Feng Shui – 12 zasad, które możesz wprowadzić w życie już dziś! 

Feng-Shui

Zazwyczaj, kiedy tworzymy własną przestrzeń, skupiamy się na tym, aby była funkcjonalna, wygodna i była dla nas estetyczna. Często też kierujemy się modą i pod jej dyktando urządzamy nasze mieszkanie. Nie zastanawiamy się, czy nasza przestrzeń jest harmonijna, czy może zaburza przepływy energii.

Feng Shui, czyli woda i wiatr to chińska sztuka aranżacji przestrzeni, która sprawia, że nasze otoczenia działa na naszą korzyść. Odpowiednie dopasowanie elementów otoczenia pomaga osiągnąć harmonię.

Zgodnie z chińską tradycją, wszystko jest energią. Kiedy zakłócamy ją, możemy odczuwać niezadowolenie, dyskomfort i nieszczęście. Aby wyleczyć otoczenie i uregulować przepływ energii w naszej przestrzeni, stosujemy Feng Shui. Praca nad przestrzenią prowadzi do stworzenia i zachowania równowagi.

Dom jest przestrzenią, w której spędzamy większą część naszego życia. Warto urządzić go w taki sposób, aby nam sprzyjał, czyli wyrównać przepływy energetyczne. Już niewielkie zmiany na planie naszego otoczenia sprawiają, że czuć różnicę. Dlatego warto świadomie ingerować w miejsce swojego zamieszkania, aby pracowało na naszą korzyść.

Podstawowe zasady Feng Shui, które warto wprowadzić w życie

DUŻO SŁOŃCA

Niezwykle ważne jest światło słoneczne – naturalne światło wpływa na nasz nastrój, a jego odpowiednia dawka wzmacnia dobre samopoczucie i pozwala funkcjonować na najwyższych obrotach. Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwiej żyje się wiosną i latem, kiedy tego słońca jest po prostu więcej. W pomieszczeniach, w których przebywamy najczęściej, powinno być jak najwięcej naturalnego światła słonecznego. Z tej okazji, pokój dzienny powinien mieścić się na południowej stronie natomiast sypialna na wschodzie lub na północy.

Feng-Shui

unsplash.com

PORZĄDEK

Nie jest to odkrycie, bo zdecydowanie lepiej czujemy się w przestrzeniach uporządkowanych i czystych. Zagracona przestrzeń jest odzwierciedleniem zagraconych myśli, a uporządkowanie jej jest symbolicznym uporządkowaniem tego, co mamy w głowie. Utrzymywanie czystości i porządku jest jedną z podstawowych zasad Feng Shui. Jeśli chcemy mieć w życiu spokój i harmonię, to musimy ten stan utrzymywać w domu.

MINIMALIZM

Pozbywanie się rzeczy zepsutych, zbędnych, zagracających przestrzeń, jest szczególnie ważne, bo zepsute przedmioty, niekompletne i niechciane, wibrują negatywną energią. Dokładnie tą, której nie chcemy w naszym domu. Dlatego pozbywamy się uschniętych kwiatów, poszczerbionych kubków, podartych prześcieradeł i niechcianych prezentów, a energia popłynie.

NATURA W DOMU

Im więcej natury wpuścisz do domu, tym lepiej. W otoczeniu przyrody czujemy się najswobodniej, najlepiej i najbardziej harmonijnie. Ładujemy życiowe akumulatory w otoczeniu natury. Używając materiałów naturalnych wpuszczamy naturę do naszego domu – oprócz drewnianych mebli, warto zadbać o zieleń i wprowadzić do domu zielone rośliny.

UNIKAMY PUSTYCH ŚCIAN

Jeśli mamy do dyspozycji ścianę, najlepiej w kolorze białym, musimy zadbać o to, aby była czymś zapełniona. Pusta biała ściana to niezagospodarowana przestrzeń, która obniża zdolność do kreatywnego myślenia oraz wskazuje na niewykorzystane szanse i okazje. Jednym z cudownych pomysłów, jest udekorowanie ściany tkaniną z nadrukowaną na niej mandalą, która sama w sobie jest bardzo silnym przekaźnikiem energetycznym – mandale takie możesz zamówić w naszym sklepie: sklep.akademiaducha.pl

PRZESTRZEŃ

Według zasad Feng Shui,  im więcej przestrzeni w naszym otoczeniu, tym lepszy przepływ energii. Przestrzeń sprawia, że czujemy wolność. Zwłaszcza przy wejściu do domu, powinniśmy stosować tą zasadę – ciemne i ciasne wejście działa na niekorzyść, natomiast jasne, czyste i uporządkowane wpuszcza dobrobyt i szczęście

 Feng shui

unsplash.com

CENTRUM ŻYCIA

Nasi przodkowie dbali o to, aby regularnie skupiać się w kręgu ze swoimi bliskimi. Takie praktyki zbliżały i pogłębiały więzi. W każdym domu powinno znaleźć się miejsce, w którym możemy spotkać się z bliskimi. Może to być kanapa w salonie, stół w jadalni czy kilka puf przy stoliku w pokoju dziennym. Ważne, aby wygospodarować miejsce dla rodziny, w którym możemy pielęgnować relacje.

KOLORY

Dom powinien być w takich kolorach, w jakich czujemy się najlepiej. Są jednak odcienie, które przywołują dostatek i dobrobyt. Dobrze jest dobrać dodatki do domu w kolorze czerwonym, zielonym, fioletowym i złotym.

SYPIALNIA

Sypialnia to intymna przestrzeń, o którą powinniśmy dbać szczególnie. Podczas snu możemy się zregenerować, dlatego warto aby przestrzeń, w której oddajemy się w objęcia morfeusza była przestrzenią zaciemnioną, odrębną i oddaloną od zgiełku. Powinniśmy odseparować i szczególnie zadbać o sypialnię, zarówno dla nas jak i dla naszych dzieci.

KUCHNIA

Czy w kuchni również można doświadczyć wpływu Feng-Shui? Oczywiście – odpowiednie ustawienie sprzętów robi wielką różnicę. Żywioły ognia i wody powinny być rozdzielone, dlatego nie zaleca się ustawiania zlewozmywaka w pobliżu kuchenki.

ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Każde pomieszczenie powinno pełnić jasne, ściśle określone funkcje. W każdym pomieszczeniu powinniśmy mieć strefy, które będą odpowiednio zorganizowane, aby ułatwiać nam pracę. Strefy nie powinny się przenikać, wręcz przeciwnie – powinny mieć wyraźne granice.

PERSONALIZACJA

Mieszkanie powinno być urządzone w taki sposób, abyśmy dobrze się w nim czuli. Estetyka zdecydowanie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli dobrze się czujemy we własnym domu, wtedy zauważamy, że nasze życie jest lepsze, spokojniejsze i jesteśmy w nim szczęśliwsi.

Przeczytaj również artykuł: Nawyki dobrego życia, czyli 12 punktów, dzięki którym życie stanie się lepsze

Nadine Lu

 

Źródła:
http://astroweb.pl/feng-shui-zasady.php
https://www.homify.pl/katalogi-inspiracji/2673711/10-zasad-feng-shui-ktore-zmieniaja-zycie
http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/dekoracja-wnetrz/feng-shui-a-kolory-jak-urzadzic-mieszkanie-zgodnie-z-feng-shui,11_36356.html
https://www.ezoliniawrozby.com/czytelnia/sposob-na-bogactwo

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram