Fazy Księżyca, a cykl menstruacyjny kobiety – co mają ze sobą wspólnego?

księżyca

Księżyc. Najbardziej tajemnicze ciało niebieskie. Znajduje się najbliżej Ziemi, przez co silnie oddziałuje na wiele procesów. Oddziaływanie Księżyca tworzy deformacje powierzchni planety, wpływa na środowisko wodne (przypływy i odpływy). Człowiek też nie jest obojętny na działanie Luny. Najbliżej Księżyca są jednak kobiety, ponieważ…

Księżyc jest kobietą. Luna – rozpala wyobraźnię, nakręca intuicję, przynosi wspomnienia, przywołuje srebrnym blaskiem. Księżyc to lustro, w którym my, kobiety, widzimy siebie. Możemy w nim zbadać naszą kobiecość.

Istnieje głęboka relacja między cyklem księżycowym a cyklem menstruacyjnym kobiety. Długość cykli miesiączkowych jest zbliżona do fazy księżyca – trwa ona około 28 dni (nów, przybywanie Księżyca, pełnia, ubywanie Księżyca). Te z kolei są powiązane z różnymi porami roku (wiosna, lato, jesień i zima). Często kobiety miesiączkują w okolicach nowiu i jajeczkują przy pełni Księżyca. Gdyby zbudowały świadomość na tym gruncie i rozpoczęły pracę z Księżycem, mogłyby poczuć głębokie połączenie z własną kobiecością.

Aktualnie kobiety rzadko zwracają uwagę na zmiany w równowadze emocji i energii, których doświadczają podczas cyklu. Zrzucają to na PMS. Żyją na przekór naturze, zupełnie tak jakby nie dotyczyły ich fazy Księżyca, a ignorując je, same odbierają sobie szansę na dobre samopoczucie. Szkoda, bo żyjąc w zgodzie z cyklem księżycowym, można zachować zdrowie i urodę na długo.

Największą przeszkodą w życiu zgodnie z rytmem Księżyca jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej i stres.

Dlaczego warto podążać za magią księżyca?

  • Nieregularne cykle stają się regularne.
  • Przerwany cykl może rozpocząć się na nowo.
  • Menstruacja staje się mniej bolesna.
  • Huśtawki nastrojów zmniejszają amplitudę. Pojawia się równowaga emocjonalna.
  • Zwiększa się intuicja i kreatywność, zwłaszcza podczas menstruacji.

Źródło: unsplash.com

Co się dzieje podczas Nowiu?

Najniższy poziom energii i słaba wydajność. Organizm jest osłabiony, w związku z czym łatwo o infekcje. Spowalnia się metabolizm, ciężko się skupić. W tej fazie Księżyca warto zrezygnować z podejmowania ważnych i trudnych decyzji. To czas relaksu i dbania o siebie, a także wsłuchiwania się we własne wnętrze. Czas, który sprzyja dietom i głodówkom.

KOBIETA:

Zwykle jest to pierwsza faza cyklu miesiączkowego (1-4 dzień). To teraz rozpoczyna się menstruacja. Często towarzyszą temu bóle i złe samopoczucie. Pojawia się drażliwość, zmienne nastroje. Nów nie sprzyja poczęciu.

Co się dzieje, kiedy Księżyca przybywa?

Nowość, początek, oczyszczanie. Przybywający Księżyc zwiększa siły, poprawia nastrój i wydajność. To idealny czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć.

Czas, kiedy organizm najlepiej przyswaja składniki odżywcze. W związku z tym świetnie sprawdzą się w tym momencie wszelkie zabiegi upiększające. Niestety, teraz najłatwiej przybrać na wadze (ponieważ organizm nastawiony jest na gromadzenie). Łatwiej też o wzrost (paznokci, włosów, regeneracja skóry).

KOBIETA:

5-14 dzień po menstruacji. W tej fazie Księżyca zwiększa się popęd seksualny. Lepsze samopoczucie, promienny wygląd, wyśmienity nastrój. Zwiększa się poziom estrogenu, co wpływa na zwiększenie sił witalnych.

Źródło: pixabay.com

Co się dzieje podczas Pełni Księżyca?

Najbardziej magiczna faza Księżyca. To czas, kiedy na Ziemię wpływa oddziaływanie Księżyca i Słońca. Pełnia wpływa na nas na wiele sposobów. Zazwyczaj pojawia się nerwowość, bezsenność, spada samopoczucie. To podczas pełni Księżyca najczęściej pojawia się owulacja (oraz najłatwiej o poczęcie). To doskonały moment na oczyszczanie organizmu, pielęgnacje włosów i skóry. Organizm zbiera energię.

KOBIETA:

Podczas pełni kobieta czuje się najpiękniej, wzrasta jej atrakcyjność seksualna. W organizmie gromadzi się woda, powodując opuchnięcia, obrzęki i wzrost wagi. Wzmaga się również krwawienie z ran – w tym czasie nie powinno się wyrywać zębów ani poddawać się zabiegom chirurgicznym.

Co się dzieje, kiedy Księżyca ubywa?

Faza Księżyca, kiedy brakuje energii i sił. Warto ograniczać nadmierny wysiłek fizyczny. W tej fazie zaleca się wykonywanie zabiegów związanych z usuwaniem włosów. To idealny czas na wykonanie permanentnego makijażu, farbowania włosów, trwałej, walki z cellulitem, pozbywania się pieprzyków. Kiedy Księżyca ubywa warto wrócić do zdrowego stylu życia.

KOBIETA:

Ubywanie Księżyca pokrywa się z trzecią fazą cyklu miesiączkowego – 15-28 dzień cyklu. Tutaj może pojawić się PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. Kumuluje się stres, pojawia się zdenerwowanie i wyolbrzymianie.

A Ty, kobieto, jak blisko Księżyca jesteś?

Może cię również zainteresować artykuł: Sprawdź z jakimi magicznymi mocami się urodziłeś, zgodnie ze swoim znakiem zodiaku

Nadine Lu

 

Źródła:
https://pieknoumyslu.com/zrozumiec-cykl-menstruacyjny/
http://www.kobiecastronamamy.pl/ksiezycowa-tajemnica-kobiet/
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2014-05-27/jaki-jest-zwiazek-ksiezyca-z-kobieca-menstruacja_1604857/
https://www.mindbodygreen.com/0-17614/how-to-sync-your-menstrual-cycle-with-the-moon.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Fazy Księżyca, a cykl menstruacyjny kobiety – co mają ze sobą wspólnego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *