Jak programować kryształy, by swą wibracją wspierały naszą drogę do sukcesu

Jak programować kryształy

Piękne, intrygujące i drogocenne kamienie szlachetne, kryształy i minerały fascynowały ludzi od zarania dziejów. Według wierzeń Wschodu każdy kamień ma swoją duszę, ale też zdolność do przechowywania energii i pamięć swojego stworzenia – geologiczną oraz kosmiczną. Minerały posiadają zapisaną w sobie energię Słońca, Księżyca, Ziemi i oceanów. Litoterapia, czyli uzdrawianie kamieniami szlachetnymi, po latach zapomnienia znów wraca do łask. Dowiedz się, jak zaprogramować kryształy i czerpać korzyści z ich właściwości.

Litoterapia znana była już w starożytności w każdym największym imperium – w Grecji, Mezopotamii, Egipcie, Rzymie i w Chinach. Następnie w średniowieczu medycy leczyli skruszonymi kamieniami, przygotowując z nich specjalne mieszanki, w zależności od schorzenia. Kamienie szlachetne oraz ludzie posiadają te same biopierwiastki. Badania naukowe potwierdziły, że kryształy wpływają na nas na zasadzie rezonansu i zmieniają zapis encefalogramu, czyli wpływają na nasz ośrodkowy układ nerwowy. Pewien naukowiec, Marcel Vogel, poświęcił więcej czasu zagadnieniu kamieni szlachetnych. Obserwując kryształy pod mikroskopem, zauważył, że zmieniały one kształt pod wpływem jego myśli. Badając kryształ kwarcowy odkrył, że skały mogą przechowywać myśli w podobny sposób jak taśma magnetyczna zapisuje dźwięk, wykorzystując energię magnetyczną.

Kryształy to naturalne obiekty pochodzące z Ziemi, są najbardziej skondensowanymi i czystymi nośnikami informacji. Mają stałą energię, wysoką wibrację i są wiecznie połączone z przepływem Życia. Wysyłają nieustannie do otoczenia harmoniczne fale, zgodne z ich budową i kolorem. Kiedy je odbieramy, działają na nas w odpowiedni sposób – rozluźniają, uspokajają, energetyzują itd., co stwarza przestrzeń do regeneracji, usłyszenia głosu intuicji i samozadowolenia. Aby moc kryształów zadziałała i pobudziła twoją energię potrzebujesz otwartości umysłu i serca. Twoje negatywne przekonania mogą blokować cię przed uzdrowieniem, a nawet sprawić, że poczujesz się gorzej w pracy z kryształami. Analogicznie pozytywne myśli będą korzystnie oddziaływać na ciebie i efekty pracy z kamieniami. Już Albert Einstein tłumaczył, że wszystko w świecie i Wszechświecie jest energią o określonej wibracji, również nasze myśli. To od nas zależy, jaką energią emanujemy.

Może cię również zainteresować artykuł: 4 niezwykłe minerały wspomagające delikatne dusze

Jak programować kryształy

Źródło: pixabay.com

Jak wybrać kryształ dla siebie?

Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie kryształu kieruj się intuicją. Uspokój umysł i przez chwilę skup się na oddechu, by się wyciszyć i wprowadzić w stan głębokiego rozluźnienia. Chwytaj w dłonie kamienie i sprawdzaj swoje odczucia. Uczucie ciepła, spokoju, pulsacji, zimna, niechęci, czy magnetycznego przyciągania powiedzą ci, co wybrać, a co odłożyć na miejsce. Czasem też konkretne kryształy mogą przynieść informacje o twoich problemach – każdy z kamieni odpowiada za coś innego. Przykładowo, jeśli intuicyjnie sięgnąłeś po cytryn, to znak, że możesz potrzebować popracować z tematem pieniędzy i obfitości w swoim życiu. Jeśli nie masz możliwości fizycznie dotknąć kamieni, ponieważ chcesz je zamówić przez Internet, to przeglądając kolejne minerały, podobnie jak w pierwszym przypadku, obserwuj swoje odczucia. Możesz też zamknąć oczy i pozwolić intuicji, by pokazała ci kolor odpowiedniego dla ciebie kamienia, z których następnie wybierzesz ten idealny. Niezależnie od tego, co wybierzesz, każdy z kamieni zwiększy częstotliwość twoich wibracji i zacznie dostrajać do naturalnego nam wszystkim stanu – miłości, zdrowia, obfitości, połączenia z Życiem we wszystkim, co jest. Kryształy są nauczycielami, którzy przypominają nam to, co zapomnieliśmy: jesteśmy czymś więcej niż ciałem, żyjemy dla celebrowania bycia, nie dla pracy,  i że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni.

Jak programować kryształy?

Nasze intencje działają jak magnesy przyciągające to, co pragniemy. Niestety wielu z nas nie uświadamia sobie, co w sobie nosi. Nie zna swoich pragnień, przekonań, nie ustala świadomie celów, a nawet pozwala, by inni zaprogramowali w nich swoje żądania.

Medytacja, joga, kontakt z naturą, różnego rodzaju ekspresja twórcza to ścieżki wiodące nas do siebie, do naszych marzeń i głęboko ukrytych potrzeb. Ustalanie intencji to potężne narzędzie do budowania szczęśliwego, satysfakcjonującego życia. Intencje powinny być zgodne z naszymi wartościami, aspiracjami, życiowymi celami. Wypowiadając je stosuj pozytywne konstrukcje zdań odnoszące się do teraźniejszości. Przykładowo, zamiast “nie chcę być biedny”, użyj sformułowania “żyję w obfitości”. Bądź konkretny w opisywaniu swoich celów i określaj dokładne daty. Co jakiś czas weryfikuj swoje cele i sprawdzaj, czy może potrzebujesz nowych kierunków lub zmian w niektórych aspektach życia.

Chcąc używać kryształów do manifestacji swoich pragnień, warto wybrać kamienie inne niż te, które stosujemy do samouzdrawiania. Powinny być przechowywane z dala od innych kamieni. Przed rozpoczęciem programowania należy je oczyścić. Można to zrobić poprzez:

 • zakopanie w ziemi (wskazane dla turmalinu czarnego, agatu, hematytu, tygrysiego oka i malachitu);
 • pozostawienie na dobę lub dwie w misce z osoloną wodą (polecane dla kryształu górskiego, ametystu, kwarcu różowego, cytrynu, fluorytu);
 • przepłukanie pod zimną, bieżącą wodą (nieodpowiednie tylko dla pirytu lub turkusu czarnego);
 • okadzenie kadzidłem.

Duży wybór najwyższej jakości minerałów można znaleźć w naszym sklepie


Następnie przejdź do programowania, pamiętając o opisanej wyżej potędze intencji. Programowanie kryształów to praca mentalna. Aby kryształ zadziałał, twoja intencja powinna być ściśle opisana i zgodna z tym, czego naprawdę potrzebujesz w danej chwili.

 1. Weź kryształ do ręki i patrząc się na niego, jednocześnie wizualizuj sobie swój cel.
 2. Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, zamknij oczy. Wyobraź sobie krok po kroku, jak spełniła się twoje intencja. Wyobraź sobie, jak będziesz wtedy wyglądał, gdzie będziesz się znajdował, co będziesz mówił i do kogo. Poczuj, jak będziesz się czuł, gdy ten cel zostanie zrealizowany.
 3. Teraz wyobraź sobie, że już masz wszystko, czego w życiu potrzebujesz. Wypełnij się radością, spokojem, miłością, zaufaniem, wdzięcznością. Poczuj je autentycznie w sobie.
 4. Poczuj, jak obmywa cię uczucie zadowolenia z siebie – w końcu masz już wszystko, czego potrzebowałeś.
 5. Skupiaj się na wszystkich doznaniach w ciele podczas tego procesu. Zatapiaj się w nich.
 6. Gdy poczujesz, że możesz już skończyć cały proces, weź głęboki oddech, rozluźnij się i otwórz oczy.
 7. Dla jak najlepszej efektywności programuj codziennie swój kryształ. Możesz to robić nawet dwukrotnie w ciągu dnia.

Nasi przodkowie wykorzystywali moc kryształów. Możemy przejąć to dziedzictwo i pomóc sobie na drodze rozwoju duchowego, spełniania marzeń czy poprawy swojego życia. Moim zdaniem każde narzędzie, które przypomina nam o byciu częścią wielkiego procesu Życia i połączeniu ze wszystkim jest warte uwagi.

Może cię również zainteresować artykuł: Osobisty kamień miesiąca – jaki jest twój?

Arunika & PS

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram