Horoskop celtycki – twoje totemiczne drzewo, cz. I

horoskop celtycki

Zaznajomienie się z celtyckim horoskopem odsłoni przed nami świeżą ścieżkę, dzięki której odkryjemy nowe możliwości samorealizacji. Zapoznając się z własnym drzewem totemicznym, zdobędziemy i poznamy niezwykłe tajniki naszej duszy. Odkrywając te tajemnice, zyskamy nieocenione informacje, które mogą wpłynąć na nasz rozwój fizyczny, a przede wszystkim wewnętrzny i duchowy.

Ludzie są tak samo różnorodni jak piękne rośliny – drzewa. Drzewo, jako roślina dla pradawnych Celtów było symbolem uniwersalnym i nieprzemijalnym. Wierzyli, że cały wszechświat to jedno drzewo, które posiada niekończące się korzenie oraz gałęzie. Te starożytne ludy stosowały astrologię opartą na cyklach księżyca. Dlatego też, przez wieki przypisano do poszczególnych faz srebrnego globu odpowiednie drzewa.

W horoskopie Celtów występują znaki reprezentujące konkretne zielone korony. Daty urodzenia zostały utożsamiane z 22 symbolami roślin. Do znaków zostały przypisane także inne elementy, takie jak kolory, runy, duchy zwierząt i kamienie. We wróżbach znajdziemy indywidualne cechy, uzdolnienia, słabości czy pragnienia. Odpowiednio zinterpretowane symbole odzwierciedlają naturę ludzką.

Kto odpowiada za stworzenie horoskopu celtyckiego?

Początki tego niezwykłego horoskopu nie są jasne. Najprawdopodobniej stworzyli go Celtyccy druidzi, ponad dwa tysiące lat temu. Wierzyli, że każda ludzka postać posiada swojego opiekuna w formie drzewa. A przychodząc na świat w konkretnym dniu, miesiącu i roku, zostajemy przez naturę obdarzeni cechami tej jednej magicznej rośliny.

Magowie żyli w lasach i nieustannie obcowali z naturą. Czcili bożki związane z roślinami, a przede wszystkim drzewami. Przez życie i ich związek z przyrodą, przywiązywali ogromną wagę do symboliki drzew. A w swoich działaniach zawsze korzystali ze znaków dostarczanych przez Matkę Naturę. Posiadali oni przede wszystkim ogromną wiedzę na temat roślin i zwierząt, a o drzewach wiedzieli dosłownie wszystko. Nie tylko o ich międzygwiezdnych cechach, ale także o ich zdolnościach uzdrawiających.

Biorąc pod uwagę Celtycką zażyłość z naturą i datowanie powstania horoskopu, informacje na temat dat jakie posiadamy w dzisiejszych czasach, nie są do końca sprecyzowane. Wynika to ze słabo zachowanych tekstów historycznych i biegu czasu. Dlatego też, terminy mogą nieznacznie różnić się w zależności od źródeł.   

Znajdź swojego drzewnego patrona

Horoskop celtycki zawiera dwadzieścia dwa znaki. A w skład drewnianych opiekunów wchodzi: jabłoń, wiąz, topola, sosna, lipa, leszczyna, klon, jaśmin, jesion, drzewo figowe, oliwne, jodła, cyprys, cedr, wierzba, dąb, jarzębina, orzech, kasztanowiec, grab, brzoza i buk.

DĄB 21 III (urodzeni w dniu równonocy wiosennej)

Cechy: organizacja, opiekuńczość, dojrzałość, zdecydowanie.

Osoby urodzone w dniu wiosennej równonocy, posiadają niezwykłego opiekuna. Jest nim Dąb. Ludzie urodzeni w tym dniu są niezwykle silni i cieszą się znakomitym zdrowiem do późnych lat. Ich organizacja i samozaparcie nadaje im charyzmy, a konsekwencja w dążeniu do celu budzi szacunek. Radzą sobie doskonale w każdej sytuacji. Dęby są ludźmi skłonnymi do działań, nigdy nie narzekają. Nie marnują czasu na próżne operacje i dyskusje. Niewiarygodna intuicja, jaką posiadają ludzie spod tego znaku, pomaga im wyczuwać kłopoty, zanim pojawią się na horyzoncie. W miłości bywają namiętne, a jednak nieostrożne. W jednej chwili potrafią się zakochać i nierzadko nie udaje im się dotrzymać wierności.

BRZOZA 24 VI (urodzeni w dniu przesilenia letniego)

Cechy: stabilność, twórczość, adaptacja, chęć nauki.

Jeśli urodziłeś się pod znakiem Brzozy, jesteś tym, który daje energię i motywację innym. Ludzie wkoło łatwo ulegają twojej gorliwości, dążeniu do celu i ambicji. Zawsze sięgasz po więcej, szukając lepszych horyzontów. Konsekwentnie sięgasz po to, co najlepsze. Ludzie brzozy są tolerancyjni, wytrzymali i elastyczni. Szybko dostosowują się do otoczenia. Bywają z natury urodzonymi władcami, bardzo często przejmują dowodzenie, gdy sytuacja wymaga przywództwa. Swoją łagodniejszą stroną przynosisz piękno w jałowych przestrzeniach i zdobywasz przyjaciół dobrym dowcipem.

OLIWKA 23 IX (urodzeniu w dniu równonocy jesiennej)

Cechy: dyskretność, wrażliwość, empatia, mądrość.

Ludzie spod znaku drzewa oliwnego uwielbiają ciepło, słońce i szczere uczucia. Stan zakochania u takich osób powoduje rozkwit i ciągły uśmiech na twarzy. Oliwki charakteryzują się rozsądkiem w trudnych sytuacjach i zrównoważeniem. Niestety ludzie urodzeni w dniu równonocy jesiennej są bardzo dyskretni i skryci, nie mieszają się w sprawy osób trzecich. Aczkolwiek ich wielka empatia sprawia, że są wrażliwi na kłopoty i potrzeby innych. Unikają przemocy i agresji, nie nawiązują toksycznych znajomości. Może się wydawać, że są to osoby zdystansowane czy obojętne, ale ich postawa wynika jednak z powściągliwości i tolerancji.

BUK 22 XII (urodzeni w dniu przesilenia zimowego)

Cechy: sprawiedliwość, rozrzutność, rozwaga uczuciowa, kreatywność.

Osoby urodzone 22 grudnia wykazują się bardzo dobrym gustem. Odzwierciedla się to w ich wyglądzie, ubiorze i wystroju domu. Z natury są materialistami. Istotna dla Buków jest prezentacja, uważają, że niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Rozrzutność jaką się cechują, nie pozwala im spełniać wszystkich swoich zachcianek. Dlatego nie zastanawiają się nad podjęciem śmiałych zadań i konsekwentnie doprowadzają je do końca. Jednak zawsze uważają i dmuchają na zimne. Urodzeni w grudniowym dniu charakteryzują się praktycznością, są zdolni do głębokich, szlachetnych i trwałych uczuć.

JABŁOŃ 23 XII – 01 I oraz 25 VI – 04 VII

Cechy: zrównoważenie, stanowczość, czułość.

Osoby urodzone pod znakiem Jabłoni są uprzejme i tolerancyjne. Trudno wyprowadzić je z równowagi. Nie lubią konfliktowych sytuacji, dlatego zawsze zachęcają do kompromisu. Urodzeni w tych miesiącach są pełni wdzięku i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem płci przeciwnej. Jabłonki same w sobie są kochające, troskliwe i czułe. Potrzebują kochającej osoby u boku, która odwzajemnia ich uczucia. Uwielbiają się opiekować słabszymi i bliskimi. Dzięki temu rozsyłają pozytywną energię do każdego w swoim otoczeniu.

JODŁA 02 I – 11 I oraz 05 VII – 14 VII

Cechy: godność, powściągliwość, uczuciowość.

Osoby urodzone pod znakiem Jodły są utalentowane, wrażliwe na twórczość i mają predyspozycje do pracy artystycznej. Posiadają silną osobowość, wzbudzają skrajne emocje i nie można koło nich przejść obojętnie. Znają swoją wartość i z tego powodu często są postrzegane jako osoby chłodne i wyniosłe. Jodły w związku potrzebują wyrozumiałego partnera, który je podziwia, kocha i współdzieli cele, ponieważ ludzie spod tego znaku kochają dzieci i rodzinną atmosferę.

WIĄZ 12 I – 24 I oraz 15 VII – 25 VII

Cechy: dobroduszność, konsekwentność, lojalność, wierność.

Osoby, które urodziły się pod znakiem Wiązu są dobroduszne i sympatyczne. Zdobywanie przyjaciół nie stanowi dla nich problemu, znajomi cenią ich szczerość i poczucie humoru. Wiązy kroczą przed siebie wybraną drogą i odnoszą wielkie sukcesy. Nie zważają na potknięcia i błędy, ponieważ cechuje je ogromny optymizm, który dodaje siły i energii. Podczas groźnych sytuacji wydają się być spokojne i opanowane, są mistrzami w ocenie zdarzeń. Zawsze wypowiadają na głos swoje myśli i przejmują inicjatywę w trudnych okresach.

CYPRYS 25 I – 03 II oraz 26 VII – 04 VIII

Cechy: zaradność, lojalność, skromność, wierność.

Osoby urodzone pod znakiem Cyprysu cenią sobie funkcjonalność i prostotę, lubią czuć się wolne i samowystarczalne. Dlatego zazwyczaj biorą sprawy w swoje ręce. Są także indywidualistami, żyją na uboczu. Nie ciągnie ich spełnienie zawodowe. Nie mają także wielkich wymagań w stosunku do życia miłosnego, jak i codziennego, zawsze starają się być wierni swoim przekonaniom. W związku cyprysy mają problemy z okazywaniem uczuć, są powściągliwe wobec partnera, dlatego mogą mieć niemałe problemy ze znalezieniem drugiej połówki.

TOPOLA 04 II – 08 II oraz 05 VIII – 13 VIII

Cechy: słabość, uległość, wrażliwość, dusza towarzyska.

Ci którzy mają za swojego patrona Topolę, spoglądają na życie z rozsądkiem i w podejmowaniu decyzji kierują się logiką. Unikają osób fałszywych i antyspołecznych, ponieważ ich zachowanie gryzie się z wizerunkiem zodiakalnej topoli. Wszystkie sukcesy jakie odnoszą, wywodzą się z zapału do nauki. Osoby urodzone w tych dniach bywają przepełnione ciągłym lękiem i złymi przeczuciami. W towarzystwie potrafią bez problemu się odnaleźć, jednak podporządkowują się przyjętym normom. Łatwo ulegają presji otoczenia i mimo, że są bardzo inteligentne, pewniej czują się podpierając swoje zdanie na poglądach innych.

CEDR 9 II – 18 II oraz 14 VIII – 23 VIII

Cechy: upartość, przywódczość, wierność.

Ludzie urodzeni pod znakiem Cedru są bardzo ekscentryczni. Lubią oryginalne i wyzywające stroje. Kochają być w centrum uwagi. Prowadzą beztroskie życie, pełne tempa i zabaw. Do obranego celu dążą konsekwentnie, ponieważ są to osoby bardzo ambitne. Posiadają cechy przywódcze, uwielbiają przejmować stery w każdej sytuacji. Podejmują także szybkie i trafne decyzje. W miłości są wierne i oddane lecz na prawdziwy związek mogą długo czekać.

Horoskop celtów jest w pełni zgodny z przyrodą. Drzewo przypisane do daty urodzenia pozostaje naszym patronem do końca życia. Korona oddaje nasze cechy charakteru i uosobienie, zgodnie z obserwacjami starożytnych Druidów.

Przeczytaj drugą część artykułu, a w nim charakterystykę urodzeniową pozostałych drzew, tutaj: Horoskop celtycki – twoje totemiczne drzewo, cz. II

Aniela Frank

Źródła:
pl.horoskop.com/horoskop-celtycki/
ladnydom.pl/Ogrody/1,113262,19424870,horoskop-celtycki.html
www.swiathoroskopow.pl/horoskop-celtycki/jablon/
astroweb.pl/horoskop-celtycki.php
a-panache.com/irish-claddagh-ring/irish-astrology-symbols/
www.whats-your-sign.com/celtic-tree-astrology.html
Grafiki: pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Horoskop celtycki – twoje totemiczne drzewo, cz. I

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram