Jak pielęgnować swoją Boską Męskość? 5 wskazówek

Boska Męskość

Nasza Boska Męskość oznacza naszą niezmienną świadomość. Zmusza nas do pójścia naprzód i jest energią dającą w porównaniu z kobiecą energią przyjmującą. Jednak konstrukty kulturowe i seksualne mogą nam szkodzić, ponieważ mężczyźni z reguły są zmuszani do tłumienia swojej wewnętrznej Boskiej Kobiecości.

Sekretem bycia całością jest równowaga. Uhonorowanie i zrozumienie naszej wewnętrznej Boskiej Męskości zmienią nasze podejście do niezbędnej i dynamicznej energii.

Boska Męskość, jak i Kobiece energie są w każdym z nas. Te energie nie mają nic wspólnego z naszą płcią. Prawdziwa męskość to energia asertywności, działania i siły. Prawdziwa kobiecość odznacza się energią intuicji i kreacji. Obie istnieją w nas.

Może cię również zainteresować artykuł: Niezwykłość samca Omega: co czyni go lepszym od samca Alfa

Źródło: pixabay.com

Oto 5 sposobów na pielęgnowanie Boskiej Męskości:

1. Bądź dla siebie Ojcem

Oto wyzwanie, spójrz do swojego wnętrza i dokładnie zbadaj rany. Następnie kontempluj tych, którzy byli męskimi wzorami twojego życia. Może to obejmować męskie rodzeństwo, przyjaciół lub romantycznych partnerów.

Czasami nasz rozwój jest powstrzymywany przez ukryte blokady – rany, traumy, żale itp. Bądź swoim własnym ojcem, który z siłą i odwagą jest gotów kopać głęboko. Przyjrzyj się uważnie ranom i rozważ negatywny i pozytywny wpływ męskiej energii na twoje życie. Następnie celebruj to, co było dobre, jednocześnie wybaczając to, co należy wybaczyć. Zrób to dla siebie.

2. Zaangażuj wewnętrznego wojownika

Wojownik w tobie to twoja Boska Męskość. Może wstać i cię chronić. Najlepsi wojownicy używają swoich umysłów i strategii, zanim użyją dominacji i brutalnej siły. Twoja Boska Męskość jest siłą w tobie. Pomyśl o rzeczach, które potrzebują wsparcia, być może o swojej samoocenie, pewności siebie lub codziennych zmaganiach. Przyjmij energię tego i skonfrontuj się z problemami. Zastanów się, co już dzisiaj możesz zrobić, by postawić pierwszy krok przybliżający cię do rozwiązania problemu. I go wykonaj. Twój wewnętrzny wojownik ci w tym pomoże. I będzie wspierał w dalszej podróży.

3. Ucz swoje dzieci życzliwości i śmiałości

Musimy uczyć nasze dzieci, jak uosabiać zarówno Boską Męskość, jak i Kobiecość, aby utrzymywać między nimi harmonię. Możemy to zrobić, ucząc ich cech akceptacji, życzliwości i empatii. Ale muszą też być odważne, silne i asertywne. To pokaże, że Boska Kobiecość i Boska Męskość nie wykluczają się, a raczej nawzajem wzmacniają.


Bransoletkę z hematytu, którego energia dodaje siły i odwagi, znajdziecie w naszym sklepie

hematyt


4. Miej prawidłową postawę

Wystarczą trzy kroki: wyprostuj klatkę piersiową, wyprostuj ramiona i plecy oraz lekko pochyl podbródek. Następnie pomyśl o tym, jak się czujesz. Pewność siebie i bezpieczeństwo są ucieleśnieniem męskiej energii. Więc popraw postawę, gdy tylko będziesz miał trudny czas w dowolnym momencie dnia. Wyobraź sobie Boską Męskość jako energię opartą na prostym Kobiecym kręgosłupie.

5. Podejmij działanie

Jeśli nie będziesz działać, twoje pomysły i marzenia nigdy nie zostaną w pełni zrealizowane. W pewnym momencie twoja intuicja podpowie ci, kiedy dary, które posiadasz, są gotowe do zaprezentowania światu. Od ciebie zależy, czy odpowiesz swoją gotowością. Korzystaj z Boskiej Męskości i poruszaj się odważnie, aby chwycić za rogi swoje przeznaczenie.

Na zakończenie

Męskość i kobiecość istnieją nierozerwalnie ze sobą. Gdy te dwie energie są zrównoważone, następuje głębokie uzdrowienie. Zintegruj je w sobie, a odnajdziesz siebie w harmonii z ziemią, sobą i całym wszechświatem.

Może cię również zainteresować artykuł: Boska Męskość – czym jest ta niezwykła energia i jak obudzić w sobie taką siłę


Źródło: consciousreminder.com/2021/06/27/things-to-do-to-nurture-your-divine-masculine/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram