Grudniowy Księżyc 2019 – sprawdź co niesie za sobą pełnia i nów!

Grudniowy Księżyc

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie. Czym będzie dla nas Księżyc w ostatnim miesiącu tego roku? Czy wiesz, że energia, która kumuluje się w Nowiu będzie się uwalniać przez kolejne 6 miesięcy? To dzięki obrączkowemu zaćmieniu słońca. Czy pełnia i nów pozwolą nam zamknąć ten rok i przygotować się na rok kolejny? O tym i o wielu innych aspektach energetycznych Księżyca, przeczytasz w tym artykule.

FULL MOON

12 grudnia 2019 roku, o godzinie 06:12 wykona się pełnia w 19st51 znaku Bliźniąt. Czym dla nas będzie to astrologiczne wydarzenie? Pełnia w Bliźniętach to przede wszystkim zwrot akcji i otwarcie się na nowości: nowe kierunki, nowe myślenie, odważne podróże, rozwój, oczyszczanie myśli z toksyn.

Jeśli na kilka dni przed pełnią i na kilka dni po pełni czujemy się źle i nie mamy nastroju – to zupełnie normalne! Energie w tym czasie mają w zwyczaju zupełnie zbaczać z toru, co wprowadza nas w stan, nad którym nie możemy zapanować. To sprawia, że jesteśmy rozchwiani, niepewni i tracimy dobry humor.

Pełnia w tym miesiącu będzie wyjątkowo łaskawa dla tych osób, które mają mocno obsadzone takie znaki jak: Bliźnięta, Waga lub Wodnik. Jeśli więc nie znajdujesz się w gronie szczęśliwców, zagryź zęby i wyczekuj Nowiu.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 Rytuałów na pełnię księżyca!

Źródło: pixabay.com

Czego będzie dotyczyć pełnia? Przede wszystkim spraw domu i rodziny oraz intymnych relacji. Czy utrzymujesz w życiu balans? Czy dom i praca, sprawy prywatne i rodzina są zrównoważone? Czy czujesz konflikt wewnętrzny? Teraz możesz czuć napięcie i mieć poczucie braku kontroli nad swoim życiem. Wyjdą na wierzch wzmożone emocje, intuicja, wrażliwa psychika. Aby przetrwać ten czas zawirowań, skup się na pracy nad sobą i swoim rozwojem duchowym.

Planeta miłości – Wenus – połączy się z karmicznym Saturnem i zdobędzie kontrolę nad Plutonem. To oznacza, że relacje międzyludzkie mogą zostać zachwiane. Saturn stawia ścianę, którą koniecznie chce zburzyć Pluton. Energię transformacji Plutona i żelazne fundamenty Saturna przekształć na swoją korzyść, a wtedy pełnia umocni twoje relacje.

Dobra wiadomość jest taka, że 15 grudnia, kiedy jeszcze będziemy czuć zapach pełni księżyca, utworzy się trygon Jowisza w Koziorożcu i Urana w Byku. Możemy spodziewać się siły, chęci i powodzenia.

Pełnia w Bliźniętach łączy się z listopadowym Nowiem – właśnie teraz jest czas na to, aby zakończyć sprawy sprzed dwóch tygodni.

NEW MOON + Obrączkowe Zaćmienie Słońca

Grudniowy Nów wypada 26 grudnia 2019 roku o godzinie 06:13. Nów ten odbywa się w 4st06 Koziorożca i pokrywa się z obrączkowym zaćmieniem Słońca. Czym jest obrączkowe zaćmienie Słońca? Jakie ma to dla nas znaczenie w aspekcie Nowiu w znaku Koziorożca?

Obrączkowe Zaćmienie Słońca: mówimy o nim wtedy, gdy Księżyc pozornie wchodzi przed tarczę Słońca, a co za tym idzie, jest od niego mniejszy. Podczas działania fazy zaćmienia pozostaje widoczny jasny pierścień, jako różnica między księżycem a Słońcem, czyli obrączka.

Ostatni tegoroczny Nów zadziała niczym granat – poczujesz energię, chęci, radość i motywację do działania. To doskonały moment do tego, aby rozpocząć nowe projekty, obrać nowe cele. To doskonały start przed nowym rokiem i postanowieniami noworocznymi. Jest szansa na to, że tym razem dotrzymamy postanowień… przynajmniej przez 6 kolejnych miesięcy.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: Świadomość Chrystusowa i Nauki Marii Magdaleny

maria magdalena


Ze względu na to, że w czasie Nowiu możemy zaobserwować Obrączkowe Zaćmienie Słońca, energetyczne zmiany, jakie zwykle odczuwamy do dwóch tygodniu po Nowiu, będą nam towarzyszyć przez kolejne 6 miesięcy. Dlatego wykorzystajmy dobrą passę, dajmy się ponieść i skorzystajmy z tego, że wraz z rozpoczęciem roku chce nam się dokonywać zmian i osiągnięć.

Nów w znaku Koziorożca oznacza cel życiowy oraz drogę do jego realizacji. To moment szczególny, w którym czujemy nieodpartą chęć działania. Nagle potrafimy dokończyć sprawy niedokończone, nagle siadamy i po kolei, sumiennie, odrabiamy swoje “lekcje”.

Grudniowy Nów szczególnie odbije się na osobach, które mają zagospodarowane znaki takie jak: Koziorożec, Rak, Byk, Panna, Skorpion, Strzelec i Ryby. To one poczują chęć ogarnięcia siebie w życiu, zorganizowania przestrzeni i swoich dotychczasowych działań.

Co ten nów szykuje dla ciebie?

Wraz z nowiem dostajemy zestaw cech i dostajemy kopniaka energetycznego w takich sprawach jak:

  • Poczucie dojrzałości;
  • Świetna organizacja i poczucie odpowiedzialności;
  • Odkurzenie ambicji;
  • Wyznaczanie mierzalnych celów;
  • Samodyscyplina oraz możliwość jej dalszego rozwijania.

Jakie działania planujesz podjąć w okolicach Pełni i Nowiu?

Może cię również zainteresować artykuł: Wstęp do numerologii – co to jest i jak działa (i z czym to się je)?

Nadine Lu

Źródła:
darkstarastrology.com/full-moon-december-2019/
elitedaily.com/p/the-december-2019-full-moon-will-be-the-best-for-these-zodiac-signs-19422748
bustle.com/p/how-the-december-2019-full-moon-will-affect-you-based-on-your-zodiac-sign-19428066
blog.spiritualify.com/full-moon-in-gemini-on-december-12-2019-bringing-magical-and-harmonious-energies/
astrologyking.com/full-moon-december-2019/
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
my.astrofame.com/astrology/article/new-moon-december
timeanddate.com/astronomy/moon/hunters.html
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phase-day-13-october-2019
my.astrofame.com/astrology/article/E2541-new-moon
cafeastrology.com/newmoonincapricorn.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram