Indiańska astrologia. Sprawdź kim jesteś według starożytnych Indian

Indiańska

Europejczycy i Indianie nie mają ze sobą wiele wspólnego, lecz jedni i drudzy dostrzegli metafizyczną stronę świata. Starożytna wróżba indiańska posiada dwanaście znaków, w których nasza data urodzenia, utożsamia nas ze zwierzęciem posiadającym nieziemską moc.

Zwierzęta były bardzo ważną częścią kultury Indiańskiej. Ich symbole przejawiają się w każdym aspekcie życia dawnych Amerykanów. Dlatego w horoskopie przedstawione zostały cechy zwierząt, które przez lata przypisywane były dacie narodzin. Rdzenni Amerykanie codziennie musieli zmagać się ze zwierzyną, żyli wspólnie na jednym kawałku ziemi. Dlatego doskonale poznali cechy przeciwników, aby w godny sposób móc się z nimi zmierzyć.

Czym jest horoskop Indiański

Indianie wierzą, że czas, w którym narodziła się dana osoba nie jest przypadkowy. Bez wątpienia zwierzę, które odpowiada dacie przyjścia na świat, wpływa na charakter właściciela. Podobnie jak w horoskopie greckim, indiańska przepowiednia posiada 12 znaków reprezentowanych przez zwierzęta. Rdzenni Amerykanie połączyli żywioł wody, ognia, powietrza i ziemi, w wyniku czego powstały cztery klany – Jastrzębia, Motyla, Żaby i Żółwia. Każde ugrupowanie miało przypisane po trzy stworzenia. Dlatego dwanaście miesięcy roku, odpowiada dwunastu znakom.

12 znaków według Indian

Gatunek stworzenia jaki nas identyfikuje wynika z naszej daty urodzenia. Według Indian to konkretne zwierzę odzwierciedla nasze usposobienie i cechy charakteru.

WYDRA 20 I – 18 II

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – osika / kamień – srebro

Kolor: srebrny

Astrologiczni kompanii: Orzeł, Jeleń, Kruk

Osoby urodzone pod znakiem wydry są bardzo otwarte, świetnie odnajdują się w towarzystwie i nie wyobrażają sobie siedzenia w domowych zaciszu. Kochają być w centrum zainteresowania. Wydry uwielbiają poszerzać swoje horyzonty, ciągnie je do poznawania i nauki, są bardzo samodzielne, dodatkowo potrafią wpasować się w każdą sytuacje. Podczas rozwiązywania problemów działa w ekscentryczny sposób, co nie każdy potrafi zrozumieć. Mimo swoich dziwacznych pomysłów, osoby urodzone w tym okresie potrafią być bardzo uważne, otwarte i szczere. Nie mają oporów aby pomóc bliźnim podczas kłopotów, cenią sobie prawdziwą przyjaźń. Dodatkowo zodiakalne wydry twardo trzymają się swojego zdania, nie przejmując się opinią osób trzecich.


WILK 19 II – 20 III

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – platan / kamień – turkus

Kolor: zielony, niebieski

Astrologiczni kompanii: Jeleń, Orzeł, Kruk

Osoby urodzone pod znakiem wilka cenią sobie dom i bliskich. W życiu najlepiej odnajdują się w gronie rodzinnym, we własnych czterech ścianach i znanym otoczeniu. Osoby spod tego znaku są najbardziej oddanymi przyjaciółmi, jak i niezależnymi ludźmi. Chętnie pomagają, wyciągając swoją dłoń, aby chronić innych. Posiadają wrodzony zmysł wyczucia, który identyfikuje problemy. Ponadto zodiakalne wilki nie znoszą krzywdy i niesprawiedliwości. W zamian za rozwiązanie konfliktu niczego nie oczekują, bywa jednak i tak, że ludzie za taką dobroć nie potrafią podziękować, a nawet odpłacają się przykrościami. Niestety, osoby spod tego znaku bardzo szybko obdarzają zaufaniem i niekiedy nie dostrzegają rozczarowań.

Więcej o wilku przeczytasz w artykule: Wilk – zwierzę mocy


SOKÓŁ 21 III – 20 IV

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – mlecz / kamień – opal

Kolor: zielony, żółty

Astrologiczni kompanii: Sowa, Łosoś

Sokoły uwielbiają wyzwania i nie znają strachu, z natury są urodzonymi przywódcami, szybko i stanowczo podejmują decyzje i konsekwentnie dążą do obranego celu. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są świetnie zorganizowani, szukają rozwiązania tam, gdzie dla innych nie ma wyjścia. Zawsze głośno wyrażają swoje zdanie i nie potrafią się nikomu podporządkować, również w domu ostatnie zdanie musi należeć do sokoła. Porażek nie traktują poważnie, pobierają lekcje z zaistniałej sytuacji i bacznie uważają, aby nie popełnić tego samego błędu. Osoby spod tego znaku nie działają bezinteresownie, za pomoc zawsze oczekują fantów.


BÓBR 21 IV – 21 V

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – kamasja / kamień – chryzokola

Kolor: żółty, niebieski

Astrologiczni kompanii: Gęś, Dzięcioł, Niedźwiedź

Bobry z natury potrafią dopasować się do zaistniałej sytuacji. Jednak bywają zamknięte w sobie i ciężko im zaufać obcej osobie. Ostrożnie dobierają sobie przyjaciół, jednak gdy obdarzą kogoś zaufaniem, to jest ono szczere i nieprzerwane. Osoby urodzone pod tym znakiem najlepiej czują się organizując sobie samodzielnie prace, nie lubią działać w zespole. Jednak nie boją się brać odpowiedzialności za działanie grupy. Przede wszystkim bobry cenią sobie wygodę i rzadko wykonują zadania, na które nie mają ochoty. W życiu są praktyczne i zawsze dobrze zorganizowane, uwielbiają gdy zaplanowane zadania idą po ich myśli.


JELEŃ 22 V – 21 VI

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – krwawnik / kamień – agat

Kolor: niebieski, żółty

Astrologiczni kompanii: Wydra, Kruk

Osoby urodzone pod znakiem jelenia są bardzo komunikatywne, nawiązywanie nowych znajomości nie stanowi dla nich problemu. Kochają gdy otacza je grupa znajomych, zawsze w tłumie tryskają energią i poczuciem humoru. Aktywność jest dla nich najważniejsza, nie znoszą rutyny i nudy. Urodzeni w tym okresie są błyskotliwi i wszechstronnie uzdolnieni, uwielbiają się rozwijać, czytać i poznawać. Zaskakują towarzystwo niesamowitą pomysłowością, również sami lubią niespodzianki i prezenty. Jelenie nie podejmują się działań systematycznych i monotonnych, chaotyczność nie pozwala im doprowadzać takich spraw do końca.

Więcej o jeleniu przeczytasz w artykule: Zwierzę Mocy: Jeleń


DZIĘCIOŁ 22 VI – 22 VII

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – dzika róża / kamień – karneol

Kolor: różowy

Astrologiczni kompanii: Wilk, Bóbr, Wąż

Osoby urodzone pod znakiem dzięcioła są nad wyraz emocjonalne i wrażliwe, cenią sobie stabilizację i spokój. Bliskim zawsze zapewniają odpowiednie wsparcie z dozą wyrozumiałości. Jednak dzięcioły każde nieodpowiednie słowo lub czyn biorą sobie do serca, skrywają głęboko i długo rozpamiętują. Nie wychylają się przed szereg, atmosfera i zrozumienie dla urodzonych w tych dniach są najważniejsze. Niestety, posiadają niską samoocenę i ciężko im nabrać pewności siebie, dlatego przeznaczenie zwykle decyduje za nich. Zodiakalne dzięcioły idealnie nadają się do roli opiekuna i doradcy, z powodu swojego ciepła i empatii.


ŁOSOŚ 23 VII – 23 VIII

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – malina / kamień – granat

Kolor: czerwony

Astrologiczni kompanii: Orzeł, Sowa

Łososie kochają wyzwania, zawsze stawiają sobie wysoko poprzeczkę aby przełamywać kolejne bariery. Podejmują się trudnych zadań, często takich, które przekraczają ich siły. Kreatywność jaką posiadają, pozwala im na bezproblemowe wywiązywanie się z kłopotów, a dzięki przebojowości i pewności siebie idą do przodu pokonując każdą przeszkodę. Osoby urodzone pod znakiem łososia uwielbiają dowodzić w pracy jak i życiu osobistym, organizowanie czyjejś pracy i swoich obowiązków wychodzi im znakomicie. Mimo, iż z zewnątrz łososie są władcze, wewnątrz czekają na akceptację i serdeczność. Urodzeni w tym przedziale czasowym, pracują w dużym skupieniu i zarażają wszystkich swoją energią.


NIEDŹWIEDŹ  24 VIII – 23 IX

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – fiołek / kamień – ametyst

Kolor: fioletowy, brązowy

Astrologiczni kompanii: Bóbr, Gęś

Niedźwiedzie kochają spokój. Cenią sobie stabilizację oraz zdarzenia, na które mogą mieć wpływ. Stąpają twardo po ziemi, planują wydatki, działania, w pełnej ciszy i skupieniu, tak aby nie popełnić żadnego błędu. Nienawidzą pracować w nerwowej atmosferze. Osoby urodzone pod tym znakiem są skromne i powściągliwe, zazwyczaj spędzają czas samotnie w miejscu, które najlepiej znają. Nie tylko w życiu ale również w otoczeniu niedźwiedzia musi być nieskazitelny porządek. Zodiakalne niedźwiedzie potrafią być bardzo hojne i pomocne, bardzo często lokują swoje uczucia w nieodpowiednim partnerze, czekając na odwzajemnienie uczucia.


KRUK 24 IX – 23 X

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – dziewanna / kamień – jaspis

Kolor: niebieski, żółty

Astrologiczni kompanii: Bóbr, Gęś

Kruki posiadają siłę do ciągłego działania i mnóstwo uroku osobistego. Nie boją się zmian, tylko muszą wynikać z kruczej inicjatywy, a nie od osób trzecich, jednak bardzo łatwo ulegają presji otoczenia. Zodiakalne kruki długo odnajdują się w towarzystwie, lecz kiedy się zaaklimatyzują, potrafią zainteresować sobą grono zebranych. Bywają również znakomitymi negocjatorami, którym ze spokojem udaje się rozwiązać każdy konflikt. Posiadają wyczucie piękna, delektują się naturą i otoczeniem, jak przystało na osoby delikatne i wrażliwe. Dokładnie dobierają słowa, przedmioty oraz swoje stroje.

Więcej o kruku przeczytasz w artykule: Zwierzę Mocy: Kruk


WĄŻ 24 X – 22 XI

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – oset / kamień – malachit

Kolor: pomarańczowy, fioletowy

Astrologiczni kompanii: Dzięcioł, Wilk

Zodiakalne węże nie potrafią się poddawać, posiadają ogromną wytrwałość w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Są również świetnymi badaczami i obserwatorami, przez co szybko poznają intencje i zachowanie drugiej osoby. Ze swoich analiz wyciągają logiczne wnioski i wykorzystują je przeciw wrogom, trafiając w najczulszy punkt. Osoby urodzone w tym okresie szybko męczy nadmiar wrażeń, harmider czy hałas, dlatego cenią sobie spokój i ciszę. Węże z natury bywają samotnikami, którzy wymagają od siebie dużo i stawiają sobie codziennie nowe zadania. Nie przejmują się opinią innych oraz są bardzo niezależne.

Wiecej o wężu przeczytasz w artykule: Zwierzęta Mocy: Wąż


SOWA 23 XI – 21 XII

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – świerk / kamień – obsydian

Kolor: czarny, złoty

Astrologiczni kompanii: Łosoś, Orzeł

Osoby urodzone pod znakiem sowy posiadają naturalny dar mądrości, z którego doskonale zdają sobie sprawę. Bywają przemądrzałe i w otoczeniu znajomych często się wywyższają, największą przyjemnością jest dla nich rozmowa z równym sobą. Doskonale potrafią planować i rozporządzać, jednak nierzadko bywają lekkomyślne. Sowy szybko zyskują zapał do nowych przedsięwzięć, przez co nie zawsze potrafią skończyć tego co zaczęły. Ludzie posiadający sowę jako swój znak zodiaku, mają słabość do odkryć i ciągłych podróży, kochają emocjonalne uniesienia. W sprawach osobistych polegają tylko i wyłącznie na sobie.

Więcej o sowie przeczytasz w artykule: Sowa – przewodnik przez twoją noc


GĘŚ 22 XII – 19 I

Źródło: pixabay.com

Talizman: roślina – brzoza / kamień – kwarc

Kolor: srebrny, biały

Astrologiczni kompanii: Kruk, Bóbr, Niedźwiedź

Gęsi doskonale czują się w rodzinnym domu w otoczeniu kochającej rodziny. Idealnie sprawują się jako gospodynie. Z natury są to osoby spokojne, które nie wychylają się przed szereg. Jednak kiedy sytuacja wymaga interwencji, gęś jak nikt inny, potrafi się postawić. Osoby urodzone pod tym znakiem są zorganizowane i sumienne, zawsze doskonale przygotowane na wszelkie niespodzianki, dlatego nic ani nikt nie może ich zaskoczyć. Każda sprawa musi być zamknięta kiedy zostanie powierzona pod gęsie skrzydła, ponieważ gęś mocno wierzy w sens pracowitości.


Każdy pradawny horoskop powstał na zasadzie obserwacji, długoletnich wniosków i wiedzy. Według rdzennych Amerykanów ludzie, czyli my, mamy mnóstwo wspólnego ze zwierzętami. Ich zachowanie w grupie, potrzeba posiadania potomstwa i codzienne obowiązki, niewiele różnią się od naszych. Mimo, że oba światy są radykalnie odmienne, mamy tak samo mocno zakorzenioną więź z naturą.

Mogą cię również zainteresować artykuły: 

– Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

– 5 zwierząt najczęściej pojawiających się w snach i ich znaczenie

– Wybierz jedno zwierzę i odkryj najciemniejszy aspekt swojej osobowości

Aniela Frank

 

Źródła:
odkrywamyzakryte.com/horoskop/
wrozka.com.pl/component/content/?view=tag&id=5120
horoskop.wp.pl/horoskop/i/86/10/horoskop-indianski
apost.com/pl/blog/co-naprawde-oznacza-twoj-indianski-znak-zodiaku/616/?rd=n
glamki.se.pl/relaks/horoskop/horoskop-indianski-sprawdz-jaka-jestes-wedlug-horoskopu-indian,47_13258.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *