Jak oczyszczać i wzmacniać samodzielnie energię czakr

energię czakr

Lato w pełni. Czas w którym chętniej sięgamy po różnego rodzaju diety i detoksy. A czy wiecie, że możecie również oczyścić swoje czakry? Tak, nasze ośrodki energetyczne również wymagają porządków i wzmacniania! Jak to zrobić? Dowiecie się z tego artykułu.

Czakra Podstawy

Najbardziej jest połączona z naszym ciałem, dlatego pomogą tu wszelkie aktywności fizyczne. Świetnie sprawdzi się hatha joga. Co jeszcze możesz robić? Rozpieszczać i dbać o swoje ciało!

Odpowiedzialna jest również za nasze uziemienie, stąd wszelkie prace w ogrodzie, dotykanie ziemi, czy bose spacery po trawie, pozwolą nam uziemić się i oczyścić tę czakrę. Przebywaj dużo na łonie natury, stawiaj bose stopy na ziemi i wizualizuj sobie jak zapuszczasz korzenie i pozwalasz Matce Ziemi wzmocnić się. Sprawdzi się tu również muzyka z odgłosami natury oraz afrykańskie rytmy i dźwięki bębnów.

Czakra podstawy wiążę się również z naszymi zmysłami, zwłaszcza węchem, stąd zalecana jest aromaterapia. Do pracy zalecane są następujące olejki: paczula, eukaliptusowy, goździki, drzewo różane, cedr, mirra i tymianek. Otaczaj się również czerwonym kolorem i spożywaj warzywa i owoce w tym kolorze.

Pracuj z mantrą Lam oraz na wydechu z dźwiękiem samogłoski U.

Może cię również zainteresować artykuł: Wizualizacja oczyszczająca czakry

Czakra Sakralna

Przy pracy z tą czakrą również świetnie sprawdzą się ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza hatha joga. Związana jest z naszym zmysłem smaku, dlatego warto sięgać po pomarańczowe warzywa i owoce typu dynia lub pomarańcze. Elementem tej czakry jest woda, stąd przebywanie nad rzeką/jeziorem/morzem będzie wspierać i oczyszczać ten ośrodek energetyczny. Tak samo pływanie czy aqua aerobik. Przyjemnym sposobem są też intencjonalne kąpiele oczyszczające. Możesz użyć do takiej kąpieli soli lub ulubiony olejek. Zaleca się zwłaszcza ylang ylang, różany, lawendowy, kwiatu pomarańczowego, jaśminowy i eukaliptusowy.

Pracuj z mantrą Vam i na wydechu z samogłoską O.

Czakra Splotu Słonecznego

Świetnie sprawdzi się opalanie na Słońcu, czy chodzenie po żarzących się węglach lub zwyczajne siedzenie przy ognisku. Zaleca się wizualizacje, zwłaszcza czegoś w kolorze żółtym np. Słońca. Każda aktywność, która przyczyni się do zwiększenia naszej pewności siebie, może oddziaływać na tą czakrę. Polecane olejki to lawendowy, rumiankowy, cedr, grejpfrut, jaśmin i bergamotka.

Pracuj z mantrą Ram oraz na wydechu z samogłoską O.

Czakra Serca

Związana ze zmysłem dotyku, wymaga od nas niezwykle przyjemnej czynności, mianowicie przytulania! Również samoprzytulania. Świetnie sprawdzi się też zabawa z ukochanymi zwierzętami. Jej żywiołem jest powietrze, więc zaleca się pracę z oddechem, w tym technikę rebirthing i jogę oddechu. Jej kolor to zieleń, więc spacery do kwitnącego lasu są jak najbardziej wskazane.

Zalecane olejki: jaśminowy, rozmaryn, różany, geranium, lawenda, melisa.

Mantruj radośnie Yam i wraz z wydechem samogłoskę A.

Czakra gardła

Odpowiedzialna za wyrażanie siebie, wzmacnia się wraz ze śpiewem oraz grą na dowolnym instrumencie. Muzykowanie to idealne lekarstwo dla tej czakry! Dodatkowo możesz śpiewać mantrę Ham oraz na wydechu samogłoskę E. Pomoże również masaż gongami czy misami tybetańskimi.

Odpowiada jej kolor błękitny, więc kontemplacja czystego nieba za dnia również pomoże ci oczyścić i wzmocnić tę czakrę.

Zalecane olejki: szałwia, mięta, rozmaryn, drzewo sandałowe, cyprys, eukaliptus.


Jeśli chcesz skutecznie oczyścić, otworzyć i naenergetyzować swoją czakrę gardła, to serdecznie zapraszamy na szkolenie-online: Otwarcie Czakry Gardła – naucz się języków obcych… i WŁASNEGO 

Czakra Gardła


Czakra Trzeciego Oka

Ta czakra odpowiada między innymi za nasz duchowy rozwój i zdecydowanie potrzebujemy medytować, aby ją oczyścić i rozwinąć. Z zamkniętymi oczami, pozytywnymi myślami i wizualizacją, wypełniając się światłem, miłością i radością.

Ilekroć masz okazję spoglądaj też na nocne niebo usiane gwiazdami i kontempluj je. To bardzo pozytywnie wpływa na trzecie oko.

Stosuj olejki: jaśminowy, sosna, szałwia, rozmaryn, drzewo sandałowe.

Śpiewaj mantrę Om oraz powtarzaj na wydechu samogłoskę I.

Czakra korony

Tu jedyny sposób oczyszczenia i rozwinięcia tej czakry, to medytacja. Nie używa się też żadnych dźwięków, po prostu rozkoszuje się ciszą i przebywa w milczeniu. Ta czakra odpowiada za uczucie jedności ze Wszechświatem, stąd również zaleca się kontemplację gwieździstego nieba oraz wizualizację lotu w kosmos oraz łączenie się z Bogiem.

Olejki zalecane to drzewo różane, szałwia, lawenda, cedr, neroli.

Zharmonizowana energia czakr pozwoli nam żyć w zdrowiu, radości, spokoju i miłości. Będziemy mieć poczucie głębokiego sensu w sobie oraz jedności ze Wszechświatem. Z łatwością będziemy realizować swoje marzenia i przyciągać odpowiednich ludzi do swojego życia. Gra warta jest zachodu!

Może cię również zainteresować artykuł: Jak za pomocą ziół i roślin odblokować czakry

Arunika

 

Bibliografia:
maszke.pl/2013/09/jak-zrownowazyc-energie-czakry-podstawy/
maszke.pl/2013/01/czakra-sakralnakrzyzowa-kreatywnosc-tworczosc-seksualnosc-namietnosc-radosc/
maszke.pl/2013/01/czakra-splotu-slonecznego-latwosc-realizacji-marzen-duza-sila-przebicia-wewnetrzna-motywacja-harmonijne-uczucia/
maszke.pl/2013/01/jak-pracowac-z-czakra-serca-manifestacja-bezwarunkowej-milosci/
maszke.pl/2013/02/czakra-gardla-latwosc-wyrazania-mysli-i-uczuc-tworcze-wyrazanie-siebie/
www.maszke.pl/2013/02/czakra-trzeciego-oka-rozbudzona-intuicja-zdolnosci-parapsychiczne-swobodne-kreowanie-doswiadczen/
maszke.pl/2013/04/czakra-korony-odczuwanie-jednosci-z-wszechswiatem/
greenharmony.pl/czakroterapia/2319-wlasciwosci-czakr-lista-olejkow-i-ziol.html
consciousreminder.com/2018/12/11/simple-healing-methods-for-each-of-your-7-chakras

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram