Jak ochronić swoje życie przed toksycznymi wpływami

toksycznymi wpływami

Jesienią i zimą jesteśmy bardziej podatni na przeziębienia i więcej dbamy o swoje zdrowie. Odpowiednia profilaktyka pomaga nam zapobiegać częstemu chorowaniu. Naturalne jest dla nas unikanie dużych skupisk ludzi i osób będących nosicielami zarazków. A gdyby tak samo postąpić względem negatywnej energii i toksycznych ludzi? Dlaczego nie zacząć dbać o swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne i poziom energii? Dowiedz się, jak uchronić siebie przed toksycznymi wpływami.

Czasem przy niektórych osobach lub w pewnych miejscach czujemy spadek energii, rozdrażnienie, nieuzasadniony niepokój, czy nawet lęk. To mogą być osoby z naszej rodziny, z pracy, z najbliższego kręgu znajomych lub sąsiedzi. Możemy czuć się zobowiązani do utrzymywania kontaktów z nimi. Wmawiać sobie, że to tylko nasze nieuzasadnione negatywne nastawienie względem tych osób daje takie efekty spadku energetycznego. Niestety, wampiry energetyczne, czyli osoby żerujące na energii innych lub ludzie źle życzący innym, istnieją. Warto to zapamiętać i ucinać kontakty z takimi ludźmi.

Z miejscami bywa różnie. Możemy mijać je w drodze do pracy, wpadać tam od czasu do czasu na kawę lub imprezę, jak i niefortunnie pracować w biurze przesiąkniętym negatywną energią. Ważne, aby rozpoznać stan toksycznego wpływu na nas i rozróżnić gdzie i przy kim czujemy ten negatywny wpływ.

Świadomość takich wpływów powinna prowadzić do kolejnego kroku, którym jest detoks. Ogranicz kontakty z toksycznymi ludźmi tylko do niezbędnych formalności, na przykład kontaktów biznesowych, czy podczas zjazdów rodzinnych. Jeśli jest możliwość całkowitego zerwania kontaktu, również zdobądź się na ten krok. Czasem nie warto tracić zdrowia i energii na ludzi, którzy tylko chcą żerować na innych. Kiedy są to bliskie osoby, warto postawić granice. Zakomunikować jasno swoje potrzeby i szybko ucinać tematy, wywołujące niepotrzebny zalew negatywnej energii. Warto wspierać najbliższych, ale nie rozwiązywać za nich problemów, czy wysłuchiwać po raz kolejny tych samych narzekań, tylko dlatego, że druga strona wcale nie chce nic zmienić w swoim życiu. Marudom i osobom wiecznie niezadowolonym lub agresywnym powiedzmy stanowcze dość!

Może cię również zainteresować artykuł: Dlaczego męczy cię przebywanie przy niektórych ludziach? Uwaga na wampiry energetyczne!

Źródło:. unsplash.com

Z omijaniem negatywnych miejsc jest teoretycznie łatwiej. Niestety nie zawsze możesz pozwolić sobie na przejazd własnym samochodem, rowerem, czy taksówką, zamiast transportem publicznym. Niekoniecznie też porzucisz od razu miejsce pracy, bo w biurze wyczuwasz negatywne fluidy. W takim wypadku możesz podjąć działania prewencyjne i na przykład zaopatrzyć się w minerały ochronne, jak kryształ górski, czarny turmalin, obsydian, ametyst, tygrysie oko, czy turkus. Można je nosić jako biżuterię lub po prostu przechowywać w kieszeni i od czasu do czasu dotykać. Możesz też położyć je na biurku. W metrze, czy w tramwaju dodatkowo możesz czytać książkę i słuchać wysokowibracyjnej muzyki. W ten sposób odłączysz swoją świadomość od tego miejsca.

Swoje miejsce pracy możesz okadzić białą szałwią, a siebie zaraz po wyjściu z biura oczyścić dymem palo santo. Jeśli jednak nie masz do tego warunków, świetnie sprawdzą się specjalne odświeżacze powietrza, które w przeciwieństwie do kadzideł są dyskretne i nie zwrócą niczyjej uwagi (w sklepie Akademii Ducha znajdziesz takie odświeżacze).

Uwalniając się od toksycznych ludzi i miejsc poczujesz ulgę, spokój, radość, przypływ energii i odzyskasz pewność siebie.

Jak jeszcze możesz chronić się przed toksycznymi wpływami?

1. Oczyść negatywne myśli

Jeśli potrzebujesz, udaj się do specjalisty, psychologa, uzdrowiciela, zaufanego nauczyciela jogi, czy medytacji. Możesz też porozmawiać z bliską osobą. Zatrzymaj zalew negatywnej energii w sobie – proces oczyszczania się z toksycznych wpływów zacznij od siebie. Możesz też prowadzić specjalny notes, gdzie z techniką strumienia świadomości, czyli wolnego pisania, bez zahamowań i oceny, wyrzucisz z siebie różne myśli. Później spal zapisane kartki i poczuj lekkość.

2. Praktykuj medytację

To może być twoja indywidualna, dowolna forma rozmowy ze Wszechświatem: medytacja dynamiczna Osho (łącząca ruch, dobrą zabawę i wewnętrzną harmonię), tradycyjna medytacja uważności, modlitwa lub nawet taniec, śpiew, czy pisanie poezji. Chwile wyciszenia, kontaktu ze sobą, chwile offline i bez ingerencji innych ludzi, to te momenty, które nie pozwolą na zalew negatywnych myśli, w zamian naładują twoje baterie oraz uspokoją umysł i ciało.


Akademia Ducha i Wiedźma Anna zapraszają na Rytuał Odcięcia od Dowolnej Osoby Lub Sytuacji – DZIAŁANIE NATYCHMIASTOWE!

rytuał odcięcia


3. Pozbądź się negatywnej energii wokół

Usuń przedmioty, które źle ci się kojarzą. To mogą być pamiątki po byłym partnerze, kłujące w oczy dokumenty, rzeczy od osób, z którymi już nic cię nie łączy. Część z nich wyrzuć, a część schowaj w niewidoczne miejsca (typu wezwanie do sądu). Raz na jakiś czas oczyść swój dom białą szałwią, paląc ją w czterech rogach każdego pomieszczenia, przy otwartym oknie. U progu domu możesz rozsypać sól. Każdego wieczoru zapal palo santo i oczyść siebie oraz przestrzeń wokół. Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w ezoterycznych rytuałach, zajmowałeś się magią lub inną formą pracy z energią, możesz potrzebować oczyszczenia z pomocą specjalisty, który przy okazji nauczy cię tych metod, byś mógł je stosować samodzielnie w przyszłości. Pamiętaj też o regularnym oczyszczaniu swoich ochronnych kamieni: myj je pod bieżącą wodą i wystawiaj na promienie słoneczne.

4. Przebywaj na łonie natury

Przechadzaj się po lesie, dotykaj bosymi stopami ziemi, kąp się w naturalnych zbiornikach wodnych, oglądaj nocami gwiazdy. W tych chwilach najłatwiej skomunikujesz się ze Wszechświatem. Oczyścisz umysł i aurę. Uspokoisz nerwy. To twoje miejsca mocy, naturalne sposoby na redukcję toksycznych wpływów. Usiądź pod najbliższym drzewem, wyłącz telefon, wsłuchaj się w śpiew natury, kontempluj piękno wokół, zanurz się w chwili obecnej. Szybko poczujesz przypływ nowej energii, wdzięczność, radość, spokój i miłość w sercu!

5. Dbaj o to, jakie komunikaty odbierasz

Przestań bezmyślnie przeglądać media społecznościowe i godzinami oglądać telewizję. Zamiast radia, słuchaj wyselekcjonowanych starannie wartościowych podcastów. Świadomie dobieraj artykuły, piosenki, reklamy, programy telewizyjne i filmy, którymi karmisz siebie w ciągu dnia i przed snem. Ustaw wyświetlanie profili na facebooku, które dadzą ci inspirujące treści lub fachową wiedzę. Pozostałe przestań obserwować i ciesz się lekkością. Nie musisz iść do kina na najnowszy horror czy thiller, tylko dlatego, że jest popularną, komercyjną rozrywką. Dbaj o to, jakie komunikaty dostarczasz swojemu umysłowi i duszy.

Podsumowując, dbaj o swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne oraz równowagę energetyczną, tak jak dbasz o zdrowie fizyczne! Pamiętaj o tych zaleceniach przez cały rok. Bardzo szybko zobaczysz efekty i poczujesz się dużo lepiej.

Może cię również zainteresować artykuł: Zmęczenie materiału, czyli gdy nasza dusza płacze (i o tym, jak zadbać o siebie holistycznie)

Arunika

Źródła:
consciousreminder.com/2019/12/28/here-are-4-ways-to-shield-your-spiritual-life-from-toxicity/
ohme.pl/lifestyle/dlaczego-warto-sie-odciac-toksycznych-ludzi-zlej-energii-najmniej-piec-istotnych-powodow/
martaobrycka.pl/o-medytacjach-aktywnych-osho/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram