Horoskop celtycki – twoje totemiczne drzewo, cz. II

druidów

Wiedza celtyckich Druidów opierała się na starożytnej idei, która zgodnie głosiła, że czas naszych narodzin ma kluczowe znaczenie dla kształtowania naszej osobowości i zachowania.

System astrologii Celtów powstał z naturalnego połączenia wiedzy o cyklach ziemi oraz ich szacunku dla świętej wiedzy przechowywanej przez cudowne korony drzew. Druidzi byli głęboko połączeni z drzewami i wierzyli, że są naczyniami o nieskończonej mądrości.

Pierwszą część horoskopu celtyckiego możesz przeczytać tutaj: Horoskop celtycki – Twoje totemiczne drzewo, cz. I

SOSNA 19 II – 29 II oraz 24 VIII – 02 IX

Cechy: niestabilność emocjonalna, ambicja, rzetelność.

Sosny charakteryzują się jako osoby bardzo ambitne i inteligentne. Posiadają wrodzony talent organizacyjny i nie boją się stawiać czoła stresującym sytuacjom. Kochają mieć kontrolę nad partnerem oraz rzeczywistością. W pracy wykonują swoje obowiązki sumiennie i rzetelnie. Osoby urodzone w tych dniach, cenią sobie kompetencje i bezpieczeństwo. Jednak miłość nie zawsze idzie w parze z sosną. Szybko się zakochują, uwielbiają przyjemności. Mimo dużej namiętności i pełnego zaangażowania, często ich związki szybko się kończą.

WIERZBA 01 III – 10 III oraz 03 IX – 12 IX

Cechy: wrażliwość, kapryśność, szczerość, melancholijność.

Urodzeni pod znakiem Wierzby bywają kapryśni i bardzo często miewają zmienne nastroje. Denerwują się bez powodu błahostkami, przez co mogą błędnie być identyfikowane przez otoczenie. Swobodnie czują się na znanym gruncie, wśród bliskich przyjaciół i rodziny. Osoby Wierzby są zawsze szczerze i chętne do pomocy. Udzielają wsparcia najbliższym, zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują. Intuicja, jaką dysponują urodzeni w tych dniach, bezbłędnie pomaga podjąć im najważniejsze decyzje.

LIPA 11 III – 20 III oraz 13 IX – 22 IX

Cechy: delikatność, marzycielstwo, powściągliwość.

Ludzie urodzeni pod znakiem Lipy swój czas poświęcają najczęściej na marzenia i plany. Postrzegają je jako cele, które są zaplanowane na lata. Jednak Lipy nie zawsze są skore spełniać swoje zachcianki. W momencie realizacji marzenia, wycofują się w ostatnim momencie, ponieważ ludzie spod tego znaku, unikają nadmiernego wysiłku i stresu. Są osobami o delikatnej naturze. Ich skłonność do ospałości i wygody, skutkuje brakiem motywacji. Chętnie zabierają się za nowe działania ale łatwo ogarnia je zniechęcenie. Tak samo dzieje się w miłości, marzą, szukają, a mimo to są wybredne w stosunku do wyboru partnera.

LESZCZYNA 22 III – 31 III oraz 24 IX – 03 X

Cechy: wrażliwość, dobroczynność, spokojne usposobienie.

Ludzie urodzeni pod znakiem Leszczyny są dobroduszni, otwarci i chętnie pomagają innym niezależnie od sytuacji. Odrzucają swoje potrzeby na drugi plan, aby pomóc przyjaciołom w potrzebie. Mają ogromne poczucie odpowiedzialności i wymagają od siebie samych zawsze bardzo dużo. Bez problemu dostosowują się do każdych warunków, a dzięki delikatności przyciągają do siebie ludzi. Potrafią słuchać, a ich mocno rozwinięta intuicja i zmysł obserwacji działa cuda w momencie udzielania rad innym.

JARZĘBINA 01 IV – 10 IV oraz 04 X – 13 X

Cechy: rozsądek, wrażliwość, samodzielność, towarzyskość.

Osoby urodzone w tych dniach, angażują się emocjonalnie w sprawy innych. Przeżywają głęboko każdy napotkany problem. Przez to mogą wydawać się kruche, jednak każde życiowe niepowodzenia rozwiązują z zaciśniętymi zębami. Jarzębiny uwielbiają stan niepokoju, dlatego często są w ciągłym ruchu i zmieniają otoczenie. Ich samodzielność i ambicja pozwala im osiągnąć sukcesy na polu zawodowym. W miłości są bardzo namiętne ale ich związki nie trwają długo, ponieważ nie potrafią zapomnieć i wybaczać.

KLON 11 IV – 20 IV oraz 14 X – 23 X

Cechy: wszechstronność, otwartość, przenikliwość.

Urodzeni pod znakiem Klonu uwielbiają podróżować. Kochają poznawać świat, doznawać nowych emocji i otwierać się na nowe idee. Ich niesamowita pamięć i inteligencja pozwalają na bezproblemowe poszerzanie wiedzy. Swoją uwagę skupiają najczęściej na rzeczach przydatnych i praktycznych, uwielbiają śledzić nowinki techniczne. Bardzo często domagają się pochwał od otoczenia za swoje osiągnięcia, a wynika to z kompleksów. Od swojego partnera oczekują wsparcia i pełnego oddania.

ORZECH 21 IV – 30 IV oraz 21 X – 02 XI

Cechy: konsekwentność, ambicja, zmienność.

Osoby urodzone pod znakiem Orzechu są pełne sprzeczności. Wydają się być spokojne i opanowane, ale w środku, w głębi duszy targają nimi wątpliwości. Ludzie ci nie lubią korzystać z kompromisów, oczekują, że wszyscy wystąpią na ich korzyść. Orzechy nie mają zbyt wielu przyjaciół z powodu wygórowanych ambicji i egoizmu. W pracy podziwiany jest za swoją obszerną wiedzę – nie bez powodu – doskonale radzi sobie ze wszystkim zadaniami. W miłości jak w życiu, orzechy są bardzo zmienne. Bywają rozkochane, zakochane, namiętne, czasem groźne i agresywne. Nie potrafią poradzić sobie z zazdrością.

KASZTANOWIEC 15 V – 24 V oraz 12 XI – 21 XI

Cechy: bezstronność, uczciwość, elastyczność, impulsywność.

Urodzeni pod znakiem Kasztanowca posiadają wielkie poczucie sprawiedliwości. We wszystkich problemach doszukują się prawdy. W momentach krytycznych są to osoby bezstronne i obiektywne. Bez problemu wypowiadają na głos swoje wątpliwości, jednak gdy nie spotkają się ze zrozumieniem, potrafią być cierpkie. Inteligencja i konsekwencja kasztanowców owocuje w sprawach zawodowych. W miłości natomiast są osobami namiętnymi, kochającymi tylko raz. Miewają często problemy ze znalezieniem odpowiedniego partnera, ale ten wybrany pozostaje na całe życie.

JESION 25 V – 03 VI oraz 22 XI – 01 XII

Cechy: ambicja, impulsywność, pracowitość, towarzyskość.

Ludzie urodzeni pod znakiem Jesionu zawsze dążą do samorozwoju. Najlepiej czują się w otoczeniu pracy i zajęć poprawiających zdolności umysłowe. Na frontach zawodowych są najczęściej na pierwszym miejscu, ponieważ są wytrzymałe, pracowite i mocno zaangażowane. Niekiedy pomagają innym, ponieważ uwielbiają nauczać. Marzą aby dostosować świat do swoich wyobrażeń. Natomiast w miłości są dobrymi partnerami, aczkolwiek od swojej połówki niezwykle wiele wymagają.

JAŚMIN 1 V – 14 V oraz 3 XI – 11 XI

Cechy: towarzyskość, łagodność, wrażliwość.

Osoby urodzone pod znakiem Jaśminu nie lubią wydawać pieniędzy. Oszczędzają zarobione monety na gorsze dni, które rzadko nadchodzą. Są osobami towarzyskim o przyjaznym usposobieniu, uwielbiają być adorowane. Jednak pod maską rezolutności nierzadko ukrywają się osoby wrażliwe i nieśmiałe. W pracy wykonują swoje zadania rzetelnie lecz często starają się nie zobowiązywać, ponieważ przymus je zniechęca. W rodzinie i związku Jaśminy są chłodne i opanowane.

GRAB 04 VI – 13 VI oraz 02 XII – 11 XII

Cechy: opiekuńczość, uczciwość, rozważność, błyskotliwość.

Urodzeni w tych dniach nie posiadają wyobraźni i brak im kreatywności. Jednak są to osoby uczciwe, obowiązkowe i zdyscyplinowane. Kochają się pięknie prezentować, kosmetyki są dla nich najważniejsze. Sprawiają wrażenie osób chłodnych ponieważ nie lubią rozmawiać, zastanawiać się. Działają od razu w momencie pojawienia się pomysłu. Każdy kto jest w związku z Grabem może cieszyć się troskliwą opieką i ochroną. Dla swojego partnera są w stanie odłożyć swoje przyjemności na boczny tor.

FIGOWIEC 14 VI – 23 VI  oraz 12 XII – 21 XII

Cechy: zmienność, praktyczność, rodzinność.

Każdy kto urodził się pod znakiem Figi nie lubi sprzeciwu. Figi twardo trzymają się swoich poglądów i nie przyznają racji innym. Ludzie ci nie widzą swoich wad. Marzą o wygodnym życiu, jednak nie lubią się przepracowywać. Uwielbiają towarzystwo osób życzliwych i przyjaznych. Poczucie humoru jakim dysponują, pozwala im zyskać wielu zwolenników. Dążą do założenia kochającej rodziny, posiadają wrodzony talent opieki nad dziećmi i zwierzętami. Niestety, nie zawsze w związku potrafią się odnaleźć.

Ja już odnalazłam swojego drzewnego opiekuna. Jest nim Leszczyna, a Ty? Doszukałeś się swojego patrona?

Może cię również zainteresować artykuł: Drzewa leczą – o uzdrawiającej mocy drzew

Aniela Frank

 

Źródła:
pl.horoskop.com/horoskop-celtycki/
ladnydom.pl/Ogrody/1,113262,19424870,horoskop-celtycki.html
www.swiathoroskopow.pl/horoskop-celtycki/jablon/
astroweb.pl/horoskop-celtycki.php
a-panache.com/irish-claddagh-ring/irish-astrology-symbols/
www.whats-your-sign.com/celtic-tree-astrology.html
Zdjęcia: https://pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Horoskop celtycki – twoje totemiczne drzewo, cz. II

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *