Poznaj energie dni tygodnia i rządzące nimi planety

energie dni tygodnia

Zapewne zdążyłeś już zauważyć, że każdy dzień tygodnia posiada swój własny wyraźny nastrój. Wszystkie dni tygodnia niosą własne wibracje. A to za sprawą Planet, Księżyca i Słońca, które zarządzają konkretnym dniem. Jakie więc energie niosą ze sobą dni tygodnia? Jak je skutecznie wykorzystać? Sprawdź!

Wibracje, jakie niosą ze sobą dni tygodnia, wynikają z Planet, które zarządzają dokładnie tym dniem. Każda doba prowadzona jest przez inną Planetę, Słońce lub Księżyc. Dlatego każdy dzień będzie posiadać specjalną energię, którą odczuwamy zgodnie z jego dowódcą. Pamiętajmy, że energie konkretnego dnia będą dodatkowo ubarwione naszymi własnymi okolicznościami życiowymi i osobistymi wibracjami.

Dzięki poznaniu codziennych właściwości, jakie sponsorują nam Planety, możemy wzbogacić się o tajną broń produktywności i sukcesu:

  • zrozumienie wibracji, dni tygodnia umożliwia lepszy przepływ produktywności;
  • jesteśmy w stanie zaplanować nasze działania zgodnie z rządzącą Planetą;
  • otworzymy nowy obszar potencjalnego wzrostu;
  • będziemy w stanie dostosować nasze myśli i możliwości, zgodnie z energią konkretnego dnia.

Jeżeli jesteśmy w stanie popracować z atrybutami Planet, uzyskamy dodatkowo wspaniały przepływ energii.

Oto energiczny ton każdego dnia tygodnia, oraz wskazówki jak możesz produktywnie wykorzystać energię, aby zacząć świadomie poruszać się przez codzienność.

Może cię również zainteresować artykuł: Czy widziałeś powtarzające się 3 takie same cyfry? Oto powód, dla którego każdy z nich pojawia się w twoim życiu…

Źródło: unsplash.com

Poniedziałek – Księżyc

Poniedziałek jest dniem księżycowym. Tego dnia mamy do czynienia z nieprzewidywalnymi nastrojami i emocjami oraz wzmożoną intuicją. Jest to również doskonały czas, aby wejść w swój prawdziwy potencjał. Energie, jakie przekażemy w poniedziałek, nadają ton całemu tygodniu, ponieważ sam Księżyc oczekuje od nas jasnych informacji na temat emocji i działań, jakie pragniemy osiągnąć w nadchodzących dniach. Sam poniedziałek kojarzy się większości niekorzystanie lub źle. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie nieregularne energie mogą powodować uczucie kapryśności, niechęci i ciężkości. Jednak takie wahania nie zawsze przynoszą tylko negatywne skutki, czasem potrafią dodać pozytywną fale motywacji. Dzięki pozytywnej fali, poniedziałkowy dzień może pomóc ruszyć na przód i sprezentować dobry nastrój na nadchodzący tydzień. Najlepszym sposobem na przygotowanie się na ten dzień jest odpoczynek poprzedniego wieczoru i duża ilość wody. Dodatkowo, aby poniedziałek stał się jeszcze lepszy i nastroił nas odpowiednio do kolejnych dni, możemy pomedytować w zaciszu czterech ścian lub zrobić sobie dłuższą przerwę od obowiązków na chwilę dla siebie.

Wtorek – Mars

Drugim dniem tygodnia jest wtorek, a Planetą, którą rządzi tym dniem jest Mars. Działania i energię tej planety sprawiają, że wtorek staje się idealny na załatwianie przeróżnych spraw. Jest siłą napędową całego tygodnia pracy i zwiększa poczucie wydajności, skuteczności oraz determinacji. Dzięki Marsowi ten dzień jest również doskonały na podejmowanie decyzji, czy rozpoczynanie projektów. Dodatkowo energia, która towarzyszy wtorkowi, sprawia, że rozwijanie pasji, nauka oraz postępy we wszystkich dziedzinach życia, rozwijają się znacznie szybciej. Aby najskuteczniej wykorzystać ten dzień, wprowadź w czyn wszystkie zadania i pragnienia, które zalegają lub pojawiły się w poniedziałek. Wtorkowy dzień jest również idealny na ćwiczenia, sprzątanie bałaganu oraz nadrabianie zaległości.

Środa – Merkury

Środa jest dniem Merkurego, Planety komunikacji i ekspresji. Będąc środkowym punktem całego tygodnia, energia środy daje nam wskazówki, czy zwracamy szczególną uwagę na nasze potrzeby, energie, które wyrażamy we Wszechświecie. Dlatego też, ten dzień tygodnia staje się świetnym momentem na przemyślenia dotyczące naszego celu oraz pragnień. Dodatkowo środa ułatwia komunikację, a dzięki energii Merkurego wiadomości przenoszone są w niezwykle skuteczny i precyzyjny sposób. Tego dnia możemy wyrazić siebie, swoje potrzeby i wymagania bliskiej osobie. Środa jest również idealnym dniem na planowanie spotkań lub ważnych wydarzeń. Aby móc najlepiej wykorzystać środę, zacznij od siebie i skorzystaj z okazji. Zastanów się czy wszystko co robisz jest zgodne z tym, czego oczekujesz i czego chcesz od siebie. Dodatkowo ten dzień idealnie nadaje się na rozmowy telefoniczne, planowanie krótkich podróży czy podpisywanie kontraktów.

Czwartek – Jowisz

Czwartek jest dniem Jowisza, Planety rozwoju i pozytywności. Jowisz swoją energią sprawia, że posiadamy chęć działania, pcha nas do rozwoju i pracy przez całą dobę. Dlatego czwartek staje się doskonałym dniem na naukę, rozwój i poszerzanie swojej świadomości. Dodatkowo jest najbardziej produktywnym dniem tygodnia w biznesie. Energia, jaką dostajemy w czwartek, nawet po wyczerpującym dniu pracy, sprawia że mamy ochotę zająć się sprawami, które zalegają w naszym kalendarzu, wspiera również wszystkie rzeczy, które pomagają się rozwijać, czy to psychicznie, czy duchowo. Czwartek to dobry czas na załatwianie spraw finansowych, zarządzanie pieniędzmi, rozpoczęcie nowej praktyki duchowej lub ciekawego hobby. Dobrze jest rano podziękować i pozytywnie pomyśleć o chwilach, które przeszliśmy od poniedziałku. Pomoże to na niezakłócony przebieg dnia.


Akademia Ducha oraz tarocistka – Agnieszka Skrzypczuk zapraszają na warsztaty: Wstęp do numerologii *Energie roku 2020*


Piątek – Wenus

Ostatnim dniem roboczego tygodnia jest piątek. Tym dniem zarządza Wenus, Planeta kreatywności i miłości. Dlatego ten dzień staje się idealny dla połączenia, pobudzenia zmysłowości i namiętności, jak również jest odpowiednim dniem na relaks oraz zadbanie o swój komfort. Romantyczna energia Planety wprowadza w odpowiedni nastrój, który sprawia, że doba ta jest pełna życzliwości i pozytywnego nastawienia. Przez to wszystko piątek jest idealny na spotkania towarzyskie i oczywiście romantyczne kolacje. Tego dnia wyrażanie miłości staje się prostsze, a miejsca, które wprawiają w stan zrelaksowania, chociażby spa czy kino, warto odwiedzić. W piątek należy się rozkoszować, rozpieszczać i zaniechać swoją rutynę. Dodatkowo energia Wenus uwalnia kreatywność, przez co wnosi nowe pomysły i inspiracje do projektów, nad którymi pracujemy. Jednak nie warto planować, ani rozmyślać nad czymś zbyt wyczerpującym, ponieważ piątek ma być dniem zarezerwowanym dla dobrej zabawy, miłości i relaksu.

Sobota – Saturn

Saturn rządzi bardzo wyjątkowym dniem, a jest nim sobota. Wbrew pozorom jest to doba, w której mamy czas na zorganizowanie swoich planów i przejęcie odpowiedzialności. Nie bez powodu tego dnia poświęcamy największą uwagę na odrabianie prac domowych, układanie spraw w życiu osobistym czy porządkowanie otoczenia. W tym wszystkim pomaga nam energia Saturna, która pobudza produktywność i pozwala uzyskać równowagę, pozwala na nadrobienie zaległości i pcha zadania do przodu. Warto również zaplanować w sobotę cały nadchodzący tydzień, ponieważ może to przynieść niezwykłe wyniki w działaniach w kolejnych dniach.

Niedziela – Słońce

Niedziela dla większości jest dniem wolnym od pracy, chwilą odpoczynku i czasem na nabranie sił na kolejny nadchodzący tydzień. Nie bez przyczyny to właśnie niedziela stała się takim dniem. Dzięki Słońcu, które rządzi podczas trwania tej doby, niedziela jest idealnym dniem na relaks, odpoczynek, rodzinne wyjazdy czy rozmowy z przyjaciółmi. Energia Słońca daje możliwość połączenia się z wewnętrznym sobą oraz wspiera duchowy rozwój, jest również doskonałym czasem, w którym możemy skupić się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Warto to wykorzystać i poświęcić trochę czasu na odnowienie i uzupełnienie swojej duszy. Tego pięknego dnia nie warto tracić sił na poważne plany i oczekiwać od siebie zbyt wiele. Powinniśmy oddać się w całości relaksowi, gotowaniu, zakupom, ogrodnictwu jeśli sprzyja pogoda, bądź dobrej zabawie w gronie znajomych, z dziećmi na dworze lub w domowym zaciszu.

Poznanie charakteru i energii dni tygodnia nada nowego sensu i otworzy zupełnie nowy pogląd na planowanie, produktywność i rozwiązywanie problemów w ciągu tych siedmiu dni. Nie musimy już ślepo poruszać się przez tydzień. Dzięki tym informacjom dni staną się bogatsze i świadome, zaczniemy pracować z kosmicznymi planetami, a nie na przeciw im.

Może cię również zainteresować artykuł: Numerologia roku 2019 – czego możemy się spodziewać w nowym roku?

Aniela Frank

Źródła:
whats-your-sign.com/astrological-meaning-of-days.html
foreverconscious.com/energy-behind-days-week
astrotunity.com/astrological-meaning-of-the-days-of-the-week.html
truththeory.com/2016/09/07/the-secret-meaning-behind-the-days-of-the-week-2/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram