Jak wykonać i używać magiczną różdżkę

różdżka

Różdżka to nie tylko filmowy atrybut wiedźm, ale też tradycja sięgająca najdawniejszych czasów. Swoje magiczne narzędzie, które ma szerokie spektrum zastosowań, najlepiej wykonać własnoręcznie. Poznaj podstawowe zasady przy kreacji magicznej różdżki.

Wszystko we Wszechświecie jest energią, również przedmioty, które przejmują energię ich wykonawców, dlatego warto samodzielnie wykonywać osobiste przedmioty magiczne, które będziemy często używać. Do takich rzeczy z pewnością należy magiczna różdżka. Włóż w nią swoje intencje, moc, energię miłości i spokoju. Baw się jak dziecko podczas jej tworzenia. Odkrywaj nowe ścieżki bycia wiedźmą – solo lub w towarzystwie przyjaciółek.

Wykonanie magicznej różdżki krok po kroku

Różdżka przede wszystkim kojarzy się z drewnem. Jest to prosty do wykonania, trwały surowiec, który łatwo ozdobisz. Możesz użyć do wzmocnienia jej mocy kamieni szlachetnych, przymocowanych na przykład do górnej części kija. W poszukiwaniu idealnego kija wybierz się na intencjonalny spacer do lasu. Wsłuchaj się w głos intuicji. Możesz poprosić też strażników lasu o przewodnictwo. Podnoś różne kijki i sprawdzaj, jak trzyma się je w dłoni, czy są lekkie, wygodne, dopasowane do ciebie. Ważne, aby drewno było suche, mocne, bez miękkich miejsc, które łatwo mogą pęknąć. Zabierając wybrany surowiec pamiętaj o podziękowaniu dla okolicznych drzew i całego lasu.

A oto magiczne właściwości i moc popularnych drzew:

Dąb: obrona, siła, odwaga, szczęście i długowieczność;
Buk: praca, pewność siebie, miłość i przyjaźń;
Brzoza: wewnętrzny spokój, ochrona, uziemienie i oczyszczanie;
Wiśnia: jasność umysłu i podejmowanie decyzji;
Czereśnia: kobiecość i ułatwiony kontakt ze swą kobiecą energią, pewność siebie, piękno;
Klon: miłość, obfitość, pieniądze i zdrowie;
Sosna: ochrona, oczyszczanie, uzdrawianie i przejrzystość psychiczna;
Cedr: uzdrowienie, duchowość i dobrobyt;
Wierzba: miłość, spokój i harmonia;
Jabłoń: płodność, uzdrowienie i obfitość;
Dziki bez: ochrona, dobrobyt i uzdrowienie;
Kasztanowiec: wiara we własne możliwości, kreatywność, intelekt;
Lipa: ochrona dla rodzin, kreatywność i inspiracja dla artystów, harmonia.

Możesz zachować korę na drewnie lub pozbyć się jej ostrożnie z pomocą nożyka. Wszelkie nierówności wyrównasz z pomocą papieru ściernego, wykonaj to dokładnie zwłaszcza w dolnej części, która będziesz trzymać w dłoni.


Jeżeli jesteś ciekawa, jak wkroczyć na ścieżkę magiczną – zapraszamy. Przygotowaliśmy specjalny pakiet 5 szkoleń w promocyjnej cenie: Podstawy Magii. Jak zacząć? [pakiet pięciu webinarów]

Podstawy Magii


Odkryj w sobie dziecięcą kreatywność, czyli ozdabianie różdżki

Przed przystąpieniem do zdobień zastanów się, do czego ma służyć twoja różdżka. Ma być uniwersalna, do rytuałów oczyszczania, zaklęć na obfitość, a może do przywoływania miłości? Od jej przeznaczenia zależy, co wybierzesz do jej ozdobienia. Możesz oczywiście wykonać od razu kilka różdżek, każdą do innych, specyficznych celów.

Przy wyborze koloru zaufaj intuicji lub sprawdź znaczenie poszczególnych kolorów w magii. Czarny transformuje energię, oczyszcza ją, wspiera usuwanie blokad emocjonalnych i energetycznych. Biel sprawdzi się przy rytuałach oczyszczania, ochronnych i w celu podniesienia wibracji rytuałów. Ochronnym kolorem będzie również srebrny – odbijający złe energie jak lustro. Zielony sprawdzi się przy zaklęciach obfitości i do zharmonizowania energii pomieszczeń. Do przywołania bogactwa sprawdzi się również kolor żółty (możesz nawet połączyć te dwa kolory). Słoneczny kolor pomaga dodatkowo do odcięcia się od niechcianych energii. Czerwony przyda się przy pracy z czakrą korony, do rytuałów motywacyjnych i pobudzających do działania. Kolor niebieski sprawdzi się przy uzdrawianiu, uspokajaniu, wprowadzaniu harmonii. Mistyczny kolor fioletowy może okazać się kolorem idealnym dla różdżki uniwersalnej, ponieważ ma wiele odniesień – wzmacnia intencje, wspiera stan medytacyjny, otwiera trzecie oko, łączy z naszymi duchowymi przewodnikami i otwiera nas na intuicję, dodaje poczucie siły. Pamiętaj o właściwościach magicznych kolorów przy wybieraniu również odcieni wstążek i sznurków, które możesz przywiązać wzdłuż kija lub na jego końcu.

W drewnie łatwo też wyrzeźbisz symbole, runy i inne magiczne znaki, które przyjdą ci do głowy i których energia będzie wspierać przeznaczenie różdżki. Możesz też wykorzystać moc ziół i zasuszonych kwiatów, które nie tylko wzmocnią moc twojego magicznego narzędzia, ale nadadzą mu również walorów estetycznych.

Poszukaj informacji na temat różnych magicznych właściwości materiałów. Zbierz materiały, które wspierają magię, którą planujesz wykonać za pomocą różdżki. Rozważ użycie jakichkolwiek osobistych bibelotów, które mają znaczenie lub rodzinnych pamiątek, aby ozdobić swoją różdżkę. Te przedmioty dodadzą jej mocy.

Oto lista magicznych właściwości różnych metali:

Miedź: zdrowy, dostatek, pieniądze, miłość;
Mosiądz: komunikacja, odporność, ochrona, dostatek i pieniądze;
Srebro: zdolności psychiczne, ochrona i magia księżyca;
Stal: ochrona, leczenie, dobry sen;
Złoto: piękno, miłość, dostatek, sukces i pieniądze;
Cyna: wróżbiarstwo, szczęście i sukces;
Cynk: ochrona, płodność, miłość, dobrobyt i magia wypędzająca.

Jak już wspominałam, możesz też dodać kamienie szlachetne. Najłatwiej przymocujesz je drutem. A oto kilka podstawowych kamieni i ich właściwości:

Kwarc różowy: miłość do siebie, miłość romantyczna, przyjaźń;
Cytryn: sukces, obfitość, pieniądze, przełom w karierze, pewność siebie;
Agat: ochrona, moc, odwaga;
Jadeit: dobrobyt, bezwarunkowa miłość, harmonia, odcięcie się od negatywności;
Ametyst: intuicja, uzdrowienie;
Hematyt: uziemienie, optymizm, determinacja;
Selenit: oczyszczenie, moc, duchowe połączenie, jasność umysłu;
Labradoryt: oczyszczenie, ochrona, transformacja, rozproszenie negatywnej energii, harmonia, intuicja.


Kwarc różowy, cytryn, agat, ametyst, jak i wiele innych kamieni, można kupić w naszym sklepie


Identyfikacja magicznej różdżki

Znając energię różdżki wykonanej w konkretnym celu, na przykład do rytuałów bogactwa, możesz od razu jej do tego celu użyć. Mogłaś jednak stworzyć uniwersalną różdżkę lub intuicyjnie wykonać ją z elementów o wielu różnych właściwościach i nie być pewna do jakich celów będzie najlepsza. Dodatkowo różdżka może w trakcie używania zmienić swoją energię, dlatego warto co jakiś czas sprawdzać jej stan. Jak zidentyfikować energię i przeznaczenie różdżki?

Karty Tarota

Potasuj karty i zadaj pytanie: “jaka jest energia mojej różdżki?”, następnie wylosuj kartę. Możesz zadać też dodatkowe pytania typu: „jakie zaklęcia najlepiej pasują do mojej różdżki?”, „kiedy najlepiej używać mojej różdżki?” itp. Odpowiedzi zanotuj w swoim dzienniku, byś o nich pamiętała.

Medytacja

Połóż różdżkę na kolanach, zamknij oczy i wejdź w stan medytacyjny. Pozwól sobie na otrzymanie energii różdżki, poczuj ją w sobie, może zobacz obrazy mówiące o jej właściwościach, otwórz się na przepływające myśli. Po skończonej medytacji zapisz wszystkie odczucia, skojarzenia, hasła, myśli w dzienniku.

Spytaj różdżkę

To najprostszy sposób – po prostu weź różdżkę do ręki, zamknij oczy i spytaj ją, jaka jest jej obecna energia. Odpowiedź prawdopodobnie przyjdzie w formie myśli, ale bądź otwarta na wszelkie inne odczucia czy obrazy w umyśle.

Tworzenie magicznej różdżki może być świetną zabawą i ciekawym, magicznym rytuałem. Możesz posiadać ich tak wiele, jak tylko potrzebujesz. Pamiętaj oczyszczać je co jakiś czas, na przykład dymem białej szałwii lub wystawiając je na światło Księżyca.

Podczas magicznych rytuałów wzmacniaj swoje intencje z pomocą różdżki. Możesz też posłać intencje do Wszechświata wykonując bardzo prostą czynność: wypisz różdżką w powietrzu, litera po literze, swoją intencję. Na koniec skieruj koniec różdżki w górę, by posłać intencje do Wszechświata. I już! Nie potrzebujesz do tego żadnej innej magii, rytuałów czy przedmiotów. Energia ruszyła, a za nią podążać będą zdarzenia.

Może cię również zainteresować artykuł: 3 magiczne zaklęcia otwierające na szczęście i radość życia

 Arunika


Źródła:
thetravelingwitch.com/blog/how-to-make-use-a-magic-wand
swiat-zdrowia.pl/artykuly/magiczna-moc-drzew
magiarytualna.wordpress.com/2014/10/01/kolory-w-magii-cz-1-znaczenie-ogolne

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram