Jak stworzyć swój własny ołtarz?

Jeżeli sprowadzasz magię do materii, działając w estetyce magii rytualnej, nie możesz zaniedbać ołtarza. Każdy ołtarz będzie inny, dopasowany do własnej estetyki maga, ale są pewne reguły, których nie należy łamać.

Przyszedł dzień przebudzenia. Przyszła wiara i moc. Pojawiła się chęć czynienia. Pięknego, rytualnego działania w imię sił anielskich i z mocą archanielskich sojuszników. Rytualne czynienie wymaga pięknej przestrzeni. To cudowne spotkanie, które każdorazowo traktuję jako coś absolutnie wyjątkowego, wzniosłego. Wewnętrznie bliskie i „zwyczajne”, ale jednocześnie bardzo uroczyste. To tak, jakby każdego dnia celebrować życie, piękno, Naturę. Czas spędzony przy ołtarzu, to chwile, a czasem godziny cudów.

Jeżeli więc sprowadzasz magię do materii, działając w estetyce magii rytualnej, nie możesz zaniedbać ołtarza. Każdy ołtarz będzie inny, dopasowany do własnej estetyki maga, ale są pewne reguły, których nie należy łamać.

fot. Akademia Ducha

fot. Akademia Ducha

Magia, Natura, wszystko ma swój kod, a co za tym idzie kierunek działania i zasadę. Jeżeli ją naruszymy czy odwrócimy, niezależnie od tego świadomie czy nie, możemy bezwiednie wywołać zupełnie odwrotny efekt. Najprostszy przykład – każde działanie czy gesty, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, symbolizują działanie w zgodzie i z rytmem natury, circle of life. Jeżeli ten sam magiczny gest wykonamy odwrotnie – zaburzymy jego działanie – wywołamy deharmonizację i po prostu przywołamy odwrotny efekt. Dlatego w magii rytualnej detale, gesty i symbole mają tak ogromne znaczenie. Każdy mag powinien znać zasady BHP i być zabezpieczonym przed potencjalnym, niezamierzonym błędem w czynieniu. Magia rytualna – lub inaczej – magia ceremonialna, obecna jest w większości systemów magicznych. Różni się wykorzystaniem symboli i elementów właściwych danemu kręgowi magicznemu oraz współpracą z Mocami Sojuszniczymi właściwymi dla danej tradycji. Co ciekawe, symbole te, jakkolwiek różne, w większości przypadków stanowią reprezentację tych samych elementów, żywiołów i mocy. Pracując z Aniołami i Żywiołami zbudujemy ołtarz w oparciu o synkretyczne zasady i połączenie magii Natury i magii enochiańskiej.

Miejsce

Aby przystąpić do przygotowania własnego ołtarza należy zacząć od wybrania dla niego idealnego miejsca. Ważne jest nie tylko, aby było to miejsce bezpieczne ze względów przeciwpożarowych czy też istotną intymność. Bardzo ważne jest umiejscowienie go w przestrzeni świata ze względu na symbolikę i oddziaływanie kierunków świata. Jeżeli nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie w swoich działaniach magicznych, utwórz ołtarz skierowany ku wschodowi. Ołtarz ukierunkowany na północ będzie bardziej mistyczny, tajemniczy, mocniej osadzony w świecie Duchów, zdecydowanie lunarny. Taki ołtarz przyczyni się do intensywniejszych doznań i głębszych wizji.

fot. Akademia Ducha

fot. Akademia Ducha

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie przestrzeni w pomieszczeniu, w którym zamierzasz czynić magicznie i usypanie kręgu wokół przestrzeni czynienia. Oczyszczanie samego pomieszczenia wykonaj w klasyczny sposób – dymem z białej szałwii lub palo santo. Możesz także umyć podłogę wywarem z rozmarynu, omieść ją miotełką lawendową, lub z bylicy (energia lunarna i potencjalna) czy piołunu. Następnie usyp krąg z soli. Najlepiej w taki sposób, aby otaczał większą przestrzeń, a nie tylko sam ołtarz. Kiedy czynisz przy ołtarzu lub wchodzisz w stan wizyjny, powinieneś znajdować się w kręgu. Jeżeli medytujesz na leżąco – idealnie gdybyś mógł w kręgu przyjąć tę pozycję. Jeżeli planujesz zaprosić do rytuału inną osobę – ona również musi się w nim zmieścić, dlatego tak ważne jest wyznaczenie właściwej przestrzeni. Krąg wyłączy ołtarz z przestrzeni ogólnej i zabezpieczy go na planie fizycznym. Zakładając go nie zapomnij o intencji. Właściwie cokolwiek czynisz – czyń z intencją. Dzięki temu żadna Twoja energia nie pójdzie w próżnię.

Żywioły na ołtarzu

Najlepiej aby podstawą anielskiego ołtarza były sigile anielskie, ale możesz też umiejscowić na nim symbole według własnej estetyki. Następnie zadbaj o równowagę reprezentacji Żywiołów. Na północy umieść Ogień. To przestrzeń Archanioła Uriela, obszar transformacji. Przy nim ustaw symbole, wszelkiego rodzaju figurki oraz talizmany, minerały, które kojarzą Ci się z ogniem.

Na wschodzie umieść wodę. Tą przestrzenią opiekuje się Archanioł Rafael. Jest to przestrzeń życia, wpływu, rozwoju. W zależności od potrzeby i rytuału, możesz wzmacniać działanie stosując do rytuałów inną wodę. Każda woda ma pamięć wibracyjną, więc zastosowana w rytuale wniesie do niego zapamiętaną energię. Jeżeli więc zastosujesz wodę z kranu, wniesiesz wibrację daty bieżącej. Możesz kolekcjonować wodę z ważnych dla Ciebie momentów. Jeżeli przeżywasz jakiś szczególny dzień, nabierz wodę w butelkę, opisz ją – datą i miejscem, co stanowi przypieczętowanie wibracji; przechowuj ją pod ołtarzem – to zagwarantuje Ci jej świeżość, ponieważ woda tam trzymana nigdy się nie psuje.

Różne wibracje wody oznaczają też różne właściwości i działanie. Jeżeli chcesz działań nagłych i kategorycznych – używaj wody z nowiu, woda ze wzburzonego strumienia (spiętrzona) lub gazowana – przyspiesza działanie intencji wnoszonej do rytu. Woda burzowa potrafi wprowadzić chaos w sytuację stagnacji. Zdecydowanie najmocniejsza będzie zawsze woda pełniowa. Pamiętaj, że magia kocha działanie i aktywność. Jeżeli więc poczujesz w sobie zew maga wody, możesz łączyć różne jej wibracje i działać jej pamięcią w sposób wzmocniony.

Południe to Żywioł Ziemii i Archanioł Michael. Symbolizuje spełnienie, sprowadzenie do materii, a jego reprezentacją będą kamienie, minerały, ziemia, piasek i rośliny. Idealnie, jeżeli na swoim ołtarzu użyjesz ziemi z miejsca swojego urodzenia. Nasi przodkowie nosili ją zawsze przy sobie, w woreczkach zawieszonych na szyi, aby dzięki temu działać zawsze z mocą najbardziej sojuszniczej energii, z której wyrośli. Jeżeli więc uda Ci się zdobyć na ołtarz ziemię z miejsca pochodzenia, w najprostszy sposób będziesz mógł w rytuałach łączyć się z mocą swoich przodków i swojego rodu, i odwoływać się do swojej historii jako sojusznika.

Oprócz ziemi żywioł ten reprezentują rośliny, gałązki, zioła i kamienie, szczególnie kamienie zielone – malachit, szmaragd ale także karneol, czarny turmalin, kwarc dymny, obsydian topaz czy piryt. Nie każdy kamień łączy się z żywiołem ziemi, dlatego np. kryształy górskie, selenity czy ametysty umieszczaj raczej po stronie księżycowej – zachód, lub północnej. Podobnie sól, chociaż wydaje się być ziemska, trzymana na ołtarzu niech będzie po prawej stronie, gdyż w innym miejscu jej działanie byłoby zbyt intensywnie gruntujące i umacniające. Obszar ziemi to także miejsce w którym możesz umieścić elementy nadające warunek Twoim działaniom – tu umieść kartkę z kalendarza aby skonkretyzować datę działania lub zegarek na sprowadzenie do tu i teraz. Jeżeli kochasz kwiaty i rośliny, to również ustawiaj je na ołtarzu w tej przestrzeni, ale uwaga! – nie dotyczy to róży, która powinna znaleźć się w obszarze Żywiołu Powietrza.

Żywioł powietrza pod postacią myśli rządzi zachodem. Opiekunem jego jest Archanioł Gabriel. Na ołtarzu symbolizować go będą kadzidła i piórka oraz wspomniana wcześniej róża.

Świece

fot. Akademia Ducha

fot. Akademia Ducha

Od północnej świecy reprezentującej ogień rozpoczynaj ułożenie świec na swoim ołtarzu. Ich liczba, kolory oraz układ mają znaczenie, ale ponieważ magia świec to rozległy temat, tutaj skupmy się jedynie na podstawowych znaczeniach i układach. Słońce i Księżyc symbolizowane są świecami złotą i srebrną. Jeżeli do rytuału zapraszasz ich moce, ustaw je według zasady – Słońce po prawej Twojej stronie, Księżyc po lewej. Liczba świec na ołtarzu oraz ich rozmieszczenie w oparciu o świętą matematykę i numerologiczną prawdę pomoże Ci wzmocnić działanie rytuałów:

Trójkąt – manifestowanie i wzmacnianie;

Kwadrat – siła stabilizująca, uziemienie, świat materii;

Okrąg – pieczętuje i chroni, reprezentuje duchowe, boskie moce;

Krzyż – równowaga chaosu, oś światła, połączenie sprzeczności, ochrona i równowaga sił;

Romb – przyspiesza działanie rytuału, wzmacnia procesy kreacji i manifestacji;

Pentagram – doskonałość, boskość; sacrum i równowaga; duch ponad żywiołami;

Heksagram – symbol boskiej pramaterii; duchowości i ochrony; stosowany w uzdrawianiu, magii ochronnej i egzorcyzmach.

Pamiętaj, aby ołtarz był zgodny z Twoją estetyką. Ponieważ jest to przestrzeń ceremonialnego czynienia, zadbaj by była najpiękniejsza. Ważna jest w nim jednak równowaga Żywiołów, chyba, ze świadomie zależy ci na wzmocnieniu któregoś z elementów w danym rytuale. Jeżeli jednak nie decydujesz się na to, pamiętaj, aby były pomiędzy nimi zachowane proporcje. Jeżeli używasz magicznych przedmiotów, pamiętaj, aby je oczyścić rytualnie przed wniesieniem ich na ołtarz i nadać im najwyższą wibrację. Stosując Athame nigdy nie kładź go w poprzek ołtarza – zawsze wzdłużnie. Athame to magiczny sztylet, używany między innymi do ceremonialnych rozcięć, jeżeli więc położysz go w poprzek ołtarza, symbolicznie będziesz odcinać każde własne działanie.

Ochrona i BHP

Po ułożeniu na ołtarzu świec i reprezentacji żywiołów, połóż na ołtarzu swoje Reguły ścieżki – będzie to dla nich idealne miejsce i sprawi, ze wszystko cokolwiek będziesz czynić przy swoim ołtarzu, odbywać się będzie na twoich warunkach. Stanowi to też zabezpieczenie – element BHP, na wypadek pojawienia się w pobliżu ciebie podczas czynienia mocy, które będą miały inne cele i zasady niż ty. Reguły oraz aktywna ochrona Archanioła Zadkiela zabezpieczą cię przed ryzykiem skierowania twojego potencjału niezgodnie z wolą twojej Duszy. Jest to rytuał oddający ciebie i przestrzeń twojego czynienia pod opiekę Zadkielowi, Archaniołowi wiedzy i mądrości, który będzie sojusznikiem i wsparciem w działaniu i czerpaniu starej wiedzy. Przyprowadź go, aby zainaugurować ołtarz i otoczyć ochroną swoją ścieżkę magiczną. Użyj do tego fioletowej świecy. Otwórz ołtarz bezpiecznym pentaklem – twoja lewa dłoń, magiczna stanowi obronę, prawą ręką trzymasz świecę i kreślisz pentakl oraz 3 okręgi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Tak nakreślony pentakl ewokuje – wezwij Archaniołów – Uriela na północy, Rafaela na wschodzie, Michaela na południu, Gabriela na zachodzie oraz Zadkiela w środku.

Staję przed tym ołtarzem, prosząc o działanie i z intencją otoczenia święta ochroną Archanioła Zadkiela i Archai Przemiany Lady Ametyst. Archaniele Zadkielu i Archai Przemiany Lady Ametyst weźcie mnie pod swoją opiekę!

fot. Akademia Ducha

fot. Akademia Ducha

Wyciągnij ponad swoją głową prawą rękę i pozwól, aby fioletowy promień światła przepłynął przez ciebie. Wchłoń go w siebie i otocz się nim. Nakreśl nad swoją głową fioletową lemniskatę. Następnie otwórz drugi krąg – srebrny i powtórz nad głową lemniskatę. To samo zrób z kręgiem złotym ze Słońca. Jako ostatni nałóż ziemski krąg – dotknij ziemi na ołtarzu i załóż ziemski krąg, ale tym razem nie kreśląc lemniskaty. Krąg ziemski symbolizuje tu i teraz. Podziękuj Archaniołowi Zadkielowi i Archai za obecność, przejawienie i ochronę.

Przywołaj też Legiony Niebieskiego Promienia – Aniołów i Archaniołów pod wodzą Archanioła Michaela, którzy staną się Twoimi strażnikami i strażnikami przestrzeni Twojego czynienia.

W imię mojego potężnego Jestem przywołuję legiony światła, legiony Archanioła Michała, uwolnijcie mnie! Przetnijcie wiążące mnie pęta! Jestem wolny. Jestem wiecznie wolny.

W imię mojego potężnego Jestem przywołuję anioły światła, aby rozświetliły przestrzeń, prowadziły ludzi i działały tutaj w sposób wzmocniony. Jestem ogniem, płomieniem, światłem boskości.

W imię mojego potężnego Jestem przywołuję władcze płomienie fioletowego ognia przemiany i transformacji. Oczyśćcie to miejsce ze wszystkiego co negatywne, uwolnijcie dobre siły i spalcie mroczne siły w czystym boskim świetle. O płomienie oczyszczenia palcie się, palcie się, palcie się!

Zadkiel i Ametyst, zakotwiczcie w tym miejscu ogromne ognisko światła, z którego muszą ustąpić mroczne siły. Teraz i na wieki.

Przywołuję światło boskiego porządku. Michale Archaniele otocz mnie swoim niebieskim światłem ochrony i mocy.

3x: Aby ochronić tę przestrzeń, przywołuję Anioły niebieskiego promieniowania. Ochrońcie tę przestrzeń, aby wszystko co się w niej dzieje było zgodne z Boskim Źródłem.”

Modlitwa ta jest najskuteczniejsza w połączeniu z wizualizacją Aniołów Niebieskiego Promieniowania ustawiających się w wejściu i w czterech rogach pomieszczenia, w którym znajduje się ołtarz. Pamiętaj, aby każde twoje działanie magiczne było zgodne z najwyższym dobrem Twojego Najwyższego Jestem, wolą Duszy oraz Najwyższym Źródłem. To absolutnie święta zasada i prawo, które ochroni nie tylko innych, ale i ciebie, przed możliwymi negatywnymi karmicznymi konsekwencjami podejmowanych działań magicznych. Taka jest moja wola, taka jest moja prośba, tak niechaj będzie! Mocą trzech czasów trzech.

Matylda Jagłowska 

wszystkie modlitwy zaczerpniete z „Wielka Księga Aniołów – modlitwa” – Jane Rulland

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Jak stworzyć swój własny ołtarz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *