Jak mogę ponownie zaufać, gdy zostałem zraniony? Uzyskaj porady, które pomogą ci w uzdrowieniu

Można argumentować, że zaufanie do siebie jest ważniejsze niż zaufanie innym. Może to brzmieć odmiennie do tego, czego nauczyli nas nasi rodzice i nauczyciele. Cóż, prawdę mówiąc, kiedy jesteśmy dziećmi, bardzo ufamy ludziom wokół nas, ale życie zwykle powoduje, że stajemy się nieufni, często mając ku temu solidne powody.

A jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli ludzie zdradzili nasze zaufanie, albo z powodu jakiegoś istotnego faktu, albo jeśli ci, którym zaufaliśmy, po prostu źle o nas powiedzieli za naszymi plecami.

Zdrada jest dla każdego bardzo trudnym doświadczeniem, wydaje się, że jest to osobisty atak na naszą uczciwość i życzliwość. 

Wielokrotnie, w obliczu takiej sytuacji, niektórzy „opuszczają rolety” i wolą izolować się, są nawet tacy, którzy stają się nawet nieco antyspołeczni i wolą samotność, być może z obawy przed kolejną zdradą.

Jak mogę ponownie zaufać, gdy zostałem zraniony? Wybierz jedną z kart 1, 2 lub 3.

Karta nr 1

Kiedy obrażenia zostaną wyrządzone, możesz utknąć we wściekłości i nie ruszać się stamtąd. Dlatego, aby ponownie zaufać, musisz uleczyć tę energię, która stała się dla ciebie autodestrukcyjna.

Jesteś zły z powodu tego, co się stało, ponieważ cię wykorzystano, ponieważ ci, którzy cię zdradzili śmiali się ci w twarz, ponieważ nie zważałeś na ostrzeżenia – mógłbyś pewnie kontynuować wyliczanie powodów.

Ale po co. Musisz zrozumieć, że z takim nastawieniem nie uleczysz ran, nie posuniesz się naprzód.

Więc uświadom sobie, że gniew jest głębokim smutkiem i zacznij płakać, pozwól łzom oczyścić całe to doświadczenie, aby mogło narodzić się prawdziwe uzdrowienie. Gniew tylko cię skrzywdzi.

Słowa kluczowe: Pogoda ducha.


Złap trochę słońca i wypełnij dom kolorami, dzięki kryształowym łapaczom słońca, które kupisz w naszym sklepie


Karta nr 2

Aby znów zaufać, gdy zostałeś skrzywdzony, musisz wybaczyć sobie, że nie słuchałeś, że bawiłeś się beztrosko, będąc ślepym i głuchym na wszystkie znaki, które wskazywały na rychły koniec.

Być może więcej niż jedna osoba powiedziała ci o tym to samo, słyszałeś pewne rzeczy, które brzmiały dla ciebie źle, ale tak czy inaczej zdecydowałeś się kontynuować i teraz cierpisz.

Może to być związane z dawną miłością, przyjacielem, pracą, dowolną dziedziną życia. Przestań myśleć, że ponieważ to zignorowałeś, to że „jakoś to będzie”.

To, co ci teraz pozostaje, to nauczyć się lekcji z miłością, wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia i ponownie uwierzyć.

Słowo kluczowe: Przyzwolenie.


Karta nr 3

Aby uleczyć swój ból, musisz przestać obwiniać drugiego i uwolnić się od poczucia ofiary, wykorzystanego biedaka.

Tak, to prawda, że ​​to ten drugi (były partner, przyjaciel, szef, krewny, sąsiad itp.) był złośliwy, że nie dbał o szkody, które może ci wyrządzić, ale aby uleczyć swe zranienie, musisz zadać sobie pytanie, jaka jest twoja odpowiedzialność w tym, co się stało?

Być może byłeś bardzo pewny siebie lub bardzo uparty.

To nie ma znaczenia, czas dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za swoją rolę w tym, co się stało, abyś mógł się wyleczyć i ponownie zaufać.

Słowo kluczowe: Rozsądek.


Źródło: namastest.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram