Higiena energetyczna – 10 podstawowych sposobów na jej zachowanie

higiena energetyczna

Nieważne, czy należysz do grupy rozwijającej się duchowo, czy też nie – wszystkich nas dotyczy świat praw energii. W ostatecznym rozkładzie naszych najmniejszych składowych jesteśmy energią. I czy tego chcemy, czy nie, wpływamy na siebie nawzajem. Niektórzy z nas są na takie wpływy bardziej wrażliwi, inni mniej. Wszyscy jednak potrzebujemy znać podstawowe zasady dbania o swoją energetykę i podstawy zachowania energetycznej higieny.

Higiena energetyczna polega na świadomych zabiegach mających na celu zharmonizowanie naszej energetyki i oczyszczenie jej ze szkodliwych/cudzych wpływów. To higiena twojej duszy, która tak jak twoje ciało, potrzebuje oczyszczenia. Wieczorami zmieniamy ubrania, bierzemy prysznic, pozbywamy się całodziennych brudów z ciała fizycznego. Tak samo nasze pole energetyczne przez cały dzień miało styczność z różnymi energiami i potrzebujemy je oczyścić. Dbajmy świadomie o naszą energetykę. A oto kilka podstawowych sposobów na to:

  1. W zdrowym ciele, zdrowy duch

Zacznij od ciała. Utrzymuj je w dobrej kondycji i zdrowiu. Co to oznacza? Uprawiaj regularnie sport – to sposób na rozładowanie stresu i podniesienie energii. Karm siebie wysokiej jakości produktami i domowymi posiłkami, robionymi z miłością. Unikaj fast foodów, alkoholu i wysoko przetworzonej żywności. Ogranicz spożywanie słodyczy i mięsa. Jeśli wybierasz jedzenie na mieście, wybierz knajpy o wartościach podobnych do twoich, w których wiesz, że personel jest też godziwie wynagradzany. W ten sposób unikniesz w jedzeniu energii frustracji, złości, żalu, czy smutku, podarowanych w gratisie od szefa kuchni i reszty załogi.

Może cię również zainteresować artykuł: Chorujesz? Ktoś z bliskich cierpi? Wyzdrowiej, dzięki Logicznej Biologii!

Źródło: pixabay.com

  1. Wybieraj świadomie przekazy, które do ciebie docierają

Jesteśmy codziennie zalewani informacjami. Mamy też różnego rodzaju rozrywkę – taką, która bawi i taką, która zaniża wibracje. Sprawdź, jakie komunikaty dopuszczasz do siebie na co dzień. Zobacz, jakie przekonania kryją się w przekazach, które do ciebie docierają. Świadomie wybieraj takie źródła informacji, które nie bazują na energii strachu. Ustaw w mediach społecznościowych starannie, czyje posty chcesz obserwować. Wyłącz telewizję i radio, chyba że transmitują coś, co chcesz obejrzeć/usłyszeć. Przestań oglądać horrory i thrillery, które tylko mają za zadanie obniżyć energię, zaufanie do świata i wywołać uczucie lęku. Zamiast tego zasiewaj w sobie ziarna miłości, spokoju, zdrowia, obfitości, wdzięczności, piękna i zaufania. Wybieraj te przekazy, które cię wzmacniają i tworzą lepszą rzeczywistość wokół dla wszystkich.

  1. Unikaj kontaktu z ludźmi, przy których czujesz się nieswojo i nieprzyjemnie

Wampiry energetyczne istnieją. Przebywając w ich towarzystwie zaczynamy mieć pogorszony nastrój, przestajemy wierzyć w siebie i swoje plany, możemy odczuwać spadek energetyczny, a nawet doznać objawów somatycznych (ból głowy, gwałtowną potrzebę snu, bóle brzucha). Jeśli możesz zerwij zupełnie kontakt z taką osobą. Jeśli jednak jest to ktoś z twojej rodziny, czy osób z pracy, po prostu ogranicz kontakt. Nie wdawaj się w niepotrzebną dyskusję, a podczas spotkań skrzyżuj ręce na piersi. To chroni przed atakiem energetycznym. Przestań też dawać swoją uwagę takiej osobie, nie pozwól sobie na zaprzątanie sobie głowy jej problemami.

Czasem też możesz poczuć się nieswojo w metrze, czy w miejscu publicznym, na przykład podczas patrzenia komuś w oczy. Zerwij ten kontakt wzrokowy. W każdej sytuacji w której poczujesz nagłe osłabienie, ból głowy, czy negatywne emocje, zadaj sobie następujące pytania: co się stało; kto podpiął się pode mnie; dlaczego na to pozwalam; gdzie się podpiął. Następnie wizualizuj sobie, jak światło w kolorze danej czakry, pod którą czujesz podpięcie, obmywa to miejsce i oczyszcza. Możesz też wziąć, jak już będzie to możliwe, prysznic z intencją oczyszczenia, świetnie sprawdza się również robienie peelingu z taką intencją.

Po powrocie do domu możesz też oczyszczać się poprzez okadzenie całego ciała palo santo lub kąpiel w soli. Po wizytach gości okadzaj dom białą szałwią. Zapal ją, obejdź wszystkie pomieszczenia i okadź nią wszystkie kąty. Pamiętaj o intencji oczyszczenia (możesz wypowiedzieć na głos słowa: oczyszczam tę przestrzeń) i otwarciu okna, by wyleciała zła energia.


Białą szałwię, Palo Santo i mnóstwo innych kadzideł możesz znaleźć w naszym sklepie

oczyszczanie domu


  1. Dbaj o siebie w tłumie

W skupiskach ludzi nie pozwalaj by inni byli blisko twoich pleców. Kręgosłup to twój energetyczny przekaźnik, dlatego nie przyzwalaj na to, by ktoś czerpał z twojej energii. Zachowaj minimalną odległość 10 – 15 cm. To bardzo otwarty i wrażliwy kanał. Nie przebywaj też bez potrzeby w zatłoczonych miejscach typu galerie handlowe, dworce. Wychodząc na zewnątrz możesz stosować naturalne oleje ochronne. Świetnie sprawdzi się rozmaryn, goździk lub eukaliptus. Wytwarzają naturalne pole ochronne wokół ciała.

  1. Uważaj na to, czym się otaczasz

Każdy przedmiot niesie ze sobą ładunek energetyczny. Rozejrzyj się wokół, być może trzymasz w domu przedmioty, które obniżają twoją energię i nastrój. To mogą być pamiątki po byłym partnerze, nieżyczliwie dany prezent, albo przedmiot znaleziony na ulicy – nigdy nie wiesz, jaka była energia właściciela. Wyrzuć je. Ewentualnie starannie energetycznie je oczyść. Uważaj też na to, jakie prezenty akceptujesz. Niektóre z nich mogą nawet wywołać u ciebie chorobę. Przyjmuj tylko to, na co twoja dusza szczerze się cieszy.

  1. Nie przymierzaj rzeczy innych osób

Oczywiście możesz sobie pozwolić na to w kręgu zaufanych i bliskich osób, z którymi czujesz przepływ miłości. W innym wypadku jednak nie przymierzaj cudzych ubrań, a zwłaszcza biżuterii. Trzymaj się też z daleka od przedmiotów i ubrań osób chorych i zmarłych. Nie dawaj swoich osobistych rzeczy do przymierzania innym.

  1. Przebaczaj i wyrażaj wdzięczność

Energia złości szkodzi głównie tobie. Oczywiście masz prawo do wszystkich emocji i pozwól im na swobodny przepływ. Jednak nie reaguj złością, jak i nie chowaj w sobie urazy. Przebaczaj, zapominaj, ciesz się. To podnosi energię. Przynajmniej rano i wieczorem wyrażaj wdzięczność za wszystko, co już masz.

  1. Noś ochronne amulety

Kamienie naturalne pełnią funkcję ochronną dla naszej energetyki.Możesz nosić je przy sobie lub kupić w formie biżuterii. Pamiętaj przed użyciem umyć je pod bieżącą, zimną wodą, z intencją oczyszczenia. Co jakiś czas wystaw je na promienie słoneczne lub pod wpływ energii Księżyca. Jako amulety ochronne sprawdzą się czarny turmalin, tygrysie oko,turkus, onyks, kryształ górski i obsydian.


Surowe kamienie lub piękną biżuterię można kupić w sklepie Akademii Ducha

biżuteria


  1. Medytuj

Medytacja dla twojego umysłu jest jak mycie zębów dla twojego ciała, czymś podstawowym i niezbędnym. Dostępnych jest wiele technik medytacyjnych. Ja polecam po prostu świadome, uważne oddychanie. Możesz robić to w dowolnym momencie, nawet przy innych ludziach. Na chwilę odłączasz się od tego, co dzieję się wokół i świadomie koncentrujesz uwagę na swoim oddechu, obserwując ciało i myśli. To nie tylko uspokaja, ale też odpręża i odświeża umysł.

  1. Uśmiechaj się!

Ciesz się życiem, wypełnij każdy dzień radością – to ona jest wysokowibracyjną energią. I kochaj – siebie, bliskich, spotkanych ludzi, zwierzęta, naturę, świat. Będąc w energii miłości, radości, spokoju, naturalnie chronisz siebie. Negatywne energie po prostu przestają cię zauważać. Twoja aura jest wtedy zbyt silna, by udało im się przedostać.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 sprawdzonych metod usuwania całej negatywnej energii z domu

Arunika

Źródła:
nowaswiadomosc.pl/oczyszczanie-energetyczne-praca-energia.html
poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/wampir-energetyczny-jak-go-rozpoznac-i-jak-sie-przed-nim-bronic-aa-xeB2-nYE1-guBe.html
nikodemmarszalek.pl/?p=905
consciousreminder.com/2018/12/24/10-rules-of-energetic-hygiene
rubikonwings.com/2018/11/05/kamienie-ochronne/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram