Jak wyostrzyć intuicję? 7 praktycznych sposobów

intuicja

Intuicja to proces myślowy, który skupia się na szybkim dopasowaniu sytuacji do znanych już szablonów i zależności. Nie jest to siła nadprzyrodzona – to kanał dostępu do podświadomości (więcej o podświadomości przeczytasz tutaj), dzięki któremu odbieramy w odpowiednim momencie przeczucia. Tak naprawdę, jest to analiza na poziomie podświadomym, która pozwala nam łatwiej przejść przez życie. Intuicji nie można kontrolować, można jedynie zdecydować, czy będziemy jej słuchać, czy też nie.

Słowo intuicja kalka ze średniowiecznej łaciny – intuitio, czyli przeczucie, podszept.  

Każdy z nas posiada intuicję. Nie każdy jednak z niej korzysta. Intuicja jest swego rodzaju umiejętnością rozumienia siebie, emocji własnych i innych. Intuicja daje o sobie znać w bardzo subtelny sposób – poprzez przeczucie, olśnienie, pomysł, wrażenie, że zdarzy się coś nieprzyjemnego; poczucie, że stanie się coś, na co nie jesteśmy przygotowani. Możemy mieć wrażenie, że coś wisi w powietrzu, że pewność przyszła do nas nie wiadomo skąd, albo, że już kiedyś byliśmy w podobnej sytuacji. Intuicja to bardzo przydatne narzędzie, które sprawdza się nawet w codziennym życiu. Wewnętrzny głos może nas naprowadzać na prawidłowie rozwiązania i odciągać nas od tych, które nie są dla nas w żaden sposób dobre.

Powodem, dla którego ludzie przestali kierować się intuicją jest to, że bardzo często nie idzie ona w parze z rozumem – rozwiązania, które ona podpowiada idą prosto z serca, a więc bardzo często wydają się być irracjonalne i pozbawione sensu dla kogoś, kto myśli logicznie. Ciężko jest zaufać przeczuciu, kiedy wydaje się ono totalnie przeczyć temu, co mamy w głowie, i temu na czym opiera się nasza wiedza i doświadczenie. Intuicja jest problematyczna dla realistów twardo stąpających po ziemi, bo kto to widział, żeby podejmować nieracjonalne decyzje?

intuicja

Jak pozwolić dojść do głosu intuicji?

  1. Świadomie poproś o radę. Odejdź od logicznego myślenia i pozwól na to, aby twój głos wewnętrzny miał przestrzeń. Nie rób nic, aby rozwiązać problem w logiczny i uporządkowany sposób, kierując się doświadczeniem i możliwościami. Usiądź, wyraź intencję – opisz swój problem i otwórz się na to, aby rozwiązanie przyszło do ciebie samo. Oddychaj, zrelaksuj się, odsuwaj od siebie negatywne myśli i lęk. Intuicja to kopalnia kreatywnych rozwiązań, dlatego pozwól jej przedstawić kilka takich, które będą dla ciebie najlepsze. Musisz być otwarty i przestać denerwować się istniejącym problemem. Musisz WIEDZIEĆ, że rozwiązanie już do ciebie idzie.
  2. Miłość do siebie i bliźnich. Zdecydowanie łatwiej jest nam podążać za wewnętrznym głosem, kiedy kochamy siebie i zwracamy uwagę na swoje potrzeby. Kochanie innych również ułatwia nam pokochać siebie – tak zwane współodczuwanie to partnerka intuicji. Kiedy czujemy miłość, dajemy miłość i dostajemy miłość, łatwiej możemy się wsłuchać w siebie. Dlatego najpierw poczujmy, a potem słuchajmy.
  3. Pytania kwantowe. Pytania, które pobudzają intuicję i rozrzedzają zastaną energię. Zadając je, podświadomość mimowolnie szuka odpowiedzi. Więcej o kwantowych pytaniach wraz z przykładami takich, które warto zadawać sobie każdego dnia, przeczytasz tutaj. Odpowiedź, podpowiedź lub rada, pojawia się w różnych formach: zbiegi okoliczności, przeczucie, słowa, piosenki, zasłyszane dialogi czy fizyczne odczucia.
  4. Zasada pierwszej myśli. Intuicja to ta pierwsza myśl, która pojawia się zanim zaczniemy analizować i oceniać wszystkie punkty za i przeciw. Bądź wyczulony na pierwsze doznanie jakie się w tobie pojawia – względem nowych sytuacji, nowych osób, nowych rzeczy.
  5. Medytuj. Medytacja i powolne, głębokie oddychanie oczyszczają kanały przepływu intuicji. Staraj się jak najczęściej medytować i podczas medytacji obserwować siebie – czy pojawiają się przebłyski intuicji? Jeśli tak, to czego one dotyczą? Więcej o medytacji przeczytasz tutaj.
  6. Rób burzę mózgów, tyle, że w pojedynkę. Przy podejmowaniu decyzji rozpisz sobie wszystkie pomysły, które przychodzą ci do głowy. Niech to będzie wszystko, co jest pozbawione logiki i racjonalizmu. Pisanie stymuluje kreatywność i twórczy umysł, a także otwiera intuicję. Po takim kilkuminutowym seansie, prześpij się z pomysłem i ustal ze swoim umysłem, że najlepsze rozwiązanie dla ciebie pojawi się następnego ranka.
  7. Obserwuj siebie w kontaktach z innymi. Zwracaj uwagę na to, czy przebywanie w pobliżu kogoś wysysa z ciebie energię, czy może wręcz przeciwnie, ładuje cię? Jeśli nie czujesz się najlepiej w otoczeniu pewnych osób to możesz być pewien, że intuicja ma ci coś do przekazania.

Musimy pamiętać, że intuicja działa zawsze, bez względu na to czy w nią wierzymy i czy jej używamy, czy też nie. To już nasza w tym głowa, aby dobrze z nią pracować, zrobić jej przestrzeń i USŁYSZEĆ co ma do powiedzenia. Jeśli następnym razem będziesz na skraju życiowych dróg, pozwól jej doradzić – kierowanie się wewnętrznym głosem z poziomu serca jest czymś, czego nie wymyśli lepiej nawet najbardziej racjonalny i logiczny umysł.

Nadine Lu

 

Źródła:
https://www.astromagia.pl/magia-i-rytualy/aura-i-czakramy/6216-rozwin-swoja-intuicje
http://zwierciadlo.pl/psychologia/zrozumiec-siebie/6-sposobow-na-rozwijanie-intuicji
https://www.wrozka.com.pl/rozwoj-osobisty/4748-jak-nauczyc-sie-korzystac-z-intuicji
http://ezodar.pl/index.php?/topic/417-czym-jest-i-czy-pomaga-w-%C5%BCyciu-intuicja/
https://www.inc.com/minda-zetlin/4-techniques-guaranteed-to-strengthen-your-intuition-even-
Zdjęcia: https://unsplash.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram