Jak zaprosić Anioły do swojego życia i się z nimi zaprzyjaźnić

Jak zaprosić Anioły do swojego życia

Tytuł artykułu troszkę przewrotny. Dlaczego? Ano dlatego, że Anioły są przy nas od zawsze. Towarzyszą nam we dnie i w nocy i czekają na nasze prośby o pomoc. Nie musimy ich więc zapraszać, choć poprzez wyrażenie takiej intencji, sami otwieramy swoje serce i umysł na ich obecność i pomoc…

Prośba o przybycie Aniołów

Anioły to przepiękne Istoty pozostające w bezpośrednim kontakcie z Bogiem, Źródłem, czy Absolutem. Są takim łącznikiem, katalizatorem, pośrednikiem przybliżającym nas, ludzi, do Boga. Mówi się, że Anioły to cechy Boga. My, ludzie, uznajemy je za doskonałe i nieomylne. I tu może was zaskoczę, jeśli powiem, że Istoty Anielskie także uważają nas za doskonałych, dobrych i sprawiedliwych. Skoro zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo samego Najwyższego, to jakże mogłoby być inaczej? Aniołowie bez problemu dostrzegają w nas tę kroplę boskości i absolutna doskonałość. My, ludzie, w większości mamy już świadomość naszej boskości, ale nie potrafimy jej w sobie odkryć i dostrzec. Nasza boskość przez tysiąclecia została zakryta lękiem, strachem, niepewnością i przywalona mnóstwem kompleksów i wydumanymi niedoskonałościami.

Anioły są od zawsze obecne w naszym życiu. Jak tylko się rodzimy, niejako z urzędu mamy przydzielonego własnego Anioła Stróża. Pamiętacie dziecięcą modlitwę, której uczyła was mama: Aniele Boży, Stróżu mój, Ty, zawsze przy mnie stój… To nic innego jak prośba o opiekę w każdej sytuacji. Raz wyrażona słowami tej modlitwy, w dzieciństwie, działa na zawsze.

Może cię również zainteresować artykuł: Linia Miecza Świętego Archanioła Michała

Źródło: pixabay.com


Wróćmy do pytania, dlaczego Anioły czekają na nasze prośby o pomoc i wsparcie.

Jak wiecie jedną z najważniejszych i zawsze respektowanych zasad Wszechświata jest wolna wola. Oznacza to, że nikt i nic nie może nam niczego narzucać, bo mamy absolutnie wolny wybór. Nic nie powinno zadziać się na siłę i wbrew naszej woli. A ponieważ i Aniołowie podlegają tej zasadzie Wszechświata, nie zrobią nic bez naszej prośby i absolutnej zgody. Nie mogą zatem ingerować w niczyje życie bez jego zgody. Oznacza to, że nie mogą narzucać swoich mądrych rad, czy bezpośrednio chronić przed kłopotami. Właśnie dlatego, czekają na prośby o pomoc, poradę i ingerencje na poziomie życia. Dopiero wtedy przystępują do swojej „anielskiej akcji”. Zdarza się czasami, że pomoc „z Nieba” została udzielona, choć świadomie o nią w danym momencie nie prosiliśmy. Taka sytuacja ma miejsce tylko dlatego, że najprawdopodobniej, jako małe dziecko, bardzo gorliwie prosiliśmy o opiekę i pomoc swojego, własnego Anioła Stróża. Tylko On ma licencję na ingerencje w nasze życie i opiekę bez specjalnie wyrażonej prośby związanej z konkretną sytuacją. Pozostałe Anioły musimy o pomoc prosić.

Ad rem, czyli jak prosić

Istnieje wiele „instrukcji” jak wezwać Anioły i prosić je o pomoc. Są przepiękne rytuały, które ułatwią nam nawiązanie kontaktu z tymi niezwykłymi Istotami. Dokładne opisy ołtarzy i całego rytualnego postępowania. To piękna magia anielska i Anioły ją uwielbiają. Czy jeśli jej nie znasz, to Anioły do ciebie nie przyjdą? Nic bardziej błędnego. Istoty Anielskie tak bardzo kochają człowieka, że usłyszą każdą jego prośbę. A zatem: jak prosić? Odpowiem że jak najbardziej.. zwyczajnie i po prostu. Ważne, żebyśmy byli w stanie harmonii i spokoju. Można „umówić” się na spotkanie z Aniołem w pięknych okolicznościach przyrody. A miejscem może być odosobniona polanka w lesie, ukwiecona łąka, czy brzeg jeziora o zachodzie słońca. Byleby bez gwaru i hałasu. Możemy zaprosić Anioła do naszego domu i oczekiwać Go na naszej wygodnej, ulubionej kanapie, w anturażu zapalonych świec, pięknych kwiatów i tlących się kadzidełek. Istoty Anielskie uwielbiają piękno. Każdy z Aniołów ma swoje ulubione kwiaty, zioła, zapachy i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poznać te upodobania.


Jeśli chcesz nauczyć się Anielskich Rytuałów i nawiązać kontakt z potężnymi Archaniołami jak Uriel, Metatron, Gabriel czy Rafael, to zapraszamy na Warsztat Rytuałów Anielskich

12 aniołów miesięcy


Najważniejsza jednak jest nasza intencja. Musi być prawdziwa, szczera i posłużyć dobrym sprawom. Anioły nigdy nie pomogą nam, jeśli nasza intencja będzie zła, np., jeśli zażyczymy sobie, żeby komuś przydarzyło się coś niedobrego. Za to chętnie pomogą nam, jeśli poprosimy o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu, czy skomplikowanej sytuacji życiowej. Same znajdą sposób, żeby pokazać nam rozwiązanie. Bardzo często podpowiadają nam rozwiązania we śnie. Innym razem stawiają na naszej drodze osoby, które nam pomagają. I są bardzo pomysłowe w podsuwaniu nam rozwiązań naszych ziemskich problemów, mając przy tym całkiem spore poczucie humoru.

Jakich słów użyć prosząc Anioły o pomoc? Zwykłych, prostych, płynących wprost z serca. Opowiedzcie im o swoich troskach jak najlepszemu, najżyczliwszemu przyjacielowi, prawdziwie i bez wstydu.

Zapraszając Anioły do naszego domu, do naszej przestrzeni życiowej, okażmy im szacunek i wdzięczność za pomoc oraz wsparcie. Podziękujmy, a przede wszystkim… posłuchajmy. Bo nikt bardziej nie pragnie naszego dobra niż one. Wszak to Ich anielska misja.

Życzę wielu pięknych i mądrych spotkań z Aniołami. I bądźcie czujni, bo one czasami mają skrzydła i złociste szaty, a innym razem przybierają postać sąsiadki z klatki obok.

Może cię również zainteresować artykuł: Co zrobić, by usłyszeć głos swojego anioła?

Marlena Pietruszka

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Jak zaprosić Anioły do swojego życia i się z nimi zaprzyjaźnić

  1. Edyta

    Bardzo mądre i piękne słowa. Ja oczywiście wierzę w Anioły i w to co tu jest napisane. Dziękuję bardzo i Aniołom i Wam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram