Jak rozmawiać ze swoją duszą i boskością w sobie

Jak rozmawiać ze swoją duszą

Czas kwarantanny to doskonała okazja na lepsze poznanie siebie. Oczywiście tym zagadnieniem możemy zająć się też w każdym innym czasie. Najważniejsze to otworzyć się na taki moment w życiu, w którym świadomie chcemy zajrzeć w głąb siebie, na moment wycofać się ze świata i spotkać boskość w sobie. W artykule znajdziecie inspiracje, jak to zrobić.

Wielu ludzi odgrywa różne społeczne role, spełnia oczekiwania innych, dostosowuje się do kultury i miejsca, w którym żyje. Są jak aktorzy, a właściwie to dublerzy samych siebie. Osoby zajmujące się duchowością wykazują większą samoświadomość, jednak nie zawsze potrafią usłyszeć podszepty duszy. Niektórzy dają się zmanipulować różnym guru i gubią autentycznych siebie, nawet będąc na duchowej ścieżce. Jeszcze inni boją się zajrzeć w głąb siebie, zobaczyć nieuleczone rany, czy odkryć skarby, które skrywa ich wnętrze.

Rozmowa ze sobą i odkrycie boskości w sobie jest drogą do zdrowia emocjonalnego i fizycznego. Pozwala nam na właściwe podejmowanie decyzji, głębszą miłość do siebie, większą asertywność, lepsze samopoczucie. Uwrażliwia nas na naszą intuicję, ułatwia odnajdywanie rozwiązań w każdej sytuacji, korzystnie wpływa na relacje z innymi i pomaga odkryć, czego chcemy od życia, jakie dary nosimy w sobie, i jaka jest nasza życiowa misja.

Boskość w tobie, jeśli otworzysz się na nią, da ci zupełnie nowe perspektywy na życie. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, zaczniesz żyć upragnionym życiem, wypełnionym radością, miłością i spokojem, bo te uczucia są naturalną częścią prawdziwego ciebie. Będziesz przyciągać odpowiednie okoliczności i ludzi tak, by móc realizować boski plan. Zaakceptujesz siebie w pełni i bezwarunkowo pokochasz, będąc jednocześnie świadomym zarówno swojego cienia, jak i Światła. Rozwiniesz się duchowo, wejdziesz na wyższy poziom, zrozumiesz z szerszej perspektywy swoje dotychczasowe problemy i ważne, życiowe sytuacje. Wyjdziesz z poczucia braku i iluzji ograniczeń. Łatwiej będzie ci zrezygnować ze szkodliwych nawyków i niewspierających przekonań oraz odwrócić od toksycznych relacji. Otrzymasz przewodnictwo swojej duszy, która odtąd już zawsze będzie ci towarzyszyć. Twoje życie stanie się prostsze, bardziej satysfakcjonują i harmonijne. To nie żadna magia, to naturalna konsekwencja zaprzestania przeciwstawiania się sobie, swoim pragnieniom, wartościom, życiowej misji. To podróż na całe życie, a ćwiczenia podane tutaj są tylko przykładami, które możesz wykorzystać na swój indywidualny sposób i szukać dalszych inspiracji.

Może cię również zainteresować artykuł: Teraz i ty możesz zwiększyć poczucie własnej wartości. Poznaj 6 skutecznych sposobów

źródło: unsplah.com

1. Skup się na sobie

Pomyśl, jak często myślisz o innych? Ile czasu zajmuje ci przesiadywanie w Internecie, oglądanie seriali, śledzenie życia innych osób? A może twoja rodzina i przyjaciele nieustannie coś od ciebie chcą? Zostajesz w pracy po godzinach i nie pamiętasz, kiedy byłeś na urlopie? Martwisz się losami świata, wiadomości donoszą o kolejnych katastrofach? A może wynajdujesz kolejne i kolejne wydarzenia kulturalne, eventy, warsztaty i ćpasz rozrywkę oraz praktykę duchową, by uciec od siebie?

W XXI wieku czeka na nas wiele rozpraszaczy. Jeśli jednak chcesz skontaktować się ze swoją boskością i duszą, skup się na sobie. Znajdź czas i przestrzeń na pobycie samemu. To konieczny krok w podróży odkrywania własnej boskości.

2. Zadawaj sobie pytania

Możesz pytać siebie o wszystko, zadawać pytania w myślach, zapisywać je na kartce, myśleć o nich przed snem. Bądź uważny, odpowiedzi mogą przyjść z niespodziewanych źródeł – poprzez sny, obrazy, niespodziewane spotkania, urywkowe, usłyszane zdania, książki i filmy. Bez oceniania, bez strachu, w dziecięcej otwartości stawiaj pytania i nadstawiaj uszu na odpowiedzi.

3. Zacznij prowadzić pamiętnik

Spisuj w nim swoje sny zaraz po przebudzeniu, przeżyte chwile na koniec dnia, opowiadaj sobie o swoich marzeniach i planach. Czasami w danej chwili nie jesteśmy w stanie odkryć ukrytych znaczeń w wydarzeniach; zapisując je, możemy wrócić do nich później. Obserwując swoje sny, zauważymy, jakie tematy przerabia aktualnie nasza psychika i będziemy w stanie znaleźć w nich odpowiedzi na ważne pytania. Bądź również uważny na głos wewnętrznego krytyka i zapisuj w pamiętniku wszystkie niemiłe i ograniczające myśli na swój temat i innych ludzi, a następnie podważ każdą z tych myśli, unieważnij i zastąp przyjaznym, wspierającym głosem, w pamiętniku skreślając stare i zapisując nowe pozytywne przekonania.

Przeczytaj artykuł: 20 sprawdzonych afirmacji dla zbudowania wysokiej samooceny (i silnego poczucia własnej wartości)

4. Przebywaj na łonie natury

Wiem, że teraz nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak nawet krótki spacer po zielonej części blokowisk lub przesiadywanie w ogrodzie daje już kontakt z naturą. Rozejrzyj się wokół. Otwórz okno i wsłuchaj się w śpiew ptaków, wyjdź na zewnątrz i dostrzeż kwitnące drzewa, małe kwiatki wyrastające znienacka na trawie, poczuj zapach ziemi i przypomnij sobie skąd pochodzisz. Natura to twój dom, Ziemia to twoja matka. Nocami obserwuj gwiazdy i pamiętaj, że jesteś nieskończonością, wieczną duszą.

5. Sprawdzaj swoje emocje i badaj swój wewnętrzny świat

Pytaj siebie w ciągu dnia: jak się teraz czuję, jakie mam myśli w związku z tą sytuacją, dlaczego czuję daną emocję, czego teraz potrzebuję, jak mogę sobie pomóc, co mogę dla siebie zrobić. Zadawaj te pytania zwłaszcza wtedy, kiedy będziesz czuć się nieswojo, przy ważnych wydarzeniach i trudnych spotkaniach.

6. Dbaj o siebie

Jeśli nie zadbasz o swoje psychiczne i fizyczne potrzeby, na nic się zdadzą twoje próby kontaktu ze sobą. Pokaż sobie, że ci zależy, że potrafisz o siebie zadbać. Wypoczywaj, zamiast na siłę coś robić, wysypiaj się, odżywiaj zdrowo, ruszaj się, spędzaj czas z osobami, które są ci bliskie lub inspirują cię, rób rzeczy, które lubisz i koniecznie zajmuj się jakąś aktywnością twórczą. W takich chwilach również możesz usłyszeć siebie.


Lapis lazuli, kamień, którego energia wzmacnia zdolności pozazmysłowego postrzegania i ułatwia rozpoznawanie głosu intuicji oraz kontakt z duchowymi przewodnikami, znajdziecie w naszym sklepie

wahadełko


7. Po przebudzeniu spędź chwilę w ciszy

Najlepiej kup sobie tradycyjny budzik, by telefon trzymać z dala od łóżka. Zaraz po przebudzeniu jesteś najwrażliwszy na głos swego wnętrza. Rozkoszuj się tym. Wsłuchaj się w siebie w ciszy. Następnie wyraź wdzięczność i poślij intencję na ten dzień. Możesz też zadać pytania, z którymi chcesz pracować w ciągu dnia.

8. Żyj w teraźniejszości

Skupiając się na chwili obecnej, jesteś otwarty na informacje od boskości w sobie. Na początku może to być trudne, więc po prostu staraj się obserwować swoje myśli i łapać na uciekaniu od teraźniejszości. Hamuj wybieganie w przyszłość i cofanie się w przeszłość, poprzez uważny oddech i wielozmysłowe odczuwanie rzeczywistości wokół. Zmysły są cudownym narzędziem do zakotwiczenia nas w teraźniejszości!

Przeczytaj artykuł: 10 ćwiczeń na uważność. Wybierz jedno i przetestuj już dziś!

9. Medytuj

Medytacja to bardzo dobre narzędzie do skontaktowania się z sobą. Oto proste ćwiczenie:

  1. Znajdź ciche, samotne, bezpieczne miejsce. Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem i stopami opartymi o podłoże lub połóż się. Połóż dłoń na swoim sercu, wsłuchaj się w nie. Oddychaj świadomie. Zrelaksuj się. Następnie poślij w myślach intencję: „chcę skontaktować się ze swoją duszą, usłyszeć wewnętrzny głos, otworzyć się na to, otrzymać miłość, spokój, inspirację i wszystkie dary, jakie dla mnie ma. Otwieram się na mądrość, która jest we mnie”.
  2. Na początku przez twój umysł będą przepływać myśli. Wyobraź sobie, że są jak chmury, które poprzez wdech i wydech możesz odsuwać od siebie, wypełniając przestrzeń umysłu bezwarunkową miłością, czystą świadomością i odwieczną mądrością. Może uda ci się choć na chwilę zatrzymać myśli, stać się świadomym obserwatorem. Wraz z praktyką te chwile będą coraz dłuższe.
  3. W tej przestrzeni ciszy zadaj ważne pytanie, poproś o inspirację lub cokolwiek innego, co w tym momencie jest dla ciebie ważne. Zauważ, jakie nowe myśli pojawią się po tym wezwaniu swojej duszy.
  4. Po tym wszystkim możesz otrzymać wewnętrzny przekaz, odpowiedź, uczucie bezgranicznej ufności, bezwarunkowej miłości, spokój lub dużą dawkę energii, czy poczuć rozchodzące się po ciele ciepło. Może też nie wydarzyć się nic specjalnego. Spokojnie, to normalne. Ufaj, że w odpowiednim momencie otrzymasz to, o co prosiłeś.

To ćwiczenie nie wymaga wielu godzin, czy nawet kilku kwadransów. Możesz wykonywać je rano, wieczorem, a nawet podczas przerwy w pracy.

Tak jak pisałam na początku, jest to podróż do końca życia, tak jak miłość do siebie jest nieskończona. Ciesz się tym, odnajduj w tym moc, odkrywaj swoje skarby i żyj w zgodzie ze sobą!

Może cię również zainteresować artykuł: 8 milowych kroków do wielkości, czyli jak wzrastać mimo wszystko

Arunika


Źródła:
consciousreminder.com/2020/04/05/having-a-deep-conversation-with-your-inner-self-and-the-divine/
zwierciadlo.pl/psychologia/zrozumiec-siebie/zdrowa-relacja-z-samym-soba
orindaben.com/pages/newsletters/contactds/
mindbodygreen.com/0-21233/5-ways-to-deepen-your-connection-to-the-divine.html
gaia.com/article/how-connect-your-divine-energy-self-4-steps

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram