. Lubią być zabezpieczone zarówno na czarną godzinę, jak i na przyszłość. Zbierają pieniądze na swoje potrzeby, zamiast brać raty czy się zapożyczać. Najpierw muszą czuć, że je stać, dopiero potem dokonują zakupu i jest to wtedy zakup rozsądny, przemyślany i potrzebny. Jeśli podejście do pieniądza nie jest zdrowe i osoba nimi zarządzająca staje się ich więźniem oraz nie potrafi korzystać z nich rozsądnie – ale w drugą stronę niż osoba rozrzutna – może być to uciążliwe i niebezpieczne. Energia ziemska musi się nauczyć, że pieniądze mogą pomóc doświadczać pełnego życia i ulepszać świat. Musi też pamiętać, że pieniędzy dusza nie zabierze do kolejnego wcielenia.


W naszym sklepie można kupić talizmany poszczególnych żywiołów umożliwiające właścicielowi lepszy kontakt z nimi.

żywioł ognia


Jeśli ten znak to znak żywiołu powietrza, czyli… Bliźnięta – Waga – Wodnik, to:

Znaki powietrzne to połączenie podejścia do finansów, które reprezentują znaki ognia i ziemi. To znaczy: planujesz przyszłość, dbasz o swoje finansowe poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie wiesz, że pieniądze to tylko narzędzie przepływu energii i wiesz, że mogą ci pomóc doświadczyć życia jak najlepiej. Dlatego też twoje podejście do pieniądza jest rozsądne, z umiarem, ale też bez przesady w stronę skąpstwa czy rozrzutności. Wiesz, kiedy wydać swoje pieniądze, wiesz na co je wydać, kupujesz rzeczy dobrej jakości i jednocześnie masz zaplecze finansowe, które pozwala ci spokojnie spać. Energie powietrza skorzystają na wsparciu inwestycyjnym i poradach finansowych, ale pod jednym warunkiem: nauczyciel, którego wybiorą, będzie wiedział w czym rzecz i faktycznie będzie potrafił odpowiednio doradzić w kwestiach finansowych. Wskazówka: prowadzenie budżetu domowego pomoże ci utrzymać kontrolę nad przychodami i wydatkami, da też większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wszystko będzie jasne i klarowne.

Jeśli ten znak to znak żywiołu wody, czyli… Rak – Skorpion – Ryby, to:

Znaki energii wody są najbardziej hojne ze wszystkich energii. Wiedzą, że pieniądzem mogą wiele zmienić nie tylko w swoim prywatnym życiu, ale też w szerszym otoczeniu, w całym społeczeństwie. Wiesz, że możesz dużo dać, dlatego bez problemu oddajesz pieniądze, jeśli wiesz, że skutek tego czynu da większy efekt i jest tego wart. Twój problem polega na tym, że możesz dać za dużo! Nie wiesz ile ich posiadasz, lekką ręką oddajesz je na szczytne cele i może pojawić się moment, w którym obudzisz się z ręką w nocniku. Jako energia wody, płyniesz, a więc ciężko ci obserwować finanse, bo płyną one razem z tobą. Dlatego też, największą korzyść będziesz czerpać, jeśli uszczkniesz trochę energii ziemskiej, to znaczy, zadbasz w pierwszej kolejności o pieniądze na swoje własne potrzeby, na poczucie bezpieczeństwa, a dopiero w drugiej kolejności na potrzeby innych.

Dobre rady

Sprawdź, jakie podejście do pieniądza reprezentuje twój partner lub osoba, z którą współdzielisz życie i pozwólcie sobie na to, aby wymieszać wasze energie i wydobyć z nich to, co będzie dla was najlepsze. Idealną mieszanką energetyczną w kwestiach finansów będzie odrobina uziemienia, szerokie plany energii powietrza, odrobina ognia, żeby cieszyć się życiem i kropla wody, żeby dać coś od siebie światu.

W jakiej energetyce ty się obracasz?

Może cię również zainteresować artykuł: Numerologia dla opornych – ZACZNIJ TUTAJ (Spis treści)

Nadine Lu

Źródła:
thedarkpixieastrology.com/blog/zodiac-signs-money
yourtango.com/2019325653/horoscope-how-each-zodiac-sign-budgets-their-money-according-astrology
keen.com/articles/astrology/money-profiles-of-the-zodiac-signs
thehoroscope.co/money-career.php
womenosophy.com/money-goals-zodiac-sign

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram