Jak uwierzyć w siebie? Krótki poradnik dla opornych

Jak uwierzyć w siebie

To jednocześnie budujące i straszne, kiedy uzmysłowisz sobie, że wszystko to, co do tej pory osiągnąłeś w życiu, co się wydarzyło, co posiadasz i gdzie bywasz, to wynik wiary w siebie. Całe twoje życie to średnia tego co o sobie myślisz, jak siebie postrzegasz i jak bardzo siebie lubisz bądź nie. Czy to nie wystarczający powód do tego, aby rozpocząć pracę nad samym sobą i podjąć decyzję o zaakceptowaniu siebie samego, ze wszystkimi wadami i zaletami?

No właśnie – tylko co z tym fantem zrobić? Jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości? W jaki sposób tak pokierować swoim myśleniem, aby budować życie pełne, piękne i w pełni satysfakcjonujące? Spróbuj od samego początku:

Powołaj się na wiarę. Jeśli umiesz w duchowość, wiara we własne możliwości to powinno być coś, co przychodzi całkiem naturalnie. Uwierz w to, że jesteś nie tylko kowalem swojego losu, ale i panem i władcą swojego życia. Wizualizacja to dodatkowe narzędzie, które pomoże przejść przez długą drogę od iskierki nadziei do wiary we własne możliwości. Mając przed oczami to, co chcesz osiągnąć i to, jak ma twoje życie wyglądać, łatwiej będzie ci podejmować decyzje i ważyć na szali plusów i minusów kolejne kroki. Oczywiście to w teorii proste, łatwe, szybkie i przyjemne, ale jak to wygląda w praktyce?

Źródło: unsplash.com

AKCEPTACJA

Istnieje teoria, w której możemy zmienić tylko te sytuacje i zdarzenia, które zaakceptujemy i z którymi przestaniemy walczyć. Dlatego, jeśli chcesz zrobić pierwszy, poważny krok w kierunku samoakceptacji… zaakceptuj obecną sytuację życiową i siebie w tej sytuacji. Musisz pogodzić się z tym, jak wygląda twoje życie, zwłaszcza wtedy, gdy daleko odbiega od ideału. Walka z tym, czego nie akceptujesz to koszmarny pożeracz dobrej energii. Dlatego, jeśli pogodzimy się z sytuacją i zaakceptujemy ją, będziemy mieli na tyle mocy i dobrych wibracji w sobie, aby móc ją zmienić.

SŁOIK SUKCESÓW

Stwórz sobie pomoc awaryjną na wypadek, gdy poczujesz się psychicznie gorzej i kiedy twoja wiara w siebie opadnie. Spisz wszystkie swoje sukcesy (zarówno te duże, jak i zupełnie małe, wręcz niepozorne) na małych karteczkach i włóż je do słoika. Z każdym kolejnym sukcesem, dorzucaj je do słoja, żeby w momencie, w którym witasz się z negatywną wibracją, móc się naładować swoimi własnymi sukcesami – otwieraj słoik i rozwijaj karteczki. To twoje koło ratunkowe!

ZAUFAJ SOBIE

Zaufaj sobie, swojej intuicji. Wszystko co najważniejsze masz w sobie. Każdą odpowiedź na pytanie masz w głębi swojego serca. Jesteś centrum własnego wszechświata. Utrwalaj więź ze sobą, medytuj, oddawaj się czynnościom, które cię relaksują i pozwalają ci się w siebie wsłuchać. Dzięki takim praktykom będziesz mógł ze sobą rozmawiać, a rozmowa z własną duszą pozwoli na podjęcie odpowiednich decyzji.

STRACH

Nie pozwól aby strach przed porażką wykluczył cię z gry. To on sprawia, że tracimy wiarę we własne siły i możliwości. Strach ma to do siebie, że rozdmucha do niewyobrażalnych rozmiarów nawet niewielką iskierkę. Przestań się zastanawiać i puszczać wodze fantazji na dany temat. Po prostu bierz się do działania, a nie do myślenia.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na WEBINAR (warsztaty internetowe): RYTUAŁ WIARY W SIEBIE


DAJ SOBIE SZANSĘ NA BŁĘDY

Bo możesz je popełnić, jak każdy. Wybacz sobie te, które popełniłeś w przeszłości i pozwól na te, które zapewne popełnisz. Nie ma ludzi nieomylnych! Bądź dla siebie wyrozumiały i współczujący. Trzymanie urazu do samego siebie i samobójstwo energetyczne.

ŚWIADOMIE OPUSZCZAJ STREFĘ KOMFORTU

Wypychaj samego siebie poza strefę komfortu. Strefa komfortu to taki bezpieczny fotel, w którym ci wygodnie, ciepło i w okolicach którego właściwie nic się nie dzieje, przez co jest bezpiecznie i… nudno. Wypychaj siebie samego poza granice swojej wygody i decyduj się na wszystko to, co dostarcza ci emocji.

A przede wszystkim.. ZNAJDŹ PRZESTRZEŃ W SOBIE NA SIEBIE

Odnajdź siebie i uwierz, że jesteś najlepszą wersja siebie na dzień dzisiejszy, a nad resztą przecież możesz popracować. Uwierz w to, że masz nad sobą pełną kontrolę oraz w to, że samorealizacja i samorozwój mogą ci pomóc w doskonaleniu siebie. A wtedy, kto wie? Może z wiary i akceptacji to niezręczne uczucie do siebie zamieni się w miłość?

Może cię również zainteresować artykuł: Pozycje Siły – Pewność siebie w 2 minuty!

Nadine Lu

Źródła:
zenhabits.net/believe/
jackcanfield.com/blog/how-to-believe-in-yourself/
lifehack.org/288536/10-ways-believe-yourself-again

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram