Horoskop japoński – przepowiednia, w której twój zodiakalny znak jest cyfrą

horoskop japoński

Przepowiednia japońska powstała ponad pół tysiąca lat temu. Z tak odległej czasowo wróżby możemy dowiedzieć się, który zodiakalny znak jest nam pisany. Być może czytając horoskop japoński, odkryjemy głęboko skrywane cechy charakteru, a może nawet swoją potencjalną przyszłość.

Horoskop japoński jest jedną z najstarszych przepowiedni jaką znamy. Powstała ona ponad pół tysiąca lat temu, w okresie średniowiecza. Podobno, początek japońskiej wróżby miał miejsce na dworze pierwszego shoguna Toyotomi Hideyoshiego, niestety dokładnej daty narodzin numerologii japońskiej, znane nam źródła nie podają. Horoskop ten stworzony został na podstawie nauk i tradycji ludów znad Pacyfiku, ogromną rolę w tworzeniu miały także obserwacje ludzi, czy zjawisk przyrodniczych.

Zasady dotyczące wróżby

Wykonanie poniżej opisanego działania jest nam niezbędne, ponieważ dopiero po otrzymaniu wyniku będziemy mogli dowiedzieć się, jaka cyfra przypada na datę naszych narodzin oraz co mówi nam japońska przepowiednia.

Jak odnaleźć liczbę adekwatną do daty narodzin?

Aby odnaleźć swoją opiekuńczą japońską cyfrę, należy dodać kolejno wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia np: 14.07.1994 r.

1 + 4 + 7 + 1 + 9 + 9 + 4 = 35

Jeżeli w dodawaniu otrzymamy liczbę dwucyfrową, cyfry w niej sumujemy ze sobą aż otrzymamy wynik zawierający pojedynczą cyfrę.

3 + 5 = 8

I w taki właśnie sposób dowiaduje się, że zodiakalnym opiekunem horoskopu japońskiego mojego męża jest liczba 8. Jeżeli obliczenia zostały odpowiednio wykonane, można bez przeszkód zacząć studiować swoją przepowiednie.

Co mówi japoński horoskop

Horoskop japoński składa się z 9 znaków, które przedstawione są w formie jednocyfrowej liczby. Każda cyfra przypisana została odpowiednio do swojej gwiazdy lub planety.

1

Opiekun: Słońce

Źródło: pixabay.com

Jedynki z natury nie bywają zbyt przyjazne. Może wynikać to z wygórowanych ambicji, które utrudniają pracę w zespole i nawiązywaniu kontaktów. Otaczający ją ludzie uważają zodiakalne jedynki za osoby fałszywe i aroganckie. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ potrafią poświęcić przyjaźń, a czasem nawet miłość dla osiągnięcia własnych korzyści. Osoby urodzone pod tym znakiem są perfekcjonistami, każdą sprawę doprowadzają do końca i nie zostawiają nic na ostatnią chwile. Jeśli jednak nie powiedzie im się w ważnym projekcie, szukają winnego wokół, aby oczyścić sumienie z zarzutów. Dla kobiety jedynki najodpowiedniejszym partnerem będzie mężczyzna spod znaku dziewiątki. Także z czwórką i panem jedynką stworzy zdrowy, stabilny związek. Dla mężczyzny natomiast idealnym partnerem będzie kobieca dwójka. Powodzenie w związku miłosnym osiągnie również z panią spod znaku szóstki, siódemki, ósemki i dziewiątki.

2

Opiekun: Księżyc

Źródło: pixabay.com

Dwójki są urodzonymi wulkanami energii, są bardzo towarzyskie i szybko nawiązują nowe znajomości. Przede wszystkim osoby urodzone pod znakiem dwójki posiadają optymistyczne nastawienie do życia, a zapał i siła jaką wkładają w jakiekolwiek działania sprawia, że kończą się one sukcesem. Odważnie podejmują decyzje na polu uczuciowym jak i zawodowym. Podczas dużych przedsięwzięć otaczają się zaufanymi ludźmi, z którymi najlepiej się porozumiewają. Ludzie, którzy posiadają dwójkę jako swój znak zodiaku, promienieją wdziękiem i radością. Kobiety cyfry dwa, idealnego partnera znajdą pod znakiem dziewiątki, jednak bardzo duże szanse na rozkwit związku będą miały z jedynką, szóstką i mężczyzną ósemką. Panom spod tego znaku pisane są dziewiątki, ale z szóstką także będą dobranymi kompanami.

3

Opiekun: Jowisz

Źródło: pixabay.com

Trójki bezwzględnie potrzebują akceptacji otoczenia, zależy im na dobrych relacjach z bliskimi im ludźmi. Dzięki swojej pozytywnej postawie do życia i pogodnemu usposobieniu, zdobywanie przyjaciół nie stanowi dla trójek problemu. Zawsze starają się utrzymać bliski kontakt i zdrową relacje z rodziną i najbliższymi. Urodzeni pod tym znakiem, cechują się otwartością i błyskotliwością oraz doskonale rozwiniętym zmysłem obserwacji. W pracy, jak i w życiu, trójki nie wnikają głęboko w problemy. Jeśli napotykają na niepowodzenia, nie przejmują się nimi, pozwalają sobie o nich zapomnieć, jednak zanim puszczą w niepamięć złe przejścia, wyciągają z nich wnioski. Kobieta trójka powinna poszukiwać partnera spod znaku szóstki lub czwórki. Natomiast męska trójka szczęście odnajdzie w ramionach siódemki, piątki lub czwórki.

4

Opiekun: Saturn

Źródło: pixabay.com

Czwórki zawsze mają realistyczne nastawienie do życia. Za sprawą ciężkiej pracy, solidności i dokładności osiągają sukcesy zawodowe. Przywiązują ogromną wagę do drobiazgów, niekiedy bliscy nazywają czwórki profesjonalistami. Urodzeni pod tym znakiem chętnie służą pomocną dłonią, rodzina i bliscy zawsze mogą na nie liczyć. Również chętnie podejmą się wyzwań, nieważne z jakim problemem przyjdzie im się zmierzyć. Prywatnie, jak i w życiu zawodowym, czwórki nie opowiadają głośno o swoich słabościach i problemach. Kobieta spod znaku czwórki, idealnego partnera powinna szukać pod znakiem siódemki lub ósemki. Bardzo dobrze dogadywać się będzie również z czwórką, trójką, piątką lub szóstką.  Panowie, którzy mają zaszczyt urodzić się pod znakiem czwórki, swoją wybrankę odnajdą pod jedynką, trójką lub czwórką.

5

Opiekun: Merkury

Źródło: pixabay.com

Piątki są to osoby bardzo błyskotliwe i energiczne, kochają życie i traktują je jak jedną wielką przygodę. Nie zastanawiają się nad pojęciem decyzji. Uwielbiają zmiany, a wręcz potrzebują ich, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, dlatego też walizki zawsze czekają otwarte. Piątki bardzo często komplikują ważne przedsięwzięcia swoimi pomysłami, podchodzą do wielu spraw w niekonwencjonalny sposób. Unikają także brania odpowiedzialności za swoje działania. Kobieta piątka swojego wybranka znajdzie w zodiakalnej ósemce i trójce. Natomiast mężczyźni urodzeni pod tym znakiem, powinni rozglądać się za uroczą czwórką.

6

Opiekun: Wenus

Źródło: pixabay.com

Szóstki rodzą się z wrażliwością i niesamowitą estetyką. Kochaj harmonię i piękno, stworzone są przede wszystkim do wzniosłych celów. Bardzo często szóstki pełnią odpowiedzialne stanowisko w pracy jak i w życiu prywatnym. W codzienności osób urodzonych pod tym znakiem, ogromne znaczenie ma muzyka i sztuka. Podejmowanie decyzji i zaufanie nie są mocną stroną szóstek. Ważne sprawy pozostawiają w objęciach losu, a przez łatwowierność często popadają w kłopoty. Najlepszym partnerem dla kobiecej szóstki będzie mężczyzna spod znaku dziewiątki i szóstki. Pan dwójka i ósemka również mogą skraść serce pani z opiekunem Wenus. Mężczyzna urodzony pod znakiem szóstki, największe powodzenie będzie mieć z czwórką bądź szóstką. Także pani trójka, siódemka, dwójka, dziesiątka i ósemka znajdzie bratnią duszę w męskiej szóstce.

7

Opiekun: Uran

Źródło: pixabay.com

Siódemki z natury mają problem z nawiązywaniem kontaktów. Są bardzo ostrożne i nieufne, dlatego otacza je ledwie garstka prawdziwych przyjaciół. Często wybierają odpoczynek w samotności i izolacji od świata. Osoby urodzone pod znakiem siódemki twardo stąpają po ziemi, jednak mają skłonności do filozofowania. Z powodu swojego indywidualnego podejścia do życia, rzadko angażują się emocjonalnie i zakładają rodziny. Jednak siódemki świetnie odnajdują się w otoczeniu pracy. Partnerem, który może nawiązać nić porozumienia z kobiecą siódemką jest szóstka lub trójka. Także dziewiątka, siódemka, ósemka i jedynka sprostają wielkim wymaganiom pani spod tego znaku. Mężczyźni natomiast powinni poszukiwać czwórki albo siódemki. Kochającymi partnerkami okażą się także ósemki i dziewiątki.

8

Opiekun: Mars

Źródło: pixabay.com

Ósemki kochają przygody i ryzyko, posiadają ogromne predyspozycje do osiągnięcia sukcesu zawodowego, jednak potrzebują do tego chęci, które nie zawsze się pojawiają. Bez problemu radzą sobie w trudnych i stresujących sytuacjach, dzięki stanowczemu myśleniu i innowacyjnym pomysłom. Ósemki świetnie potrafią gospodarować swoje zasoby, przez to nie mogą narzekać na brak pieniędzy. Zdecydowanie najlepszym kochankiem dla kobiety spod znaku ósemki, będzie męski odpowiednik szóstki lub dziewiątki. Natomiast pan ósemka powinien szukać swojej wybranki pod znakiem piątki i czwórki. Doskonale porozumie się również z szóstką, dwóją, ósemką i siódemką.

9

Opiekun: Neptun

By Pomarańczowy-kun [Domena ], via Wikimedia Commons

Dziewiątki wytrwale dążą do wyznaczonego celu. Jednak nierzadko mają bardzo zmienne nastroje, co przekłada się na mniejszą ilość przyjaciół. Tylko najbliżsi potrafią zrozumieć dziewiątki. Dla rodziny i kochających osób, potrafią zrobić wszystko, nie patrząc na przeszkody. Natomiast dla siebie bywają bardzo krytyczne, nie potrafią czerpać zadowolenia ze swoich działań. Dziewiątki są z natury samodzielne, rzadko proszą o pomoc, a swoje problemy i kłopoty zostawiają tylko dla siebie. Osoby urodzone pod znakiem dziewiątki nie wybaczają zdrad, cierpliwie czekają na zemstę, być może i parę lat. Pani spod znaku dziewiątki powinna rozkochać się w dwójce lub siódemce. Ale duże szanse na rozkwit miłości ma również z szóstką i jedynką. Pan dziewiątka miłość swojego życia odnajdzie w szóstce bądź dwójce. Także pani jedynka, siódemka czy ósemką rozgrzeje serce mężczyzny spod tego znaku.

Ludzie uważają, że dzięki horoskopom będziemy w stanie dowiedzieć się czegoś o swoich dominujących cechach, czy jakichś ukrytych zdolnościach. Niekiedy podejmują decyzję na podstawie wróżb, ponieważ uważają, że przedstawia ona przyszłość. Każdy zapewne podchodzi indywidualnie do tego rodzaju przepowiedni. Moje doświadczenia z horoskopami zawsze kryją w sobie nutkę prawdy. Nie przez przypadek mój mąż jest 8, a ja zodiakalną 4. Starożytne ludy nie mogły się pomylić!

Może cię również zainteresować: Numerologia dla opornych – ZACZNIJ TUTAJ (Spis treści)

Aniela Frank

 

Źródła:
www.swiathoroskopow.pl/horoskop-japonski
www.senneo.net/horoskop-japonski.html
www.alehoroskopy.pl/index.php?id=5004
metrax.com.pl/mowi-o-nas-japonski-horoskop/
pl.wikipedia.org/wiki/Cyfry_japo%C5%84skie

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram