Horoskop marokański: dowiedz się, jaka część ciała odpowiada twojej dacie urodzenia

horoskop marokański

Wśród wielu znanych nam horoskopów, ten jest nadzwyczaj wyjątkowy. Przepowiednia marokańska posiada 7 znaków, w których skład wchodzą ludzkie części ciała. Dowiedz się czy twoja data urodzenia odpowiada głowie, kręgosłupowi lub innej kończynie i co to mówi o tobie.

Tereny Maroka zamieszkują koczownicze plemiona berberyjskie. Historia tego gorącego kraju sięga IV wieku przed naszą erą. W tym okresie urzędowało tam państwo mauretańskie, które zostało przejęte przez Rzymian po upadku Kartaginy. Przez wieki wspólnota berberyjska pozostawała w objęciach wiecznego miasta. W momencie, gdy rzymskie mocarstwo osłabło, tereny te na krótko zostały przejęte przez Bizancjum, by stać się ostatecznie poletkiem rzeczywistości arabskiej i islamskiej.

To właśnie z Maroka pochodzi ten zupełnie inny od wszystkich horoskop. Dlaczego jest tak wyjątkowy? Ponieważ cechami znaków tego proroctwa są ludzkie części ciała. Nie wiadomo dokładnie, kiedy marokańska wróżba została stworzona, nie znaleziono dokumentów, które jasno przedstawiałyby datowanie powstania przepowiedni. Jednak możemy być pewni stwórców i miejsca jego narodzin.

Horoskop marokański

W marokańskiej wróżbie części ciała odpowiadają za charakter i usposobienie osób urodzonych w określonych dniach. Horoskop ten składa się z 7 znaków, a jest to: głowa, gardło, serce, żołądek, kręgosłup, ręce i nogi.

NOGI 18 I – 20 III

Źródło: pixabay.com

Ludzie spod znaku nogi, zawsze zadziwiają otoczenie szybkością zmiany swojego charakteru. Wynikać to może z kapryśności losu, który nie jest dla nich łaskawy. Zazwyczaj nie mają żadnego wpływu na plany przeznaczenia, a wręcz muszą się dostosować do sytuacji. Z powodu losu i słomianego zapału, nie dokańczają ważnych spraw czy postanowień. Nogi trzymają się także na uboczu, łatwo jest im nawiązać nowe znajomości, lecz wolą spędzać czas w samotności. Nie ingerują ani nie interesują się życiem osób trzecich. Wyznają zasadę pilnowania własnego nosa. Nie obarczają bliskich swoimi problemami, próbują być samodzielne w momencie kłopotów. Urodzeni w okresie 18 I – 20 III uwielbiają zmieniać otoczenie, każdego dnia są gotowi do wędrówki w nieznane, niezależnie od tego, co lub kto je zatrzymuje. Nie znoszą też stać w miejscu i zadomowiać się na dłużej. Na co dzień nie myślą o przyszłości, interesuje je obecna chwila. Łapią i czerpią wszystko, co najlepsze z każdego momentu. Przez brak odpowiedniego zaangażowania w wykonywanej pracy często popadają w tarapaty. Jednak ich zdolności dyplomatyczne rozwiązują nieporozumienia i pomagają wyplątać się z kłopotów.

GARDŁO 21 III – 7 V

Źródło: pixabay.com

Urodzeni między 21 III a 7 V, cechują się stalowym i niezależnych charakterem. Ludzie ci posiadają własne zdanie i potrafią o nie zawalczyć, jeżeli są pewni swojego przekonania. Życie u boku takiej osoby na pewno nie jest nudne ale i nie najłatwiejsze. Dysponują nieugaszonym zapałem do działania i silną wolą, przez to dążenie do wymarzonego celu nie jest dla nich problemem. Podczas niepowodzeń nie zrażają się, szybko działają i podnoszą się na nowo. Z takich sytuacji czerpią nauki na przyszłość i wydobywają siłę do następnego działania. Gardła posiadają także niespożyte ilości energii, które wykorzystują na przyjemności i samodzielną edukację. Są osobami terminowymi, wywiązującymi się ze swoich obowiązków, chętnie pomagają innym w trudniejszych, jak i łatwiejszych nieprzyjemnych sytuacjach. Nigdy nie rzucają słów na wiatr, można na nich polegać i im ufać. Uwielbiają poznawać nowe rzeczy i zdobywać kolejne doświadczenia. Są dodatkowo ciekawskie i kochają mocne wrażenia, każde nowe miejsce muszą dokładnie zbadać i poznać. Często nie potrafią zapanować nad wybuchem emocji, nie duszą w sobie niezadowolenia i mówią głośno, gdy coś im się nie podoba. Ludzie spod tego znaku okazują czułość tylko bliskim, jednak nie lubią sentymentalizmu.

ŻOŁĄDEK 8 V – 2 VII

Źródło: pixabay.com

Urodzeni pod znakiem żołądka są wszechstronnie uzdolnieni, lecz nie potrafią radzić sobie z przeciwnościami losu. Poddają się szybko i nie próbują walczyć z niepowodzeniami, uznając to za przeznaczenie. Żołądki są pesymistami o niskiej samoocenie, mimo, że są niesamowicie utalentowani w dziedzinie chemii, matematyki i medycyny. Z powodu braku wiary w siebie i zapału, na własne życzenie eliminują się z wielkich osiągnięć. Osoby urodzone w tych dniach nie są skłonne do pracy i podejmowania zadań, którym trzeba poświęcić czas i wysiłek. Doskonała intuicja jaką posiadają, pozwala im na dokonywanie trafnych decyzji podczas pracy i życia prywatnego. Na co dzień kierują się wygodą, szukają okazji do łatwiejszej drogi, rezygnują z ambicji i realizacji marzeń na rzecz czasu wolnego oraz przyjemności. Ludzie żołądki z natury uwielbiają uskarżać się na swoje liczne dolegliwości, wyolbrzymiają wszystkie swoje przypadłości, mimo, że tak naprawdę nic im nie dolega. Faktycznie czasem chorują, jednak nie przekłada się to na chęć zadbania o siebie i swoje zdrowie czy wygląd.

SERCE 3 VII – 28 VIII

Źródło: pixabay.com

Ludzie urodzeni pod znakiem serca są pełni cierpliwości i posiadają pogodne, spokojne usposobienie. Są urodzonymi optymistami, którzy zachwycają się pięknem świata i codzienności. Najczęściej wnoszą dobro do towarzystwa, nie skupiają się na pomaganiu innym, potrzeba taka wydobywa się z nich naturalnie. Zodiakalne serca są także doskonałymi doradcami, warto zapytać ich o radę, ponieważ znajdą wyjście z trudnej sytuacji. Uwielbiają przyjemności i z każdej chwili, która sprawia im radość czerpią garściami. Kochają posiadać jak i wydawać pieniądze, nie ograniczają wydatków na rozrywkę. Osoby urodzone w tym okresie ważne decyzje podejmują słuchając głosu serca, jednak czasem podpierają się rozsądkiem. Uwielbiają także imponować płci przeciwnej, chociaż nie są zdolne do wybuchów namiętności. Wielka książkowa miłość omija je wielkimi krokami, gdyż potrafią zaznać szczęścia nawet w płytkich uczuciach. Zawieranie nowych znajomości przychodzi im z łatwością, dzięki zdolnościom dyplomatycznym, energii i zwinności.

KRĘGOSŁUP 29 VIII – 5 X

Źródło: pixabay.com

Osoby urodzone pod tym znakiem są żywiołowe i szybko się nudzą. Bardzo łatwo przychodzi im fascynacja nowym otoczeniem, przedmiotami czy nowinkami technologicznymi. Świeży temat wywołuje u nich wielki zapał, ale nie oznacza to, że są osobami, które zamykają otwarte przedsięwzięcia. Codzienna rutyna szybko nuży, a nawet męczy osoby urodzone w tych dniach. Dlatego szukają zmian i nie boją się eksperymentować, a swoje zachcianki gotowe są realizować za wszelką cenę, nie patrząc na przeszkody. Kręgosłupy cechują się nieprzeciętną wyobraźnią, która pozwala im na realizowanie się w artystycznych dziedzinach. W towarzystwie zawsze znajdą swoje miejsce, czują się swobodnie. Łatwo zyskują sympatie innych dzięki pozytywnemu nastawienia do życia, wesołej osobowości i wrodzonemu wdziękowi. Przez to, że często zmieniają zdanie, rzucają słowa na wiatr i nie potrafią dotrzymać obietnicy mają na sumieniu niejedno złamane serce.

RĘCE 6 X – 22 XII

Źródło: pixabay.com

W dniach 6 X – 22 XII rodzą się ręce. Z reguły są to osoby, które nie potrafią skoncentrować się na otaczającej rzeczywistości, snują i marzą o niekoniecznie realnych możliwościach. Choć odznaczają się na tle innych bystrością, inteligencją i przenikliwością, ciężko odróżnić im błahostki od naprawdę ważnych rzeczy. Dlatego nie zawsze udaje im się osiągnąć życiowy sukces. Ręce w towarzystwie są bardzo lubiane, a czasem podziwianie, na brak przyjaciół i znajomych nie mogą narzekać. Jednak w pułapkę wpędza je naiwności, nieraz zdarza im się nadziać na fałszywego kompana, który próbuje wykorzystać ich łatwowierność. Mimo, że przeszkadza im nieszczerość, ręce same nie potrafią dotrzymać słowa danego przyjaciołom, a nawet sobie. Wynika to z ich oderwania od realnego życia. Przez to niełatwo im zaufać i mało kto decyduje się na nich polegać, nie każdy ma tyle odwagi, by złożyć poważne przedsięwzięcia na ich barki.

GŁOWA 23 XII – 17 I

Źródło: pixabay.com

Osoby urodzone pod znakiem głowy są nieprzewidywalne. Trudno je scharakteryzować ponieważ raz są ciche i zamyślone, a innym razem potrafią tryskać energią. Ich zachowanie i nastroje zależne są od wielu czynników, dlatego też ciężko przewidzieć działania głowy. Osoby te wkładają wiele wysiłku w edukację, uwielbiają się uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Ludzie urodzeni na przełomie roku, każdą decyzje podejmują dopiero po analizie, a powierzone im zadania, wykonują z dokładnością i precyzją. Zachowanie to podyktowane jest chęcią zdobycia sukcesu zawodowego, jak i spełnieniem swoich ambicji. Nie znoszą przeciętności i kochają imponować innym. Mają wielu przyjaciół, a wrogów niewiele mniej. Uwielbiają dominować w grupie i decydować za innych, trudno za nimi nadążyć. Trzymają się na baczności ponieważ muszą stawić czoła wszystkim przeciwnikom, którzy tylko czekają na ich potknięcie. Delektują się zemstą tak samo, jak sukcesem – zodiakalne głowy potrafią czekać latami na odpowiedni moment, by dokonać srogiego rewanżu.

Po przestudiowaniu przepowiedni marokańskiej, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że gardło odzwierciedla mnie idealnie. A Ty, doszukałeś się swojej części ciała? Marokańskim ludom udało się zobrazować cię zgodnie z datą narodzin?

Mogą cię również zainteresować artykuły: 

Horoskop celtycki – twoje totemiczne drzewo

Rumpologia, czyli wróżenie z pośladków – kontrowersyjna strona wróżbiarstwa

Czy prawda o nas skrywa się w dłoniach? Chiromancja – pierwsze kroki

Aniela Frank

 

Źródła:
http://www.swiathoroskopow.pl/horoskop-marokanski
https://www.senneo.net/horoskop-marokanski.html
http://witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=2976
https://kartylosu.pl/topic/29-horoskop-maroka%C5%84ski/
http://www.mhoroskop.pl/horoskop-marokanski

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram