Jak pobłogosławić swój dom i wypełnić go miłością, spokojem, obfitością, zdrowiem i szczęściem

dom

Dom to najważniejsza przestrzeń w naszym życiu. Spędzamy tam sporo czasu. Zależy nam, aby czuć się w nim dobrze. Czasem jednak przejmujemy mieszkanie czy dom po kimś lub zwyczajnie je wynajmujemy. A może spodziewamy się dziecka, bierzemy ślub, jesteśmy po wielkich, życiowych zmianach lub dużym konflikcie czy kłótni. Warto wtedy oczyścić przestrzeń i ją pobłogosławić. Oto podpowiedzi, jak to zrobić.

Błogosławieństwo jest tożsame z ochroną, czynieniem szczęśliwym i uwolnieniem od trosk. Czyż nie takiej atmosfery chcemy właśnie w swojej prywatnej przestrzeni? Tradycja błogosławienia domu sięga aż starożytności i polega na zapraszaniu pozytywnej energii do swoich prywatnych przestrzeni, a jej metodologia jest zbliżona do ożywiania go pozytywnymi afirmacjami i modlitwami. Możesz wypełnić życiową przestrzeń miłością, radością, spokojem, dobrobytem, szczęściem i zdrowiem. Dom to przedłużenie nas samych, naszego ciała i duszy, dlatego to, co wnosisz do domu, wnosisz również do siebie.

Podstawowe zasady błogosławienia domu

Najlepszą porą na błogosławieństwo jest wczesny poranek, moment nowego początku. Każdy rytuał wymaga jasno zdefiniowanego rozpoczęcia i zakończenia. Rozpoczęcie jest idealnym momentem na wezwanie wspierających cię energii, takich jak anioły, przodkowie, galaktyczne rodziny czy zwierzęta mocy. W błogosławieństwie domu warto najpierw wykonać fizyczne kroki posprzątania przestrzeni. W rytuałach liczy się pierwsze wrażenie – nasze zmysły potrzebują silnych bodźców, dlatego korzystajmy z pachnących olejów, ziół, kolorowych świec, budujmy klimat i świętą przestrzeń rytualną. Każdy rytualny krok powinien mieć dla ciebie znaczenie, być wykonywany z pełną świadomością, inaczej będzie nic nieznaczącym teatrem gestów, słów i scenografii. Możesz wykonywać je samodzielnie lub z całą rodzina, a nawet z zaproszonymi bliskimi przyjaciółmi. Im więcej będzie pozytywnej energii podczas rytuału, tym lepiej! Upewnij się tylko, że zaproszonym osobom faktycznie na tobie zależy i że mają czyste intencje.

Kiedy warto wykorzystać magię błogosławieństwa? Gdy kupujemy nowe lokum, przeprowadzamy się, mamy nowego lokatora, spodziewamy się dziecka lub przeszliśmy w ostatnim czasie trudne chwile, również po czasie intensywnych kłótni rodzinnych. Gdy mamy wrażenie, że w domu straszy, mieszkają tu duchy, negatywne byty lub atmosfera jest niezwykle ciężka – to również znak do skorzystania rytualnej magii!

Może cię również zainteresować artykuł: Techniki energetyczne, które oczyszczą twoją duszę i ciało emocjonalne

rytuał wzmacniający

Źródło: maxpixel.net

PROSTE RYTUAŁY POBŁOGOSŁAWIENIA DOMU

Modlitwa

Przygotuj modlitwę pełną błogosławieństw- możesz użyć poniższej lub znaleźć/stworzyć własną. W trakcie modlitwy możesz chodzić z wiązką ziół do smużenia, jak palo santo, lawendą lub białą szałwią i oczyszczać przestrzeń z negatywnej energii. Aby wzmocnić energię modlitwy, wykonuj okrężne ruchy w każdej przestrzeni lub wokół domu. Powtarzaj te słowa:

Ojcze Słońce, świeć w mym domu, pozwól mi widzieć klarownie i zaczynać każdy dzień w tej świętej przestrzeni z nadzieją. Matko Ziemio daj memu domowi solidne fundamenty, pozwól mi i pozostałym domownikom wspólnie rosnąć tu w siłę. Powietrze, bracie, proszę wnieś powiew inspiracji, pozwól mi oddychać codziennie twoją inspiracją i klarownością. Siostro Woda, proszę cię o twe uzdrawiające fale, wprowadzaj każdego dnia pełnię emocjonalną i spokój.

Możesz również zapalić świecę i wykorzystać poniższą modlitwę. Zacznij od połączenia się z Wyższą Energią, w którą wierzysz – może to być Bóg, Wszechświat, Nieskończona Boskość. Następnie, kierując do niej słowa modlitwy, wypowiedz:

Wraz z ogniem tej świecy przywołujemy do domu pokój, harmonię, miłość i dobrobyt. Pobłogosław nas dobrym zdrowiem, szczęściem, sukcesem i obfitością. Niech ten dom będzie dla nas świętą przestrzenią. Oby nasi goście czuli tu pokój i miłość. Ogłaszamy, że ta przestrzeń jest teraz wolna od chorób, nieszczęść i krzywd. Dziękujemy za wprowadzenie boskiego światła i miłości do naszych serc i pomieszczeń tego domu.

Rytuały ze świecą – niech zapłonie domowe ognisko

W centrum domu zapal świecę lub rozpal w kominku. Następnie wypowiedz te oto słowa:

Ta świeca reprezentuje mój dom oraz wszystkich jego domowników. Przez błogosławieństwo duszy i przodków niech ta przestrzeń będzie zawsze wypełniona miłością, prawdą, spokojem, zdrowiem, harmonią, obfitością i pełnią.

Zapewnij bezpieczne miejsce dla świecy i pozwól płonąć jej jak najdłużej. Jeśli masz kominek, rozpalaj w nim codziennie ogień. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pozostawienie płonącego ognia w domu bez przerwy, zastanów się, w jaki inny sposób wprowadzić na stałe światło. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku może okazać się elektroniczna świeca, lampa solna, lampki czy elektroniczny kominek.

W tym rytuale, jeśli chcesz, możesz wykorzystać różową świecę – symbol miłości i dobroci. Zaproś do niego bliskie osoby i świętujcie wspólnie w pozytywnej atmosferze, wypełniając dom błogosławieństwami. Włącz sakralną muzykę i poproś domowników/przyjaciół, by stanęli z tobą w kręgu. Podziękuj wszystkim obecnym za wspieranie błogosławieństwa i współuczestniczenie w rytuale. Następnie zapal różową świecę, wypowiedz wybraną modlitwę/pozytywne afirmacje, po czym przekaż świecę dalej. Podawajcie ją sobie po kolei w kręgu. Kto ma świecę, ma też okazję do wypowiedzenia na głos osobistego błogosławieństwa. Możecie również przejść się po każdym pomieszczeniu i poświęcić je na specjalne okazje, czy przygotować w ten sposób pokój dla dziecka. Na koniec umieść świecę w centrum domu, w bezpiecznym miejscu, by paliła się jeszcze minimum godzinę.


Świece rytualne, jak i wiele innych przedmiotów pomocnych w magicznych rytuałach, znajdziecie w naszym sklepie

świece z wosku pszczelego

źródło: Sklep Akademii Ducha


Specjalna smużka ziół do oczyszczania przestrzeni

Czasem aby wprowadzić więcej pokoju, harmonii, światła i miłości, potrzebujemy najpierw usunąć stare, negatywne energie. Możesz wykorzystać do tego prosty rytuał smużenia ziół w kątach każdego pomieszczenia, zataczając dłonią z ziołami kółka w powietrzu. Do wiązki użyj bylicy, białej szałwii i cedru (gotowy zestaw znajdziesz w naszym sklepie)

Dom to nasza święta przestrzeń, w której odpoczywamy, wychowujemy dzieci, dbamy o swój związek, generujemy nowe pomysły, podejmujemy gości, czasem również pracujemy. Wypełnijmy ją światłem, harmonią, miłością, obfitością i poczuciem pełni. Z pewnością przyniesie to pozytywne skutki do naszego życia.

Niechaj nasze domy pełne będą światła i miłości, pozytywnej energii i spokoju, poczucia bezpieczeństwa i radości!

Może cię również zainteresować artykuł: Oczyszczanie życia z negatywnej energii dzięki 6 formułom ziołowym

Arunika


Źródła:
gostica.com/spiritual-lifestyle/house-blessing-for-positive-energy
wicca-spirituality.com/house-cleansing-ritual.html
mindbodygreen.com/0-9512/how-to-bring-positive-energy-into-your-home-house-blessing.html
witchcraftandwitches.com/wiccan-pagan-rituals/house-blessing-ritual-for-witches-wiccans-and-pagans/
projectfey.com/blogs/magical-musings/6062912-how-to-do-a-house-blessing-spell-for-protection-cleansing

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Jak pobłogosławić swój dom i wypełnić go miłością, spokojem, obfitością, zdrowiem i szczęściem

 1. Dorota

  Witam.
  Chciałam zapytać o pochodzenie wypisanych wyżej modlitw. Czy autor tekstu jest ich autorem ?
  Pozdrawiam,
  Dorota

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram